Rodriguez revival

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Vyhodily.....vyhodili???? Čeština mi sice vždycky šla, ale občas mi to holt ujede no..... každopádně smysl zůstává nezměněn.....
Aspoň mam víc času na opravy, výměny atd..... A aby se neřeklo že se flákam, tak auto je už u klempíře kde sem ve své osobní premiéře vyndaval motor sám a byl to pěkněj opruz, ale na druhou stranu sem to dělal na zdviži, takže sem aspoň nemusel řešit zvedání auta heverem..... asi si nějakou skládací zdviž koupim na doma, tože to jezdí hezky nahoru a dolů a bez námahy :)

A když už to bylo na zdviži, tak sem hezky vyměnil silentbloky převodovky a spojkový ložisko.....
Obrázek

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Tak mi volal můj dvorní klempíř ať se na to přijedem podívat aby jsme se na to taky podívaly a aby to mohl hezky "sečíst"....... Pod tunama kytů, silikonů, lepenek, nátěrů, a znova a znova..... jsme se dostaly až na živý maso. Místy maso i chybělo..... Ten člověk co to předtím "dělal" byl opravdu sochař :? ...... Ale pan klempíř je lepší sochař :twisted: dělá hezky, kvalitně, domluvíte se s ním a není ani drahý...... navíc jelikož má rád veterány a dělá je, tak chápe že to co si může dovolit u favorita by tady nešlo :)


Pod zadní zedačkou vpravo.....
Obrázek

A tak by to mohlo vypadat potom jen co navaří tu vlastnoruční reparaturu
Obrázek

A pohled zvenku....
Obrázek

Levý přední podběh
Obrázek

Pravý přední podběh
Obrázek

A jedna z hromad hnusu......škoda že v tom nejsou vidět všechny ty modelářský výtvory
Obrázek


Je tam toho teda ještě víc......ale to jsou samý drobnosti...... a většina těch věcí je ještě navíc zrcadlově, takže to stačí sečíst na jednej straně a vynásobit 2-ma :)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od martin_100 »

No potěš koště. To sem si myslel že je na tom rodriguez lípějc.
Ale vypadá to že je v dobrých rukách tak to nebude tak zlý :wink:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od john »

coltan píše: A když už to bylo na zdviži, tak sem hezky vyměnil silentbloky převodovky a spojkový ložisko.....
Obrázek
Mam pocit, ze konce srubov silentblokov Ti znemoznia nasadenie motora...su moc dlhe...

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od Skid »

Presne jak pise John. Obkresli si setrvak na karton a ten si tam priloz, aby jsi videl jestli ti ty srouby skrtaj nebo ne. Pripadne je serizni. Ja je sezeraval flexou. A nez jsem to serizl, tak jsem si prikryl mrkev a spojkove lozisko, aby do nej nenapadal bordel.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od Sam »

john píše: Mam pocit, ze konce srubov silentblokov Ti znemoznia nasadenie motora...su moc dlhe...
To znamená, že tam je jiný silentblok než by měl být ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od elvis »

Ne, měl jsem tam stejné i původně. Nové mají akorát ty šrouby delší.
... do killa !

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od Sam »

Takže aušus z druhovýroby ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
elvis
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1226
Registrován: 28 bře 2006
Bydliště: Benešov u Prahy

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od elvis »

Tak jest.
... do killa !

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od Pětišroub »

jsou delší..aby nedošlo k porušení průmyslového vzoru :-D
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Děkuji vřele za reakce :D Jelikož s mojí povahou bych tam při zpětném nandavání došel k výše zmíněnému problému a jelikož bych nechápal proč to tam nejde, tak bych dále postupoval podle hesla......: Kde nefunguje síla funguje ještě větší síla :twisted: ........ anebo bych prostě furt kroutil řemenicí ve snaze natočit správně tisícihran..... až bych tu řemenici ukroutil k smrti.

P.S. Ještě k tomu silentbloku..... Ono to že ty šrouby tolik koukaj je taky daný tim jak moc sem to utáh, protože čim víc utahuju, tak tim víc se ta guma mačká a šroub leze dovnitř :wink: Takže nee aftermarket díl, nýbrž aftermarket automekánik :lol:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od Šíša »

Odkud jsou ty silenbloky? "Od Prahy?" Já jen, že když jsem je tam kupoval taky, před rokem, tak jsem měl úplně stejnej problém, šrouby delší, silenbloky neseděli a při montáži na spodek se muselo i trošku zabrat, aby tam sedl ten "spojovací bazmekt".
Když jsem je bral teď "Od moravy" tak absolutní pohoda, šrouby akorát a silenbloky tam padly jak "prdelka na hrníček" a kvalita na pohled lepší.

