Rada ohledně koupě svářečky

Víno, ženy, muži a zpěv. Pojďme si konečně odpočinout od vzduchem chlazených.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Rada ohledně koupě svářečky

Příspěvek od Romulus »

Zdravim chtěl bych si koupit svoje vlastní COčko, ale nemám s tim moc skušeností a na netu jsem našel toto Weldmig 150 myslíte si, že by to na občasný svařování plechů stačilo, nepotřebuju žádnou profi, ale zase nechci kupovat něco co stojí za.... díky
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz


Uživatelský avatar
zingls
Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2008
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od zingls »

na domácí vaření je plně funkční mám podobnou a jsem sní maximalně spokojený vřele doporučuji. i cena je celkem dobrá

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

Není to žádná sláva, hlavní nevýhoda je že je na miniaturní cívky které se nedají sehnat a když tak jen s minimem možných materiálů, kup už něco normálního, když chceš levné, ale dobré tak skus Iskravar MIG 150 a tady k něm máš nějaké fotky
Naposledy upravil(a) Ales-X dne 06 srp 2008, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dadan
Příspěvky: 24
Registrován: 11 kvě 2008
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Dadan »

Paráda,díky za bezva články.Aspon jsem se poučil co a jak,budu to totiž taky potřebovat.
bez vwzduchu to prostě nej(e)de.

Uživatelský avatar
zingls
Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2008
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od zingls »

TV-VW-BUS píše:Není to žádná sláva, hlavní nevýhoda je že je na miniaturní cívky které se nedají sehnat a když tak jen s minimem možných materiálů, kup už něco normálního, když chceš levné, ale dobré tak skus Iskravar MIG 150
stím nesouhlasím sice s tou cívkou máš pravdu ale na domácí použití to maximalně stačí.

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

A co třeba jen minimální posuv? to se ten Weldmig pěkně cuká a posouvá neplynule z čehož máš ze sváru velblouda v nejlepším případě, nebo jen rozprskané kuličky. Jo jen na bodování to stačí, ale natáhnout s tím normální svár je obtížné. A je to tím že u Weldmigu je řízení posuvu odporové tudíž má při malém napětí i malí proud a tím klesne kroutící moment, Iskravar je řízený již tyristorově a tak je posuv plynulý i při malých posuvech.

Uživatelský avatar
zingls
Příspěvky: 210
Registrován: 23 kvě 2008
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od zingls »

TV-VW-BUS píše:A co třeba jen minimální posuv? to se ten Weldmig pěkně cuká a posouvá neplynule z čehož máš ze sváru velblouda v nejlepším případě, nebo jen rozprskané kuličky. Jo jen na bodování to stačí, ale natáhnout s tím normální svár je obtížné. A je to tím že u Weldmigu je řízení posuvu odporové tudíž má při malém napětí i malí proud a tím klesne kroutící moment, Iskravar je řízený již tyristorově a tak je posuv plynulý i při malých posuvech.
toho posuvu jsem si mevšim máš pravdu je na hovno :D

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Mám tuhle a naprostá spokojenost!
Provaří i upadlý pant na vratech.
Hlavně má šest regulačních stupňů, jak spomínal John a taky kolečka, protože si neumím představit svářečku s bombou, jak přenášíš v ruce!

http://www.daco.nakupujeme.cz/13928-sva ... asno-gas)/

[img]http://www.oblibene.com//userdata/shopi ... mig156.jpg[/img]
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vako »

o tomto uz tu bolo popisane a radene vela, skus pohladat v starsich topicoch.. ja uz presne neviem kde sme to cele rozoberali, ale isto to najdes.. jedna dobra rada.. dobra zvaracka nemoze byt lacna, je to vec ktoru si kupujes hadam aj na dobrych 10-20 rokov.. prisetri a zainvestuj aspon taku 20ku a mas to doma v suchu, ver mi
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

souhlas Vakom

kazdopadne jde o to co od ty svarecky ocekavas
mam levnyho Einhela a zatim svaril vsecko co sem potreboval :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Příspěvek od biker666 »

Jeste taky panove zalezi cim tu svarecku krmite jeste jsem nevidel dobrou svarecku na 220V tyhle stroje jsou dobre leda tak na bodovani maji trafo vinute z hlinikoveho dratu a ten se pri delsim svarovani zakonite utavi kdyz dobrou svarecku tak jedine na 380V tam uz si ti vyrobci nedovoli udelat takovou prasarnu navinout trafo hlinikem ale je tam měd a ta vydrzi podstatne vetsi zatez.

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romulus »

děkuju všem za rady, já jen že byla za dobrý peníze jinak svářešku za 20 bych asi neuživil a byla by pro mě zbytečná, co se týče napájení slyšel jsem 2 názory, že 220V na plechy bohatě stačí a pak že jednině na 380V že na 220V jsou "prskavky" proto se ptám tady na konkrétní typ jestli s tim má někdo skušenost :roll:
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

mám konkrétní zkušenost s Einhellem jako má Herbie a funguje už dva roky ohne problem - pokud se to rozumně nastaví, pokud je čistá hubice, pokud materiál není moc znečištěný, vaří velmi dobře. Výhoda těch dražších je z mého pohledu jediná a to že snáz zvládají i těžší podmínky a silnější materiály.
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

Na vyvařování auta ti stačí proudy kolem 40A a na to není třeba třífázovou svářečku to utáhne i jednofázová, samozřejmě že Cu vinutí trafa je lepší, ale svářečky s Cu trafem začínají od 10000kč výše. Na amatérské svařování postačuje i ten hliník ale má blbý zatěžovatel, ideál by byl zatěžovatel 40A při 100%, tak to mám já a vařím pořád, ale mám už stroj vinutý mědí s eurohořákem, elmag. ventil na CO2, tyristorem řízený posuv, dobré chlazení ... Také doporučují pokud chceš ušetřit, nekupuj láhev s CO2, kup si starý hasící přístroj na CO2 (cca 100-200kč) a nech si z něj odborně vyndat stoupací tyč a naplnit (250-400kč) dělají to všude kde se plní hasící přístroje. Sice v CO2 má hlubší závar a pro tebe jako pro začátečníka to bude obtížnější se to naučit, ale ušetříš na tom hodně oproti pronájmu láhví a jejich plnění Cargonem (CO+Ar). Kup i kvalitní kuklu, protože ten přiložený štít u Weldmigu je jen na vyhození.

Edit.: Koukám že jsi z Prahy, tak úpravy CO2 hasících přístrojů a plnění dělají ve Strašnicích na křižovatce Průběžná x ke Strašnické a chtějí za demontáž stoupací tyče a naplnění CO2 250kč

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

Naplnenou lahev CO udelanou z hasicaku si rovnou zakup
u hasicu na Kavcich horach a nemusis nic shanet :)
www.koja.cz
... a vůbec !

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Hasičák se ani nemusí upravovat. Pokud se člověk jako už fest rozohní a zamrzne redukčák, tak stačí flašku otočit vzhůru dnem a frčí se dále. :idea:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Jinak já si koupil samostmívací kuklu v Globusu za 2000,- a naprostá spokojenost.
Hlavně se jednoduše trefíš do místa, kam chceš!
Samo to není profi, ale funguje.... :lol:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romulus »

tak o starým hasičáku vím, kuklu použiju z elektriky co mam na chalupě ta by měla stačit a skusim se podívat ještě po nějaké jiné alespoň na 200mm cívky drátu abych nemusel někde lítat a shánět 100mm
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

Uživatelský avatar
Romulus
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 297
Registrován: 15 zář 2006
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romulus »

tak jsem dal na radu Herbieho a žanka a pořídil jsem si Einhela doufám že budu taky spokojen :lol:
Brouk je nejlepší kamarád... nikdy ti do ničeho nekecá :-D
romand.cz

Odpovědět