Projekt Country Buggy

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Projekt Country Buggy

Příspěvek od john »

Jedneho pekneho dna som navstivil priatela Steeva , ktory mal na svojom pozemku mimo desiatok VW kazdeho typu nieco priserne skarede, uplne na konci pozemku, zarastene travou.Po otazke co to je , zistil som pre mna vtedy novu vec, je to Country Buggy.Tak som sa dozvedel to, co si mozete o tomto aute precitat na Flat4 v Yahodakovom topiku o buginach.

Obrázek

Je samozrejme,ze som nemohol odolat tuzbe vlastnit nieco tak zriedkave, tak som sa pytal Steeva,ci by mi to nepredal.Steve mi hovori : robis mi vela dobrych sluzieb a laskavosti, ked to chces, je to tvoje. Nevzalo to dlho a Buggy bola v mojej dielni.

Obrázek

Pretoze som beznadejne zavaleny ako pracou,tak projektami,cakala skoro rok,nez som zacal nieco na nej robit.
Plan je nasledujuci:
Udrzat vonkajsi vzhlad a vybavenie v originale, pouzit “ killer “ motor, vyhodit redukovanu zadnu napravu a pouzit Superbug IRS, zmenit prednu T1 napravu za brouci a diskove brzdy dookola.
Pretoze auto je v takom zlom stave,ze restauracia nedava zmysel,rozhodol som sa v podstate vyrobit uplne nove, s pouzitim nereze a aluminia tam, kde to bude mozne.

Na “ zohriatie “ som sa pustil do kapoty, alebo krytu zavazadloveho priestoru,Vyslo to perfektne, co mi dodalo trochu sebavedomia.Po ukonceni kapoty bolo potrebne ju nastriekat, otazka vsak na aku farbu.Po nie velmi dlhej uvahe som sa rozhodol,ze to urobim na Africa Corps kamuflaz,kde zakladna farba je Dunkelgelb a vo vzorkovniku farieb najblizsia k tomu bol Desert sand, na ktoru sme to nastriekali.Zacina sa mi to pacit aj bez kamuflaze…
Obrázek
Tu je ukazka starej an novej kapoty pred striekanim.
a po nastriekani...
Obrázek

Postup vyroby nie je celkom jednoduchy,najprv som urobil bezne merania a nacrty jednotlivych casti karoserie, no vypracovanie postupu skladania casti je znacne komplikovane, preto sa cela vec musi nakreslit v Solid Modelling software, co je vcelku narocna vec na cas, vyluci to vsak nepresnosti v merani a umozni spajanie jednotlivych casti v spravnej sekvencii.

Momentalne som v stadiu odstranovania jednotlivych kusov karoserie, merania a zhotovenia 2 D vykresov,z ktorych sa za dlhych zimnych vecerov urobia 3D vykresy a mozeme zacat s vyrobou.

Podvozok uz preziva implantaciu IRS, tiez som sa rozhodol posunut radiacu paku dozadu o 50 mm, posunut prevodovku a motor o 40 mm dopredu, nove , 10.0 mm benzinove trubky su uz na mieste pre pripad pouzitia vstrekovania.Este potrebujem natiahnut trubku na hydraulicky ovladanu spojku a podvozok je pripraveny…

Predne brzdy budu ako na mojom Racer , 911 kotuce s Brembo brzdicmi,vzadu Ford Falcon disky a brzdice.Mozno skusim nieco ine, pretoze z duse nenavidim Ford…

Pretoze tento project je daleko viac ako vyvarenie hrdzavej karoserie,bude to dost dlhy project.Na druhej strane nemoze byt bez casoveho limitu,pretoze dalsi project, ponorka , uz caka .
Tak vidite,ze sa zaoberam s VW a 911 sedi v garazi a caka az panicek bude mat na neho viac casu…

Obrázek

Pri postupnom odstranovani jednotlivych casti moje rozhodnutie vyrobit vsetko nove bolo na mieste.Zachranovat nieco tak zhnite nema cenu.
Po odstraneni dalsich kusov :

Obrázek

V nejblizsich veceroch bude pokracovanie v ostranovani jednotlivych kusov.
Naposledy upravil(a) john dne 20 kvě 2007, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...že já sem se neučil... :lol:

...někde se označujou tydle lidi termínem,kterej sice nezní lichotivě,ale v tomhle světě je za lichotku považovanej:"...přátelé...je to blázen..."...

...to se ti to "vyrábí" nový auto co?...když je rovný,že snad ani rovnější bejt nemůže... :lol:

...přeju hodně zdaru...hodně síly a hlavně ten čas,kterýho nikdy nezbejvá,abys moh projekt dokončit v rozumným termínu...

...je mi jasný,že máš hrubej odhad + - měsíc...ale je to pěkný soustíčko... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Limit som si neurcil,pretoze to nema velku cenu.Zivot je velmi dynamicka vec a veci sa menia zo dna na den.V kazdom pripade vsak rychly postup je ziaduci, pretoze ponorku mam ulozenu na relativne kratku dobu a nemam na nu miesto.
Blazon ? Bez debaty.Normalni ludia take veci nerobia...

Uživatelský avatar
pajas
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 425
Registrován: 01 čer 2005
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pajas »

Klobouk dolů, Johne. Tvoje projekty vyžadují celého člověka.

