Mlhovka

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Glasy
Příspěvky: 115
Registrován: 12 bře 2009
Bydliště: JirkoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od Glasy »

george píše: A vypada to moc pekne. Dal jsem ji zatim nad naraznik.


ale bacha na vzdálenost od zadního brzdového světla....někde to tu tuším taky je napsaný ale v zákoně se píše že přídavná mlhovka musí bít vzdálena minimálně 100m od brzdového. není to přesná citace ael snad je to srozumitelné
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem,ale tím, že nezemřu.

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Mlhovka

Příspěvek od biker666 »

Glasy píše:
george píše: A vypada to moc pekne. Dal jsem ji zatim nad naraznik.


ale bacha na vzdálenost od zadního brzdového světla....někde to tu tuším taky je napsaný ale v zákoně se píše že přídavná mlhovka musí bít vzdálena minimálně 100m od brzdového. není to přesná citace ael snad je to srozumitelné
100m?? to bude asi problem :lol:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5042
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od maxmax »

Kup dlouhej provaz! :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Glasy
Příspěvky: 115
Registrován: 12 bře 2009
Bydliště: JirkoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od Glasy »

biker666 píše:
Glasy píše:
george píše: A vypada to moc pekne. Dal jsem ji zatim nad naraznik.


ale bacha na vzdálenost od zadního brzdového světla....někde to tu tuším taky je napsaný ale v zákoně se píše že přídavná mlhovka musí bít vzdálena minimálně 100m od brzdového. není to přesná citace ael snad je to srozumitelné
100m?? to bude asi problem :lol:
#-o :oops: no uteklo mi jedno "m" je to 100mm :^o
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem,ale tím, že nezemřu.

Uživatelský avatar
Proky
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 484
Registrován: 08 lis 2009
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Mlhovka

Příspěvek od Proky »

Můžu mít dotaz asi je hloupej, ale nějak jsem to nehledal a neřešil až teď, zadní mlhovka je povinná i když bych měl třeba veteránskou atestaci, musí bejt na autě namontovaná furt? Ne jí tam dát jen když jedu na technickou? :oops:
Bubu Oval (1955)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Mlhovka

Příspěvek od Lugen »

na technickou se chodí proč, aby se zjistilo zda-li je vozidlo schopné provozu na pozemních komunikacích, když máš veteránskou testaci, znamená to snad, že neprovozoješ vozidlo na pozemních komunikacích :?: :!:
takže :?: :arrow:
ano je poviná pro všechny i kdybys byl sultán :idea: :wink:
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od soe2 »

zajímavé že sen to na kupě veteránů na relí neviděl....tatry a aerovky...apod... :( asi s tím jezdí nadsultáni... :lol:
Hele...jestli máš vzadu tlapy nebo podkovy....namontuj to do nich....a je to...mám na té podělané STK klid... :lol:
Naposledy upravil(a) soe2 dne 24 bře 2011, celkem upraveno 1 x.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od Sam »

Pokud neches mit mlhovku na voze z duvodu dobove nekorektnosti, resenim jsou "zelene" znacky. Tam se zodpovidas veteran klubu, ktery posoudi, jestli to ci ono na voze mit/nemit.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od Skid »

soe2 píše:zajímavé že sen to na kupě veteránů na relí neviděl....tatry a aerovky...apod... :( asi s tím jezdí nadsultáni... :lol:
Hele...jestli máš vzadu tlapy nebo podkovy....namontuj to do nich....a je to...mám na té podělané STK klid... :lol:
ma dedkovske svetla


Ja ji nemam ani se zpateckou a zatim (musim to zaklepat) jsem s tim nemel nikdy problem. Ale natazene kabely na to mam.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Proky
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 484
Registrován: 08 lis 2009
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Mlhovka

Příspěvek od Proky »

Couvačku taky musim mít :lol: :lol:
Bubu Oval (1955)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Mlhovka

Příspěvek od Lugen »

couvačka povinnost neni, mlhovka ano, ani zelená začka mě od této povinnosti neosvobozuje, pravda nechodim s něma na technickou, na který by mě za to jebali. To že jí někdo nemá, jeho boj?! Někdo hajluje na veřejnosti, někdo krade a taky se to nesmí.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19857
Registrován: 02 led 2003

Re: Mlhovka

Příspěvek od Pětišroub »

nemít mlhofku je asi symbol vzdoru

:lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Mlhovka

Příspěvek od Lugen »

nejspíš :D
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Mlhovka

Příspěvek od yahoďák »

nemít mlhovku :arrow: známka punku :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od Sam »

