Sedačka do obýváku

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Ahoj všem, fandou aircooled VW už jsem docela dlouho, ale vlastní auto ještě nemám. Jelikož se nám ale uvolnil v bytě jeden pokoj, do kterého nemáme nábytek, rozhodnul jsem se, že si pořídíme aspoň nějakou věc do bytu, která by brouka připomínala. Samozřejmě, čím autentičtější, tím líp. Prošel jsem net a témata tady na flatu s tím související a napaldlo mě si udělat sedačku. Znal jsem různě z fotek tu ve stylu Herbieho předku, ale pak jsem našel něco, co mě dostalo. Sedačka byla udělaná ze zadku (blatníky + kapota) a sezení je jakoby ve směru jízdy. Až naplkám deset přízpěvků, nacpu sem nějaké ty fotky.

Momentálně jsem ještě dva měsíce ve Španělsku, takže pracovat a shánět věci začnu hned jak se vrátím. Tenhle topik bych tak chtěl nejdříve věnovat nápadům a dotazům ohledně materiálu, nářadí a zpracování.

Dotaz první: Máme doma klasickou starou kutilskou trafo svářečku, je aspoň minimální šance, že by se dala použít na práci s plechama? Nebo na to mám rovnou zapomenout a vymýšlet jiný způsob, jak to k sobě přidělat?
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Tak to je ona, samozřejmě netrvám na blatnících s kapkama a staré kapotě. Klidně to všecko může být z mexika nebo superky:-)
Obrázek

Další dotazy:
- je mezi vrcholy blatníků dost místa na to, aby se tam vešla broučí zadní sedačka? Mohl by to někdo případně změřit, prosím (+ rozměry zadní sedačky - nespěchá)
- materiál jsem zatím odhadnul takto: LZ+PZ blatník, kapota, čelo pod kapotou. Chybí něco zásadního?
- jak (resp. čím) jsou přidělané blatníky k podběhům? Díval jsem se na katalog dílů v e-shopu vwbrouk.cz a moc moudrý z toho nejsem. Tak detailně jsem zatím žádné vwzduchem chlazené nezkoumal :?
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Herbie »

- blatniky jsou k podbehum a k zadnimu celu prisroubovany

pokud vyrobis drevene kreslo v prislusnem tvaru a rozmeru, nebude problem k tomu blatniky, zadni celo a haubnu prusroubovat
opacna cesta - tedy implantovat "nejake" kreslo do kastle asi nebude uplne to prave
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Sam »

Herbie píše:- blatniky jsou k podbehum a k zadnimu celu prisroubovany
A kdybys potreboval, mohu zajistit nerez drzak zadni SPZ, presne jak to je na obrazku :)
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od soe2 »

krucinál...to chci..... =D>
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Herbie píše: ...pokud vyrobis drevene kreslo v prislusnem tvaru a rozmeru...
No, řekněme, že výrobě křesla bych se chtěl vyhnout, nejsem truhlář. Původně jsem myslel, že bych udělal nějaký rám a k němu přimontoval zadní sedačku (pokud by to šlo) a pak z překližky udělal výplně mezer a nechal je počalounit. Když to jinak nepude, asi to dopadne tak, že strávím nějakou dobu s dřevotřískou a šukací pilou.
soe2 píše:krucinál...to chci..... =D>
Dělat to budu nejspíš u nás na zahradě v Kr. Poli, jak tam jezdíš fotit Ferdu, tak se můžem domluvit a po práci třeba něco ugrilovat :wink:
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od soe2 »

ale...panáček je ze šparakova???tak to sem netušil....Kde tam???Ty nové domy pod vodárnou??nebo???fotím totiž fšude možně??
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Nene, máme tam jen zahradu bez baráku. Přes pole od hřiště (nevím, jak to líp popsat) nad chatama. Je to takový pruh zahrad a na těch zahradách nejsou chatky, jen unimo buňky. Jo, a soused u cesty tam měl (nebo snad ještě má) rezavou žlutou stodvacku, kterou začal rozřezávat. Už jsi u nás na grilovačce byl, potkali jsme se u vrat, když jsi jel zrovna fotit Ferdu :wink:
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Minulý a předminulý týden jsem se mihnul na chvilku doma a něco se na projektu udělalo. Prvním bodem byl dovoz kastle od bikera666 (u obsahu jeho garaže jsme si ještě s kámošem a bratrem málem vytrhli obsah poklopce), za což mu ještě jedniou díky a doufám, že se sklem už je všecko OK :wink: .
O pár dní později jsme se do toho s bratrem pustili s plánem rozdělat to na dost malé kousky, schopné uschování a zbavení se nepotřebností.
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Tak tam stála (ležela) sama na zahradě a říkal jsem si, že když to nerozřežu co nejdřív, bude mi jí nakonec líto a neudělám to nikdy.
Obrázek
Taky že jo... po třech dnech jsme ji řízli. Než jsme to odstrojili, bylo mi to líto... pak už ani moc ne. Čím hloub jsme šli, tím míň líto mi bylo, že to nakonec fiknem
Obrázek
Obrázek

Auto pocházelo původně z Rakouska, na skle ještě byly zbytky nálepek a v kastlíku objevena mapka vídně a 50 grošů :) .
Obrázek

