Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

hugo píše:Hoj Kubo, máš to pěkný, to se musí nechat...čekal jsem kdy se tu objevíš a už je to tady... =D> =D> =D> Brouček pěkněj, práce moc ale to se poddá :) Já tam k Vám do ty Prahy snad zalítnu, abych to viděl osobně :mrgreen:
Nazdáááárek Davide!

No objevit jsem se tu musel a jsem tu ted pečenej vařenej, pořád to tady prolejzám a koukám na všechno možný... :D Jojo, práce bude rozhodně spousta, ale snad to nějak půjde...uvidíme, jak to bude s financema...Každopádně kdybys měl čas a mohl dorazit byl bych moc rád, určitě bys mi mohl se spoustou věcí poradit a tak...Bud tenhle týden, nebo tan příští bych ho chtěl nechat odvézt do hlídaného parkoviště, kde má můj známý servis, tak snad opravdu chvíli najdeš a jukneš na něj...klidně bych tě vzal z Boleslavi po škole autem a pak tě třeba hodil zpátky, kdyby o to šlo...!!! :)
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Milosak_1 »

Tak tedy hodne stesti !
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Milosak_1 píše:Tak tedy hodne stesti !
Díky a tobě hodně štěstí s tou 412, je krásná...! :)
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

yahoďák píše:Kvítku vítej, v tomhle případě zafungovalo heslo "odvážnému štěstí přeje" aneb přišel, viděl, zazvonil, koupil :)

Jak píše 5š je to model, který rozhodně stojí za záchranu, pokud na to máš / budeš mít čas, síly atd.

Dovolím si pár rad:
ad výměna podlahy..kvůli tomu se stejně musí sundat karoserie ..a jak tak na ní koukám, už to má taky za sebou, takže by bylo účelnější počkat s výměnou podlah do doby, kdy bude možno provést celkovou opravu karoserie + lak. Totiž převod na Tebe není podmíněn platnou STK (pohledej, na toto téma je na fóru také obsáhlý pokec)

ad šíbr.... bezva věc, pozor však na dvě věci..jak to dlouho stálo, je možné, že půjde ztuha,proto v žádném případě netoč kličkou silou, nebo strhneš lanka ..pokud půjde ztuha, potřebuješ pomocníka, který mu "pomůže" a po otevření bude potřeba vyčistit a namazat...
Jestli bude stát auto venku bez plachty, je potřeba zkontrolovat, případně pročistit odtokové trubičky (kde jsou a jak na to se dočtěš ve FAQ...), abys předešel zatékání do interiéru a jeho poškození...

ad automat: neboj se toho, jak funguje tu máme také popsáno, k dispozici jsou i chytré knížky, jak to nastavit - ale pokud funguje, je lepší nesahat, maximálně zkontrolovat hadičky na vzduch jestli nejsou zteřelé a nepřisávají.
Náplň hydrauliky by bylo lepší preventivně vyměnit...specifikaci a množství musím dohledat v knížce, vydrž...
Ahoj, s tou podlahou je to pravda...nemá evidentně smysl to dělat po kouskách, ale rovnou to vzít z gruntu...snad to nějak půjde, co se financí týče, protože když už, tak to nechci dělat "co nejlevněji", ale raději zvolit cestu větší kvality, aby to vydrželo delší dobu...uvidíme... Co se převodu týče, tak tam jsem dohodnutý s pův. majitelem, že to zatím zůstane přihlášený na něj a až to bude ready, tak uděláme STK a pak převedeme...

Ten šíbr se mi zdá na první pohled jakoby zavařený, nebo nějaký zatmelený ke střeše, takže ho určitě rvát nebudu... Venku bez plachty stát nebude, mám už pro něj místo v garáži...takže to by mělo být v pohodě...

S tím automatem uvidíme, jak to bude, broučkovi se prý nějak nechce startovat a není to baterií...takže koupím novou baterii a třeba se chytne a pofrčí i převodovka... Na kontrolu motoru a podobných věcí plánuju odvézt brouka do toho specializovaného servisu broukservis.cz, protože sám na tom zatím nic nepoznám...

mmch. rád bych si objednal nějaké ty samolepky na spínače na palubce, tak mi kdyžtak napiš SZ kam bych si pro ně mohl časem přijet... Jsou super a já mám ty spínače už ošahané, že na nich není skoro nic vidět... :D Díky!!
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Herbie »

mnoooo tak spojeni "co nejlevneji" a "broukservis.cz" nejde dohromady :)

kazdopadne drzim palce, protoze i nejlevnejsi cesta bude zatracene drahej špás :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od hugo »

já v té větě, co Kvítek napsal, nevidím nic nelogického...

