Milanov vysnívaný.....

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Milec
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2009

Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Milec »

Tak som sa dostal ku chrobáčiku. Ako, to je na dlhé rozprávanie. Hlavné je, že je môj. Týmto sa mi splnil veľký sen. Keď som bol malý, otec mal najprv Renaut 4CV, potom chrobáka. Na toho už si celkom dobre pamätám. Potom ho predal, kúpil druhého. Novšieho. Neskôr predal aj toho a kúpil Moskviča. Crobáčik ostal len v spomienkach. Vtedy som si povedal, že ak budem veľký, určite budem mať chrobáka. Schoval som si jednu prednú smerovku, klučku na okno a náhradné klúče, ktoré tatko nedal k autu. Tieto veco mám do dnes :D . Nič to, hlavne že teraz mám môjho chrobáka. Je na ňom dosť roboty. Navyše je bez papierov, ale to sa hádam časom vyrieši. Pokúsim sa pridať nejaké foto. Ak by ste niekto vedeli čo je to za typ, rád si prečítam. Podľa bočných smeroviek to bude asi starý kúsok. No to zadné okno, neviem...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od john »

Vitaj a nahod nejake foto...

Uživatelský avatar
gregys
Příspěvky: 132
Registrován: 15 bře 2009
Bydliště: vwvysočina

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od gregys »

Taky jsem zvědav na brouka,ale asi ještě nemůžeš vkládat fotky,asi po 10 přízpěvcích.Nebo mi to pošli na mail(zmenšené) a já ti to sem vložím.
vw brouk 1.500 1967,vw golf 3 1.9tdi tuning

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Sesto »

=D>
Vitaj.Gratulujem.
Od kial si?
Vytvor si v galerii album ddaj tam fotky a posli linku po SZ.
Kde si kupoval chroba?

Uživatelský avatar
Milec
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2009

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Milec »

Som z Trenčína. Chrobáka som kúpil tiež v TN. Vraj je z Nitry. Foto pošlem. Zatiaľ mám len jednu fotku. Ale ako sa poznám, fotiek budeee.

Uživatelský avatar
gregys
Příspěvky: 132
Registrován: 15 bře 2009
Bydliště: vwvysočina

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od gregys »

Tak tady je Milanův brouk.
vw brouk 1.500 1967,vw golf 3 1.9tdi tuning

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Petr914 »

...pokud to vrátíš do původního stavu...budeš mít nádherný a ceněný auto...ale těch peněz,co to bude stát...

...výchozí stav se zdá bejt víc než slušnej...ale těch prasáren na tom...nafoť ještě interier,až budeš mít chvilku...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Milec
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2009

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Milec »

Predok tu nieje vidieť, no svetlá sú tam tie veľké šikmé. Aký to môže byť rok? neviete? vzadu na kapote je inak stopa po nápise "1302 S"

Uživatelský avatar
Milec
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2009

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Milec »

Viem viem, poprerábaný až až. Rožšírený, iné kolesá, na podložkách samozrejme. Predná náprava s hrebeňovým riadením, kotúčovými brzdami. Športový volant. Taký športový look. A špotovo zadretý motor :( . Ale našťastie mám k tomu originál nápravu, originál kolesá, originál blatníky. Len v žalostnom stave. Pofotím, uvidíte.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Petr914 »

...no právě...

...podle všech indicií se jedná o prvního dědka po oválovi...malookno s mávačkama...a budeš muset,podle toho co píšeš,předělat tak 60% auta...včetně brzd...a podobnejch kravin...a tydle brouci už celkem stojí peníze...ale pokud bys to udělal...tak budeš vlastnit skvost...

