Teardrop

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět

Ktery tvar se zamlouva?

CUB/GRUMMAN 2
30
70%
CARACOL
13
30%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Obytňáček

Příspěvek od john »

nezda sa mi ze v pohode, temper a krehkost tej zliatiny je vysoka...ako spominal Peter, tam musis sucasne natiahnut a zmrsknut material v oblasti ohybu...jedine " annealed " zmakceny material to dovoli...molekularna struktura AlMgSi to jednoducho nepovoli...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

Ten profil na fotkách, ode mne, jsem si koupil 1m na zkoušku a hrál si s ním. "L" 30 x 15. A zkoušel jsem nejdříve ohnout v tom dobrém směru, tj olemovat dveřní díru, resp její rádius. Viz foto:

Obrázek
takže ten oblouk

30mm část dovnitř, ta 15mm zvenčí

Vyklepat gumovou paličkou to moc nešlo, resp jsem neměl náladu aby se ty kraje zakusovali mezi údery do dřeva. Tak jsem to ohýbal ručně o ... vlastní nohu(šiřší stranou položit a lehce zabrat proti :D ). Njn, prostě minimální vybavení. A to šlo bez problémů.

Na fotkách to ohýbání proti jsem pak zkoušel na částech, co zůstali neohnuté, tj před nebo za obloukem. On vesměs i ten oblouk šel pak poměrně v klidu vracet zpět, samozdřejmně to chhtělo o něco větší sílu.Ale zase nic, co by mé svalů prosté tělo nezvládlo :lol:

Tak pak už mě napadá, že ten testovací kousek nebyla ta slitina, kterou bych měl mít obědnáno cca 8m :x Budu se muset zeptat co to tedy je zač, než to v Po potvrdím a vyhodím cca 500,- za něco co neouhnu

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

Ještě jsem pak na tom kousku testoval lepení ALU na dřevo pomocí toho lepidla PU D4. Aniž bych to odmašťoval, drželo to dobře. Přilepenej kousek 60 x 20 x 100 dřžel pevně, povolil až po cca páté ráně kladivem a na Alu profilu zůstaly kousky vyštípnutého dřeva.

Jan tak pro info, že to teda tím jde. Předpokládám, že kdybych to řádně odmastil, drželo by to o něco lépe :D

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

A ještě info: čím čistší Alu, tím víc maže? Já jen, jak to laicky poznat. Ten testovací kousek vůbec nemaže.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Obytňáček

Příspěvek od john »

Da sa to tak povedat, ale vacsina uholnikov komercne dostupnych je " anodised" myslim, ze to volate eloxovanie...tudiz nemaze...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

OK, jestli je něco jako "bezbarvej elox" tak je to úplně možné. Njn, budu to muset prověřit. Díky!

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Obytňáček

Příspěvek od john »

Ale asi sa dobre nerozumieme...nikto nerobi uholniky z cisteho aluminia...musis zohnat tabulu a tie uholniky vyrobit...potom sformovat...chce to pevne nervy a trpezlivost,ale ide to...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

Ale jo rozumíme, myslím :D Na plechy jsem taky koukal(dopředu bydlíka jako ochrana při jízdě) a hladké jsou psané: AL99.5 a slušně mažou.
Ten profil nemaže vůbec, takže asi bude i potažeň něčím bezbarvým. Určitě to teda bude slitina, jen možná nějaká "příjemnější na ohyb", když to alespoň v jednom směru jde. Jenže u toho testovacího neznám složení, složení znám pouze u toho co je předoběnáno. Pakliže to bude stejné, obědnám a olištuju jen ten způsob, co půjde.
Ostatní olištuju jen plochou tyčí 30 x 2mm, tj samotné dvěře a ponec bydlíka kde jsou vrata od kuchyňky. Je to jen pro ochranu proti poškození dřeva mechanicky a u těch dveří a vrat stačí jen ta plochá tyč. U dveřní díry dám ten "L" profil, neboť se tudy leze ven a dovnitř, nebo rovnou v nich sedět a věřím tomu, že by ta překližka vzala za své. Odchlýpnuté vrstvy důsledkem tření "tělem" :D apod.

Že já se vůbec do té stavby pouštěl :lol: #-o :twisted:
Zase na druhou stranu... Druhá garáž je po pohraničárský Praga V3S, tj 8 x 5 x 4m(byt máme na m3 poloviční :lol: ) ... že bych tam dotahl elektryku, sehnal pořádnou přímočarku, pokosovou, aku a jal se vyrábět na kšeft :lol: Radši ne

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Obytňáček

Příspěvek od elvis »

Ano, ano, tady, tady. První zájemce se hlásí. Můj čas přichází. [smilie=fkr.gif]
... do killa !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

Ale no tak, to byl spíš - joke -

Tak pokračujem. Chodil jsem okolo, chodil,do střechy klepal a "Jo, jedna vrstva je málo, dáme druhou...". Alespoň se to i sjednotí co do kresby a "druhu" dřeva.

první kousek...

