Renovace me 1302

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Renovace me 1302

Příspěvek od Filip »

Ahoj vsem!
Kdyz jsem kupoval,nevedel jsem co,ale jen proc.Nakonec-chte,nechte,musel jsem rozebirat az do posledniho sroubku.Postupne se budu snazit prikladat jednotlive obrazky.Protoze jsem se tu jeste ani moc neohral a nejsem zrovna z kategorie IT,prosim vsechny o jakousi davku tolerance a trpelivosti v pripade,ze nebude vse napoprve nej!Take jsem otevreny vsem nazorum,radam,navodum,ci tipum jak se vyvarovat nesmyslu a chyb ci przneni brouka a td.Diky!Filip
Obrázek
Puvodni stav,tak jak jsem koupil..
Par detailu pred rozebranim...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pekne jsou ty srouby zarostly...tak dal...
Obrázek
A tady uz rozebiracka v plnem proudu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Filip dne 09 bře 2009, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

gratlace k superce, evidentně na tom bude hodně práce a hodně už jí je uděláno, co přesně s tím zamýšlíš, nějaken tuzing nebo originál?
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

Ahoj Lugene!
No nejsem nijak striktni,co se tyce originalu.I kdyz uznavam,ze to ma svy kouzlo.No a pokud jde o tuning-maximalne neco decentniho.Je to ale vec kterou bych se zabyval az nakonec a z nebudu vedet co bych z nudy a prebytkem penez.. :D Vidim to tak ze jedinou veci,kterou bych menil jsou asi ty zrcatka bo cerny plast mi na brouckovi fakt moc nesedi.Sebelip tvarovanej plast je furt plast,a ty ja k smrti nerad.Ona me ta rekonstrukce vyjde nakonec na poradnej ranec.Jsem toho nazoru ze do staryho auta je rozhodne spatny kupovat stary dily(teda ty co se opotrebovavaji,napr,loziska,karbec a tak),tak se snazim co to da,kupovat vse nove.Dily prave jako to saci potrubi si myslim ze se daji pouzit i starsi-tam se nema co osoupat. :D
Bonus..
Obrázek
to je svara
Obrázek
Naposledy upravil(a) Filip dne 02 led 2009, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

ty taky ale nejsou původní, origo jsou chromovaný stav ve kterym jsi ho koupil už je právě dost přesmrkanej. Koukal jsem se do tý tvý galerie, plno věcí na nováčka děláš přesně jak se má , některý věci si asi komplikuješ. Klidně sem nalinkuj všechny ty fotky jako obrázky [img]obrázek[/img] , né jenom jako odkazy, a přidej k nim i ty komentáře co u nich máš, pak se k tomu může vyjádřit víc lidí, protože jak známo víc hlav víc rozumu. Jinak pěkný stránky o 1302 jsou http://www.vw1302.de Neni tam moc technickejch věcí k renovaci, ale plno dalších užitečnejch info tam najdeš...
Hodně zdaru :wink:
BTW: šacoval bych to na model jahr 1972
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filip »

Takhle?
Cisteni a odvrtavani podlahy
Obrázek
To je hnuj co?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
oslechtena prevodovka s novym spinacem couvacich svetel-zadny tam nebyl jen zaslepka.Nez jsem to nasel....
Obrázek
Obrázek
Fakt to zabere spoustu mista a prostory jsou pro me veliky problem
Obrázek
Ty paraboly jsou uz na H4ku zarovku ale budu kvuli tomu muset upravit hrnce svetel v blatnicich bo jsou komplet LAMINATOVE!Jo a paraboly jsem nechal nove pokovit hlinikem ve vakuu.
A tady je FESAK-mam z nej opravdu radost.Podotykam,ze se mi vyplatilo zajet si pro nej do Olomouce,prestoze jsem z Jirkova.Usetril jsem nemale penize.Taky je zajímavý,že trubicky zdvihatek,vicko olejoveho cerpadla a valce samotne,prakticky nemaji zadnou ochranu proti korozi.No a ted je tu otazka!Mam to rozhodit jen abych mohl vse dukladne natrit?Nerad bych z toho mel lisku Bystrousku za mesic po zprovozneni...Ted babo rad..
Obrázek
Tady je karbec 34pict3
Obrázek
Tady je par fotek k tomu LPG