...měla by to bejt 1958 export...ale těžko říct...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Sam »

Chtělo by to více fotek. Myslím si, že to ale bude mladší ročník....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Jozef »

zdravím nadšenca,
pridávam sa k Petrovi 914 že vlastníš zbastlený skvost. Podla oválovej kapoty to bude ročník po 08 /1957 neviem presne dokedy
sa tieto kapoty na postovál chrobáky dávaly. Myslím že 58 už mali dedkovskú.
Prosím Ta, daj to len a len do originálu. Ked načerpáš informácie aj ti to ztoho vyjde.
A ešte sa skús rozpísať kde si ho vylovil a niečo z jeho histórie.

dik
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
Milec
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2009

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Milec »

Neboj. Originál stav je moja vízia od úplného začiatku. Ako som k nemu prišiel? Ako slepý k husliam. Či ako sa to hovorí. Zhrnem to len v skratke. Asi 15 rokov, a to bez srandy (teraz mám 28) som opatroval tatkov starý motor. Vedel som že je z chrobáka, no nevedel som z akého. Tatko hovoril že 1200. Že to je z jeho stárého modrého chrobáka čo mal. Neviem aký to bol typ, no mal to celkom malé nedelené okienko v zadu.
Asi pred troma rokmi sme sa sťahovali. Pri upratovaní pivnice som motor pekne zobral a dal do garáže. Inak motor bol v rozobratom stave. Teraz som si povedal že idem do toho. Oslovil som chlapíka, inak p.Pagáčik z Trenčína (cca 80r.) Celý život opravoval chrobáky. Išiel som za ním s tým že mi chýbajú nejaké diely. Motor prezrel. Vyjadril sa tak že ten motor je originál z Kaďúra r.46. Blok bol v dosť zničený. Nejaké veci chýbali. Zhrnul to tak, že nejde zložiť. Odkázal ma na chlapíka z TN, čo má kaďúra, že jeho by to mohlo zaujmať. Prišiel som tam, ako obarený som pozeral na jeho dvor. Všade plachta, Tam stará vojenská sanitka, tam nejaké medzivojnové auto, tam korpus s Jeepa Wilisa, tam korpus s akehosi prototypu vojnovej terénnej Škody (hneď dva.) Ako čerešnička na torte hneď vedľa dvoch ruských Čapájevov (pojazdné) s pod plachty čúhali dva výfuky. Ej vedel som ktorá bije. Srdce radostne plesalo. Bol som ako malé decko v hračkárstve. No nebudem to naťahovať. Skrátka chlapík chcel te motor, ja som chcel chrobáka. Dohodli sme sa na doplatku za chrobáka. Dostal som k nemu: druhý motor, blatníky, nápravu, kolesá (ešte za ním musím skočiť. Dal mi omylom dve 16" z kaďúra), dvoje kľúče. No paráda. Nepodarilo sa mi o ňom zistiť nič, len to, že je z Nitry.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od soe2 »

ty vole...tak to je story....hmmm. No tak máš tedy i nějaké nasyslené věci tak s chutí do toho...Kapota zadní a mávačky mě směřují , jak už zde padlo, někam do doby '58. Takže lahůdka.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Sam »

Parádní příběh. Mě by zase zajímalo nějaké další info o tom motoru :oops:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Milec
Příspěvky: 45
Registrován: 23 kvě 2009

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Milec »

O ktorom ale? o tom zadretom v aute? o tom náhradnom? alebo o tom kaďuráckom?

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Sam »

Milec píše:O ktorom ale? o tom zadretom v aute? o tom náhradnom? alebo o tom kaďuráckom?
O tom, který byl součástí té směny a který ti ležel dlouhá léta doma .... Nafotil jsi ho předtím, než jsi ho pustil ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Šíša »

a ja bych si prosil fotku hrebenoveho rizeni ... je li mozno ... diky 8)

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od beetle66 »

Jestli není přeražený VIN, tak rok určíš s přesností na měsíc :wink: Chtělo by to, jak už tady někdo napsal, více fotek, takhle to může být rok 57 - 60...Každopádně, Tě čeká spousta práce, originálních prvků je tam poměrně málo, pokud to dotáhneš do konce, budeš mít krásný a už poměrně vzácný model brouka.
1966

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Milanov vysnívaný.....

Příspěvek od Jozef »

Milec píše: Neviem aký to bol typ, no mal to celkom malé nedelené okienko v zadu.
no mal vtedy asi ovála....keby ho mal dodnes.... [-o<
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Odpovědět