T2b "Skorobydlík"

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od sSATYRr »

maxmax píše:Hm,já teď dělám nový nábytek(podle starého origo) a používám voduvzdornou překližku s vrchní dýhou v barvě mahagonu (jako Šíša na obytňáček),kupuju ji v Bauhausu,síla 6-21 mm (na nábytek používám 15ku a 18ku)uříznou mi rozměr jakej potřebuju,jek si to ohraním mah. dýhou,případně vyříznu rádiusy.Originál byl z laťovky 18 mm polepené samolepicí tapetou a když jsem vážil starou a novou postel,byl rozdíl 6,5 kg.Tabule mají v rozměru 120 na 240 cm.
dovolim si doplnit: original westi nabytek nikdy samolepici tapetu nevidel. Vse se resilo umakartem v imitaci dreva. Proto taky, az na ustipnute hrany, odolava vekum. Imitace brizy se objevila akorat na nekterych sololitovych dilech z aftermaketu. A co se panelu tyce - 3mm preklizka briza - sklad modelarskych potreb u Vidne. Max. rozmer 1550x1550. Ovsem neni mi jasno, odkud brali puvodni cca 1650 delku ve 3mm, ja to nakonec suploval 4mm se zbrousenymi hranami (format 2440 x 1220) , ale stejne kresba jde napric... :roll:
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od yahoďák »

bord píše: Ještě bych se chtěl zeptat, nastavuje se nějak na karburátou ten zubatý půlkruh, který ovládá sytič? Nebo si to tam naskakuje samo, jak se to postupně zahřívá?
mrkni sem: http://www.flat4.org/phpBB2/viewtopic.p ... syti%C4%8D" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Šíša »

preklizka jde objednat i obracene .... tj ze by kresba byla "podel" a i v te 3mm ... jen je to na objednavku a nechce se jim to zarizovat obchodnikum v jednom dvou kusech :twisted:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od sSATYRr »

hod link nebo kontakt...ja to bral skrzeva jednoho z nasich stolaru z velkoobchodu
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Žanek »

bord píše:Mi to právě nestřílelo, tak jsem se divil. Možná zítra to začne, až to tam steče :D Ještě bych se chtěl zeptat, nastavuje se nějak na karburátou ten zubatý půlkruh, který ovládá sytič? Nebo si to tam naskakuje samo, jak se to postupně zahřívá?
samo se.....
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Šíša »

Jafholz, popr Finforest.

ja bral od nas z UL ... ACER-CS

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od sSATYRr »

tak konkretne v jafholzu (vyskov) ani rana - nevyrabi se. 3mm max topol.
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Šíša »

a to ti verim ... lide jsou ruzni ... taky jsem byl jeden den v specialce a rekli mi ze pozadovana drevotriska neni vodovzdorna, pri navratu druhej den samo rekli ze je a ukazali i papir ... grrr ... :evil:

brizu trojku jsem schanel na vnitrek, tak mam info ze by byla mozna, ale za desnou ceno a nebo kamion .... tak sorry. ted jedu vsechno meranti 4(3.6)mm

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od bord »

Žanek píše:
bord píše:Mi to právě nestřílelo, tak jsem se divil. Možná zítra to začne, až to tam steče :D Ještě bych se chtěl zeptat, nastavuje se nějak na karburátou ten zubatý půlkruh, který ovládá sytič? Nebo si to tam naskakuje samo, jak se to postupně zahřívá?
samo se.....
Kurňa mi to zase začalo zdechat při brzdění a při stání na křižovatce. Je to fakt nepříjemné v tom provozu, co poslední dobou je...to člověku úplně znechutí sedat za tak krásně velký volant :(

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od martin_100 »

Nauč se brzdit levou nohou a hraj si s plynem... a nebo to oprav a sešteluj.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Herbie »

martin_100 píše:Nauč se brzdit levou nohou a hraj si s plynem... a nebo to oprav a sešteluj.
no tak tomu rikam rada
... a vůbec !

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od mhepp »

Ono se dá šlapat na plyn i brzdu zároveň... Chce to jen trochu cviku ;)
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od bord »

Herbie píše:
martin_100 píše:Nauč se brzdit levou nohou a hraj si s plynem... a nebo to oprav a sešteluj.
no tak tomu rikam rada
Díky Herbie, tak nějak jsem to chtěl napsat. Samozřejmě, že se dá brzdit levou nohou a taky to tak dělám, ale není to takhle ideální stav a vzhledem k tomu, že chci jezdit i někam dál, tak bych to radši opravil/seřídil/vyčistil, aby to nedělalo :wink:
Možná bych to zvládl i sám s manuálem, ale vzhledem k tomu, že ten motor je skoro nový, tak bych to nerad rozdrbal úplně.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Pětišroub »

Já mám taky jednu poloradu, pokud je ten motor od Okrasy, měl by ses v první řadě spojit s ním, aby ti poradil a konzultoval s tebou zásahy do motoru, který postavil. Předejde se tak pozdějším problémům.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od bord »

Všiml jsem si na laku v místech svárů takových malých prasklinek...po dešti když jsem je zmáčknul, tak z nich vytékala voda, pak už rezavá. No tak jsem na to dneska kouknul s dlátkem a odsekal tmel v místech těch prasklin. Toto mě tam čekalo:

Obrázek
Svár blatníku

Obrázek
Pohled zblízka

Obrázek
Už očištěná druhá strana, prostřední panel - celý bok je tam vevařený, původně to bylo bez okna

Obrázek
Zadní blatník, už částečně zatmelovaný


Levá strana docela drsná, pravá trochu lepší. Když jsem odloupnul tmel, vytekla na mě voda. Celé jsem to přebrousil, odmastil a začal tmelovat polyuretanovým tmelem BKP PolyTmel Rapid (Práce na houby...32°C ve stínu, vytuhlo to do pěti minut). Je ten tmel na to dobrej? A neměl bych na plech dát ještě základovku, nebo je to lepší tmelovat přímo na kov?
Jo a všichni co máte prasklinky na laku - bacha na to [-X

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od maxmax »

měl si použít odrezovač :(
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Mauglí »

maxmax píše:měl si použít odrezovač :(
Myslím si, že to Petr vyvrátí...

Uživatelský avatar
Suky
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 734
Registrován: 25 led 2008
Bydliště: Most

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Suky »

osobně bych začal minimálně skelňákem
jak říká Hydraulik,já jsem jen Béčko

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od bord »

Ok, tak po přečtení topicu o lakování jsem se rozhodl, že odrezovač ne. Raději to důkladně obrousím na plech. Akorát nevím, jestli je tmel lepší dávat na čistý plech, nebo na základovku, názory se různí... jinak bych použil klasický (ne polyuretanový) tmel, možná se skelným vláknem na větší nerovnosti.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b "Skorobydlík"

Příspěvek od Sam »

co člověk, to názor. Já bych tam zase místo základovky, odrezovače kitu a kdovíčehoještědalšího použil metodu cínování a pěkně to celé zalil a srovnal. Rovná plocha se musí dělat dobře. Kit až na finální doladění. Nejsem zastánce sochařských kreací z tmelů.

No a teď se v tom vyznejte....
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Odpovědět