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Prestoze je na tom plynovem cerpadle napsano Water IN beha tam olej z motoru!
Obrázek
Obrázek
Privod plynu ke karburatoru je ta oranzova hadice
Obrázek
Obrázek
Jeste poznamecka vse vcetne LPG je puvodni tak jak jsem koupil a vlastnikem jsem pouhe tri roky z toho trictvrte uz je rozebrano a kvuli nevhodnym pracovnim podminkam jeste bude trvat nez se objevime na silnici oba.
Naposledy upravil(a) Filip dne 01 kvě 2011, celkem upraveno 13 x.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

To auto malo LPG ???
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

LPG

Příspěvek od Filip »

Ano je na LPG Ale nemohl jsem ho prilis vyuzivat protoze pistni krouzky v mem starem motoru byly total a motor nemel prakticky zadnou kompresi.Ted kdyz mam doma motor novy,predpokladam ze ho budu muset nejdrive poradne zajet a teprve pak si budu moct dovolit tam nacpat zpatky LPGcko.A to jeste zvazuju,protoze na novej motor se mi nechce to davat.Detailni fotky soustavy jeste dodam.Vydrzte-nestiham pretahovat ty fotky.
Naposledy upravil(a) Filip dne 12 led 2009, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Montaz ma zaujima ... ak mas foto sem s nim
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak to by me taky zajimalo jak to tam bylo udelany

BTW opravil sem ti zobrazovani fotek
... a vůbec !

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Kromne trubicek zdvihatek nic nenatirej... ono je to tak spravne, ze to tak vypada jak vypada.

A jestli maznout barvou trubicky zdvihatek ... ??? To nevim, stoji to par penez a zas tak rychle nezreznou, ke vsemu nejsou videt(bo tam prijdou plechy). Rekl bych ... zbitecna prace a to jezdim porad.

Kdyz uz, tak dvoudilny. Ale u tebe bych to neresil, snad ti to po sezone u tehle nezacne tect kolem tesnenicek :?

Delas to pekne, jo jo 8)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Filip píše:Takhle?
.Take si povsimnete,ze trubicky zdvihatek(rikam to dobre Lugene?),vicko olejoveho cerpadla a valce samotne,prakticky nemaji zadnou ochranu proti korozi.No a ted je tu otazka!Mam to rozhodit jen abych mohl vse dukladne natrit?Nerad bych z toho mel lisku Bystrousku za mesic po zprovozneni...Ted babo rad..
Vse je udelane tak jak by melo byt. Rozhodne nic nerozebirat a NIC NENATIRAT.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Šíša píše:Kdyz uz, tak dvoudilny. Ale u tebe bych to neresil, snad ti to po sezone u tehle nezacne tect kolem tesnenicek
Mam tie same na mojej 1600 klasika , odjazdene 4 sezony zatial ani kvapka.
Zaklad je kvalitne tesnenie a bezchybne trubky
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Jj, taky mam ty same, stare i s tesnenima cca 4mes ... a uz tecou(zatim kapou) :lol:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ahoj Filip, ze si Jirkovak a ja polovicny Chomutovak, mame nieco mimo brouka spolocne...SZ kedykolvek nieco potrebujes...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

pokud se nepletu tak originál trubičky byly taky bez povrchové úpravy a sloužily léta a léta, tak bych si s tím nedělal hlavu. Pro klid duše si je natři štětečkem, protože myslím, že sundání hlav pro případné barvy laky by mohlo přinést ztrátu záruky na Reman. Ale není to nutný, myslím.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Dalsich par obrazku

Příspěvek od Filip »

Takova mala dirka
Obrázek
Nemam rad sul na silnici
Obrázek
Mam kontrolni otazku..Jestlipak vite,z ceho je ten spinac klaksonu na volantu!Jen napovim,ze se do nej da dat zarovka
Obrázek
Kde jsou srouby?
Obrázek
Zamereno na prahy-reknu vam ze jizda v desti byla zazitkem,hlavne v okamziku,kdy jsem vlitnul do nejake vetsi louze.Mel jsem potom ponekud vlhko v botach! :D
Obrázek
..a detail
Obrázek
Dobry ne? :D

Uživatelský avatar
TTT
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2008
Bydliště: úplně na severu

Příspěvek od TTT »

To není možný!!! :shock: :shock: To je můj první brouk!!! Jsem rád, že ještě žije a dostal se do dobrých rukou.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

vycisteno na zadost zakladatele topicu
... a vůbec !

Filip
Příspěvky: 49
Registrován: 10 dub 2008
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

tl

Příspěvek od Filip »

Tak co porad si nikdo netroufa na tu hadanku s tlacitkem klaksonu na volantu? :D

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

ze by krytka objektivu
nebo snad kelimek od jogurtu ? :)
... a vůbec !

Zamčeno