VW Variant 1500 (1963)

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

VW Variant 1500 (1963)

Příspěvek od TomiHrablo »

Ahoj...tak sem se konečně dokopal k představení mého přírůstku do vw rodinky. Na ostatní vwerky se časem taky dostane, ale jsou to jen 1303 :?
Samo rozhodování proběhlo docela zajímavě. Před koncem minulého roku, s vidinou stupidních poplatků při převodu, sem se rozhod zavčas pořídit dalšího vzduchem chlazeného. V plánu byla sice 1303, ale taky sem si víc jak 1,5 roku myslel na Varianta, pokukoval do rajchu co se kde urodilo, no a když se objevil Mišákův inzerát tady na flatu, začal sem měnit plány. Když už je v Čechách a na papírech, proč do toho nejít? Takže následoval mail, fotky, telefon, domluvit okouknutí a týden na to sem stál u něj.

Obrázek
Obrázek

Z fotek a ceny bylo jasný, že to žádnej zázrak nebude. A bylo ještě hůř :( Obouchanej, barva olezlá, orezliny jsou v pohodě, normál. Podlaha shnilá, napadená kutilem už začla vadit. Podběhama a prahama bylo vidět ven, po uchopení do ruky v ní i zůstávaly. Holt bída. Více méně sem to vzdal a rezignoval na něj. Takže se koupě nekonala.
Ale nevydrželo mi to ani týden. Ze dne na den došlo k náhlému pohnutí mysli, telefonát a bylo vymalováno. Respektive domluvena koupě. pak už to šlo rychle. Odhlášení v Praze proběhlo celkem hladce a v pátek 19.12. 2008 putoval na podválu ke mě. Cestou jen kratší zastávka na evidenčce a před obědem byl doma :)

Obrázek
Obrázek

S přihlášením byl trochu problém. Dostat se přes to stádo tupců, co si řešily bordel v papírech, bylo téměř nemožné. Na poprvé na mě nevyšla řada a stát v -10C frontu 3-4 hodiny se mi teda nechtělo. Vánoce sem přežil sice s pěkným dárečkem, ale ve strachu jestli to do novýho roku stihnu přepsat. Zaplať pánbůh za známý. V pondělí 29.12. to klaplo a začal sem si s Variantem tykat \:D/

Rodnej list: VW Variannt 1500, r.v. 1963, dovezeno v r.1970 bolívijským studentem...já sem 3.českým majitelem...barvama jen hraje - původní červená je ještě v interiéru, zvenku přibyla černá a současně převládající jakási bílá
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

ahoj, gratuluju, včera jsem si nechal od majitele vyprávět, jak tohohle varíka používal jako služební vozidlo :-) Prý to byla famózní kára na náklad a že se s tím nedal srovnat jedničkovej Passat. Tak ti přeju ať na tomhle autě neztratíš nervy a kdyby sis chtěl ofotit dobrej Typ 3 manuál, tak dej vědět.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
lucky bus
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 543
Registrován: 08 úno 2006
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lucky bus »

Gratulace,momentálně moje krevní skupina,kdyby si scháněl nějaký náhradní díly dej vědět,něco bych měl ale prohlídka možná až z jara.
VW West http://www.flat4.org/forum/viewtopic.php?t=8878" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...bomba...gratuluju k složitýmu,ale dobrýmu rozhodnutí...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IGi »

taky grtuluji a hodne stesti nervu a hlavne many pri praci na tomhle projektu nebudes to mit jednoduchy !! :(
ale jak se ti povede dat dokupy verim ze to bude pecka!
jinak pokud bys od 5srouba skenovat ten manual prosim posli m kopii na email :)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

vitej mezi žumpaře :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomiHrablo »

díky všem...nabídky určitě využiju...bude to běh na dlouhý trati...ale kdo se bojí, nesmí si kupovat vwzduchem chlazený, že? :lol: radši sem šel do tohohle než do nějaký rádoby leštěnky u který nevím co za kutila se na ní podepsalo....mám potrénováno na broucích, tak se toho nelekám :wink: letos na něj bohužel nebude čas, musím dokončit renovačku svý 1303 ....budu aspon pomalu shánět chytrou literaturu a potřebný díly

jinak kdyby někdo věděl o variantový kastli, sem s ní

to žumpaření má něco do sebe, začíná se mi líbit :lol: a určitě ještě něco do sbírky přidám
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milosak_1 »

Wow, gratulace... dalsi kousek na foru, a neni to brouk
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

BTW na aukru se ted mota par dilu na Varoše
... a vůbec !

Uživatelský avatar
makr
Příspěvky: 122
Registrován: 10 lis 2006
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od makr »

Gratuluji tak už vím kdo mi ho vyfuk ale hlavně že , je v VW rodině -nemůžu mít přeci vwšecko :D :D

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...to jsem rád, že tohle auto zůstalo na f4.
Starejch, pětidírovejch variantů už se moc nevidí.
Držím palce!
Obrázek

Uživatelský avatar
Derek
Příspěvky: 175
Registrován: 16 úno 2008
Bydliště: Za zelenou Ostravou.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek »

Těším se na den kdy hrdě řeknu: DER GROSSE TAG ... ENDLICH VW - BESITZER !

Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomiHrablo »

díky za info....sem zvyklej koukat po Aukru, celkem dobrej zdroj :wink: mě hlavně trápí podlaha, rád bych nový půlky a to bude horší...u Jaška sem se už ptal, plechařina na typ3 se mu zatím nevyplatí objednávat....holt se bude výletovat za hranice :roll:
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Uživatelský avatar
IGi
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1308
Registrován: 11 črc 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IGi »

TomiHrablo píše:díky za info....sem zvyklej koukat po Aukru, celkem dobrej zdroj :wink: mě hlavně trápí podlaha, rád bych nový půlky a to bude horší...u Jaška sem se už ptal, plechařina na typ3 se mu zatím nevyplatí objednávat....holt se bude výletovat za hranice :roll:
nejaky maly kousky sezenes v polsku ale jde opravdu jen o kousky rohu :(
cely podlyh zahranici nebo neco zachovaleho na dily...

dost veci maji na http://vwispwest.com/home.php?cat=268



jinak velka nahoda neco sehnat ale sem tam :wink:

Uživatelský avatar
TomiHrablo
Příspěvky: 55
Registrován: 18 srp 2006
Bydliště: Jičín & Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomiHrablo »

něco málo sem už přes vánoce objevil v Anglii, i celá podlaha by se tam dala sehnat a je to blíž než ze států....a taky ze zkušeností z brouka, sem pro něco celýho na díly

Obrázek
Obrázek

tak sem dneska pro jistotu hned něco zažumpil :lol: ležel u známýho už pár let, jen si vzpomenout
Já až jednou umřu, tak chci zemřít jako můj děda. Klidně, spokojeně, ve spánku a ne se u toho zmítat a řvát, jako ti lidi, co je vezl v autě :-D

Uživatelský avatar
makr
Příspěvky: 122
Registrován: 10 lis 2006
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od makr »

TomiHrablo píše:něco málo sem už přes vánoce objevil v Anglii, i celá podlaha by se tam dala sehnat a je to blíž než ze států....a taky ze zkušeností z brouka, sem pro něco celýho na díly

Obrázek
Obrázek

tak sem dneska pro jistotu hned něco zažumpil :lol: ležel u známýho už pár let, jen si vzpomenout
hele TL ko a v jakym stavu ?? zbyde z něj něco kdyžtak SZ dík

Odpovědět