Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Tenhle vínovo-červený Brouk je rok výroby 1970, přihlášený byl v Německu v roce 71´, jezdila s ním nějaká paní jménem Vogt. V roce 74´ se dostal do Čech a od té doby jej vlastnila rodina, jenž bydlí v již zmiňované ulici...Kolem toho auta jsem chodil ze školy, protože od něj bydlím přes ulici a vždycky jsme na něj s babičkou koukali, jak si ho tam starý pán pulíruje...Jenže starý pán asi před 7 lety umřel a jeho syn, jenž ho zdědil na něj zřejmě neměl čas, či ho ten Brouček prostě moc nezajímal a dá se říct, že to auto stojí opravdu nějakých 6-7 let bez hnutí pod zelenou plachtou na ulici...Poslední 2 roky už mě představa o tom jít tam, zazvonit a zeptat se, doslova hlodala a minulý týden jsem se k tomu z nenadání dokopal a s pánem jsem se nakonec dohodl...!!! :D

Takže jak jsem již psal, je to r.v 1970, je to "patnáctistovka" s hydraulickou spojkou, takže něco jako "poloautomat". Podle slov pana vlastníka s tím jeho otec najezdil minimum a on s tím snad nejel nikdy...na tachometru je zhruba 33 200 km, takže pokud pán nelže, je to sotva zajetý... :D Problém je v tom, že stav toho auta odpovídá tomu, že stálo takhle dlouho venku...sice pod plachtou, ale stejně se to na tom, myslím, hodně podepsalo...hlavně na podlaze... :( Ta je opravdu ve špatném stavu... Nicméně podívejte se sami a pokud možno, napište mi prosím vaše postřehy, či nápady, co by se s tím autem mohlo, či spíš mělo dělat...

Nejdřív bych na něj samozřejmě kvůli převodu potřeboval udělat technickou...
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Aha..tak fotky jsou moc velký, nemůžu je sem vložit...nevíte někdo, jak se to dělá? :D
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Pětišroub »

umíš je zmenšit?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Právě se o to pokouším a myslím, že bych to umět měl... :) Uvidíme... :)

Tady aspon odkaz na galerii...

http://www.flat4.org/galerie/displayima ... 30&uid=529" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Kvítek dne 22 dub 2009, celkem upraveno 2 x.
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Každopádně se mi už nějaký podařilo dát do flat4.org Galerie!! Jsou tam pod názvem alba Brouk z Branické ulice a mám tam nick Květák...
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Jan »

Tak gratuluju, zařadil jsi se mezi šílence. :D Chudák Brouček, ale lepší když byl pod plachtou, než aby stál 7 let venku. Tak hodně trpělivosti a nekonečných zážitků.
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Herbie »

No korekt, konecne ho nekdo ulovil :)

Jinak pod tou plachtou stoji podstatne dele nez 6-7 let
rekl bych snad od nepameti :)

to ze byl celou dobu pod tou plachotu si myslim ze mu spis uskodilo
... a vůbec !

Uživatelský avatar
biker666
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 961
Registrován: 09 říj 2007
Bydliště: Radkov Dubova

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od biker666 »

preju hodne nadšeni a pevnych nervu :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Herbie »

fotky pekny, vypada presne jak se dalo cekat
bude to schnily na mraky, ale vypada ze by nemusel byt tolik zasazeny kutilem
takze jako zaklad pro renovaci dobry
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Pětišroub »

Hezká časová kapsle a navíc nádhernej model brouka s motorem 1500 a unikátním poloautomatem a navíc šíbrem, prostě to nejlepší co VW v roce 1970 nabízelo! Záleží na tom, jaké jsou tvoje časové, finanční a prostorové možnosti, záchrana toho auta je určitě možná a cenné je na tom to, že opravuješ původní auto s historií a ne opravy oprav řady poloschopných kutilů, jak tomu u 40 let starých aut bývá. Dostává mě krásnej stav interiéru. Oprava podlahy je to nejmenší, jak možná víš tak podlaha na brouku není součástí karoserie a jen pro informaci, kompletní podlaha z nových -reparatur-dílů vyjde na cca 3500. Horší je jak na tom budou prahy, podběhy..

Brouka pořádně vyčisti, nasaj jeho atmosféru, odstraň nemocný kusy, jako je ta stupačka, co mu dodávají nemocný vzhled a dobře rozmysli co je ve tvých možnostech.

Takže..koukáš na to auto půlku života..postaráš se o něj?

http://www.flat4.org/galerie/displayima ... 402&pos=45" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od martin_100 »

Hehehé gratulace veliká.
Konečně někdo kdo obrazně bacil pěstí do stolu a jednal. =D>
Je fajn že se po letech stání auto dostalo do dobrých rukou a jednou se zas vrátí do provozu. [smilie=tammosh.gif]

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od beetle66 »

Vítej tady, takový příběhy mám rád :D Pětišroub to myslím napsal přesně, v klidu si to rozeber, zvaž kolik toho budeš schopen udělat sám, popřípadě příbuzní, kamarádi atd., podívej se na orientační ceny nových dílů např: http://www.vwbrouk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, případně si projdi inzerci... Jistě víš jaké máš finanční možnosti, takže to sečti, potrhni a budeš mít výsledek :D Je to opravdu krásný model, který by si zasloužil zachránit...
1966

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od sSATYRr »

Nasadit baterku a upalovat.. :twisted:
zda se mi to, nebo se ta ruda objevuje i v motorovem prostoru, kedry v barve vozu a chromy sudlal nekdo stribrenkou..? Jinak peknej kousek..
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Herbie píše:No korekt, konecne ho nekdo ulovil :)

Jinak pod tou plachtou stoji podstatne dele nez 6-7 let
rekl bych snad od nepameti :)

to ze byl celou dobu pod tou plachotu si myslim ze mu spis uskodilo
No povedlo se, no... :) A bylo to domluvený ani ne za 10 minut, takže jste to asi prováhali pánové....ale tím líp pro mě...Muhehehe! :lol: :twisted:

Pod tou plachtou je tam opravdu, co já ho pamatuju, takže nějakých 17 let...ale do doby před těmi 7 lety s ním ještě aspoň sem tam někdo jel a staral se o něj...až po smrti toho starýho pána, co ho tak opečovával, tam stojí bez hnutí...
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Skid »

Gratuluji k porizeni fakt pekneho Broucka. Je na nem hodne prace, ale on se ti za tu praci potom odvdeci. Tak vzhuru do toho. =D>
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Pětišroub píše:Hezká časová kapsle a navíc nádhernej model brouka s motorem 1500 a unikátním poloautomatem a navíc šíbrem, prostě to nejlepší co VW v roce 1970 nabízelo! Záleží na tom, jaké jsou tvoje časové, finanční a prostorové možnosti, záchrana toho auta je určitě možná a cenné je na tom to, že opravuješ původní auto s historií a ne opravy oprav řady poloschopných kutilů, jak tomu u 40 let starých aut bývá. Dostává mě krásnej stav interiéru. Oprava podlahy je to nejmenší, jak možná víš tak podlaha na brouku není součástí karoserie a jen pro informaci, kompletní podlaha z nových -reparatur-dílů vyjde na cca 3500. Horší je jak na tom budou prahy, podběhy..

Brouka pořádně vyčisti, nasaj jeho atmosféru, odstraň nemocný kusy, jako je ta stupačka, co mu dodávají nemocný vzhled a dobře rozmysli co je ve tvých možnostech.

Takže..koukáš na to auto půlku života..postaráš se o něj?

http://www.flat4.org/galerie/displayima ... 402&pos=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Hned mě taky napadlo, že to asi bude "top" model brouka tý doby...tak jsi mi to potvrdil... :) Ale na druhou stranu si říkám, že jestli je ta převodovka tak "unikátní", tak kdyby se s ní něco stalo, tak aby se na to sehnaly díly, a tak....ale koukám, že tady jsou do toho všichni takoví blázni, že pokud je potřeba, člověk tady sežene na brouka úplně všechno... :D

S tou historií jsi na to přesně kápnul...je to v mých očích největší výhoda toho auta...

Hlavně kdybych nevěděl, že se o to auto někdo léta s láskou staral, nebylo by mi ho tak líto a nekoupil bych si ho...lépe řečeno racionálně bych se přesvědčil, že si ho koupit nemůžu, pač na jeho rekonstrukci nemám zatím prostředky, ale tohle jsem jaksi v tomto případě záměrně přehlédl...a rád!! :D

Co se podlahy týče, tak na stránky brouk.cz jsem už hodil oko a ty podlahy tam jsou, navíc už mám i od kamaráda tip, že je lepší objednat si podlahu na čtvrtiny, protože je ze silnějšího plechu... :) Tuhle investici plánuju v krátkém časovém horizontu, protože je to broukova asi největší bolístka a myslím, že po opravě podlahy bych na něj mohl splašit STK, takže by byl konečně opravdu můj... :)

Snad příští týden se mi podaří nechat brouka odvézt ke známému na Opatov do servisu, kde mají vlastní parkovací dům a tam plánuju vytvořit broukovi jeho nový domov... (snad přechodný, než ho budu moct mít u sebe...) Tam bych chtěl "nasát jeho atmosféru", jak jsi krásně napsal...vyčistit ho samozřejmě plánuju jen, jak to půjde...

Jsem spíš fanda do aut "teoretik" (zatím), protože jsem nikdy žádné auto neopravoval a už vůbec ne renovoval, ale naprosto jsem se pro to nadchnul a už jen to, že je to v podstatě první "opravdu moje" auto, je závazek a můžu vám přísahat, že tenhle Brouk se nedostal do špatných rukou...!!! :D :wink:
Naposledy upravil(a) Kvítek dne 18 dub 2009, celkem upraveno 1 x.
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
Kvítek
Příspěvky: 39
Registrován: 18 dub 2009
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od Kvítek »

Díky všem za gratulace a podporu!! :)

Mám pár věcí, se kterými si tak trochu lámu hlavu...takže sem tak nějak napíšu proud svých myšlenek a třeba mi někdo z vás poradí... :)

1) Mám obavu, že je potřeba po těch letech ošetřit kapalinu v té poloautomat. převodovce...nevíte někdo, jak to s ní je? Jestli třeba nění potřeba nějaký speciální převodovkový olej apod.? Nerad bych jí hned na začátku svou vlastní blbostí rozbil...

2) Jak již bylo řečeno, je potřeba hlavně opravit podlahu...řekněme, že koupím z brouk.cz 4 čtvrtiny placky, ale nemám nikoho, kdo by měl zkušenosti s touhle opravou...neporadil byste někdo kde jste si to, nebo něco podobného, nechávali dělat? Kde už s tím třeba mají zkušenosti? Klempířství je po Praze spousta a jen tak to někam dát, aby to udělali, se mi vážně nechce...

To by bylo zatím všechno...

Moc ocením jakoukoli radu...přemýšlel jsem, ukázat to auto nějakému zkušenému "broukaři", aby mi řekl co a jak, ale spolužáka, který je taky fanda nevím, jestli do Prahy dotáhnu...takže jen dotaz na Pražáky...Náhodou neměl byste někdo třeba za 14 dní o víkendu čas se na něj juknout a zhodnotit rozsah potřebných oprav atd.?

Hezký víkend!
70´ VW Brouk 1500

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od hugo »

Hoj Kubo, máš to pěkný, to se musí nechat...čekal jsem kdy se tu objevíš a už je to tady... =D> =D> =D> Brouček pěkněj, práce moc ale to se poddá :) Já tam k Vám do ty Prahy snad zalítnu, abych to viděl osobně :mrgreen:

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od martin_100 »

Zkusil bych http://www.broukservis.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Brouk z Branické ulice - 7 let pod plachtou

Příspěvek od yahoďák »

Kvítku vítej, v tomhle případě zafungovalo heslo "odvážnému štěstí přeje" aneb přišel, viděl, zazvonil, koupil :)

Jak píše 5š je to model, který rozhodně stojí za záchranu, pokud na to máš / budeš mít čas, síly atd.

Dovolím si pár rad:
ad výměna podlahy..kvůli tomu se stejně musí sundat karoserie ..a jak tak na ní koukám, už to má taky za sebou, takže by bylo účelnější počkat s výměnou podlah do doby, kdy bude možno provést celkovou opravu karoserie + lak. Totiž převod na Tebe není podmíněn platnou STK (pohledej, na toto téma je na fóru také obsáhlý pokec)

ad šíbr.... bezva věc, pozor však na dvě věci..jak to dlouho stálo, je možné, že půjde ztuha,proto v žádném případě netoč kličkou silou, nebo strhneš lanka ..pokud půjde ztuha, potřebuješ pomocníka, který mu "pomůže" a po otevření bude potřeba vyčistit a namazat...
Jestli bude stát auto venku bez plachty, je potřeba zkontrolovat, případně pročistit odtokové trubičky (kde jsou a jak na to se dočtěš ve FAQ...), abys předešel zatékání do interiéru a jeho poškození...

ad automat: neboj se toho, jak funguje tu máme také popsáno, k dispozici jsou i chytré knížky, jak to nastavit - ale pokud funguje, je lepší nesahat, maximálně zkontrolovat hadičky na vzduch jestli nejsou zteřelé a nepřisávají.
Náplň hydrauliky by bylo lepší preventivně vyměnit...specifikaci a množství musím dohledat v knížce, vydrž...
Obrázek

Odpovědět