___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

___NENAŠEL JSI ODPOVĚD? DOTAZY VKLÁDEJ SEM!___

Příspěvek od Petr914 »

...veškeré dotazy pro broučí topic vkládejte sem...zábava typu "problémy s papíry"..."veterán - neveterán" je sice velmi vkusná,ale jednou z toho bouchnu...díky za pochopení...

...P914...


změna názvu Dotazy pro broučí fórum vkládejte sem!!! na ještě polopatičtější.Y.
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

vyzva pro "starší a zkušenější" uživatele - jste tu už nějaký pátek, mnozí z toho denně, takže máte (měli byste mít) přehled, a proto nově vzniklou debatu na notoricky známě téma, které je už x-krát jinde řešeno típněte hned v zárodku. Típnutím mám na mysli odkaz typu : hele, to najdeš tam a tam, nejlépe rovnou s linkem.

výzva pro nováčky: pokud pro svůj předmět opravdu nemůžete najít vhodnou debatu, kde by se to dalo vyčíst nebo se na to zeptat , vložte směle dotaz sem....moderátoři se toho ujmou, přesměrují to do vhodného topicu, nebo založí nový.

Nové topicy je potřeba zakládat uvážlivě, jen pro skutečně objevná nebo závažná témata....

Děkuji.
Y.

upravil Herbie
Obrázek

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Příspěvek od bubák »

Vyvstává dotaz při představě modelové situace:
Hic jako dnes, nefunkční palivoměr a má debilita zapříčiní, že mi dojde šťáva přesně mezi dvěmi 10km od sebe vzdálenými benzinkami, z níž ani na jedné nečepují Special .. takže dojdu (dámy stopují) s kanistrem a s třesoucí rukou tam naleju Natural 95. Co se stane a co hrozí? Podle toho co jsem četl se projednou nic nestane. Problém je až při pravidelném používání. Je to tak?

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

bubak007 píše:Vyvstává dotaz při představě modelové situace:
Hic jako dnes, nefunkční palivoměr a má debilita zapříčiní, že mi dojde šťáva přesně mezi dvěmi 10km od sebe vzdálenými benzinkami, z níž ani na jedné nečepují Special .. takže dojdu (dámy stopují) s kanistrem a s třesoucí rukou tam naleju Natural 95. Co se stane a co hrozí? Podle toho co jsem četl se projednou nic nestane. Problém je až při pravidelném používání. Je to tak?
nestane se vubec nic
chapes to spravne
... a vůbec !

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

A taktiez sa nic nestane ani pri dlhodobom pouzivani.

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

taktez se nic nestane kdyz tam clovek to aditivum naleje
aspon pro ten dobrej pocit


ono pri dnesni cene benzinu a cenach za blbosti ktery do tech aut nakupujeme je nejaka "prisada" to posledni na cem by se dalo usetrit :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

...ovšem za dodržení pravidla: všeho s mírou...
výrobci doporučujou záměrně vysokej poměr při míchání s benzínem, aby těch čutorek prodali samosebou co nejvíc a nikdo na ně nepřiběhnul, že mu kleknul motor kvůli nim. S klídkem tedy postačí nalejvat půlku oproti množství udávanému na šutorce. Vlk žere a koza zustává celá.

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Chystám brouka na technickou - musí být vzadu mlhovka?Nebo nee...co jsem koukal tady na nějaky vozy, tak některý jsou bez...takže nevim

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

každopádně musí
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no třebas na podkovách byla zakomponována už v té době do pravého světla...tak já mám a nemám... :twisted:
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

soe2 píše:no třebas na podkovách byla zakomponována už v té době do pravého světla...tak já mám a nemám... :twisted:
to neni pravda
... a vůbec !

Uživatelský avatar
marty83
Vůdce malého plavidla
Příspěvky: 451
Registrován: 29 led 2007
Bydliště: Sibřina

Příspěvek od marty83 »

Herbie píše:
soe2 píše:no třebas na podkovách byla zakomponována už v té době do pravého světla...tak já mám a nemám... :twisted:
to neni pravda
takže když mi svítí mlhovka v podkově tak je to špatně? :oops:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

marty83 píše:
Herbie píše:
soe2 píše:no třebas na podkovách byla zakomponována už v té době do pravého světla...tak já mám a nemám... :twisted:
to neni pravda
takže když mi svítí mlhovka v podkově tak je to špatně? :oops:
lepsi nejaka mlhovka nez zadna .. mam to take tak
ale podle normy to rozhodne neni :)


ja vyvracel tvrzeni ze se to takhle vyrabelo original
... a vůbec !

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

ja vyvracel tvrzeni ze se to takhle vyrabelo original

no počkej Herbí...rozveď a co to je??cofačka je jasná...ale jakto že cou i s červeným dole...co to je???
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...podivej...minimálně ta mlhovka nemůže bejt vpravo...ale vlevo...takže máš prohozený lampy...

...pokud bys jí měl vpravo...působil bys na okolí v mlze jako motorka...mlhovka je buď v páru...nebo...to platí pro prakticky veškerý německý auta...jí maj většinou jen jednu...ale vlevo...

...zbytek určitě Herbie vysvětlí...

...P.S....co myslíš soe2...je fakt taková pakárna stisknout vpravo nahoře to tlačítko citovat...aby bylo zřejmý,koho cituješ a kde už začínáš psát ty?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Přijde mi dost nešťastné tvrdit, že varianta porušující zákon. je "lepší". Jak jsem již napsal, dle zákona musí být mlhové světlo minimálně 10cm od světla brzdového, čehož u "podkov" v žádnym případě nelze docílit. Skla těchto světel na sebe přímo navazují a odděluje jej pouze asi centimetr široká odrazka vsazená do skla pro brzdové a obrysové světlo.

To, že soe prošel mě ani tak nepřekvapuje. Prošel-li bez nárazníků, s pneumatikami jaké má, ta mlhovka už je jen detail. Už delší dobu nás přesvědčuje o tom, že v ostravě neplatí zákony ČR. Teda jestli tam vůbec nějaký platí, možná Polska, nebo nějaký podobný Bužunbury
:lol:

Jinak zákon č. 102/ 95sb. říká, že každé vozidlo musí být vybaveno minimálně jedním zadním mlhovým světlem (max. dvěmi).
Jeli jedno musí být umístěno vlevo.
Pokud jsou 2, musí být umístěny osově souměrně dle středu vozidla. Minimální vzdálenost od brzdového světla je 100mm.
Minimální vzdálenost od vozovky je 250mm.
maximální vzdálenost od vozovky je 1000mm.


Závěrem: jak jsem slyšel od jednoho člena tohoto fora, z technické ho vyhodili jenom za to, že při zapnutém mlhovém světle, které měl, mu nesvítila oranžová kontrolka.
A každý ať jedná podle svého vědomí a svědomí...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

8)

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

.....takže pro doplnění Lugenem uvedených přesných informací ještě přidám fakta pokud jde o zapojení:
1) kontrolka signalizující zapnutou zadní mlhovku na přístrojové desce být musí (asi oranžové barvy, tou si nejsem jist) ....proč??? Zkuste si někdy jet potmě za debilem, který má rozsvícenou zadní mlhovku, protože ráno byla mlha a od té doby jí nevypnul ...pokud mu svítí kontrolka do xichtu, je šance, že to vypne....
2) mlhová světla mají být zapojena tak, že je lze samostatným spínačem zapnout pouze při současně rozvícených potkávacích světlech ...nikoliv samostaně, nikoliv při dálkových nebo parkovacích světlech

Myslím, že na tom není nic těžkého k pochopení, natož k zapojení 8)
Obrázek

Uživatelský avatar
Wolf
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 362
Registrován: 13 bře 2007
Bydliště: Bohumín, Wolfův revír

Příspěvek od Wolf »

Čouhají 7" Mangelsy ven z origo předních blatníků? Popř. foto, děkuji

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Určite ano
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Odpovědět