T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_100 »

No právě dvojsedák vemu a hodně daleko zahodim .... neskutečně mi tam štve.
V sobotu sem byl nucen jet ve 3 asi 15 km a myslel sem že zešílim.
Kdyby aspoň veprostřed seděla hezká slečna... :roll:

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Příspěvek od pulenejksicht »

Grossraum píše:
axoun píše:Jak je to s příčkama za předníma sedačkama u ponorek? Mají je všechny? Ne snad že bych se tu svou snažil vyhřeznout, ale jen tak pro zajímavost... kuju
Sériové každá. Pro potřeby Detsche Post se ale dělaly průchozí, aby řidič-poš?ák mohl pohodlně vyskočit bočníma dveřma, popadnuvše při tom balík v nákladním prostoru.
myslím,že třeba pro emeriku se dělaly norky s uličkou i jako obytný ..takže určitě nešlo jen o pošťáky
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Příspěvek od bubák »

nešlo .. pro usa jsou i průchozí

Uživatelský avatar
mhepp
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 291
Registrován: 25 zář 2007
Bydliště: Předklášteří / Brno

Příspěvek od mhepp »

No já jsem třeba za dvojsedačku vepředu docela vděčný, protože funguje jako jako příjemná odkládací plocha pro věci...
----~~~~====>>>> Jsem jen motolama <<<<====~~~~----
Myslíte si, že jste chytřejší než předchozí generace? Před padesáti lety uváděla příručka k automobilu návod na seřízení ventilů. Ta současná varuje majitele vozu, aby nevypili obsah autobaterie...

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

bubak007 píše:nešlo .. pro usa jsou i průchozí
Názorná ukázka průchozí Samby z dobové reklamy

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Příspěvek od SkejT »

doufam ze se nebudete zlobit ze vyuziju todle tema ohledne sedacek do T2.
Nekdo se zde zminil o otacecich sedackach.
Chci se zetat zda se opravdu vyrabely otaceci predni sedacky v T2,popripade v jakych verzich je lze najit?

Uživatelský avatar
kubajzz
Příspěvky: 144
Registrován: 21 říj 2006
Bydliště: Plaňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzz »

to SkejT: Já osobně se nezlobím a přesto ti neporadím, nevim. Ale když mohla být snaha o poho 4 kol, proč né otočné sedadla.
V busu jsi všude doma...

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Otočný sedačky v kulaťáku bývaly v obytných verzích jako např. Westfalia. Podmínkou samozřejmě je, že je bus průchozí a že nemá za sedačkama "uši". Nevím, jestli se do některých verzí dávala otočná i sedačka řidiče.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Vykopávám toto staré vlákno a naprosto seriózně se ptám, jestli někdo má v TP zapsána 3 místa, vyřezal lavici, udělal si uličku a normálně s tím v pohodě prochází přes STK. Já se byl dnes na STK ptát a odkázali mě na importéra s žádostí o přestavbu, že prý jinak mi STK nedají, když v TP jsou 3 a v reálu budou jen 2 sedadla. Chtěl bych se do toho přes zimu zakousnout...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Pětišroub »

otázka je, když je na to před STK explicitně neupozorníš, zda si toho vůbec všimnou...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Radek »

Nikde není psáno, kde ty sedačky jsou - třeba jsi měl sanitku a ta třetí byla vzadu. Hlavně že jich tam nemáš víc než v techničáku. Já bych se toho nebál.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Hoši, se vší úctou - rad "já bych se toho nebál, to nějak ukecáš" je plný internet. Zajímá mě osobní zkušenost toho, kdo si tím prošel. Proto jsem to konzultoval přímo na STK, kde mě řekli, že kolik míst a v jakém uspořádání jsou, tak to budou chtít na STK vidět. Třeba si toho nevšimnou, ale třeba jo... i když s T2 většinou moc neprudí.
Zatím mám informace, že importér VW je rozumný, zítra s nimi budu mluvit a neměl by to být problém oficiálně - ale přesto - osobní zkušenost vítána.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Herbie »

neni to tak dlouho co tu na Flatu nekdo psal o tom jak mu urednice na registru vozidel zmenila v technicaku u brouka pocet mist k sezeni z 5-ti na 4
a pokud se dobre pamatuju zadny dobrozdani od importera k tomu pani nepotrebovala

takze si myslim ze by klidne stacilo jen skocit na registr, pozadat o zmenu , nechat zapsat ze tedy mista jen dve a fertig
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Herbie »

bord píše:Vykopávám toto staré vlákno a naprosto seriózně se ptám, jestli někdo má v TP zapsána 3 místa, vyřezal lavici, udělal si uličku a normálně s tím v pohodě prochází přes STK. Já se byl dnes na STK ptát a odkázali mě na importéra s žádostí o přestavbu, že prý jinak mi STK nedají, když v TP jsou 3 a v reálu budou jen 2 sedadla. Chtěl bych se do toho přes zimu zakousnout...
a zeptam se, ty nemas vzadu lavici pro cestujici ? pokud ano, tak mas vlastne 4 mista k sezeni :)
bord píše:kolik míst a v jakém uspořádání jsou, tak to budou chtít na STK vidět.
a ty mas v technicaku specifikovano usporadani mist ??
nemam teda po ruce svuj technicak, ale mam dojem ze tam mam jen celkovy pocet mist k sezeni
... a vůbec !

