VW411 1971

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Hezky,hezky,já to vidím taky tak,ale snad tu nejsou takoví lidi, co by tě skrz závist nechali rozřezat aouto? :shock:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...to by tě určitě nenechali rozřezat slušný auto...tim sem si jistej...

...líbí se mi ta aura,co se tu kolem 411 vznáší...je to fakt vzácný auto... :lol:

...no a k tomu dělání a nedělání...rozhodni se jak uznáš za vhodný...vostatní jen vyjádřili svuj názor...

...já sem jen zvědav,jak složíš auto,který máš rozložený po dílech,když nevíš,co je napsaný na blbym homologačním štítku...

...a pokud tu montáž zadáš...tak se budeš divit...to mi věř...odhaduju,že se dostaneš někam na dvojnásobek ceny modrýhu kusu,kterej je bez práce...

...to,že si moc zručnej a šikovnej řemesník už si předved v tom topicu,kde máš ty čluny...toho se ve tvym případě ani trochu nebojim...bojim se jen toho,že když člověk stojí po kolena v haldě dílů a neni skutečnej profík na to který auto/motor/převodovku...tak v tý haldě bude stát dokud nezkamení...

...pokud mě přesvědčíš o tom,že se pletu,budu jen rád...přeju ti hodně sil do akce a stejně jako Milošák...máš u mě dveře dokořán...kdybys cokoli potřeboval...dej vědět...poměřim,nafotim...pokud budu vědět poradim... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Díky,výhoda je,že tohle auto v podstatě kompletní je (krom motoru),a ty díly co jsem nakoupil,jsou navíc,tatže když najdu něco nefunčního, můžu sáhnout na haldu a vzít jinej kus,nebo si třeba připravit brzdy a pak vymněnit kus za kus.Nebo nechat zrepasovat tlumiče,a jen vymněnit a postupovat pomalu zímto způsobem.Jinak jsem s dílama získal i literaturu,včetně katalogu dílů, kde je vše rozkresleno jak co patří,a manual kde jsou všechny vůle, tolerance,dotah. monenty atd. A za bukem mám Herbieho, který teď sbírá zkušenosti s Milošákem,tak doufám,že s ním bude řeč, a ještě by se mohl vypracovat na oborníka přez Typ4(pod nátlakem) zatím ho trénuji na plechách motoru, a musím ho pochválit!Jen se nechce pustit do motoru,že prý zůstane u Typu 1!
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...připoutejte ho k radiátoru...a dokola mu recituj hodnoty motoru Typ4...von časem změkne... :wink: :lol:

...co s tim automatem čoveče...krásná věc,ale bude to vořech...

...jo a brzdy...tlumiče...to je jasný...to je rutina...mě šlo hlavně vo motor...převodovku...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Do poslední chvíle prý jezdil,když jsem vytáhl měrku,je tam krásnej ,čistej olej, je mi jasný, že to nic neznamená,že dokud se neroztočí, nic nevím. Ale mám doma ještě jeden z buse, hodně rychlej,z policejní 2,1 stříkačky(na techometru mněla 200 km/hod tak uvidím,sned by tam přinejhotším šla.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...to si čoveče nemyslim...411 sou strašně specifický auta...ale ten volej jak píšeš,to je dobrá indicie...to by mohlo bejt OK...

...jestli se teda do toho pustíš...tak si nějak ekologicky pod auto hoď plachtu a zlej ho vyjetym volejem...přiměřeně...nejlíp nástřikem pistolí...sedne na to prach a máš zakonzervováno s tim,že se to dostane i do závitů a podobně...

...krom interieru to naper všude kam se dostaneš...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Derek
Příspěvky: 175
Registrován: 16 úno 2008
Bydliště: Za zelenou Ostravou.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek »

Opravny u mně zbytečných automatických převodovek je si myslím dost ne ? ale myslím že to nebude zadarmo myslím že to bude pálka.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

maxmax píše:Do poslední chvíle prý jezdil,když jsem vytáhl měrku,je tam krásnej ,čistej olej, je mi jasný, že to nic neznamená,že dokud se neroztočí, nic nevím. Ale mám doma ještě jeden z buse, hodně rychlej,z policejní 2,1 stříkačky(na techometru mněla 200 km/hod tak uvidím,sned by tam přinejhotším šla.
do poslední chvíle před 20 lety? Ta 2.1 je vodník a ne vzducháč, ne?
Jinak tedy, své příspěvky jsem směřoval stejně jako Petr a nikoliv, jak uvedl Hugo, puzen sžíravou závistí .-) Pokud je pro tebe zajímavější cesta si nejdřív vůz postavit a vypiplat a pak s ním teprve jezdit, tak nemám žádný problém.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Derek píše:Opravny u mně zbytečných automatických převodovek je si myslím dost ne ? ale myslím že to nebude zadarmo myslím že to bude pálka.
...není nad automatickou převodovku...

...všichni co si myslí opak by jí měli nejdřív vyzkoušet...

...pokud budou argumentovat,že to žere výkon a že je řazení baví,tak ano...ale od 200 PS vejš...nebo musí mít v autě ne standartní,ale sportovní převodovku se samosvornym diferákem...

