Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od SO 545 »

ja zase nepoznam nikoho co da tolko penazi na /nejake to vareni/ :wink:

a preto si vsetko tiez robim sam. Jedina chyba je , moj fortiel este stale nedobehol moju narocnost.... a to je asi dobre... aspon ideme dopredu.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Pětišroub »

no..to je ten hypotetický případ, který uvádím výše...Heb ´49 je raritní vůz, který si zaslouží práci některého z karosářských mágů, kteří jsou i u nás v republice a kteří jsou schopní ručně vyrobit přesnou repliku ručně vyráběné plechařiny řekněme na starý Rolls Royce..a ta plechařina se pak nastrojí na odpovídající výdřevu, kterou zase starými metodami ručně vyrobí jiný lokální mág, který se zabývá jen výdřevami..a výsledkem je ušlechtilej Rolls.. nechají si to ale oba odpovídajícím způsobem zaplatit..jejich práce je hodnocená o několik řádů výš než práce cmudilů z aircooled scény - nechávat u nich dělat něco jako je brouk, nebo bus, by byla finanční fantasmagorie, vzhledem k tomu že výsledkem bude vždy jen brouk, nebo bus, čili auto s mizivou tržní hodnotou v porovnání s tím, co jim běžně vzniká pod rukama. Až budeš mít toho Heba, předám kontakty:-)

Ale každopádně jsem tím chtěl vyvrátit to, že nejsou-li skutečně perfektní řemeslníci na české aircooled scéně, že nejsou vůbec.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od SO 545 »

Na druhu stranu kazde auto je len auto hoc aj RR a pod , ale ty ludia co to vedia to je nieco ine.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

Prevazna vetsina prispevkaru nepochopila otazku ktera se zvrtla v "Renovace: ano ci ne". Pokud nekdo z vas ma brouka s tim ze ho jednou vyhodne proda tak je na omylu! Tudiz renovace je na uvazeni jenom a pouze majitele. Jestli to je Heb, Rommetsch, 1303ka ci Mexico je svym zpusobem uplne jedno: je to tvoje auto a pokud ho mas rad a chces ho dat dohromady tak to proste udelej a basta! Protoze nakonec je to konicek, pro nektery kun jako svyne (jako treba pro mne) a penize maji uplne jinou hodnotu v tomto pripade protoze uvazujes srdcem a ne hlavou. Jestli chces investovat nebo pocitat alespon s navratnosti tak se venuj necemu jinemu, tady to je o necem jinem, o investovani do zazitku, radosti a uzivani si stylu zivota, a o to mne osobne jde.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Pětišroub »

Mno tak já jsem asi ten poslední kdo by odmítal investice do zážitků, cheche..

Ale melu tady celou dobu o tom, že nechat si precizně vyvařit kastli na, řekněme, dědka velkookno, od skutečnýho profíka, za 100-150 tisíc..když se za tyhle peníze,nebo jen o málo větší dá koupit tohle auto jako kompletní, originální a málo jetá uloženka,..to chce notnou dávku fanouškovství..nebo debility...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od VW181 »

Myslím, že zakladatel vlákna Michal chtěl slyšet konkrétní údaje a ne plky. [-o<

To si nikdo nenechal renovovat celé auto např.: JMK, Dudík, Procházka atd...

Já osobně dělal renovaci němce v roce 97. Karosář na fušku 12tkč a lak v lakovně 13,5tkč. S obojím maximální spokojenost.

Mauglí dal nedávno za lak busa cca 30tkč a myslím, že je to velmi zdařilé.

Co tak dát do referencí konkrétní lakovnu a karosáře se kterými je dobrá zkušenost a orientační cenu?

Ať má každý před renovací představu, kolik do toho nasype. :lol:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Michal »

kluci díky za všechny ohlasy, názory a příspěvky.
Bobe, kde sis nechal dělat brouky a busy - za kolik a jak jsi byl spokojen,
pokud sčítnu všechny své VW eskapády (2x brouk, 2x bus a 1x buggy) dostanu se blízko k třičtvrtěmilionové hranici. Resp. spíše kousek za ni ... (přibližné náklady byly cca 160, 55, 160, 115, 280) ... A ani v jednom případě se nejednalo o 100% stav.

Šíšo, kdo to je? Za kolik maká, je ochoten udělat brouka?
Řešil jsem to v So s človíčkem, co už něco udělal pro VW a co něco umí a zná, leč není zde na foru. Teda přímo co se týče např. Westek
BUTCH BUS - napiš mi do SZ telefon, cinknu Ti, děkuju

SsatyrR - jak to víš? Máš nějaký zkušenosti, kde a jaký?
slusne udelanej brouk = cca 250 kkc (Kvalitni politi cele kary 70kkc)
VW 181 - děkuju moc.

