VW 411 Variant 1971

Pro prezentaci vašich vozidel se vzduchem chlazeným motorem VW a Porsche
Zamčeno
Uživatelský avatar
marty83
Vůdce malého plavidla
Příspěvky: 451
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Sibřina

Re: Eriba Triton

Příspěvek od marty83 »

Milosak_1 píše:Tak, dlouho jsem vahal, ale nemohl jsem odolat a nejit do toho. Zena nechtela do busiku (a castecne i kdyz nerad priznavam, ze mela pravdu - jsme 4 !), nybrz do karavanu. Tak jsem si vcera udelal radost a koupil jsem si za VW 411 (ma tazne zarizeni) Eribu Triton z roku 1975
dneska jsem ji byl taky okouknout a je nádherná, bude se za 411 krásně vyjímat :) Gratulace Milošáku!

Uživatelský avatar
Derek
Příspěvky: 175
Registrován: 16 úno 2008
Bydliště: Za zelenou Ostravou.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek »

pěkná maringotka :D
Těším se na den kdy hrdě řeknu: DER GROSSE TAG ... ENDLICH VW - BESITZER !

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Krásnej kousek, tomu rozumím.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan »

Tak koukám že se Ježíšek zase stavil předčasně, nejdřív Bubák, teď Milošák, kdo dál ... Ale jinak vypadá pěkně. :D
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Milosak_1 »

Po dvou letech se podarilo najit reseni (koupeny motor 2.0, 70 Ks z Buse) a ja urazil prvnich par Km pred tydnem v Beogradu a to primo na VW sraz.
Obrázek

A jak ma vypadat pekne udelana 411, teda pro me vyzva.
Obrázek

Je to okysle.... a to dost
Obrázek
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Jan »

=D> Tak ses konečně dočkal.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Cesta do Prahy

Příspěvek od Milosak_1 »

Pri poslednim pivnim klani jsem navrhnul Jackarerovi a Herbiemu (asi kolem 23:00 #-o ), jestli by mi pomohli s dovozem 411 z Srbska. Hadejte jak dlouho jsem je musel presvedcovat. Asi jako kazdeho vzduchem chlazeneho s prominutim magora, to trvalo 0,000001 vterin. Odpoved byla: jasne, my ti to auto sem privezeme. Slovo dalo slovo a...
5/3/2010 Patek 02:45
Budicek, hygiena, nabirani Herbieho s veskerym verkcajgem (pro neinformova, 1/2 motoru sebou, 5 vselijakych bedinek se spoustou uzitecnych veci..), nabirani Jackarera, a v 4:05 jsme byli na D1. Ceka nas 700 Km douha streka pres Brno, Bratislavu, Budapest a Suboticu a hlavne hoooodne zabavy v aute. Doopravdy jsme se nenudili. Cesta odsipa, Brno mijime v 5:30, cerpani na Schellce u Breclavi s tankovanim, kavou, dohusteni nahradnich pneu, Blavu v 7, Budapest v 9 BEZ ZACPY, na HU-SRB hranicich v 10:30, Subotica o 15 minut pozdeji. Po prijezdu, se vsichni 3 shodujeme na tom, ze Octavia TDI je neskutecny delnik. Prumerna rychlost 111, spotreba 6.2 - timto posilam gratulace do Ml. Bol. =D>, klobouk dolu, hosi.

Hlavni akteri u jezera.
Obrázek

Kdyz tohle zmacknu, vytece cele jezero ?
Obrázek

Prijezd ponekud zmrzleho bratrance od Belehradu (cca 200Km). Zmrzly proto, protoze auto netopi #-o resp. topi, ale dusi...
Obrázek

Konecne predani
Obrázek

Davame jeste kafe, kluci ochutnavaji srbske startky, loucime se, pospichame, protoze se zacalo zatahovat, obava ze snezeni a bez ohrevu predniho skla je to masakr..., tankujeme, smazime 20Km na hranice. Mezitim se seznamuji a autem (po 3 letech). Nedrzi volnobeh, chcipe, nejede, motor se neskutecne hada, na 2 na 3, obcas na 4 strili zpet do karbecu, s polorozpadlym vyfukem prijizdim vzteky bez sebe na hranice a zacinam mit obavy, jestli vubec dojedem. Madari memu autu rikaji Passat a nesmirne se me tim dotykaji. Vysvetluji, ze je to tata Passata, ze je to jeste vzduchac s motorem vzadu, klabosim s celnikama a policajtama, ukazuji auto, a i pres ten neskutecny kraval me pousti do EU. :wink: Prvni cerpacka stavime, kupuji dalnicni znamku, kluci se prevlekaji do pracovniho a TEPLEHO a pousti se nasledujici 1.5h do serizovani motoru. Predpokladam, Herbie o tom motoru napise vic.

Hroznej vichr, venku pouze +4, 1.5h hodiny serizovani. V tu chvili jsem pochopil, proc Herbie taha sebou tolik kramu. Doopravdy se hodilo vse a dokonce i jeste par veci schazelo, napr. cepicky svicek, stara kovova cepicka ventilku kola k utazeni ventilku a par podtlakovych hadicek (kdo mohl tusit, ze zrovna na T4 motoru budou podtlaky ODPOJENE :shock: )
Obrázek
Obrázek

15:15/20 KmSbaleno, vyrazime... jeste pred cestou tepla kava a Redbull.
Obrázek

Po cca 10 Km (ohrati motoru) bylo jeste jedno asi 1/2hodinove doserizovani, odstraneni vseljakych smradu z motoru, a pak uz jsme kolem 16:00 najeli na dalnici smerem zpet do Prahy. Jackarerro ridi, Herbie je v roli aktivniho spolujezdce a ja to ze zadu jistim, kdyby se objevil kour, plamen, atd...
17:00/120 Km[/b Mame za sebou prvnich 100, zbyva pouhych 600 Km.
Obrázek

Dokonce se i predjizdelo (asi 100Km/h)
Obrázek

18:00/200 Km most pres Dunaj v Budapesti. Zacina me bolet hlava z vyfukovych plynu z 411, jsem lehce priotraveny. Na vypadovce stavime, jsem uz skoro otraveny, hlava tresti, Herbie se chopi volantu doprovodneho Skoda wagenu a vyrazime dal.
Obrázek

20:00/280 Km Sjizdime z dlanice u Gyoru, jedeme do Tesca nakoupit Madarske klobasky... Kluci zustavaji u auta, ja jdu na nakup. Mezitim se zjistilo, ze auto prestalo papat olej, jede o 30% lip nez pred 250Km. Tankujeme plnou, a pocitame spotrebu - i s takto neserizenym motorem 11l / 100 Km. Prichazim s napadem umyt celni sklo... ktere samozrejme ihned zamrzlo :? dalsich 10 minut susime sklo hadrama... [smilie=smashfreakb.gif] Rozdavame si vysilacky...

21:00/330 Km Mijime Blavu (v tunelu s Herbiem otevirame okna a kochame se revem motoru) , motor se chova cim dal lepe, dokonce ani tolik nesmrdi, pri predjizdeni kamionu Jackarero trha prozatimni rychlostni rekord > 120Km/h. On trha rekord a tim i moji kapsu. Po ceste padaji ruzne hlasky do vysilacek #-o, ktere na verejnych forech nikde nenajdete.

21:30/370 Km Za Malackama se kluci meni. Jackarero se jde do Octavie ohrat, Herbie si natahuje rukavice, kulicha a vyrazime dal. Herbie zkousi topeni a uz nesmrdi. Hlasky do vysilacek se stupnuji...

22:00/450 Km Pred Brnem stavime, cerpam do Skoda Wagenu (jedna nadrz 1.000Km a jeste dojezd byl 100Km), kontrolujeme u 411 olej, hladina je porad stejna. Herbie nadseny jak se motor zklidnil a jak tahne.

23:00/600 Km U Humpolce stavime, kafe, cigo, kontrola oleje a jede se dal.

00:30/680 Km Ricany, cerpame za 200, prehazujeme veci do Octavie, abysme nesachovali pred barakem takto pozde.
Obrázek

01:00/700 Km Dorazime, rychle parkujeme, vezu kluky prazdnou Prahou domu, vracim se domu, a konstatuji, ze jsme totalni magori. 1.400 Km za 21 hodin, s nevyspitatelnym autem, ktere stalo XY let nepojizdne, s motorem, ktery byl pohozeny buh vi kde. Ale zvladlo se to, bylo to dalsi vzduchem chlazene dobrodruzstvi.

Od dnesniho dne, poslusne hlasim dalsi 411 v CR diky Herbiemu a Jackarerovi =D> :prayer: [smilie=kissass.gif] (to jsou ty 2 panove)
Obrázek


Z osobnich duvodu bych vas na konec poprosil nasledujici. Budte prosim shovivavy ke komentarum tykajici se predavajicicho stavu auta (kdo, proc, kolik me to stalo, kterej v.., atd..), jedna se o moji osobni zalezitost - dekuji.
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 06 bře 2010, celkem upraveno 1 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Milosak_1 »

Dnes rano... a jeste ze zacalo snezit az k ranu. Nevim jak bysme s 411 na Vysocine ve snehove vanici pochodili....
Obrázek
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od prak »

tak to byl pěknej výlet =D>
bylo dobrý počkat na zimu :wink:
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
marty83
Vůdce malého plavidla
Příspěvky: 451
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Sibřina

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od marty83 »

tak konečně doma..super a gratuluju všem účstníkům ke splnění mise
už jsem auto učumoval přes plot, ale zítra si ho prohlédnu lépe..

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Nádherná akce !!!!!! tohle miluju !!!!! mám taky něco podobného na pažbě :D
Naposledy upravil(a) ovalisimus panornik dne 06 bře 2010, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Milosak_1 »

a ten adros k tomu.... to je jizda
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Homolka »

Veliká gratulace všem zůčastněným, pěknej vejlet =D>

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Herbie »

Hosi nemelo to chybu, prdel od zacatku do konce :)

poznamka 1
- trosku sme meli nahnano kdyz sme s Jackem zjistili ze mame plny auto coudu z motoru (nebylo poznat v zarodku, protoze sme meli trosku zahulino)
kazdopadne vzplanuti se nekonalo, a po kratkem postelovani predstihu se jelo dal ze se proste uvidi

poznamka 2
- motor klasicka vykopavka z nejakyho busa, bohuzel implementovan bez zakladnich znalosti a dodrzeni jakychkoliv zasad
- kdyz se nevejde podtlak rozdelovace a vzduchovy filtr ? jak to vyresili ? ... vyrizli do filtru diru #-o pritom stacilo dat rozdelovac o 90st jinak a prepichat kabely
- hromada podtlakovych hadicek .. prooooč, zbytečnyyyyy, nebudem je tam davat ... ze tim mame celkem 4 diry do sani ??? nevadi, jede to sice za 15-16 litru mozna na 3 valce ale jede #-o
- dostali novy zapalovaci kabely at je tam namontujeme ??? proc, nechame tam ty stary rozlamany fajfky, zbytecna prace #-o

poznamka 3
- kdyz me konecne pustil Jackarero za volant, tak uz to docela jelo, dalo se docilit i 120-130 km v hodine z kopce, do kopcu bez obtizi 110
rychta velka s tim neskutecnym kravalem za zadkem, ale uzival sem si to maximalne, jen mi byla krapet zima na nohy

Co rici zaverem
-paradni dobrodruzstvi
-mam razitko ve fungl novym pasu :)
-opet me to utvrdilo ze Typ4 nechci :)
-obdivuju ze Milosakuv bratranec ale i to auto, dali 200 km na hranice kdyz byl ten motor ve stavu v jakym byl
-kdykoliv znova s jakymkoliv vzduchacem :!:

Dodatek .... vidis Milosaku jak sem byl proziravej kdyz sem te hnal ze to dame na jeden zatah bez nejakyho zdrzovani s nocovanim ... dnesni rano mi jasne dalo za pravdu :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od sSATYRr »

klobouk dolu, panove!
Milosakovi za odvahu.
Herbiemu a Jackarerovi za totalni nasazeni!
respekt. =D>
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Pětišroub »

mazácká akce, každej správnej..víte co..jich musí mít za sebou několik. Tak yjsem si tenhle víkend přidal na pažbu zajímavý zářez :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Milosak_1 »

Pětišroub píše:Taky jsem si tenhle víkend přidal na pažbu zajímavý zářez :-)
Ted jsem to pocital, ja jich mam celkem 5
Z Srbska - Modra 1303, Zelena 1303 a ted 411 (po vlastni ose)
Z Nemecka - Eriba (po vlastni) a 412 (platakem)
A uz dost, koncim se sberem, uz ty auta nemam kam davat a pripada mi, ze ze zahrady delam sberny dvur. Ani deti se uz nemaji kde hrat. Na podzim budu stavet pristresek, tahle zima me k tomu dokopala.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od udeeska »

Plne Te chapu,taky by se nejakej uloznej prostor hodil :wink:

http://www.hardingsteel.com/flash_st2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od Skid »

Milosaku gratulace k peknymu wagenu.

Moc zajimave pocteni. Klobouk dolu pred Vama vsema. :o
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: VW 411 Variant 1971

Příspěvek od bubák »

Milosak_1 píše:A uz dost, koncim se sberem
nevěřím :)


víc než auto* ti závidím ten parádní výlet

* nejkrásnější hnusný auto - pozn. redakce
pan chytrej

Obrázek

Zamčeno