Mimochodem, jak jsi vytvořil ty prolisy na nové kapotě?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Tu neviem najst spravne slova na stroj.Je to robene na Turret Punch Press , co je masina zo zasobnikom raznic a do tej vlozis kus plechu a program a vylezie z nej to,co si naprogramoval.

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dalsie odstranovanie panelov a nasledne merania a kreslenie jednotlivych panelov sa deje skoro kazdy den...
Zmerane a zakreslene casti karoserie prevadzam na 3D modely jednotlivych casti,ktore sa postupne spajaju k sebe a vysledok mozete vidiet na fotkach sice zlej kvality,je to ofotena obrazovka, ale aj tak to da dost dobru predstavu,ako jednotlive casti zapadaju do celku..Teraz prave meriam a kreslim podvozok a musim povedat,ze je to fuska...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Tak mam celu zimu co robit...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Country Buggy na Youtube..snížená

http://www.youtube.com/watch?v=a91ZyclCVig
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Yahodakovi je vsetko jasne...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Po obdrzani a inspekcii novych podlah mi bolo jasne, ze diely su pochybnej kvality.Nastalo okamzite odstranenie casti,ktore su na zadnej casti podlahy a trubky na zdvihak.Na ich miesto vovarene zosilenie vo forme 1.2 mm nerezovych platov.Taktiez boli odstranene kolajnice na sedacku a vovareny zosilovaci kus,ktory zaruci, ze sedacka nevyleti aj s kusom podlahy pri kolizii , alebo po par rokoch pouzivania.Dalsie zosilenie novych podlah nastane pri ich vovareni na tunel.Nove nahradne podlahy su robene pre auta s lavostrannym riadenim,takze male upravy pravej podlahy hlavne na uchytenie pedalovej jednotky musia byt vykonane...
Inac vsetko zapada na spravne miesto.Poslednu vec,ktoru potrebujem su prahy a topne kanaly,ktore ocakavam tento tyzden.
Po konecnom zosileni slabych miest podlah bude vsetko pripravene na ukoncenie podvozku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

a Buggy má stejnou placku, nebo jsou tam podlahy nějaké speciální?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Buggy sedi na stock 67/68 brouci placke.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Country Buggy..
Obrázek
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

To je znacne hnusny exemplar z Viktorie...

Dnes som venoval den zadnej kapote,vysla velmi dobre...zajtra to dokoncim...

Dohodim par fotiek z procesu vyroby..

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Pociatocne stadium, vyrazenie " blank"
Obrázek
potom pribodovanie zosilenia na zamok
Obrázek
nasleduje ohnutie, vyroba air boxu a casti na stranach a na spodku
Obrázek
Obrázek
Zajtra este uchytenie pantov a dat to cele dohromady.Potom fish oil a do farby...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

SO 545 píše:Buď sú prachy alebo čas. B je správne. Za toto čo tu dokazuje john si ani netrúfnem odhadnúť účet. Čo by musel u klokanov zaplatiť keby si nenašiel čas a nedal to do kopy ako správny fanda ?
Tu je viac pohladov na jednu vec.
a./ cas- ten sa musi niekde ziskat,co znamena po praci tak 3 - 4 hodiny denne a weekendy...
b./ peniaze - v mojom pripade neide o ziadne financne naklady, pretoze ja sa zivim pracou s plechom a nestoji ma to vcelku nic. / ak neberieme do uvahy cas - a cas su peniaze.../
Nahradne diely , hlavne plechy na Country Buggy neexistuju...je to tym,ze vyroba bola tak mala a kratka,ze na nahradne diely vobec nedoslo...cize vlastne nie je ina cesta, nez to vyrobit...
Je zname o asi 200 kusoch CB v rozlicnom stave rozpadnutia, niektore od pohladu zdrave, ale pohlad klame...CB nemali z fabriky absolutne ziadnu antikoroznu ochranu a od '68 uz ubehlo par rokov...
Cize moja snaha byt schopny dodat casti karoserie pre dalsich mne podobnych zufalcov je tiez silna motivacia.Bolo by smutne, keby tak zriedkavy VW zmizol zo sveta kvoli nemoznosti kupy ND.
Tiez ma povzbudila stranka Lehar Military Vehicles, kde som zasol, ako dobre vie niekto urobit kopie Kubelwagen...technicka stranka vyroby tych dielov je fenomenalna. Pan Lehar je super macher...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Aby rec nestala,dnes som to dokoncil
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dnesny vecer padol na vyrobu pantov.netusil som,ze to bude az tak velky oser,no po prehnani vystuznika cez oka pantu vsetko dopadlo OK.
Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Materal je 1.1 mm cold rolled steel, tie sedive flaky zu zinkova zakladovka, ktorou som natrel zvnutra ten air box, ktory dostava zabrat. Ma sice po stranach odvodnovacie trubky, no az to prelejem Fish oil, tak to bude naveky...

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dnes sa konalo dokoncenie pantov

Obrázek

potom vyroba drzaku vzpery krytu motora.
Obrázek
Nakoniec pribodovanie drzaku a tym padom je to hotove...a ide sa na blatniky.
Obrázek

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Dnes pribudli dalsie kusy, predne blatniky.Na sformovanie rantlu bolo potrebne vyrobit formu a zacat rucne formovat, roztahovat a zmrstovat material, co po pol hodine snahy dopadlo vcelku slusne...
Obrázek
Obrázek
Zajtra dokoncim co sa da a zacinam na vnutornych blatnikoch...

Odpovědět