T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Uživatelský avatar
halfsun
Příspěvky: 50
Registrován: 22 črc 2004
Bydliště: Bubenska 15, Praha 7
Kontaktovat uživatele:

T2 - Úprava předních sedaček na průchozí

Příspěvek od halfsun »

Potreboval bych poradit - chci sveho busika udelat vpredu "pruchoziho" - dat pric lavici pro dva a soupnout tam somastatny sedacky. Jde jen tak vzit flexu, vyriznout ten plech, udelat boky pod sedacky a nebo je tam nejaka vychytavka, ktera to komplikuje? (napr. nejaka narusena tuhost kastle vpredu a tak. Diky
VETERÁNSKÉ ROJENÍ
Lobeč

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Já myslim, že tam žádná nosná příčka neni, že to klidně můžeš šmiknout.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Já to mam průchozí a zdá se to být jenom o tom plechu a sedačce.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

jasně, celý to drží na podvozkovým rámu, ten plech je tam jenom kosmetickej... nemusíš se bát, že by se ti bus rozklížil..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Příspěvek od Kvak »

Můj druhej bus je kempová úprava Westfalia (avšak bez vyklápěcí střechy), ten plech má taky vyřezanej evidentně až dodatečně (kvůli otočné sedačce spolujezdce), avšak ne až na zem, má tam ponecháno asi deset centimentrů plechu o dpodlahy, překrytých tapecem. Takže neni průchozí, místo toho je mezi sedadly řidiče a spolujezdce přihrádka na druhou baterii a další věci.

Nicméně VW vyráběl průchozí verze už coby originál, ovšem nevím, zda je tam přidané nějaké zesílení, každopádně je mezi sedadly (tedy v "uličce") těsně u podlahy výdech topení - zřejmě na nohy pasažerům vzadu.

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

Kvak píše:Můj druhej bus je kempová úprava Westfalia (avšak bez vyklápěcí střechy), ten plech má taky vyřezanej evidentně až dodatečně...
Originál se dělaly busy průchozí s tzv. "ušima" za každou sedačkou. Je to plech do výšky opěradla s okrajem vyztuženým trubkou. Určitě by se to dalo vypreparovat z nějakýho jinýho kula?áka a nabodovat.

Pokud obytka nemá zvedací střechu, ani malou, a ještě je nebo byla s příčkou, nejedná se v žádném případě o fabrickou úpravu Westfalia ale jen o pozdější vestavbu zařízení od fy Westfalia do běžného busa. To jen tak BTW :-)

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

Jak je to s příčkama za předníma sedačkama u ponorek? Mají je všechny? Ne snad že bych se tu svou snažil vyhřeznout, ale jen tak pro zajímavost... kuju

Uživatelský avatar
Grossraum
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 314
Registrován: 27 bře 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grossraum »

axoun píše:Jak je to s příčkama za předníma sedačkama u ponorek? Mají je všechny? Ne snad že bych se tu svou snažil vyhřeznout, ale jen tak pro zajímavost... kuju
Sériové každá. Pro potřeby Detsche Post se ale dělaly průchozí, aby řidič-poš?ák mohl pohodlně vyskočit bočníma dveřma, popadnuvše při tom balík v nákladním prostoru.

Dave

Příspěvek od Dave »

A náhodou Halfsun-e nemáš to sklo které se dává do toho plechu co chceš zrušit?? Popř. které jiné by se tam dalo použít??

Uživatelský avatar
Kvak
propadlík Janeba
Příspěvky: 1807
Registrován: 21 úno 2004

Re: Úprava předních sedaček T2 na průchozí

Příspěvek od Kvak »

halfsun píše:napr. nejaka narusena tuhost kastle vpredu a tak.
Tuhost kastle prý narušená neni. Přepážka je víceméně kosmetická. Poslední Westfálky ji neměly vůbec, obě sedačky otočný.

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Je to tak ako píše Kvak akurát ide ešte o estetiku :wink: .

Nech to aj nejak vyzerá :roll: :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

Kucíí, a když je bus v dokladech zapsán jako třímístný, jde jen tak bez další byrokracie vyhodit lavici a dát jen dvě sedadla a uličku? Nebude policajtům vadit, že tam budou jen dvě místa?

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

bord píše:Kucíí, a když je bus v dokladech zapsán jako třímístný, jde jen tak bez další byrokracie vyhodit lavici a dát jen dvě sedadla a uličku? Nebude policajtům vadit, že tam budou jen dvě místa?
Si myslím že naprosto vpoho!
Když vyhodíš z osobáku zadní lavice je to podobné!
To vypadá, že máš dalšího busíka?
8)
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
kubajzz
Příspěvky: 144
Registrován: 21 říj 2006
Bydliště: Plaňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzz »

Počet sedadel není rozhodující, prostě tam nesmíš vozit víc lidí než je v technyčáku a všichni by měli sedět na sedadlech a být připoutáni, pokud jsou sedadla z výroby vybavena pásy.

Mám 6 mistného Busa a vozím 3, 6, nebo 9 sedadel ( vpředu se ve 3 jed dlouho nedá, tak dávám i 3 řadu sedadel a sedí se 2 + 2 + 2) a nikdy s tím nebyl problém.

A co se týče příčky, tak tu taky vyřežu, neb teď jezdím s multíkem ( orig bez příčky ) a je to neskutečná pohoda moci v hustém provozu při zastavení u kraje pohodlně vyskočit šoupajdama a pak zas pohodlně naskočit.
A navíc to pár lidí dokáže dost překvapit, že jako řidič se chvilku motám v autě a pak vylezu upostřed na pravé straně.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

Jen aby se třeba na stk nedivili, že má být třímístný a jsou tam navařené jen dvě sedadla...

Jinak ta ulička je výborná, já bych to chtěl časem vyřezat taky, protože chci mít busíka jako obytku a tam je to nekonečně praktické...

Mám jednoho busíka kde jsou právě dvě samostatné sedačky s uličkou, tak bych to z toho vyřezal a nabodoval místo lavice a přepážky.

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

bord píše:Jen aby se třeba na stk nedivili, že má být třímístný a jsou tam navařené jen dvě sedadla...

Jinak ta ulička je výborná, já bych to chtěl časem vyřezat taky, protože chci mít busíka jako obytku a tam je to nekonečně praktické...

Mám jednoho busíka kde jsou právě dvě samostatné sedačky s uličkou, tak bych to z toho vyřezal a nabodoval místo lavice a přepážky.
Ve Štěpánkovicích se na stk divit nebudou!
Ve 181 málem hajlovali pitomci! :lol:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

VW181 píše: Ve Štěpánkovicích se na stk divit nebudou!
Ve 181 málem hajlovali pitomci! :lol:
Joo...když má člověk raritu, tak se nevyhne spoustě vtipných zážitků :D

Uživatelský avatar
kubajzz
Příspěvky: 144
Registrován: 21 říj 2006
Bydliště: Plaňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzz »

Tak jsem tu přepážku vyřezal a jízdní vlastnosti se nezměnily, trochu to smrdělo v autě, ale je to parádička.
Jen už se pak auto dává hůře do původního stavu, až mi za to jednou budou děti za 40 let nadávat ( pokud toho busíka budu ještě mít ), tak je asi pochopím.

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin_100 »

Taky mam v plánu zprůchodnit T3 ale stále sem polemizoval a chtěl se zeptat.
Jak vidno jde to takže se má flexa na co těšit :wink:

Uživatelský avatar
kubajzz
Příspěvky: 144
Registrován: 21 říj 2006
Bydliště: Plaňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kubajzz »

Jo jde to, ale už tam nikdy nedáš origo dvojsedák... ale pokusím se o jeho úpravu, aby držel bez opory přepážky

Odpovědět