Obrázek
... spoj na druhé straně, než první vrstva. Překližka o cca 0.5mm silnější. Celoplošně lepeno ...

rádius nějak nechce vzniknout...

Obrázek
... tak mu pomůžem ...

pokračujem...

Obrázek

výsledek...

Obrázek

z boku...

Obrázek
... jen zařízle šukačkou. Pak ještě zabrousit, možná líznout tmelem a krycí lištu ...

Teď už je to paráda, výsledná síla lehounce pod 8mm, bušit se do toho dá nez větších obav a třeba i sedět na střeše :D

pokračujem vratama a jelikož je volný jen jeden upínací pás, jedem taky po částech...

Obrázek
... kanistr je jako závaží, páska ho drží na místě aby nesklouznul :D ...

druhá...

Obrázek

zevnitř...

Obrázek
... přasahy po stranách se oříznou na šířku obytňáku a poslouží pro těsnění vrat ...

prostřední díl :D

Obrázek
... není lakováno, jen řádně namočeno pro lepší ohyb. Ikdyž kdyby to takhle vypadalo nalakovaný, nezlobil bych se. Pak se přisvěrkoval na vrata a do dneška si snad zvykne býti ohnutý ...

lištovačka vevnitř...

Obrázek
... rohovka v rohu ...

Obrázek
... a na spoji. Skrna je od vody, umývání disperze ...

vyrovnání přepážek...

Obrázek
... vodorovná byla o 1mm ve středu prohnutá, tak se nadzvedla. Páska uvnitř aby neproteklo lepidlo ...

a sešroubovala/slepila...

Obrázek
... se svislou spodní ...

a na závěr si necháme zvyknout poslední díl střechy...

Obrázek
... prolejt vodo, upnout a hotovo ...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

dolepíme střechu...

Obrázek

Obrázek
... i stará baterka jako zátěž se hodí ...

olištujem střechu(zakrejem spoje)...

Obrázek
... maskovací páska aby se lepidlo nějak moc nerozteklo a nezas*ralo vše okolo ...

Obrázek
... druhá strana ...

Obrázek

Obrázek

a výsledek...

Obrázek
... ještě neočištěno "do čista" ...

dodělaj se vrata(druhá vrstva)...

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Obytňáček

Příspěvek od BUTCH bus »

JEŠTĚ :!: :!: :!: :!: :!:
OndraS

Uživatelský avatar
jps
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 562
Registrován: 13 srp 2007
Bydliště: Praha 8

Re: Obytňáček

Příspěvek od jps »

nestačim zírat!
"chrome won´t make your car go any faster"
Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

Klídek, fotky solidně zkreslujou :D

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Obytňáček

Příspěvek od BUTCH bus »

Já se chci ještě nechat zkreslovat víc!!! :D
OndraS

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

vrata hotové...

Obrázek

začnem kuchyňku ...

Obrázek

dolištovat střechu ...

Obrázek

"vodrazky"... :D

Obrázek
... lišty na vratech jsou vůči lištám na střeše odskočeny úmyslně z povinnosti , alespoň nějaká změna ...

začnem vyrábět zapomenutou drobnost - rám pro těsnění dveří ... #-o

Obrázek
Obrázek
... nejdřív nalepit lišty 20mm tl. 4mm pro mezeru a přez ně přijde lišta 30mm tl. 6mm, kam se na přečnívající část nalepí 10mm silné "D" těsnění ...

vrata s první vrstvou impregnační lazury...

Obrázek
... pak přijdou dvě vrstvy zabarvující lazury a navrch dvě vrstvy venkovního pochozího laku, pro zpevnění povrchu dřeva ...

Nejsou nafoceny držáky světel a opěrné nohy. Leč jsem si to z neznalosti nechal vypálit laserem z plechu tl. 3mm, tak mám jisté problémy s domácím ohýbáním :lol: #-o Obávám se, že jestli mne někdo trefí na zadní světla, držáku se nic nestane, ale prorve mi bok(bydlíka). :roll:

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytňáček

Příspěvek od martin_100 »

Pěkně se to rýsuje ... a hele co je to za kábro... neni Baliho?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Obytňáček

Příspěvek od Šíša »

Nevím, neznám, neumím, nepovím [-( :D

Uživatelský avatar
Luke-Jeep
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1322
Registrován: 06 čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytňáček

Příspěvek od Luke-Jeep »

jestli je to cabro tak by to mohlo byt baliho...

abych nebyl OT... fakt pecka prace =D>
Debilní nick ale teréňáka u mě už nehledejte... teď už jen Porscheho vozítka... Brouček Speedster, T2 přechoďák Westy a winterwagen Porsche 944 II
dragbug.com team

Uživatelský avatar
Derek
Příspěvky: 175
Registrován: 16 úno 2008
Bydliště: Za zelenou Ostravou.
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytňáček

Příspěvek od Derek »

Vypadá to Fakt Peckovně :oops: Vypadá jako Baliho
Těším se na den kdy hrdě řeknu: DER GROSSE TAG ... ENDLICH VW - BESITZER !

Odpovědět