Co se týče toho převodu, tak to můžeš na sebe přepsat s tím, že ale odevzdáš okamžitě SPZ do depozita a až jednou, tak uděláš technickou a SPZ z depozita vyndáš...Možná bych to převedl teď, náhodou nedejbože se majiteli něco přihodí, a pak už by to třeba nemuselo klapnout...Jestli je tomu nakloňen, a máš desítku na daň, udělej evidenčku a přepiš to zrovna...

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Je jasný, že to v broukservisu nebude zadarmo, ale neplánuju jim to tam odvézt a říct jim, ať mi to zrenovují...na druhou stranu to nebudu nikde šudlat, když to ani neumím, takže jak jsem psal, zvolím cestu nadprůměrné kvality renovace a jak to vyjde finančně, tak to vyjde a uvidíme... Myslím, že je tady na fóru spousta tipů jak kde co sehnat, či nechat udělat kvalitně a za slušné peníze, takže budu hledat, šťourat a vymýšlet a věřím tomu, že se zadaří... :wink:
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

hugo píše:já v té větě, co Kvítek napsal, nevidím nic nelogického...

Co se týče toho převodu, tak to můžeš na sebe přepsat s tím, že ale odevzdáš okamžitě SPZ do depozita a až jednou, tak uděláš technickou a SPZ z depozita vyndáš...Možná bych to převedl teď, náhodou nedejbože se majiteli něco přihodí, a pak už by to třeba nemuselo klapnout...Jestli je tomu nakloňen, a máš desítku na daň, udělej evidenčku a přepiš to zrovna...
No vidíš, to mě nenapadlo....kdyby se panu majiteli něco stalo, tak bych byl asi slušně nahranej....taky už není nejmladší, myslím, že mu tak k 70ti bude...No každopádně to promyslím a zkusím se s ním domluvit...

To s depozitem mi už navrhoval známej, co nám dělá STKčka na auta, ale když jsem to majiteli řekl, tak se začal kroutit a tak...myslím, že se bojí, že o ty SPZky přijde, nebo nevim... :?
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Milosak_1 »

Kvítek píše:S tím automatem uvidíme, jak to bude, broučkovi se prý nějak nechce startovat a není to baterií...takže koupím novou baterii a třeba se chytne a pofrčí i převodovka... Na kontrolu motoru a podobných věcí plánuju odvézt brouka do toho specializovaného servisu broukservis.cz, protože sám na tom zatím nic nepoznám...
Nejsem zadny guru, ale byt tebou bych to nestartoval. Po takovych letech stani a neotaceni motorem se deji ruzne veci jakoz to zapecene pistni krouzky, zadreny ventil (vacka ho otevre, ale pruzina uz nezavre a uz je tu maler), prastary nemazaci olej, atd... Chapu te, ze chces co nejdriv nastartovat, a co nejlevneji zprovoznit auto, ale muzes tomu motoru nesmirne ublizit a bude te to stat nemale prachy. Podle me, stejne bych nechal preventivne sundat hlavy a zkontrolovat funkcnost ventilu, driv nez natocis motor. To same plati o pro pistni krouzky.
Mozna nekdo z kluku s tim maji vetsi a lespi zkusenosti, ale jak rikam, ja bych na to sel touto cestou. Az moc dlouho to stalo aniz by se protocil motor.
Treba se to chytne -> parada, rozchodi se to za spoluucasti perfektniho oleje
Treba se to nechytne -> dalsich par zbytecnych 10.000 v luftu
Dalsi otazkou jsou prevodovka, loziska, prasatka (dnes v podstate korunova zalezitost), cely brzdovy system, cepy, napravy, atd... atd..
Je to jen na tobe, kolik jsi ochotny do toho investivat. Muj hruby odhad je min. 150.000, jen podle toho, co pochytavam tady na flatu.... Takze se priprav #-o a nicmene ti drzim palce.

Jsem si jisty, ze ti kluci s obdobnymi problemy a zkusenosti zde na Flatu kolegialne pomuzou.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od martin_100 »

Ježiš Milošáku nestraš ho hned takovou raketou ... levný to nebude to si majitel uvědomuje ale vypálit na něj takovýho strašáka neni dobrý.

