Němec vs. Mexiko - na život a na smrt (?)

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!

Jezdím v ...

Mexiku a jsem spokojen
20
31%
Němci a jsem spokojen
40
63%
Mexiku a stojí to za pendrek...
3
5%
Němci a stojí to za benndrück :)...
1
2%
 
Celkem hlasů: 64

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jogi píše:Otazka do placu...Nemuze bejt jedna z pricin toho ze mexikanci reznou vic v tom, ze nez se dostanou do evropy tak:
za 1) dlooouhou dobu stoji v pristavu jak v mexiku a pak i v evrope(casto i nekolik mesicu)
za 2) cesta na lodi je asi taky docela zabiracka....

v obou pripadech na auto dlouhodobe pusobi vlhko se soli...

:?: :?: :?:
nene, je to tim ze byla trocśku osizeny zpracovani, vic osizena kontrola kvality a vetsinou zanedbavana udrzba
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Obaja mate pravdu.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

pink nahoru...nějaké další poznatky na téma porovnání brouků německých a mexických?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan »

Pak že Mexikáni utíkaj přez hranice jen do USA.
Obrázek
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Redliner
Příspěvky: 95
Registrován: 02 lis 2008
Bydliště: Mníšek u Liberce

Příspěvek od Redliner »

Tohle bude věc názorů.Já si osobně nemyslím , že je němec lepší.Ono to je taky o tom kdo se jak o to auto stará. :) Mexiko se mi líbí , stejně jako němec , možná tam budou rozdíly v kvalitě , ale minimální.
1995

Jednou chci brouka.

Uživatelský avatar
Wolf
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 362
Registrován: 13 bře 2007
Bydliště: Bohumín, Wolfův revír

Příspěvek od Wolf »

Brouk jako Brouk... U mě vede, narozdíl od odvozených typů, které mi bohužel nic neříkají... :roll: :oops: Snad ještě k T1, T2 a new beetle mám nějaký vztah, jinak prostě jen DAS AUTO... Mám mexiko se stříkačkou a neměnil bych :wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Pánové, brouka přestali dělat v šedesátým šestým. To co bylo po, by klidně zvládli i rákosníci.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

nedržkuj
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

Sam píše:Pánové, brouka přestali dělat v šedesátým šestým. To co bylo po, by klidně zvládli i rákosníci.
rákosníci zvládnou cokoli na světě....jestli to bude precl nebo stříkačka...je jim jedno
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

pro mě je vrcholem evoluce brouka dědek, model 67, nejlépe s motorem 1500, proti pěknýmu Mexicu nic nemám, ale nechtějte po mně, abych je měl "rád" :D
1966

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Ja nedam dopustit na modely 67-68 rovnosvetlo
jednoducha 12V elektrika
modernejsi, presto klasicky vzhled kteremu slusi úpravy tůnerů :)

a mexiko je idelani darce organů pro tento rocnik :)
... a vůbec !

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

Měl jsem i Mexiko i dva Němce. S obojím spokojenost a myslím že na vyjetí párkrát v roce na sraz a jinak opečovávání v garáži je to celkem jedne jestli je to ten nebo ten.

Pro každodení provoz, který jsem absolvoval mi vyhovovalo líp mexiko už proto, že mi ho nebylo tak líto. Dědka s mojí oblíbenou pětidírou je mi přeci jen líto a dělam všechno pro to aby aspoň v zimě nikam nemusel. Od jara do podzimu ale slouží každý den na jakkoli dlouhé cesty.

Technicky (mimo toho kde má jakej model blinkry, jaký má světla, nápravy atd..) tomu moc nerozumím. Teprve se to všechno učim.

Ale z Herbíka mam pocit svezení v poměrně živém autě, které ale má svou důstojnost a duši veterána ... i když díky motoru poměrně živého a dravého.

Termix... bylo krásné svezení v čistokrevném veteránu se vší "komičností" a legrací, která k broukům patří.

No a mexiko.... věrný služebník s dobrou náladou. Jestli se nějaké auto dá považovat za "všetečku" "všudybyla" nebo věčného "neposedu" Je to mexiko v originále. Je to naprostý flegmouš s dobrou náladou - značkující si každé parkovací místo trouchou 15W 40 a citem pro to kde, kdy a jak na sebe upozorní už tak na něj soustředěné okolí. Myslím že slogan (vím že je to něčí podpis ale nevím honem čí) "Čím víc šroubků ti chybí - Tím víc si mexiko" vystihuje tenhle model dokonale jen ne v negativním slova smylu... protože tomu autu je to jedno... prostě trousí a trousí. To co nepotřebuje zahodí :-) (Jednou mi v únoru odhodil kus topníku :lol: )


Rodriguez:
Obrázek

Herbie:
Obrázek

Termix:
Obrázek

toť moji brouci a jejich porovnání o kterém jsem psal.

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milosak_1 »

Sam píše:Pánové, brouka přestali dělat v šedesátým šestým. To co bylo po, by klidně zvládli i rákosníci.
Jo, tak to jsem presne cekal, akorat Ti to Same trvalo nejak dele nez obvykle. Prekvapuje me '66, ja myslel ze je to u tebe '58 8)
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

No nemůžu říct že se uplně stotožňuju se Samovo názorem ale je fakt že u mě na plné čáře vedou brouci na pětidírách od preclíka po přechodový dědky. Ale brouci sou to pro mne i po 66 dál.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Tak me je to ukradene ... pro me mexiko stejne jako oval je hlavne jen auto co me odveze z bodu A do bodu B ... pak teprve brouk ... a pak teprv neco jineho.

Ale krom vzhledu(ktery je patrnej na prvni pohled) a kvality plechu(ktery znaj jen zasveceni) je v nich rozdil jakej? jakej tak markantni, ze se je musi odsuzovat, mechikance? :wink: Pochopim vwodni new beetle, ale mezi sebou vzduchace?

Ikdyz jak rikam, je mi to "burt"...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Milosak_1 píše:
Sam píše:Pánové, brouka přestali dělat v šedesátým šestým. To co bylo po, by klidně zvládli i rákosníci.
Jo, tak to jsem presne cekal, akorat Ti to Same trvalo nejak dele nez obvykle. Prekvapuje me '66, ja myslel ze je to u tebe '58 8)
To máš pravdu, Milošáku. Ale '59-'66 by ještě rákosníci nezvládli :wink:

To Šíša : To je jen takové špičkování, aby řeč nestála.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Příspěvek od Holandan »

Herbie píše:Ja nedam dopustit na modely 67-68 rovnosvetlo
jednoducha 12V elektrika
modernejsi, presto klasicky vzhled kteremu slusi úpravy tůnerů :)

a mexiko je idelani darce organů pro tento rocnik :)
TAk to mi mluvis z duse :twisted:
ja to vidim 67-70 a nejlip kabrio!

a tunery zasej nemusim,spis ojezdit az na kost.

Holandan 8)
Vaše jistota je ve zgarbech.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Jasne ... vzdyt rikam, je mi to "burt" :D

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Příspěvek od bruno1 »

"Tak me je to ukradene ... pro me mexiko stejne jako oval je hlavne jen auto co me odveze z bodu A do bodu B ... pak teprve brouk ... a pak teprv neco jineho"


2 Šíša: Na prevoz z bodu A do bodu B sú podľa mňa omnoho vhodnejšie alternatívy.

Pre mňa osobne je jazda na tomto aute zábavou a samotná cesta býva cielom...Možno je to aj môj protest proti uniformite, ktorá vládne všade okolo a ja so stádom ísť nechcem.

Čo sa týka porovnania kvality chrobáka vyrobeného v Mexiku a v Reichu, za všetkým čo sa vyrobí stojí človek.
Patina forevwer

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Proc? Driv jsem jezdil jen jedim autem, broukem ... pak se jezdilo broukem nebo R19 92 ... ted se jezdi bud broukem, nebo R19 92 nebo Felicii 98 ... a popravde sice brouka ted trochu setrim(potrebuje nove cepy a udelat brzdy(zamena za kotouce) na STKcko), ale jezdim tim cehoz klice mi prijdou po druku nebo ktere auto je blize :wink:

Odpovědět