Všechny spodky byly výkladní skříní ozajstného germánského "bastelreparatur-prozess". Plechy navařené přes rezavé, zakytované díry a tak... však to znáte buď od sebe, nebo z projektů... ja bych jim za to [smilie=spank2.gif] .
Zdravý plech až ve třetí vrstvě
Obrázek

Práh vyměněn, na zbytek se hodil bobek... matka úchytu pásu nešla ani otočit... úchyt šel ven skoro vytrhnout... stačilo dvakrát seknout dlátem a upadnul sám...
Obrázek

-Jörgu, je tam mezera mezi kastlí a dveřma. Jako kráva.
-Tak to zakituj, Helmute. Univerzální řešení....
Obrázek
Ve volných chvílích jsme si do kitu kreslili horkým vrtákem
Obrázek
A jako vrchol všeho..... Tuny montážní pěny
Obrázek
...jsou všude...
Obrázek
Bonus na závěr, když už jsem myslel, že nejhorší máme za sebou... vypěněné mezery mezi kastlí a přilepeným hajzlem, co drží jak sviňa...
Obrázek

Při práci i posilovna. Po tenkých sloupcích odešla flexa, takže celý pravý, půl levého zadního sloupku a oba prahy jsem si pro kondičku dal růčo, pilkou na železo
Obrázek
Topless lowrider, garden edition
Obrázek

Ve stavu střecha, skla a dveře pryč je uložen předek a zadek zvlášť a čekají na můj návrat, který nastane za měsíc. A bude se pokračovat. Díly se časem objeví v inzerci, takže pokud si někdo všimnul, že by se mu něco sešlo, dejte vědět (je to ročník '71).
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Herbie »

zajimal by me sibr
zbytek po SZ
... a vůbec !

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od soe2 »

nějaké použitelnédíly bybyly?
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Pětišroub »

hezky jste to šmikli..zachránili jste někoho od zoufalého projektu:-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

5š: Dík... už jsem čekal nátěr ve smyslu " a proč jste to řezali, už se tady daly dokupy větší M*dky"...

jinak jsem se taky dost radoval, že jsem to koupil na sedačku a ne jako jezdivou věc... v tom dešti, jak jsme to vezli dom, by asi povolil všechen kit na dírách a cestující by měli po kotníky vody.

A na závěr dotaz do pléna: jak co nejjednodušeji a nejefektivněji odstranit montážní pěnu z dutin? řezat se určitě bude, ale asi se všude nedostanu a pak bych nerad narazil na nějaké překvapení schované v pěně, třeba flexou. Napadlo mě nalít tam benzín a pak [smilie=flamethrow.gif]. Lakovat znova se to stejně musí.
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od elvis »

Možná toulen, nebo jinej bezva matroš :mrgreen: , ale bez toho zapalování prosím. :wink:
... do killa !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Pětišroub »

ja myslim že chemicky se dají odstranit zbytky pěny, ale převážně jí budeš muset vysekat/vydloubat co to půjde.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Herbie »

ta pena v zadnim sloupku je original od vyrobce
a drzi jako sfine ... vydlobat a pak nejaka chemie na zbytky jako pise 5š
... a vůbec !

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od prak »

proč si přidělávat práci, nech to tam
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Buča
Příspěvky: 114
Registrován: 04 kvě 2009
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Buča »

Jak daleko asi zasahuje ta original pěna, kdyz je přímo od výrobce? Tam by se dalo předpokládat, že nic neskrývá. Ale ty průchody z motoru dopředu jsou naprskane dost prasacky. Napravo šlo všechno vytáhnout bez problémů, vlevo jsme se s tím museli docela poprat, nešel ven ani kabelový svazek po ucvakání všech koncovek.

Momentální plán postupu je uříznout ty sloupky těsně nad mřížkama, aby zůstala komplet otevírací kapota a pod ní se případně časem dodělal likérník. Pak ty díry bude potřeba nejspíš zavařit, tak proto bych tam nerad tu pěnu. Radši odstranit, než se pak dočkat toho, že chytne sama. No a pak zbrousit všecko vevnitř kolem přepážky, aby bylo vidět, jak moc je to rezavé pod barvou a pak začít nejspíš vymýšlet ten rám, ať to drží pohromadě. Výsledná podoba cca takto (ne tomhle rezu chybí mrízku pod zadním oknem)
Obrázek

Kola bych pak chtěl víc utopit v podběhu a vytočil spodkem ven, aby to vypadalo jako snížení pootočením torzek
...Let the good times roll...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Sedačka do obýváku

Příspěvek od Herbie »

Buča píše:Jak daleko asi zasahuje ta original pěna, kdyz je přímo od výrobce? Tam by se dalo předpokládat, že nic neskrývá. Ale ty průchody z motoru dopředu jsou naprskane dost prasacky. Napravo šlo všechno vytáhnout bez problémů, vlevo jsme se s tím museli docela poprat, nešel ven ani kabelový svazek po ucvakání všech koncovek.
ano, na leve strane je kabelovy svazek vpodstate nevytazitelny bez zasahu do karoserie (tu penu davali evidentne az potom)
onehda sem sem snazil zachranit kabely z jednoho vraku (cca 72-73 r.v.) a musel sem kvuli tomu otevrit kastli jak konzervu
... a vůbec !

Odpovědět