Speedster

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lukův speedster aneb zrod nového broukaře

Příspěvek od Luke-Jeep »

Tak po těch letech co do mě Doldy a HTD hučí ať si pořídím bruka jsem konečně podlehl a začal shanět speedstera... dílo se podařilo... :oops:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek[/img]
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Luke-Jeep- speedster motor

Příspěvek od Luke-Jeep »

Tak doba pokrocila... a muj speedster se dockal taky "trosku" lepsi motorizace...

Obrázek

ti bystrejsi z Vas v tom poznali ex-beruska motor... a nejsou daleko od pravdy... i kdyz blok je muj [smilie=deal.gif]

tady je posledni zaber na moturek pred prvnim startem

Obrázek

a tady uz po zazehnuti

Obrázek

Největší dík patří Jirkovi Vichtovi z Vivaracing teamu... je to šikulka...!! :prayer: :prayer: :prayer:



ano :prayer: :prayer: :prayer:
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke-Jeep »

Jinak motor ma ke dnesku najeto cca 3300km a slape suprove... akorat se mi zacal sekat plyn :-( nicmene na to se juknu zitra... tak uvidime co a jak na Hosine...

jen tak pro naladu jedna profi fotka ze Pribramskem tuning srazu [smilie=bubble.gif]
Obrázek
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luke-Jeep »

maličko popojedem... po par upravách jako byly nový hlavy, repas karbeců atp... přišla další část zrychlovacího procesu - vejfuk vybrán tento:
Obrázek

takze sem ho koupil a privezl domu... (diky Ondro ;-) )
Obrázek

porovnání starých a nových svodů
Obrázek

nutná úprava zadního Čela (ne kvůlu výfuku ale kvůli dořezání - symetrie ;-) ) já sem řezal flexou! :-D
Obrázek

testování a lazení výfuků
Obrázek

výsledek: (po první testovací jízdě)
Obrázek

Obrázek

celkový dojem? zklamani... vyfuk (na to kolik stoji penez) nesedel (a spousta dalsich mensich problemu jako treba navareny kusy kery tam nemeli co delat, ale byly provareny skrz a tim padem ve svaru dira atp..., je níž než bylo avizovano a zvuk z nej neleze ZADNEJ :-( takze asi pujde z auta zase dolu...

ano pozitivum by se naslo...
auto jede pocitove tak o 15 - 20% lip...
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Speedster - multimediální hudební expres

Příspěvek od Luke-Jeep »

Takze polohotovo (aspon hraju - i kdyz ted nejezdim...)

HeadUnit: Clarion 928rx + oldschoolovy multimedia Clarion

kompa: rainbow germanium (v aktivu na kazdy repracek jeden kanal ESXa) (activni vyhybka aktualne Macrom)

Laminatove bok - boardy stavene primo v aute...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zesilovače: ESX (traverza Vision 2500.2 - 2440W RMS na mustek 4ohm, dvakrat 150.2 - 150W RMS na kanal)
Obrázek
Obrázek

Sub: JBL W12GTi MK1
Obrázek
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

Je to už nějakej ten pátek (budou to 4 roky) kdy jsem pořídil tohohle fialovýho speedstera. Odjezdil si svoje (průměrně 20t km ročně) a nastal čas na renovaci podvozku a prahů. Při výměně černých nášlapů za nerezové objevena rez ve velmi pokročilém stádiu práve za hranou nášlapu.

Po cca ročním schánění klempíře, který by měl dost času, znal brouky a nenechal jsem u něj cenu zánovního porsche jsme se s kamarádem rozhodli pro repas vlastními silami.

Jelikož moje garáž nenabízí dostatek prostoru pro takovýhle zásah, je s želvákek dohodnuta možnost využití brněnské broukařské základny. Stejně tak bych chtěl ¨Bobovi poděkovat nejen za poskytnuté přístřeši, ale i za pomoc při odvozu speedstra na základnu.
Obrázek
Obrázek

nyní je již brouk v dobré společnosti a můžeme začít
Obrázek

V tomhle autě bylo možná víc muziky než je třeba... :twisted:
Obrázek

v mezičase zakoupeny v Kuří podlahy a prahy (po obhlédnutí bylo více než jasné že minimálně tyto díly budou potřeba
Obrázek

a nastalo odstrojování... nejsem znalec, takže každý šroubek, matička a hadice je nejdřív třikrát prozkoumána než ji povolím
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

už chápu volkrods :-)))
Obrázek

prakticky hotové odstrojení před odřezáváním podvozku (motor zatím zanechán kvůli vyměření děr v zadní haubně)
Obrázek
Obrázek

a právě v řešení ona haubna... chťel bych ji pro příští rok nechat zavřenou (odskok možný při další jízdě nastavitelnými šroubovicemi rychlospon) díra pro vrchol porsche-vrtule bude zakulacen podle ni... plus bude zřejmě nutné nějak pořešit zavazející táhlo ovládání levého karburátoru (krom těchto dvou děr bude kompletně zahlazena
Obrázek
test dosednutí haubny
Obrázek

odpárávat kastlu od placky začneme o příštím víkendu...
Naposledy upravil(a) Luke-Jeep dne 28 lis 2009, celkem upraveno 1 x.
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

po ohledání po komplet odstrojení a rozpíchání a rozlámání nepevných želez se nám potvrdilo co jse si mysleli... prahy jsou komplet mrtvý... podlaha sice jen na pár místech, ale o to víc...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

jinak jsem zatím nenarazil na místo, které by kvetlo jinde než právě prahy a podlahy... zatím zkoušen jen každý cm šroubovákem... (naučeno od klempíře :twisted: ) drátěný kartáč přijde na řadu později
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Speedster

Příspěvek od Herbie »

Slouceno a zakotveno v projektech .. čest práci :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Speedster

Příspěvek od bubák »

hejbá se to hezky
Zůstanou tam ty přední blinkry nebo to uděláš nějak jinak, po bělošsku?
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

bubák píše:hejbá se to hezky
Zůstanou tam ty přední blinkry nebo to uděláš nějak jinak, po bělošsku?
predek pruijde predelat - prijdou tam spodni drzaky (ty co jdou az pod celem) diry po naraznicich i blinkerech zavarit a blinkery po novu prijdou pod naraznik neco jako ma sam vzadu...

edit: diky moc Herbie ;-)
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

demontáž posledních věcí z intreriéru co se dají zničit...
Obrázek

po přeměření přímo v autě chystání jäcklů na montážní výztuhy...
Obrázek

po sundání dveří (u řidiče bylo nutné jeden ze šroubů odvrtat... všechny byly na cerveném silikonu, ale tento jeden víc, než bylo zdrávo) navaření montážního rámu... neustálé kontrolování předem změřených rozteči bylo samozřejmostí
Obrázek
Obrázek

klícka jak pro ptáčka ;-)
Obrázek

Bohužel nejčernější představy se ukázali pravými... podlaha je s kastlí provařená skrz naskrz... oddělení normální způsobem je nemožný... takže volba padla na nejsnazší cestu... tedy vzhledem k tomu, že se podlahy budou měnit, jsme je začali odpaovat těsně kolem prahů...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

první test oddělení kastle od placky... úspěšný...
Obrázek
Obrázek

pro tento týden finále... čekáme na větší flexu pro proříznutí zbytku vepředu... u konce podlahy... tam už nám malá flexa nedostane... přístí týden ale bude konečně odděleno...
Obrázek
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Speedster

Příspěvek od fauwer »

Zdarec,tak co Luku jak pokračuješ se speedsterem? :?:
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

bohuzel nemoc a mrazy pozastavili nase snazeni... :oops: ale od pondelka se do toho opet vrhame na plny koule...

edit: taky se cekalo na velkou flexu... protoze to privareni bohuzel bylo moc masivni... vepredu u pedalove pricky je malicko problem s oddelenim... ta by mela bejt cca v utery. tak snad uz pak odskubneme kastlu a muzem zacit s podlahama... toho kdo to vyril bych fakt chtel potkat... :-(
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
fauwer
Internetový troll fauwer,loufes..
Příspěvky: 333
Registrován: 16 črc 2009
Bydliště: tak nějak kolem Pardubicka

Re: Speedster

Příspěvek od fauwer »

Tak až s tím zase pohnete o kus dál,tak sem dej zase nějaký fota,přeju hodně zdaru,tvůj speedster se mi líbil už delší dobu,tak mě zajímá,jak bude vypadat zase po upgrade.
...pouze fauwéé je to pravéé...

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Speedster

Příspěvek od sSATYRr »

růžovej [smilie=kissass.gif] [smilie=poke2.gif]
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

tak popojedeme... po pár týdnech řešení "jak na věc" jsme po kročili... To že to bude až tak na prase svařený jsem nečekal...
Obrázek
Obrázek

Tak co jiného s tím než pan flexa :-)
Obrázek
Obrázek

kolem napoleona to bylo potreba prorezat i zevnitr... a vzhledem k vevarene kleci, bylo nutne vyrezat kus podlahy pro snazsi pristup
Obrázek

jistotní doheftnuti rámu...
Obrázek

pomoci malych hevirku a ruznych rozeviráků jsme zacali pomalu zvedat kastlu od podvozku... kvuli zjisteni "kde to kua jeste drzi" :-)
Obrázek

vepredu zvedame za vyztuhy na prazich...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

a... už jsme dole ;-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


díky těmto hochům se to dnes povedlo... L-J, Kvak, Mattik a Somáleček
Obrázek
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
marena1989
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 04 led 2009
Bydliště: Nový Bor - (Liberec)

Re: Speedster

Příspěvek od marena1989 »

Mno pěkné pěkné..... neuvěřitelné se stalo skutečností jak to deláš..... ?? Hele a co barva uz jsi se rozhodl čím to poleješ ? ?
VW Brouk 1200 Mexico 1982, Edice Special Bug ... :wink:

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Milosak_1 »

Hm... tak jak na to koukam, letos se objevis tak mozna na sraze v Budejicich....
Ba ne, drzim Ti palce, at to udelate dobre, zadny spech. Stejne uz jsme na Tebe a 944 uz zvykli.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedster

Příspěvek od Luke-Jeep »

no musime pohnout - prelom brezna dubna musi kastla do laku... :twisted: vypada to ze vyhraje opet tato fialova - "bmw - lila"
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Speedster

Příspěvek od sSATYRr »

takzes s tim nakonec pohl..parada.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Odpovědět