...s nějakym stokoňovym krámem si manuální převodovku nikdo neužije,páč kde nic neni...ani smrt nebere...a to nemluvim o tom,že na tomdle fóru je díky jeho zaměření 50 PS už velkej výkon...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Petr914 píše:
Derek píše:Opravny u mně zbytečných automatických převodovek je si myslím dost ne ? ale myslím že to nebude zadarmo myslím že to bude pálka.
...není nad automatickou převodovku...

...všichni co si myslí opak by jí měli nejdřív vyzkoušet...

...pokud budou argumentovat,že to žere výkon a že je řazení baví,tak ano...ale od 200 PS vejš...nebo musí mít v autě ne standartní,ale sportovní převodovku se samosvornym diferákem...

...s nějakym stokoňovym krámem si manuální převodovku nikdo neužije,páč kde nic neni...ani smrt nebere...a to nemluvim o tom,že na tomdle fóru je díky jeho zaměření 50 PS už velkej výkon...
Trochu bych to poupravil, nejde jen o 200 vejš, ale i o 34 a níž. To co občas cvičím s třicítkou, abych vůbec vyjel důstojně kopec, to mi automat nedokáže nabídnout. :lol: A to nemluvím o hlídání směru větru a jízdě v závětrnejch kapsách za jinými vozy
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

:) se mi zda hosi ze i kdyz sem za bukem, tak zelezu zamknu a fertig
Typ4 vopravdu delat nebudu :) neukecate me

Bych zvolil dobrovolnikem na Typ4 Petra914 .... ja si zustanu u tech brouků s typ1 motorem

dekuji za pozornost :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Jezdil jsem s automatem hodně! Mněl jsem ho ve 3 autech a nemá to chybu, proto bych ho chtěl zachovat! Nejlepší byla stará Ascona s kaburátorovim 2litrem,náhon na zadek 100 kobyl maximálka220km/ hod.Na křižovatce nebylo auta(myslim normální uliční výběr) který vyrazilo rychlejc,a když si tak kolem 50ky sešláp kicdownn, mněl si pcit že startuje letadlo.Ata pohoda po mněstě v zácpě a kór v kopci, takove Baranďák-zívačka! K automatu z buse: převodovka je shodná, má jen výmněník voda-olej, kterej jce odšroubovat a překlemovat.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Herbie píše::) se mi zda hosi ze i kdyz sem za bukem, tak zelezu zamknu a fertig
Typ4 vopravdu delat nebudu :) neukecate me

Bych zvolil dobrovolnikem na Typ4 Petra914 .... ja si zustanu u tech brouků s typ1 motorem

dekuji za pozornost :)
Nebuď srab 8) 8)
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ani za zlaty prase :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Tak na tebe zbyde jen plechařina a brzdy?Pamatuj, moudrý člověk se učí celý život! A až nás Arnošt opustí co si počnem? Teď se nabízí příležitost ,halda dílů,je kam šáhnout, nic(skoro) se nemusí kupovat,čas netlačí,piplačky si udělám sám,všechno vyčistím,pokovím,nalakuju,a ty jen budeš říkat:ještě tohle a támhleto a nevím co! :D :D
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milosak_1 »

maxmax píše:
Herbie píše::) se mi zda hosi ze i kdyz sem za bukem, tak zelezu zamknu a fertig
Typ4 vopravdu delat nebudu :) neukecate me

Bych zvolil dobrovolnikem na Typ4 Petra914 .... ja si zustanu u tech brouků s typ1 motorem

dekuji za pozornost :)
Nebuď srab 8) 8)
Uz ma za sebou montaz vyfuku, a zadnich brzd. Nesmirne obdivoval konstrukci motoru. Totiz cele Auto si zamiloval.

Jen kdybyste ho slyseli nadavat a vztekat se pri montazi vyfuku, ja myslel ze se pocuram smichy....
Naposledy upravil(a) Milosak_1 dne 08 led 2009, celkem upraveno 1 x.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_100 »

Petr914 píše: si nějak ekologicky pod auto hoď plachtu a zlej ho vyjetym volejem..
Vyjetym NÉÉÉÉ :evil:
Ve vyjeťáku sou zbytky síry a podobnych svinstev a to podporuje korozivost.
Já dutiny vylejvam a spodky stříkam nejlevnějšim motorákem (M2T) s naftou. Ale vyjetej ani náhodou. :wink:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

to byl určitě řev jako když se opravuje lakatoš
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Derek
Příspěvky: 175
Registrován: 16 úno 2008
Bydliště: Za zelenou Ostravou.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Derek »

200 koní a víš ano se singl převodovkou ne! jedině automat ano ale 200 koní se sport převodovkou manuální je větší zábava.
Pro mně je automat SHIT a nikdo mi to nevymluví i kdybych se měl rozkrájet.
Naposledy upravil(a) Derek dne 08 led 2009, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

a víš jestli seš výš nebo níž? :evil: někdy je třeba aspoň rámcově dodržovat pravopis - pokud chceš být pochopen
Naposledy upravil(a) Žanek dne 08 led 2009, celkem upraveno 1 x.
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Odpovědět