Lugen píše:couvačka povinnost neni, mlhovka ano, ani zelená začka mě od této povinnosti neosvobozuje, pravda nechodim s něma na technickou, na který by mě za to jebali. To že jí někdo nemá, jeho boj?! Někdo hajluje na veřejnosti, někdo krade a taky se to nesmí.
Tím si nejsem tak zcela jistý. Nechodíš na STK ale technický stav kontroluje krajská komise, která testuje právě technický stav vozidla. Logicky se musí řídit nějakým předpisem Tam nutnost mlhovky není uvedena, klubová testace, kontrolující historickou původnost dokonce jakékoliv nedobove změny oproti originálu nepřipouští.
Resumé. Dle mého skromného názoru nemusí mít vůz se zelenou značkou nic z výdobytků modernějších vozů (ať je to mlhové světlo, bezpečnostní pásy, atp.)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Mlhovka

Příspěvek od Kůča »

Já jsem teda polosultán :mrgreen: Mlhovku mám,ale v regále. :mrgreen:
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Re: Mlhovka

Příspěvek od Lugen »

Sam píše:
Lugen píše:couvačka povinnost neni, mlhovka ano, ani zelená začka mě od této povinnosti neosvobozuje, pravda nechodim s něma na technickou, na který by mě za to jebali. To že jí někdo nemá, jeho boj?! Někdo hajluje na veřejnosti, někdo krade a taky se to nesmí.
Tím si nejsem tak zcela jistý. Nechodíš na STK ale technický stav kontroluje krajská komise, která testuje právě technický stav vozidla. Logicky se musí řídit nějakým předpisem Tam nutnost mlhovky není uvedena, klubová testace, kontrolující historickou původnost dokonce jakékoliv nedobove změny oproti originálu nepřipouští.
Resumé. Dle mého skromného názoru nemusí mít vůz se zelenou značkou nic z výdobytků modernějších vozů (ať je to mlhové světlo, bezpečnostní pásy, atp.)
no a tam se píše:
§ 4

Provoz historického vozidla
na pozemních komunikacích

Historické vozidlo při provozu na pozemních komunikacích lze provozovat, jen pokud je vybaveno předepsaným počtem osvětlovacích zdrojů podle zvláštního právního předpisu (§ 18 vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.), a není-li jimi vybaveno od výrobce vozidla, musí být vozidlo vybaveno předepsaným počtem přídavných osvětlovacích zdrojů umístěných na osvětlovací rampě. U historických vozidel může být předepsáno doprovodné vozidlo se žlutým výstražným světlem pro zajištění bezpečné přepravy nadrozměrných vozidel nebo vojenských bojových vozidel, určena jeho maximální rychlost a další podmínky při jeho provozu na pozemních komunikacích, které stanoví v žádosti o provedení testování historického vozidla předseda krajské testovací komise. Tyto skutečnosti musí být zaznamenány v průkazu historického vozidla.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od soe2 »

hm...tak na totok se v naprosté většině případů pravděpodobně sere.... :lol:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlhovka

Příspěvek od Sam »

Lugen píše:
Sam píše:
Lugen píše:couvačka povinnost neni, mlhovka ano, ani zelená začka mě od této povinnosti neosvobozuje, pravda nechodim s něma na technickou, na který by mě za to jebali. To že jí někdo nemá, jeho boj?! Někdo hajluje na veřejnosti, někdo krade a taky se to nesmí.
Tím si nejsem tak zcela jistý. Nechodíš na STK ale technický stav kontroluje krajská komise, která testuje právě technický stav vozidla. Logicky se musí řídit nějakým předpisem Tam nutnost mlhovky není uvedena, klubová testace, kontrolující historickou původnost dokonce jakékoliv nedobove změny oproti originálu nepřipouští.
Resumé. Dle mého skromného názoru nemusí mít vůz se zelenou značkou nic z výdobytků modernějších vozů (ať je to mlhové světlo, bezpečnostní pásy, atp.)
no a tam se píše:
§ 4

Provoz historického vozidla
na pozemních komunikacích

Historické vozidlo při provozu na pozemních komunikacích lze provozovat, jen pokud je vybaveno předepsaným počtem osvětlovacích zdrojů podle zvláštního právního předpisu (§ 18 vyhlášky č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.), a není-li jimi vybaveno od výrobce vozidla, musí být vozidlo vybaveno předepsaným počtem přídavných osvětlovacích zdrojů umístěných na osvětlovací rampě. U historických vozidel může být předepsáno doprovodné vozidlo se žlutým výstražným světlem pro zajištění bezpečné přepravy nadrozměrných vozidel nebo vojenských bojových vozidel, určena jeho maximální rychlost a další podmínky při jeho provozu na pozemních komunikacích, které stanoví v žádosti o provedení testování historického vozidla předseda krajské testovací komise. Tyto skutečnosti musí být zaznamenány v průkazu historického vozidla.
OK, tak jsem si nastudoval paragraf 18 a krom prednich mlhovce ani slovo.... tak jak dal ? Musim si ji na auto namontovat, nebo ne ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Mlhovka

Příspěvek od beetle66 »

Nejjednodušší řešení je sprej, viz. moje...
Obrázek
1966

Odpovědět