T1, T2, T3

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od sSATYRr »

jeste bych doplnil zmenu t2b/a - ranne t2b (rocnik 72 a zkraje 73):

- vicko nadrze ma extra dvirka, pozdeji vicko licuje s kastli
- kniraci soupacky s prolisem vzhuru - zavirani dovreni a pohybem vzhuru dotazeni.

Obrázek
Obrázek
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Krystof píše:
udeeska píše:S tema naraznikama se mi to nezda,myslim si,ze je to shoda nahod
a ze si je lidi proste pridali kvuli jejich krasnemu tvaru.
Nečítal si pozorne. Rozdiel nie je len v nárazníku. Je tam iné predné čelo. Myslíš, že by niekto rovnakým spôsobom prerábal predné čelo na rôznych busoch? V prípade môjho by okrem nárazníkov museli vymeniť aj prístrojovku a šúpačky. Nezdá sa mi to ako náhoda.

A k tej palubke - áno, rozdielov medzi T2a a T2b je viac. Počas rokov sa menili kľučky, rozteč šrúbov, brzdy a iné. Veci, ktoré som popísal sa týkajú práve rokov 1972-73.

Ale ak máš ďalší materiál, určite sem niečo daj. Myslím, že podrobnejší rozpis zmien v rokoch bude zaujímavý. Tiež by ma zaujímali konkrétne rozdiely medzi EU a US.
Aha,tak to se Ti moc omlouvam,ale co vim tak ten pertl je videt jen ze strany a zezhora je jen o neco delsi(ale az zajedu k dedulovi,tak si na to dam pozor)a je tam z toho duvodu,ze se menila
podlaha po prechodakovi na T2b v augustu 73.Jeste pridam fotky,aby bylo jisto,ze jsme na stejne vlne :wink:

Prechodak 1973
Obrázek

1974-79 po zmene podlahy
Obrázek

Soupacky se menily nekolikrat a to z prosteho duvodu velke poruchovosti(mechanismus a rolery na spodku dveri)Nevsimnul jsis ale Ssatyrre,ze se zmenil i pertl zadniho blatniku,kdy vypadal
do r.70 stejne jako na norce a od 1971 je vystouply ven.Profil v soupacc je jasnej kvuli zdvihu kliky pri dovirani jak pises.
Jeste se vratim k tem naraznikum z knirace:
Nikdy jsem to nevidel a uverim tomu pouze v pripade otevrenych prednich dveri.Pokavad je tam naraznik z knirace a uvnitr je schudek,tak tam tenhle naraznik nema co delat
V 70 letech vypuknul "boom"bezpecnosti a ochrany ekologie jak znamo Kalifornie na tom mela nejvetsi poddil,takze to co bylo dobry pro evropu to uz nestacilo jinde.Kazda automobilova
fabrika neda do auta nic navic,pokavad nemusi dat kabel na kontrolku,tak ho neda a usetri.To same je z plecharinou,ponavadz pri vyrobe tisice kusu v tydnu je uspora materialu v tunach.


Jeste pridam prototyp T2b pro US

Obrázek
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od sSATYRr »

Obrázek
tyjo, presne tenhle pertl tam mam...a ja myslel, ze to vzniklo behem nejakyho smutnyho vareni. Diky!
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od Krystof »

Udeesko, dobré foto. Nafoťte, prosím, niekto knírača presne v tomto detaile a ja Ti nafotím, čo tam mám ja. A schodík už mám aj vo vnútri (tzn. z novšieho typu). Podľa rozprávania sa to vysvetľuje ťažko, z fotky pochopíš.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od Krystof »

Tak popojedem.
18052010211.jpg
18052010212.jpg
Knírač vyzerá tak isto, akurát nemá ten horný lem. Predné čelo bolo nedávno opravované, videl som ho bez laku a môžem potvrdiť, že je z jedného kusa tak ako ho vidíš.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Spodni cast je bez debat z knirace a jestli neni uvnitr schudek pro nastup,tak je to podle me knirac z predelanou maskou z T2b.
Skoda,ze nepises kterej je tohle rok(mesic,popripade tez ramena steracu,kterych byly 3 druhy),takhle se jen domnivam z toho co vidim.
Nejsem bohuzel doma a mam v praci jen tuhle fotku od Deduli,kde je ale videt v podstate ten samej spodek.Jeste vidim pod pertlem
prasklinu,z cehoz usuzuju,ze byla maska menena.

Obrázek
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od Krystof »

Udeesko, nič v zlom, ale asi si nerozumieme. Čítaj všetky moje príspevky ešte raz a poriadne :roll:
Chlapi, však obrázky po slovensky sú tie isté ako po česky, nie? :D
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Provedu!!,trosku od toho odbiham,tak si to radsi necham az na vecer :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Jo tak uz vim o co Ti jde a neco malo jsem k tomu nasel.V knizce je dano,ze od srpna 1972 prechod z kniratych na hranate a hotovo-nikde zadna jina zminka,
ale jak uz jsem napsal tak podlaha se menila az o rok pozdeji,tzn.ze tu urcite chybela deformacni zona pro Evropu urcite.Z tohoto duvodu se teda
domnivam,ze je tu od srpna 72-kdy uz teda opravdu byl schod uvnitr(bez predni vyztuhy) do srpna 73,preci jen prostor(1 rok) na to,aby se mohl hranaty naraznik vymenit za kniratej
Ted jsem si vzpomel,ze jsem to tu videl v inzeratu a majitel k tomu mel dodatek,ze se mu blinkry dole nelibily a ze nahore je to bezpecnejsi+ze to neni problem predelat do puvodniho vzhledu :roll:
Na Tvojem busu jeste vidim zadni zamek dveri 72-74;soupackovej prolis 68-73;sterace 72-74;zapalovani mas 70-74 a pro tyhle roky byl namontovan pohlcovac narazove
energie,ktery mas pod palubkou;zamykani prednich dveri uvnitr mas v madle nahore 69-73(pred tim a po tom byl cudlik v ramu okna);na palubce se nezmenily jen packy,ale kompletne i budiky
69-73,ktere byly posazeny vyse,uprostred byly leskle talirky,pocitadlo presunuto ze spoda nahoru a ve sdruzenem budiku vlevo se objevily malovane symboly.Vystraznej spinac
varovnych svetel by mel byt s modrym trjuhelnikem,pro US byl cervenej a podsvicenej.
Jak budu mit trochu casu tak prihodim fotky a zajedu k dedulovi(preci jen se tomu venuje pres 30 roku),aby i ostatni co nevedi meli moznost porovnat originalitu svych busiku
A nez mi skonci sichta,tak jeste prihodim hadanku o jakeho busika tu jde?Fotku jsem videl uz drive ,ale teprve loni se dozvedel co to je za model.....
(jeste si myslim,ze tenhle topic ma spatny nazev :wink: )

Obrázek
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od biker666 »

domek na navyjak že by 4x4??

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od ovalisimus panornik »

To je zajímavé téma.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od sSATYRr »

abych si to ujasnil
blinkry nahore, stupacka na narazniku (knirata podlaha) = bez deformacnich zon
blinkry nahore, stupacka soucasti podlahy (beckova podlaha) = s extra deformacnimi zonami?

anebo to je jen v US?
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od Jozef »

Prispejem svojou trochou k diskuzi o prechodových modeloch T2 na príklade môjho busa:
dátum výroby podla orig. čísla: 11-12/1972

stojatá drážka styku dvoch plechov
Obrázek

dvierka k nádrži
Obrázek

palubka plastová, ovládače dva (blinkre - stierače) s plochými koncami
Obrázek

profilácia šúpačiek pri klučke
Obrázek
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

JirkaB
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 405
Registrován: 19 srp 2008

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od JirkaB »

Ještě jedna poznámka k rozdílům.
VW T2b 8/1972, takže jeden z prvních. První registrace v AT 10.1972.
Deformační zóna je, palubka ovšem kníratá - stříbrný středy budíků. Ovšem již pouze 3 ovládací páčky větrání/topení. Přepínač stěrače na volantu. Jinak mám dojem, že deformační zóna se na čumák vařila, vždyť se prodává jako ND.
detail.JPG
už máme busa T2b 1972, ovšem model 73

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Biker byl rychlej,ale ja uz mazal spat :D :jasne,ze je to Allroad a jmeno je Sahara z r.1976.Uvnitr kabiny pod rozkladaci lavici
byly prichyceny plechy na vyjeti z pisku a zarizeni pochazelo z Westfalie a vyfuk byl na pravo v narazniku a na palubce o 3
budiky navic na mereni tlaku oleje motoru,diferencialu a tachometr.

Obrázek
Obrázek

No a konecne jsem neco nasel a se i poptal.Vsecny busy od 8.72 vyjeli s novym naraznikem a deformacni zonou a schodem na podlaze..Hledal jsem v knihach a na internetu a nikde
ani zminky o tom,ze by byla nejaka specialni edice.Podle meho nazoru je to predelavka a myslim si,ze z duvodu,ze si zakaznici nemohli zvyknout na novej hranatej naraznik
a dokavad to nekde neuvidim cerny na bilym,nebo nejak jinak zdokumentovany,tak tomu neverim a basta. :wink:
Knight ma ten samej pripad blinkru nahore,ale ma podlahu bez schodu,coz je podle meho nazoru taky predelavka.

Obrázek

Ssatirrovi:jo akorat blinkry v prvni vete dole blinkry(to me zas ukamenujou,nastesti mi nikdo nemuzete v noci poskrabat auto :D )
Jozef ma schod v podlaze a palubku,teda budik uprostred nemas original,ale z pozdejsiho modelu 74-75(pravej nevidim poradne) a prvni plastik na pacce topeni ma byt cerveny
JirkaB:Ty mas plechovou palubku v barve vozu?Vedle pacek topeni mas urcite -na palubce budiku podlouhle trojuhelniky cervenej a modrej.
Deformacni zona se varila a slouzi zaroven jako drzak narazniku.
Dnes jsem zkousel merit jestli je mozny nasadit kniracovej naraznik na vyztuhu,ale vychazi mi,ze by byl hodne vepredu.Urcite to ale pristi
tyden zkusim prilozit,jestli je to mozny
Jeste rozdil podlah:T2b se schodem a defermacni zonou a bez schoduT2a od Knighta

Obrázek
Obrázek

a jeste prihodim hadanku o co jde ted?

Obrázek
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od biker666 »

ze by neco jako hranaty tempo matador??

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Je to original vyrobek od VW...... :wink:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od Sam »

http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 533&start=" onclick="window.open(this.href);return false;
[-X [smilie=rasta.gif] Uz to tu bylo panove.....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od sSATYRr »

trochu si smocim:
dohrano par prospektu na kulataky, kuprikladu
Obrázek
Obrázek
Obrázek

spoustu produkotvych letaku pro srovnavani detailu tedy naleznete na:
http://picasaweb.google.com/sssatyrrr" onclick="window.open(this.href);return false;


a neco k tematu (73)
Obrázek
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Terminologie na tomto fóru

Příspěvek od udeeska »

Se omlouvam za tu socku a pritom jsem ji uz studoval... #-o ..no jo no holt uz stara baba...njn.teta
...jinak nejakej ceskej preklad pro tu elektriku by byl na miste (ja ho mam pripravenej,ale kdyz jsi neco nacal tak to dokonci :wink: )
a ta 73 je vyvoz do statu s odrazkami vpredu a pozickami vzadu.
Vwase nocni sichta...

Odpovědět