Tak asi tak :D

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Jojo sou od Prahy;) ale to že koukaj je fakt tim že sem to hodně utáh...... jinak to sedí moc hezky a nemam tomu co vyčítat.

Sorry za to že mi to tak dlouho trvalo :( Teď sem nějak nelezu.....

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Tak aby to nevypadalo že se nic neděje, tak tu mám pár fotek z průběhu prací..... jen co to bude hotový, tak dostanu od klempíře kompletní fotodokumentaci, takže to bude vidět hezky všechno od bolístky až po vyléčení :wink:
Každopádně se mě rozpočet zase trochu přifoukl, takže řeším kde a jak sehnat peníze.....Loupež? Zpronevěra? Hazard? Brigáda? Prostituce? Prodej orgánů? Hmmm......zapeklité......

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od Jan »

coltan píše:kde a jak sehnat peníze..... Prostituce?
Myslim, že by sis moc nepomohl. :lol:
Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Tak aby sem to tu trochu rozhejbal, tak přihazuju malý předkrm z nastrojování po zatím největší operaci kterou asi auto zažilo od doby co vyjelo z fabriky v roce 83 nebo 84 :) Ten kdo dělal ty "opravy" předtím byl asi jako doktor který se snaží léčit AIDS pomocí pití pigi čaje a skákáním okolo ohně proti směru pohybu hodinových ručiček....... a tak trpěl některými celkem běžnými broučími nemocemi jako přivařená podlaha s kastlí, předávkování kytem a dokonalou odolností proti přeplnění vodou v interiéru o což se staraly díry různých velikostí...... některé ale velmi umně zakryty, zakytovány, přelepeny, přestříkány.....

Lepší fota budou až přímo od klempíře který celý průběh operace nafotil aby měl důkaz toho že ty peníze co po mě chtěl nebyly vymyšleny s manželkou večer u ordinace v růžové zahradě......
Každopádně oprava "měla" být hotova už na silvestra..... ale znáte to.....tady něco vykoukne.....pak zas tady :cry:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takhle to vypadá skoro jak nějaká loď ze Star Wars :wink:
Obrázek

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od JardaZ »

Člověče ty jedeš draku:-) Takže už nebudeš muset během jízdy v mokru před louží křičet na spolujezdce "ZVEDNI NOHY!!" ? Sluší mu to ... ale žádný mezihvězdný souboje ok? :-) :-)

A něco jako retro :-)
(místní zvěř se plete před objektiv)
Obrázek
A jeden den kdy jsem byl totálně dole :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Tak strojení utěšeně pokračuje a zítra už zřejmě vyrazím směr domov :)
Každopádně nandavání motoru se neobešlo bez problémů...... jelikož sem ty šrouby silentbloků neobrousil a tak tam nešel motor prostě dát..... dokážete si představit jak sem byl nas..... když sem si na to po 2 hodinách vzpomněl.
Ještěže mi asistoval Krtek kterej mě musel uklidňovat..... jinak bych to asi zapálil a odešel na pivo.

Další problém nastal když sem motor nastartoval...... všechno v pohodě až do doby kdy se motor zahřál a sytič plně otevřel klapku a dolní zavřel......pokaždý se začaly snižovat otáčky až to chcíplo..... pak to samý..... a zase a zase..... když se mi to konečně povedlo vyladit, tak to stejně dělá něco divnýho..... drží třeba 800-900 otáček na volnoběh pak po půl minutě skočí na 1200-1300 pak zase po chvilce nazpátek a takhle furt dokolo..... záhada =P~

Každopádně jede to, brzdí to, svítí to, troubí to :wink:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

lális
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1539
Registrován: 24 srp 2009
Bydliště: Tábor zdraví venkov

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od lális »

cuzz

budeš nasazovat nárazníky nebo dole bez :wink:
Ideální majitel brouka,buggy,buse...a co dál??

Uživatelský avatar
coltan
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 387
Registrován: 03 srp 2008
Bydliště: Plzeň

Re: Rodriguez revival

Příspěvek od coltan »

Bohužel sem silně nárazníkový typ, takže jedině s nima.....už sem je tam dneska dal. hodí se mě zejména při parkování kdy se s nima můžu tzv. rozstrkat :wink: Ale rád bych ho jednou zbastlil jako Petasimi a dal tam dědkovský nárazníky.....
A uvažoval sem že bych ho nechal bez dveří, protože se bez nich jezdí celkem prima...... akorát se zamykáním by asi byl trochu problém :lol:

Odpovědět