U tutěch aut nesmíš počítat jinak si je neužiješ.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Herbie »

raketa neraketa, kazdopadne to milosak celkem vystihnul
kazdopadne cim vic si toho clovek udela sam tim vice usetri, to bezesporu

jak uz sem rekl, drzim palce, a budu rad kdyz to auto uvidim co nejdriv jezdit

P.S. taky bych se to tedka nepokousel startovat, ale to je jen muj nazor :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

No ne, pozor...! Já ho rozhodně nechci co nejrychleji a nejlevněji zprovoznit, to není vůbec třeba...samozřejmě, že by ho rád člověk slyšel žít, ale to spíš tak nějak ze zvědavosti a nedočkavosti...je mi jasný, že ikdyž ten motor vypadá na pohled hezky tak to nebude žádná sranda...takže se budu rád řídi vašimi radami a nechám ho nejdřív pořádně prozkoumat...! Díky! =D>

Co se těch "raket" týče, tak s tím, že to může stát okolo 100.000 jsem od začátku smířenej...150.000 je sice ještě o polovinu víc, ale nedá se asi nic dělat...sám na tom toho zásadního neudělám nic, tak asi holt musím počítat s tím, že se to prodraží...ikdyž se přiznám, že 150.000 mi přijde možná až moc...

Snad ještě tenhle týden se na něj přijde podívat hugo, jenž má už s renovacemi slušné zkušenosti a pak asi budeme moudřejší...snad bude poslem dobrých zpráv... [-o< :lol:
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od yahoďák »

.... k tomu startování:
hlavy bych nesundaval, napřed ho zkusit protočit bez zapalování přes řemenici, zkontrolovat kabely a hadičky benzínu, podívat se, jestli "tlačí" palivová pumpa (po těch letech mohla umřít membrána), pak vyměnit olej a pak započít oživovací pokusy.

každopádně si nech důkladně vysvětlit od majitele toto:
broučkovi se prý nějak nechce startovat a není to baterií...
jestli teda startér točí a motor nechytá, nebo jestli startér netočí.
Může to ušetřit čas s laborováním.
Automat (teda jakej automat pořád, je to vlastně poloautomat) má následující záludnost:
na převodovce je na boku spínač podobný tomu pro zpátečku......ten zabezpečuje, že nelze startovat, pokud je zařazená rychlost (protože to nemá spojku)...rozpojí proud vedoucí ke startéru... stačí chyba ve spínačí nebo kabelech navíc, rozpojený některý kontakt, nebo neznámá chyba v převodovce způsobující, že spínač nefunguje ani při zařazeném neutrálu (stalo se mi) ...a je vymalováno...

A ten šíbr: to je možné, že je zatmelen, taky už jsem to viděl...česká specialita...teče dovnitř, protože chybí sametka a jsou ucpány odtoky, navíc jsou třeba stržená lanka, tak to nechodí, nebo chodí moc ztuha...tak to zatmelíme...
Obrázek

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od prak »

1. krok - smlouva s majitelem + plná moc k převodu, pak se obejdeš bez něj a ať si myslí o dokladech co chce
po základních oživovacích pracech bych se o motor nebál - chvilku s tím rokou točit a pokud to jde, pak jde jen o dvě věci - jestli hází jiskru a jde tam benzín (sundáš filtr a šikmou trubkou navrchu karburátoru stříkačkou napereš tak decku benzínu rovnou do plovákovky)
vytáhl jsem takhle z kopřiv už pár aut a vždy odjely po ose
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Pětišroub »

čerstvej olej..nějakej levnej řídkej na propláchnutí..M6AD
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Herbie »

zase sem dneska jel okolo, porad tam je :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Pánové ani nevím, jak vám poděkovat za rady...!! =D> :D

Co se toho startování týče (pro Yahoďáka), tak jsem se pána ptal a on říkal, že je zřejmě problém v tom, že se to snad někdo údajně pokoušel ukrást a do zapalování něco strkal...ale klíček tam pasuje bez problémů, jen prý nejde otočit, viděl jsem, ale nezkoušel jsem...

Ale samozřejmě je možný, že je to třeba tím, že se to pán snažil startovat se zařazenou rychlostí, nevím...prý tím jel asi dvakrát v životě... :shock:

Všechno prozkoumám příští týden, až bude Brouk v garáži a budu od něj mít klíče...! Zatím jsem od majitele obdržel papíry, klíče si ještě nechal...

S manuálním natočením motoru mi známý pomůže a uvidíme, co to udělá...Příští týden ukáže, jestli to v roce 1970 udělali pořádně, aby to vydrželo... :)
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Pětišroub píše:čerstvej olej..nějakej levnej řídkej na propláchnutí..M6AD
A to teda nejdřív vypustit starej a nalejt tenhle? Nebo máš na mysli lít ho někam podobně, jako psal prak s tím benzínem? Aby se to promazalo a chytlo...
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od hugo »

Zejtra na to kouknem...hlavně aby byly kliče a uvidí se :D

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Herbie píše:zase sem dneska jel okolo, porad tam je :)
Jojo :)

Už mám domluvené místo v garáži i odtah a příští týden bude stěhováníčko... :)

A plachtu mu nechám, pán říkal, že je na ní Brouček zvyklej... :wink:
70´ VW Brouk 1500

Odpovědět