Dovoz brouka ze zahraničí

sedan, faltdach nebo kabrio, všichni, kdo máte brouka patříte SEM!!!
Odpovědět
simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

to, co je zakroužkované nahoře znamená, že spolkový úřad pro fárání povoluje mít číslo podvozku pod sedačkou, alespoň tak tomu rozumím.

Tedy volně přeloženo, "V souladu s všeobecnými podmínkami pro provoz vozidel souhlasí spolkový úřad ježdění, že - narozdíl od paragrafu blabla - je číslo podvozku uvedené na tunelu pod zadními sedačkami"

takže o nějaké evropské homologaci ani prd

naopak u toho druhého scanu je zakroužkovaná část, která říká, že vozidlo je shodné se schváleným/homologovaným autem, tedy jakési prohlášení o shodě, evidované pod číslem G363, nebo jak. To, že se odvolávají v obou scanech na stejnou normu je shoda náhodná, nikoliv určující. Jako by se u nás v techničáku odvolávali na zákon o pozemních komunikacích.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

furt mu to kurva vopakuju. Silniční vozidlo přivezené do čr musí mýt typové schválení typu ES (tedy zemí evropského společenství), nebo hromadné typové schválení v zemi evropské unie. To je domnívám se ta spodní část Lugenova scanu, potvrzují tam že se VW typ 11 shoduje s hromadným typovým schválením (ABE) číslo to a to
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

otázka je jestli s Lugčou nevyfakujou proto, že zkrátka tenhle starej techničák už neznaj. Bukvice úřední mají ve voku pouze tu modernějšá rozkládací harmoniku co je na druhém scanu, proto jsem pohořel s přihlášením Golfa :lol:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

Pětišroub píše:furt mu to kurva vopakuju. Silniční vozidlo přivezené do čr musí mýt typové schválení typu ES (tedy zemí evropského společenství), nebo hromadné typové schválení v zemi evropské unie. To je domnívám se ta spodní část Lugenova scanu, potvrzují tam že se VW typ 11 shoduje s hromadným typovým schválením (ABE) číslo to a to
...to co jsi řikal před tím, mi přišlo občas chatocký, navíc to moc nekorespondovalo s přízpěvky ostatních, tohle vypadá rozumně. Zítra se pujdu zeptat přímo na STK
Pětišroub píše:otázka je jestli s Lugčou nevyfakujou proto, že zkrátka tenhle starej techničák už neznaj. Bukvice úřední mají ve voku pouze tu modernějšá rozkládací harmoniku co je na druhém scanu, proto jsem pohořel s přihlášením Golfa :lol:
...tak jestli to bude všechno souhlasit, tak to jakej je to typ techničáku je snad jenom otázkou domluvy. Zejtra se na paní za okýnkem budu usmívat, budu vstřícnej, zvídavej, pokornej, roztomilej a to by bylo aby nebylo... [smilie=angel-smiley-002.gif]

...jen se bojim toho, že zejtra mi řeknou ok, já udělam dovozovou technickou za kterou dam ranec a vyfakujou mě až pak a do 14 dnů to nestihnu dořešit a technická bude v písku
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

pro hloubavé je na netu znění zákona, konkr. par. 34 viz zde: http://www.mdcr.cz/cs/Legislativa/Legis ... 6_2001.htm

jestli jsem tomu dobře rozuměl, tak by mělo jít u nás přihlásit jakékoliv auto, které mělo v zemi, ze které se dovezlo, technickou mladší osmi let a splňuje Euro2?

Oříšek bude o tom přesvědčit ouřednička za šaltrem, který má oberanit bumažku :?

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

To, co je zakrouzkovane staci. Mam overeno z magistratu, alespon co se Teplic tyka.

Nebo pote muze byti cislo v te kolonce pod tim, a to zacina "e.......", coz je zase ta globalka. Takze s timhle zadny problem.

Tady to mate lepe videt:
Obrázek

Jsou tam obe varianty: jak s globalkou, tak schvalenim(ci jak se ta druha varianta jmenuje)

Jinak info dobre je tez http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... z+vozidel/ kde dole jsou i fota ruznych technicaku a co v nich ma byti.

Tot asi tak vse... ted to zrovna podstupuju...

golda

německé / české papíry

Příspěvek od golda »

Dobrý den, delší dobu už sleduji toto forum a jsem moc rá za plno informací co tady nejdu, děkuji vám. měl ybch jeden problem/dotaz, našel jsem na internetu ža někdo prodává brouka pojíznýho ale na německejch papírech? co je tom za problém, vím že sou potom asi dost problémy s přihlášením auta u nás? a ještě by mě zajímalo za kolik a jestli nevíte kde by šly sehnat normální papíry? předem děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

převod z de na cz papíry tu pár lidí řešíúřešilo, ale je to docela problém. ASi jistá zkušenost nebo návod jak na to tu neni. Jinak cena českejch papírů je cca 15 - 20 tis.
=o) Das ist der VW dreizehnnullzwei (o=

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

nerekl bych "problem"
je s tim akorat hromada starosti a litani
ale v principu to lze
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

zajdi si na místní magistrát s fotokopií TP, který si vyžádáš u prodávajícího. TP musí obsahovat typové schválení DE nebo EU. Více informací včetně vzorových scanů:
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... i_vozidel/
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

přesně jak říká 5š. Vozidlo muselo být v době zahájení provozu typově schváleno v zemi EU. Na stránkách MD jsou uvedeny vzory globálního a individuálního označení schválení a jejich umístění v cizozemských TP.

Problém s typizací je u reexportů, přestaveb a mnohdy i u duplicitních průkazů, které byly vydány později a snad úřednickou nedbalostí neobsahují typové schválení. Při individuálním dovozu doporučuji bedlivě sledovat existenci typového schválení. Ušetříte kola šišek votoč jabkohrušku.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

sloučeno
"německé / české papíry"
to
"Dovoz brouka ze zahraničí"

a následně přesunuto do Broučího fóra

tlačítko hledat je mocná čarodějka......
Obrázek

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

REDH0T píše: Problém s typizací je u reexportů, přestaveb a mnohdy i u duplicitních průkazů, které byly vydány později a snad úřednickou nedbalostí neobsahují typové schválení. Při individuálním dovozu doporučuji bedlivě sledovat existenci typového schválení. Ušetříte kola šišek votoč jabkohrušku.
I když ti mnoho ostřílených bude trvrdit jinak, automobil musí mít v TP hromadné typové schválení/homologaci a nikoliv jen individuální typové schválení.

Hromadné TS se udělovalo sériově vyráběným vozidlům, Individuální TS pak mají malosériová vozidla, vozidla speciální, přestavby, stavby, Ameriky apod. Dneska je v tom chaos a daří se tady dostat na papíry ledacos, ale spolehnout se na to nedá.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Příspěvek od bruno1 »

Páni chcem sa spýtať ako prebieha prevoz chrobáka na prívese cez hranice v rámci EU.Auto je bez značiek, len s TP kde je zaznam o odhlásení z evidencie v krajine pôvodu.Stačí to na prevoz?
Patina forevwer

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

bruno1 píše:Páni chcem sa spýtať ako prebieha prevoz chrobáka na prívese cez hranice v rámci EU.Auto je bez značiek, len s TP kde je zaznam o odhlásení z evidencie v krajine pôvodu.Stačí to na prevoz?
No, :wink: ještě by to chtělo doklad o nabytí, třeba kupní smlouvu nebo fakturu.
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...potřebuješ odhlášku,velkej TP,kupní smlouvu...

...pak podřadíš na tři...a pokračuješ dál v jízdě...jakmile zmizíš z přechodu a zmizí značka 40...tak opět řadíš čtyři...a posléze pět a pokračuješ home... :lol:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

no když se ti tam podaří zařadit tu 5ku u brouka tak se štípni a zkus se probudit :lol:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

náhodou to je největší urban legend o broukách, že tam ta pětka je, ale je zamčená.. 8)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Příspěvek od bruno1 »

Na podvale môžeš kvaltovat jak chceš Žaňku :wink: .

Inak otcov kolega v práci prešiel po 20 rokoch z Shade 120 na Fobiu a dlho ani 5ku neradil, len nadával, že mu to pri 110tke hučí a žere...

Díky za odpovede, ide o prevoz do Magyarországu tak snad to bude stačiť... :wink:
Patina forevwer

Uživatelský avatar
REDH0T
hlavwa motorovwa
Příspěvky: 2792
Registrován: 03 lis 2005
Bydliště: brno t1

Příspěvek od REDH0T »

...tak to pozor, až budete opětovně překračovat hranice Evropské unie. Tam už platí jiná pravidla.
German Classic but Motorhead isn´t Hawkwind

Odpovědět