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od bord »

Já mám klasické kombi, takže jen vpředu 1+dvojsedák a příčku. Vzadu nemám ani úchyty na podlaze. V TP mám napsáno jen 3. To uspořádání jsem psal spíš demonstrativně, u některých dodávek je napsáno přímo třeba 2+3, a to se musí dodržet, takže dopředu nesmíš dát trojku. Pokud máš napsáno jen 5, tak je to fuk, kolik máš ve které řadě.
Zkusím zajít na registr jen tak, třeba mi to taky přepíšou :) Ale chci to mít každopádně v TP.

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Radek »

bord píše:Hoši, se vší úctou - rad "já bych se toho nebál, to nějak ukecáš" je plný internet. Zajímá mě osobní zkušenost toho, kdo si tím prošel.
Papíry 9 míst, vepředu ulička. Vzadu jak jsem zrovna na STK dorazil - buď nic, jedna lavice nebo dvě, nikdy jsem neměl problém.

Uživatelský avatar
thomek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 478
Registrován: 23 úno 2009
Bydliště: Rudná
Kontaktovat uživatele:

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od thomek »

Já jenom, že kdysi dávno jsem pátral na The Samba po nějakém dalším Krankenwagenu ...
Nalezl jsem topic, kde se majitel zabývá přestavbou zmíněné sanitky na obytňáčka ...
Třeba to někomu poslouží jako zdroj inspirace ... :yawinkle:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
My bus doesn't leaks an oil it just marks its territory ...

Uživatelský avatar
TomB
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 630
Registrován: 26 dub 2010
Bydliště: Jílové

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od TomB »

bord píše:Hoši, se vší úctou - rad "já bych se toho nebál, to nějak ukecáš" je plný internet. Zajímá mě osobní zkušenost toho, kdo si tím prošel......
Vlastní zkušenost...Ve vozidle při STK MUSÍ být stejný počet sedadel jako jest zapsáno v TP.Jinak tě můžou vyhnat.Nesmí být sedadel ani víc ani méně...(měl jsem espace s vyndavacíma sedačkama a na jedný stk mě vykopli když mi chybělo pár sedaček co se mi váleli doma v garáži)..Je ještě fígl že v tp máš napsáno např 5/7 to znamená že v autě může být 5míst či 7..Takhle to mám pořešno v T4multivanu.
Kdo umí ten umí,kdo neumí...ten platí.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Šíša »

Vlastní zkušenost: když jsem ještě v Září drtil přihlášení T2b tak to bylo bez nábytku. Zašel jsem na STK (kde mne onehdá vyhodily např. s FordFiesta 92 za prasklou žárovku v osvětlení SPZ ... pak při přihlašování Teardropa že jsem neměl pozičky ... apod) s německý techničákem a povídám jest-li bude problém že tam budu mít jen dvě přední sedačky a že je to sice obytný, ale nábytek mi nestihli vrátit po opravě, že se musel lehce opravit neb auto 30let staré, apod. ... tak mi bylo řečeno že to nevadí, jen by tam měli být pásy. Takže 2 sedačky v předu a troje vysící pásy vzadu ... no problém. To samé prý při dalších STK že je nutné tam mít hlavně pásy.
Jo a jinak v papírech origo od Westy mám napsaných 6míst a chtěl jsem jen 5, taky bez problémů.

- joke -: pak mi taky bez problémů napsali do brouka místo 4 míst rovnou 5 míst ... ale zatím jsem to neřešil. Stejně jako na Teardropa mi napsali všechny hmotnosti stejné, tj prázdnou, naloženou, maximální mám úplně stejnou ... takže bych tam nesměl vozit ani polštář s dekou :lol:
Co z toho vyplývá: ... vše je možné u nás :lol:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od Herbie »

zmínka o pásech je taky vtipná , to je fakt podle toho na jakyho blbce narazíš
musíš a nemusíš mít pásy .... nejsou-li z výroby, nemusís
a jak týpek z STK u veterana pozná jestli tam mají být pásy z výroby nebo nemají ? ......nijak ... pokud se majitel vozu nepráskne že je sundal :)

Ono další vtip je v tom že pokud tam někdo přijede a bude mit namontovaný pásy když tam z výroby nebyly
tak by ho vlastne taky meli vyhodit :)

takže pánové, neexistuje univerzální rada, proste se musi kazdy postarat jak umí
... a vůbec !

Odpovědět