Zinkování

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 211
Registrován: 11 úno 2004
Bydliště: Praha 3/Nové Strašecí

Zinkování

Příspěvek od Dan »

Ahoj všichni, již delší dobu uvažuji nechám karoserii brouka pozinkovat. Nemáte někdo zkušenost se zinkováním, nebo kontakt na zinkovku ? Díky Dan

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

kdysi dávno někdo prodával na inzerci broukklubu celou pozinkovanou karoserii. Možná by bylo dobré dohledat kontakt a poprosit o info tam.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Jackarero
sysel začátečník
Příspěvky: 701
Registrován: 11 črc 2003
Bydliště: U Herbieho

Příspěvek od Jackarero »

Nebylo by lepší zainvestovat a pocínovat jí????

Uživatelský avatar
htd
E-bay monster
Příspěvky: 1030
Registrován: 03 led 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od htd »

Zarove zinkovani se plati od kila! Jiz jsem se o to zajimal. Mam dokonce firmu, ktera to provadi. Je urcite i v Praze. Hledej firmu, ktera vyrabi voziky pro odtahy. Pak jeste muzes pozinkovat podvozek.
Cinovani je asi na dlouho :wink: Ale je to samozrejme lepsi 8)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

Zinkování dělají taky ve Walterovce, P-5, Jinonice. Nevím, jestli sfouknou i kasli, učiním dotaz...

Hmmm ... dělají galvanické zinkování, což prý není pro "náš" účel ideální. No, zase jsem o trochu chytřejší...

A žárové zinkování ještě dělají u Wiegela v Žebráku.

Tak žárové zinkování se nedoporučuje, protože u aut se střechou se plechy po zahřátí rozlezou a udělaj´ co? Boule. Takový mají zkušenosti. Jinak auta bez střechy není problém. Doporučují stříkaný zinek - metalizaci - šopování.

A to už umíme, že?!
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

tak to žárové zinkování už tu někde Honza zmiňoval - Praha 4 Spočřilov - u Jižní spojky.
Žárové zinkování má ještě jedno úskalí - věc se předtím musí opískovat a třeba konkrétně s blatníky na brouka mají horší zkušenost, že se deformuje - jako otevře, takže se pak musí dopasovávat na kastli. Ja si nechal udělat přední blatníky galvanicky (melouchem v jednom nejmenovaném hloubětínském podniku), zadní mi dělali na tom Spořilově žárově a vyřešilo se to tak, že pozinkovali zevnitř i z vnějšku jen okraje (cca 10cm), což jsou nakonec kritická místa... skastlí bych to viděl podobně - nevidím důvod zinkovat střechu, ta při normálním zacházení neshnije a tomu, aby vyhnívala z okapnice (pertlu) zinek nezabrání. takže spodní okraje, kraje dveří, prahy, mmísta napojení blatníků a podběhy + celá podlaha musí stačit...ono taky nechat zinknout celou kastli by stálo pěknej ranec...

Doldy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 717
Registrován: 16 kvě 2004
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Doldy »

Nechával jsem si pískovat a zinkovat zahrádku na broučka v Rasoškách u Hradce Králové. Dělají tam výhradně stříkaný zinek - za dobrý ceny. Když jsem tam zahrádku dával, měli tam na dvoře připraveno několik starejch kastlí jak k pískování tak k zinkovánbí, tak to tam asi uměj. Pro vás to je asi ale stejně moc daleko.

Uživatelský avatar
Petarda
Famózní svačinářka
Příspěvky: 1166
Registrován: 05 úno 2004
Bydliště: Roztoky

Příspěvek od Petarda »

před pár lety jsem viděla pozinkovanýho brouka, byl až z ameriky, vypadal zajímavě :D

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 211
Registrován: 11 úno 2004
Bydliště: Praha 3/Nové Strašecí

Příspěvek od Dan »

Já jsem měl na mysli galvanické zinkování. Žárové je příliš brutální.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Galvanické zinkování vytváří moc slabou vrstvu a taky hladkou, takže bude hůř držet barva a taky asi nikde nenajdeš tak velkou vanu, abys tam ponořili celou kastli nebo podlahu. Většina renovovaných aut v časácích má plechy pozinkované žárově...

Uživatelský avatar
Dan
Příspěvky: 211
Registrován: 11 úno 2004
Bydliště: Praha 3/Nové Strašecí

Příspěvek od Dan »

M8m kontakt na jednu firmu v Hostivicích co vyrábí kabelové rošty a ty mají vany asi 5 m dlouhé, ale nevím jak hluboké. Co se týká laku tak kamarád co stříká auta, tak říkal že existuje speciální základovka na zinek a že už něco takového dělal ( poze blatníky a dveře ) tak uvidím.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

Já mám pocit, že čerstvej pozink se moc stříkat nedá, že se musí před lakem nechat "vyzrát", t.j. zoxidovat...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Djorkae
poustevník fóra flat4.org
Příspěvky: 1046
Registrován: 08 črc 2003
Bydliště: Strašnice x Louny x Levwousy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Djorkae »

Pětišroub píše:Já mám pocit, že čerstvej pozink se moc stříkat nedá, že se musí před lakem nechat "vyzrát", t.j. zoxidovat...
rozhodně!!!

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Dneska už jsou takový barvy, že se nemusí nic nechat oxidovat jako třeba okapy - to by asi moc nemělo význam nechat to pozinkovat a pak nechat stát na dešti ne?

RUPERT
Příspěvky: 20
Registrován: 09 dub 2004
Bydliště: VRBNO POD PRADĚDEM
Kontaktovat uživatele:

POZINK

Příspěvek od RUPERT »

TAK JA TEDA MEL ZA SVEJCH MLADEJCH LET EPESNI EMBESO,A DEDA CO TO MASLIL PREDEMNOU SI TAM DAL FUNGL NOVY POZINK BLATNIKY,ZA CERSTVA STRIKNUL A JA PAK ASI ROK JEZDIL A KAZDEJ SI NA PAMATKU LOUPAL BARVU :lol: ...KONEC JE TAKOVEJ ZE AUTO BYLO UPLNEJ VRAK ALE POZINK JE POZINK :D ..ALE TO NEBUDE BROUCI PRIPAD

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Tak se taky pridam. Z toho mala co vim, se zarove zinkovani hodi jen pro masivni konstrukce. Tenke a velke plechy se teplotou zprohybaji ( to uz tu zaznelo vickrat), takze asi krome podvozku bych nezinkoval zarove nic. Galvanicke moc neznam, ale pokud se to nezkrouti, tak proc ne.
S barvou by problem trochu byt mohl. Musi se to nechat zoxidovat, tak rok nebo dva je idealni. Reaktivni barvy, ktere lze aplikovat ihned vytvari jakousi "gumovou" blanu, takze jsou nachylne k poskozeni. Ty se hodi tak na parapetni plechy, ale ne na auto.
No a jeste jedna vec. U zaroveho zinkovani ma tekuty zinek tendence skapavat a v otvorech tvorit kapky a tak je zalepit. Je tedy treba veskere diry, a hlavne zavity, ochranit, aby se jejich rozmer zinkovanim nezmenil.
Velke vany jsou Wiegel Zebrak a jeste v Roudnici n. L.

tak jsem si to po sobe precetl, a zadny velky objev :? :lol:

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Právě mám obroušený podvozek - nemáte s tím někdo konkrétní zkušenost - šel bych do toho, ale jen jestli je to bezpečný pro Brouka - jestli je ta dvojka nebo jak je ten plech na spodu tunel silnej - jestli to vydrží a nedeformuje se
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Tak sem čirou náhodou volal s nějakým mistrem z jedné z těch firem (Wiegel) a tam mi řekli že kdybych chtěl pozinkovat středovej tunel tak ho jednak musím vymontovat ????!!!!! a jednak mi ho ponoří na 5 - 10 minut do vany v které je 450ti stupňovej zinek a že je to na mý nebezpečí jestli se to zkroutí nebo ne, že prý tam je různá šířka plechů a že je to pravděpodobný že se zkroutí - takže tato možnost padá

Ale slyšel sem, že se to snad už dělá i jinak a to tak, že příjde maník s autogenem a tomu do plamene leze zinkovej drátek a on ho jako tím autogenem vstřikuje a zapíká do plechu - víte o tom něco bližšího?
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4768
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

dělám jako konstruktér a ted se mi dostal do ruky navrh dělat nástřik studenym zinkem :? wo co gou těřko říct....někdo tu v práci tvrdí že to je na h***o někdo že to není špatný ale co to stojí nebo jak se to dá sehnat nevim :wink:
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět