VW411 1971

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milosak_1 »

Pětišroub píše:to byl určitě řev jako když se opravuje lakatoš
Vidis, dobry napad - priste ho natocim a dam to na Youtube. Predpokladam, ze se na tom aute jeste najdou obdobne voprcavky, aby se zacal vztekat 8) Ne, ze bych mu to pral, ale chtel bych ho natocit.
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Derek píše:.....Pro mně je automat SHIT a nikdo mi to nevymluví i kdybych se měl rozkrájet.
Sice máš jistě najeto 2x kolem rovníku s autama nadupanýma tak, že se nám o tom ani nesní, ale nevšiml jsem si, že by to tady někoho zajímalo...a ze všeho nejméně to bude zajímat maxmaxe v jeho projektu. Stejně jako tvoje dalekosáhlé, praxí podložené špatné zkušenosti s LPG jinde.....Buď tak hodnej a dej si bobříka mlčení a nepřidělávej moderátoům práci. Dík.
Obrázek

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

A to ja bych si v broukovi automat klidne nechal ... kua pohoda ... stejne jezdim na pohodu(na fofry mam bud felinu nebo sluzebaky) ... klidecek 80 mimo mestecko .... kurna hezky zaradit, kochat se, klabosit a nemuset radit 8)

A uznavam, ac se mi tyhle auta moc nelibi, ten modrej snizenej se mi zalibil hned :twisted:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Derek píše:200 koní a víš ano se singl převodovkou ne! jedině automat ano ale 200 koní se sport převodovkou manuální je větší zábava.
Pro mně je automat SHIT a nikdo mi to nevymluví i kdybych se měl rozkrájet.
Hele Dereku, jinde píšeš,že jste s Andrejem vrstevníci! Můžu se zeptat kolik ti je?Ne,že by to bylo tak podstatný,ale zajímalo by mně to,dík
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

Maxi, zapátral jsem v archivu a našel něco, co Tě možná potěší :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

Šíša píše:na fofry mam bud felinu nebo sluzebaky
...to je přesně vono...Šíšo s tim automatem pojedeš stejnej fofr jako s manuálem...prakticky v tom neni rozdíl...co ti to ubírá na výkonu,to přidá fakt,že jak se rozsvítí zelená...dupneš to na podlahu a letíš...a všechno vostatní obstará automat...řadí rychle a čistě...

...krom GIII v manuálu mam ještě GII v automatu...1,6...spotřeba 7 litrů...jede krásně a ty situace na křižovatkách vypadaj asi tak,že než ostatní stačí reagovat...zahrkat řadičkou...pustit spojku a probrat se ze sna...sem 100 metrů před nima...při kick down modu ještě dál...

...no a město projíždíš tak,že čumíš po ženskejch...telefonuješ...kouříš cigáro...tvojí jedinou prací je točit volantem...a vobčas dáš blinkr...

...pokud máš v zimě na nohách vobrovský boty a podobně...je ti to buřt...nepotřebuješ cit na pedály a spousta dalších věcí...

...další věc je,že pokud je nálada...dá se i s automatem normálně řadit nahoru i dolu...dokonce takovym stylem,že držíš plyn nadoraz a pod plnym plynem tam jen nacvakáváš další kvalty...vrcholem tohodle systému je Tiptronic,kterej je už prakticky sekvenční převodovka...

...pochopitelně se dá s manuálem odjet z křižovatky a využít potenciál motoru líp než s automatem,ale to musíš soustředěně sedět...něco o tom vědět...a musíš řadit rychle a ve správnejch otáčkách...

...ale abych se přiznal...to sou okamžiky na který mam 914...u normálního auta...nebo u brouka je naopak sranda se za volantem flákat a mít srandu z těch vokolo...co tam furt s něčim hejbou a šlapou na pedály jak zuřiví...
Naposledy upravil(a) Petr914 dne 09 led 2009, celkem upraveno 1 x.
You can't win 'em all...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Na fofry jsme myslel jako to, ze bych mel jezdit rychle ... tj fofry ... treba sluzebne do brna z teplic za 2.5hod apod ... ne rozjezdy na krizovatce. Ty me neberou, ikdyz jedu s autem 130ps tak na krizovatkach a rozjezdy vseobecne s klidem ... od paleni gum jsou jini "curomrdani v husto tjuning karach nebo idioti obecne"

Takze fofry brano jako spechani a neuzivani si jizdy, tudiz razeni k tomu uz nevadi. Na pohodu to razeni obcas vadi, clovek zapomene a pak ho to "vyrusi" v rozjimani ... proto bych si do buga klidne dal automat(nebo do jineho auta, kterym bych jezdil "pohodu a klobouka" :D

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...jasný...jinak maximálka bejvá o cca 10-15 km/h nižší než u manuální převodovky u totožnýho auta...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Petr914 píše:...jasný...jinak maximálka bejvá o cca 10-15 km/h nižší než u manuální převodovky u totožnýho auta...
nedovedu si představit klasickej automat (ne sekvenční poloautomat), který by byl rychlejší v jakémkoliv režimu než manuál - viz udávané hodnoty zrychlení. To všechno je jen o tom jestli s tebou zrovna někdo chce závodit nebo na tebe peče......

Mimochodem u brouka přece stejně není třeba řadit - v 50ti km/h dám čtverku a prakticky třeba za celou cestu z Brna do JH řadím cca 3x jinak nic
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...pochopitelně že ten automat nemá lepší zrychlení...ale plyn na podlahu napereš řekněme za vteřinu...zařadit 1čku,přidat trochu plynu a pustit spojku...trvá dýl,pokud za volantem nesedí střelec,co si chce užít rychlej start...tim pádem tam tu jedničku už má a rozjede se tak,že pošle votáčky nahoru a s klouzavou spojkou se rozjede,aniž by ty otáčky padly dolu...zároveň si ale ani nehrábne...pak je pochopitelně daleko rychlejší...

...ale já sem o tom,že má automat lepší zrychlení myslim nikde nic nepsal...nebo jo?...
You can't win 'em all...

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

No ty pindouri co radej jednicku az na zelenou me docela serou ... ja radim a cekam uz pri oranzove ... a ne kvuli startu, ale nez si to uvedomi vetsina, tak z kolony odjedou dva tri a je zase cervena :evil: ... a to nastavaj emocni stavy pro me zdravi nebezpecne :lol:

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

řešíte voloviny, prachmálo toho co jste napsali se hodí k tomuhle autu - když to shrneme:

pokud bude v maxmaxovi 411 jednoho dne motor, a bude s tím motorem šlapat i automatická převodovka, bude to něco "vo třídu vejš" než má 90% uživatelů tady...a pokud nedejbože s tím potkám maxe na křižovatce, a uvidím že má volnou pravačku, neboť s ní nemusí honit fofrklacek, rád vyskočím, zapalím mu hawanu a dám mu ji do ty nevužitý pravý ruky...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...to sme ale hugo zase zpátky na začátku...příběhy o 411 tu maj vyprávět pánové maxmax a Milošák...nikdo jinej s tim zkušenost nemá...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

yahoďák píše:Maxi, zapátral jsem v archivu a našel něco, co Tě možná potěší :wink:
Kšandy nejsou napnutý víc než já!!!!!!!!!!!!
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...povol...pravděpodobně se Yahoďák vobjeví až v prndělí...ale udělá ti to radost... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Derek píše:200 koní a víš ano se singl převodovkou ne! jedině automat ano ale 200 koní se sport převodovkou manuální je větší zábava.
Pro mně je automat SHIT a nikdo mi to nevymluví i kdybych se měl rozkrájet.
Mno, mně trvalo asi dva mněsíce než jsem se s automatem naučil jezdit, ono to není o tom za to sednout a svézt se,kdo na automat není zvyklej, nikdy ho nedokáže pořádně využít-v žádnym autě! [smilie=rofl5.gif] [smilie=rofl5.gif]
Naposledy upravil(a) maxmax dne 09 led 2009, celkem upraveno 1 x.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Petr914 píše:...povol...pravděpodobně se Yahoďák vobjeví až v prndělí...ale udělá ti to radost... :wink:
No to jsi mně napnul ještě víc! :shock: :shock:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
vako
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 830
Registrován: 07 úno 2005
Bydliště: Kežmarok - Poprad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vako »

"curomrdani v husto tjuning karach nebo idioti obecne"
Siso - to je od teba skarede, ja mam prave fest rad drift a preteky na semaforoch s hocikym..
Blacksmith - Juniperus Hero
VWolkers

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

to sice mas, ale neznamena ze je to neco spatneho ... jestlize zavodis na semaforech s aircooled cars ... pak je to jen spravne, kdyz natrhnes rit nekomu s husto karou novodobou pleckou :lol:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Dneska jsem začal s rekonstrukcí 411.....opravil a rozchodil jsem vypínač na bufíka s hodinovim strojkem! [smilie=rofl5.gif] [smilie=rofl5.gif]
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět