Weisspunkt

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Weisspunkt

Příspěvek od yahoďák »

Momentálně jezdím totálně shnilým červeným broukema všude tvrdím, že brzo budu mít jiný auto - mexiko (teda původně jsem si představoval, že s ním pojedu už na Attack, haha).
Nebude to tak brzo, protože přelakování docela zachovalého auta (jsem si myslel :? ):
Obrázek
se zvrhlo v skoro GO a díky mým úchylným nápadům se celá akce začíná nebezpečně natahovat, takže už to můžu prohlásit za projekt...
Všechno začlo nápadem pořídit si štelovací přední nápravu a průbě prací na ní mě měl varovat....místo za 14 dnů byla hotová za měsíc, místo kompletace došlo i na výměnu čepů, sraní s natíráním atd.
Zatím to tak pokračuje i se zbytkem auta, které posloužilo jako model ve fotoserálech ve FAQ (odstrojení a tak...)
Moje iluze o krásném autě vzaly za své po demontáži blatníků, které měly kedry podmáznuté něčím jako silikon, takže se tam voda držela nezbylo něž něco vyvařit....standartně klempíř neměl čas, když ho měl, nebylo počasí, když se do toho dal, chytla mu pěna, kterou je brouk odhlučněn pod zadním oknem a tudíž ohořel kabelový svazek mezi dynamem a relátkem pod sedačkou.
Když už to bylo vyvařené, vzal jsem vrtačku s drátěným koutoučkem a že odrbu lak okolo těch matic na blatníky (tam , kde to neodrbal a neopravil klempíř). Co si budeme povídat, trošku to tam chycený je, ale co s tím, vařit kvůli tomu celý auto nemá cenu, stejně pak bude hnít ze svárů a víc....
Když už jsem měl v ruce vrtačku, usoudil jsem, že strhnu lak na několika místech, kde byly podezřelé opravy laku štečkováním.....kupodivu spodní hrany dveří byly OK, jakožto i většina jiných míst a to včetně dírek na spony ozdobných lišt (až na dvě vpředu). Hůř na tom byla místa kde dosedají kapoty - speciálně tak kde byla těsnící lišta (vpředu už ji můj předchůdce odstranil a dobře udělal). Byla to práce pro vraha, skóre je tři kotoučky a jedna vrtačka pro brouka, ale mám to za sebou. Vybroušená místra jsem ihned natřel odrezovačem T a pak základovkou. Tohle je jenom nepatrný detail:
Obrázek
Při práci na Mexiku je třeba dbát zvýšené ostražitosti, a ošetřit i místa co by jednoho nenapadla. Příklad jejich pečlivosti - dosedací plocha pantu dvířek od víčka nádrže (a totéž protikus na kastli:
Obrázek
to nikdy nevidělo lak, holý kov...pak to nemá hnít.

Než se jelo ke klempířovi, tak jsem dostal nápad, že z toho udělám dědka (páč mám přední dědkovský blatníky, světla, zadní kapotu, nárazníky atd....) Nejdřív jsem myslel, že se jen vymění zadní čelo, pak mi došlo, že se musí vyměnit i přední, kvůli držákům nárazníků, to už se mi nechtělo, navíc by tam zůstalo větrání za zadníma okýnkama, takže paskvil....radši jsem toho nechal.

Momentálně už vyjednávám s lakýrníkem o termínu kropení, tak už se to snad hne...

Předpokládaná konfigurace:
barva červená (jak jinak)v kombinaci s chromem, celkový styl, aby vypadal starší (sloní tlapy pryč, místo nich mám v plánu originál lampy, ale dost raritní, všechny chromové lišty a ozdoby, znak VW na přední kapotě, z přístrojovky pryč ten plastovej nesmysl).
Nárazníky chrom, přídavná světla, mlhovka a couvačka taky, kšilty na světla.
Kola originál Sportfelgen (tzv. weltmeister), ty chci taky do chromu (ale je to teda palice... :? )
Na předním okně sluneční clona známá z Libůstek
Zadní boční okna vyklápěcí (díky Pětišroubovi)...jestli teda v Adipu seženou těsnění, zatím je objednáno od Attacku a nic :(
Interiéru bude vévodit červená barva (čalounění, sedačky, sportovní volant), na přístrojovce bude moje sbírka budíků VDO, vše včetně tachometru s červenými ciferníky), rádio bude moderní Blaupunkt, kterému jsem rozebral čelní panel a nechal ho nastříkat.... na červeno :oops: . Různé doplňky a detaily budou v chromu a to i věci, které v chromu nikdy nebyly a já si je úchylně nechám nachromovat.
Motor zatím zůstane v sérii (1,2), až definitivně odstavím stávajícího brouka zkusím něco spáchat s motorem z něho.... ale už se nebudu pouštět do větších akcí typu 1776 do speedstera....
Naposledy upravil(a) yahoďák dne 11 říj 2005, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

sádlo máslo

- jahoďáku ty jsi uchylák !!! ... :lol:

myšleno samozdřejmě s pochopením a nadsázkou 8)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ja se spis tesim na Yahodakovo auditko, Mexiko, aneb boj s korozi na vsech frontach :-) az bude nastrojovat po laku a pripravovat se na zimu