Prosím, kdo nechce dávat refernce veřejně, ať mi je prosím napíše klidně do SZ.
Slyšlel jsem toho hodně o "opravářích, karosářích a všeumělech" na broukařský scéně, přečetl jsem si všechny topiky o referncích, jen nikde nejsou ceny třeba za hododinu atd.
Určitě sám bych si renovaci chtěl udělat, klidně i s někym (patřičně ohodnocenym) toho bych se nebál...sám raději ne.
ještě jednou díky všem.
M.

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od sSATYRr »

cinkni do Olomouce a zeptej se.. nez takhle lovit rozumy mi prijde lepsi si nechat udelat cenovy nabidky a pri rozhodovani prihlizet k referencim..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Andy
aircooled cheerleader
Příspěvky: 3583
Registrován: 12 kvě 2004

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Andy »

Ale klidne sem reference davejte verejne at uz konecne treba prorazime urcite tabu. Ten kdo si zaslouzi chvalu at ji ma, a ten kdo ty nase auta przni a krade nase prachy za udajnou renovaci tak at se taky on nem vi, urcite to pomuze nejakemu kolegovi v budoucnu od zklamani.

Ja jsem na tom stejne jako Majkl, do max 2 let chci vyjet dedkem a rad bych nasel nekoho komu ho sverim s tim ze mi ho da pucu podle mych predstav (nezapomen ze ty jses klient a platis nemale prachy) a za odpovidajici penize (protoze ne kazdy auto je v tom samem stavu jako jiny). Sam na to zazemy nemam jinak by mne to strasne bavilo si ho sam dat dohromady.

Proste nazory jako: dobra prace za odpovidajici penize ci nikoliv, neco v tomhle smyslu.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15179
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Sam »

VW181 píše:Myslím, že zakladatel vlákna Michal chtěl slyšet konkrétní údaje a ne plky. [-o<

To si nikdo nenechal renovovat celé auto např.: JMK, Dudík, Procházka atd...
OK, když konkrétně, tak konkrétně.

JMK - dělali klempířinu a motor, nebrat
Endl- klempířina - Nebrat
Sindelar - mechanika - Nebrat
Kulhavi - Motor - Nebrat.

To by byly ciste me reference. Seznam by byl o poznani delsi, kdybych do nej zahrnul provedene prace co jsem mel cest videt ze dilna delala pro jine uzivatele. Take tam nejsou specializovane dilny jako lakovny, calounici, zkratka jen ciste aircooled.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od SO 545 »

akakolvek renovacia nasich aircooled je cisto prerabka biznis.
ak by som si mal urobit jasno co robit na kseft tak radsej nove auta.

u nas stoji novy lak /cele auto len poskrabane nic ine mu nieje/ G5 cca 3200e

co by som mal potom zauctovat za repas aircooled ?

ale na druhu stranu sef kupil G1 a mam tu cest :roll: ju dat do top stavu.
sice to nieje ziaden veteran ale po ukonceni vam poviem presne co stal material a co praca.
fakturacia je sice v ramci firmy ale bude presna.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Jozef »

Dal som do "ordnungu" dve autá brouka 65 a T2 busa. (podla petišrouba debil) :D takže pozor:
- Brouka robili rôzny "majstri" s väčším či menším úspechom, nevýhoda je koordinácia rôznych remesiel plus každý chce mať samozrejme z toho
patričný zisk v rôznej výške
- Bus som po obhliadke a predložení cenovej ponuky zveril p. Dudíkovi. Túto variantu by som odporúčal v prípade že chceš mať klud od riešenia dielčích
problémov, či už technických, personálnych a finančných. (ja na to nemám chuť a volný čas si predstavujem inak ako v garáži sa učiť na vlastných chybách).
Nevýhoda tohto spôsobu rekonštr. je že musíš mať hotovosť a stíhať platiť podla postupu prác. S kvalitou som spokojný aj ked nie všetko je na 100%,
lebo viem že môj budget bol obmedzený proste mal som strop. (takže lakoval niekto za 30 a nie za napr. 60) - ale bol som si toho vedomý.
Keby som ešte niečo robil vrátil by som sa k nemu, lebo viem čo môžem očakávať (drží slovo a to je v tejto branži zriedkavé).
Je to servis pre našu cenovú reláciu, jasné že sú lepší, ale tým pádom cena musí byť iná.


Na Tvojom mieste zober brouka, vypíš podrobne požiadavky, daj spraviť 3. ponuky a na základe odporúčaní vyber.

Mám aj negatívnu skúsenosť s jedným v CZ ale nebudem menovať vie sa o tom verejne. (ked som od neho odchádzal koleso držalo na 1. šróbe!) :evil:
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Jozef »

A ešte niečo som chcel podotknúť:
NIE JE TO BLBOSť renovovať brouka. Kdo uvažuje v tomto odvetví so ziskom je chuj alebo hajzel. Renovovať sa neoplatí ani Aero 30 roadster, lebo za 600 ju nepredáš.
JE TO O STAVU MYSLE niekomu nestačí už ani 356ka.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
Acibuk
Příspěvky: 190
Registrován: 01 pro 2008
Bydliště: Olomouc

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Acibuk »

Spíše z doslechu, z osobního šmejdění po dílně, rozhovorů a se zkušenostmi s dílčími pracemi bych se stavěl za Dudíka.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od OB »

Nevím kolik komu z přispívajících je ani neznám Vaše výdělky. V každém případě můj dobrý kamarád říká "už jsme ve věku abychom si začali dělat radost". To je věta, která mi vždy zní v uších. Renovace obyčejného brouka či buse je vždy ekonomická vražda. Ale pokud má někdo střízlivý odhad na to co má nebo nemá, je možné vždy toto auto zrenovovat. Jak to je však otázka.
Pokud se jedná o VWéčko, které je historicky nebo sběratelsky zajímavé je lépe si připlatit, aby neztratilo svoji historickou hodnotu. Co se týče odkazu Googlese o firmě ECCRA nemohu říci nic z vlastní zkušenosti. Jenom vím, že renovovali válečného Brouka, který nyní stojí ve Wolfsburgu v muzeu. Kdo tam byl, ví o kterém autě mluvím. Je to šedivý Brouk půlené okno, tuším z roku 1943. Ta práce se mi velmi líbila. Samozřejmě si ji nechají zaplatit.
Na druhou stranu, je možné auto zrenovovat za daleko menší peníze, avšak není možné hledět na přílišnou originalitu. To ovšem nemusí vadit majiteli vozu, který ho chce jen užívat či zachránit z jakéhokoliv důvodu. Užitná hodnota vozu, je možná daleko větší než u nějakého super historicky zajímavého VW. Myslím tím, že takový vůz daleko více vozí po vlastní ose rodinu na různá VW setkání, oproti historicky zajímavému vozu, draze renovovanému, který z důvodů ekonomických přijede málokdy a nikdy po vlastní ose.
No a závěr mého dlouhého plkání ----- vždy záleží na majiteli vozu, jak se rozhodne-----------------
To Sam: vítám tě v klubu, který by mohl mít název: Nic mi není dobré, co si neudělám sám. (jsem totiž stejně postižený, ale uznávám, že jsou i daleko lepší!)
Co přijde dál???

richard
Příspěvky: 7
Registrován: 06 bře 2009

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od richard »

davam za pravdu jozefovi .

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Želvák Bob »

Michale - co jsem si nechal dělat - vesměs nespokojenost ...

Lakýrníky jsem testoval 3 - jen ten poslední (a shodou okolností v nejhorších podmínkách dělající) byl dobrej - jak cenově, tak kvalitou i dodržením termínu. Jenže - pokud pošleš auto na lak 20 km za Brno - bude to raketa (cesta to navýší o 100%). Buggy vyšla na 10k i s kolama, ale byla nachystaná na lak - dělal jen 1 vrstvu špryckytu a pak nalíval. Odvezl si ji sám, zpět ale nevozí - nechce riskovat poškození nezaplacenýho laku - dělal to dokonce i bez zálohy :-) Jinak dělá veterány běžně - mladej a šikovnej.

Karosařina - kdysi ji dobře dělali u Procházků - jak teď - to nevím. Tuto firmu ignoruju. Každopádně - pokud se nezhoršili - můžeš to zkusit - ale ceny i termíny jsou hustý a nesmíš se na mě odvolat jinak to naroste o 800 - 1000% nahoru. Pokud tam - tak jen kastli - ostatní ne - to bys brečel. Slíbí ti i komplet - no reference si nech raději dát někým jiným.

Vyvaření modrýho busa - a kvalitně - mi udělali u Doležala (opět kousek za Brnem), dělali i busy Qětoša a Jirky Vendelína Nešpora. Plechařina OK, dutiny OK, termíny delší - ale nepřešvihnuté o moc, umí i drobnosti třeba na motoru či spojky a brzdy ... lak dělají špatnej. Ceny cca 450/hod. Jednání slušné. Specializují se na veterány.

Motor - u Prochajdy viz recenze jeho dílny.
Motor u Jirky Vichty se zeptej na reference třeba Luka nebo Luke-Jeepa.
Elektriku a motor na buggy mi dělal Jaris - super, ale opět - Brno (u nás na základně). Jestli by byl ochotnej něco udělat - to se musíš zeptat jeho. Ceny nevím - mě vyšel hooodně vstříc a navíc měl tehdy víc času. Na druhou stranu -teď by se mu nějaký peníze hodily - můžeš to zkusit.

To je asi v kostce vše.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od soe2 »

no já teda konkrétně...
Blansko...Procházci...dělali mi čumák na kefru po havárce kdy mi ze stopky vyjel jeden trouba... a dohodli sme se na ceně a ..i když to trvalo dlouho...udělali to slušně..(ale každý má jiné měřítko, já mám mexa ´79 kterého si dělám jak mi se líbí a netřeba do takového cpát miliony...ikdyž už taky za těch 10 let spapal většinu mých financí :lol: )
Olomouc...Dudík...předek a dost zadobok havarovaný slepou paní a....protelefonoval sem milion hodin..ale dobrá domluva i práce...ale ...špičkový motorář (jak mi bylo řečeno) nedal zpět termostat s nasávací rourou a klapkama v sahaře a bovdenem ovládajícím klapku ve filtru...takže spotřeba o 3l/100km vyšší musel sem si pro to zajet a vmontovat a víte že to není práce na 15min. Lak krásný ale... po 6 letech spousta míst kde to praská a bublá takže pokud necu mít za chvíli ratlook tak bude třeba opravit. A to podotýkám Ferda neviděl nikdy sníh ani z garáže.

Nicméně viděl sem Igiho broučána....a vařátor Biker 666 má odvařeno a je to broukař taky a tak práce řekl bych moc dobrá (je to o tom kolik do toho chcete samože dát) a lakování z dílny, kde se pohybuje místní pan Šwed v Oldřišově...prostě krása...Takže přesto že os. zkuš. nemám, doporučil bych vřele.

Můj názor na předešlé příspěvky?...no je fakt že co si člověk sám neudělá to nemá..ale...v dnešní hektické době kdy ne každý(a těch je většina) nemá kupu love a díky honbě aby aspoň trochu měl, nemáme čas se patlat s učením se vařit a lakovat a to nemluvím o vybavení. Takže je třeba si uvědomit nač to auto chci a tak dále. Já sem Ferdu 2x zachraňoval po havárkách a 1x po té co sem ho koupil a trochu ojezdil ho vyvařoval (nechal vyvařit)
to samé s lakem...někdo známy kdo to za slušnou cenu stříkl. Po té 2 nehodě, jak je jinde v jiném topiku psáno o pojišťovnách a plnění, sem dostal cca 67 tis.(po známosti) ale oprava byla hodně přes 100. a přesto sem nedal na rady maminky ať se na to vyseru a koupím si, když už jinak nedám, třebas zas brouka a ták....Ale to já ne...Ferda byl srdcovka a v té době už sem s ním kupu prožil a 2x se s ním už patlal a tak.....Dodnes tedy jezdíme a je udělaný tak aby jezdil a dojel třebas i do lotyšska nebo jiné prdele kde se náhodou slízají taky nějací takoví pošuci a to mi stačí....Tedy závěrem...co umíš si urob sám...uč se i další nové věci a co neumíš...zvaž a nech udělat někde, kde jsou jakés takés dobré reference. A pak už jen jezdi a užívej ....Pokud máš raritu...tak asi máš i love a pak se obracej na opravdové odborníky a čekej účtenku s 6ti místnou cifrou :twisted:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od Šíša »

Michal píše:...
Šíšo, kdo to je? Za kolik maká, je ochoten udělat brouka?
Řešil jsem to v So s človíčkem, co už něco udělal pro VW a co něco umí a zná, leč není zde na foru. Teda přímo co se týče např. Westek
...
Effik z Mníšku od Liberce. Kdo ho zná, myslím, že může v klidu říct poctivá práce. Problém je v tom, že on sám je detailista, jest-li se nepletu :D
Zbytek musíš pořešit s ním.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Renovace- kde, z kolik, jaká spokojenost

Příspěvek od lope »

Dudík - co jsem viděl: víceméně posazení nové kastle na starý podvozek - hodně špatné, ale rozpočet byl nejspíš značně omezený

Effík - poctivou práci si představuju jinak. Klempířinu dělá nerad a mechanické opravy z doslechu i vlastní zkušenosti mají přinejmenším kolísavou kvalitu.

Odpovědět