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

pro pripadne rejpaly, kteri budou poukazovat na muj kabriac, bych jen rad podotknul, ze ja svuj boj uz prohral :-)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Boj s korozí budu maximálně protahovat... s tímhle broukem v zimě jezdit nebudu.

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

Herbie píše:pro pripadne rejpaly, kteri budou poukazovat na muj kabriac, bych jen rad podotknul, ze ja svuj boj uz prohral :-)

jak prohral ?????
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

DOBŘE Yahoďákui! Takhle se má tunit brouk! Vezmeš mexiko a naházíš na to co chceš!
[-o< [-o< [-o< [-o<
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

o korozi Mexika vím svoje rezne tam kde by tě to ani nenapadlo - náš původní Hektor přišel z velké části dokonce i o středový tunel :cry:
Jinak na novým projektu už jsem trhnul kastli od podvozku a jsoou nakoupený nový prahy takže jedeeeeeeem :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Jinak Mexika by si možná zasloužila auditko "Jak provádět tuningově odlehčovací kůru auta za pomoci rzi" - vytřepal jsem jí asi 20kg :cry:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

No tak zas takhle na tom to moje není - klasická hnicí místa-prahy a dolní části zadních čtvrtpanelů a dolní části podběhů už jsou vyvařené.
...to bych se nepouštěl do takový akce jako lak, čalounění atd....

To Jakub...spíš vezmeš Mexiko a vyházíš z něj co chceš.
Něco se ti na tom nezdá?? (...vyjící ikona) Přece nebudu takovej paskvil jako Mexiko honit do originál veteránskýho stavu.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

yahoďák píše:No tak zas takhle na tom to moje není - klasická hnicí místa-prahy a dolní části zadních čtvrtpanelů a dolní části podběhů už jsou vyvařené.
...to bych se nepouštěl do takový akce jako lak, čalounění atd....

To Jakub...spíš vezmeš Mexiko a vyházíš z něj co chceš.
Něco se ti na tom nezdá?? (...vyjící ikona) Přece nebudu takovej paskvil jako Mexiko honit do originál veteránskýho stavu.
no jasně - pokud je mexiko zdravý - šup na přestavbu - veterán to není - fantasii se meze nekladou
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

takže "projekt" Mexiko jinak končí, dál se budu věnovat jen speedsterovi, můžete to někdo dokončit za mě, mexiko je na prodej:
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?t=1172

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Djorkae »

jo tak tohle je to Mechiko...hmmm :-k

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

jo...a je to ještě jinak, dokončím ho zcela ve svojí režii, samozřejmě upustím od některých zásadních vychytávek a na jaře bude na prodej jako kompletní brouk.....

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

máš zdá se celoroční provoz. Dopadla vlastně nějak akce šrouby? Uhříněves?
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Nedopadla, možná tam leží dodnes, nebo je někdo vyvezl do sběru. Došlo k ochladnutí vztahů s "dodavatelem", bohužel...

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

yahoďák píše:jo...a je to ještě jinak, dokončím ho zcela ve svojí režii, samozřejmě upustím od některých zásadních vychytávek a na jaře bude na prodej jako kompletní brouk.....
tak jak to vypadá s Mexikáncem? Už je na prodej? 8-[

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

yahoďák píše: To Jakub...spíš vezmeš Mexiko a vyházíš z něj co chceš.
Něco se ti na tom nezdá?? (...vyjící ikona) Přece nebudu takovej paskvil jako Mexiko honit do originál veteránskýho stavu.
Dobře to děláš, měly tam bejt tyhle =D> =D> =D>
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

axoun píše:
tak jak to vypadá s Mexikáncem? Už je na prodej? 8-[
:oops: zatím nijak, lakýra si dává na čas.

Až to bude, dám vědět....

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

yahoďák píše:
axoun píše:
tak jak to vypadá s Mexikáncem? Už je na prodej? 8-[
:oops: zatím nijak, lakýra si dává na čas.

Až to bude, dám vědět....
to ja to hodil do laku v patek a ve ctvrtek to musim uz vyzvednout :twisted:

Odpovědět