Teardrop

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět

Ktery tvar se zamlouva?

CUB/GRUMMAN 2
30
70%
CARACOL
13
30%
 
Celkem hlasů: 43

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Já mám se samořezama dobrý zkušenosti,a ještě bych mez rám a podlau dal samolepicí silikonvý těsnění,aby nešlo dřevo hned na kov,po pár letech to může začít dělat problémy!
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Dolepeno/dosroubovano...

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
SkejT
Příspěvky: 187
Registrován: 23 črc 2007
Bydliště: pod Pradědem

Příspěvek od SkejT »

jen takova rada,jeste pred spojovani dilu bych vse poradne nainmpregnoval bezbarvou impregnaci a to minimalne 2x.
Kdyz spojis ty dily,potom se tam uz nedostanes a jak bude drevo postupne vysychat tak se ti vsechny spary budou trochu rozevirat

mozna to mas v planu,jen jsem to mozna prehlidl

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

U podlahyjsem to nedelal. Ram je lepenej PU lepidlem a sesroubovan nerez srouby(viz foto). POdlaha je ze dvou kusu 12mm vodovzdorky a na ram prilepena PU a prisroubovana nerez srouby. A desky vodovzdorky jsou spojeny "obycejne" cely k sobe a pod nima je 80mm siroke "prkno", zas lepeno a sroubovano nerezem.
Az se vyrizne dira pro "kufr" a udela ram, pak to prijde cele natrit napousteci fermezi, vrchni lak na lode a pote nejakej "spodek na auta". Potom XPS desky zatepleni do ramu a prez to zs nejakej "spodek na auta".

Neni to z me hlavy, vse je to nacteno ze stranek uvedenych na zacatku(a jinych).
Se drevem neumim a ted se to, da se rici, teprve ucim :lol: A od dob "zakladkovo-dilenskych" ptacich budek je to prvni prace se drevem 8)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

tak to bude docela hezká budka :-)
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

... jen aby drzela pohromade, dali se otvirat dvere a neprisel medved a neroslapal ji :lol:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Uz se na tom da sedet/lezet/spat/stat...

1410mm x 2410mm

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ovalisimus panornik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1841
Registrován: 12 led 2007
Bydliště: Nebušice

Příspěvek od ovalisimus panornik »

Jedeš pěkně, jinak ta disperze jde taky D4, ale s tužidlem, dneska už dělají taky předmíchnou D4, ale s omezenou životností.To PUčko je dobrý, lehce vypění ( což se dá řídit zvlhčováním), ale pozor většina PU lepidel je citlivá na UVčko a spoj musí bejt ošetřenej, nebo ti začne degradovat a začne se drolit.

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Dik za rady! 8)

To PUcko zatim davam jen na podlahu, bo prave kvuli tomu vypenovani. Hlavne kvuli lepeni preklizky na ram a samotnemu ramu ... pred lepenim to navlhcim(potru mokrym hadrem ... hezky to pak "bubla"). A je to fakt dobre lepeny, udelal jsem zkousku jak maxmax(slepit/povarit) a vzdy se to lame jinde nez ve spoji.

Ram a steny pujdou spise tou D3 PVAc, vsak tam uz by to tak exponovane vodou byt nemelo.

... dira na uloznej prostor, nebo "footwell/underfloor storage" jak tomu rikaj amici ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

... jeste tam prijde "krabice", ale ta pocka, bo se na to musim psychicky pripravit, pravy uhly to jsou svinaci ... :lol:

dnesek a vikend bude ve znameni natirani fermezi a "chatolakem" :lol:

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Jestli mohu doporučit, tak lak na loďe s jednou třetinou CHatolu je optimální směs na překližku, dostatečně tvrdé a zároveň ptrvale pružné,první 2 vrstvy hodně naředit,ať se pěkně vsáknou,pak hustší a ještě hustší. :lol:Na fermež se váže skvěle!
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Jasnacka, zadnej problem! 8)

A tedy jeste jeden dotazek: potreboval bych nejakej tmel/kit/"matlator"/... :lol: kterej se dobre vaze na drevo a zim se daji vymazat spary(mezi preklizkama mam cca od 0 do 1mm sparu(uz kdyz jsem je poridil, tak pojem obdelnik s rovnejma stranama jim moc nerika a ja to pilou sukalkou narovnat presne neumim(ono je to i zbytecne)) a pripadne zamaznout hlavicky sroubu.

Muze to byt neco jak dobreho(tj skoro vzhled dreva) nebo normos, bo planuju podlahu jeste pretahnout nejakou dyhou/tenkou preklizkou ... aby to i trochu vypadalo(ale to je jen plan, i takhle je to funkcni a kdyz se to obrousi a natre, bude taky pekny).

Pripadne dik :wink:

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13945
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

přes dřevo je tu Clayd a tusim Tom

ja si pamatuju ze v dobach kdy sem delal modely sem tmelil pilinama smichanejma s herkulesem :) ale to asi nebude to pravy orechovy
... a vůbec !

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Jestli ta spára bude trochu pracovat, tak doporučuju úplně obyčejnej akrylovej tmel za cca.40.- jak kde. Je i přetíraternej,a dobře drží. Na pevný spáry,díry a pod. používám dvousložku kterej je přímo na dřevo,stojí necelý 3 stovky,a je bezva,že po vytvrdnutí má stejný vlestnosti jak dřevo,dá se obrábět,mořit,barvit,cokoli.Já s ním dodělávám iuražený rohy a tak podobně.Je to zn POLYtmel a maj ho v OBI a pod.Jinak fermež použij ohřátou na cca 80 stupňů, nejlepší je ohřát ve vodní lázni (až se začnou odspoda dělat malý bublinky-myslím vodu) ve vodě ti pak pleechovka s fermeží udží dýl správnou teplotu, natři to co to dá a po 20 minutách co se nevsákne setři hadrem, po 24 hodinách zopakuj,a další den první vrstvu řídkýho laku. Apak pořár pryč,až s tím budeš spokojenej! Hlavně se to v tomhle počasí nepokušej uspěchat,neděláš to na 2 sezony! Vhstvy laku dělej co nejslaší a dej min 4 vrstvy, každou před dalším nátěrem přejeď brusnou žinkou,a nepracuj,dokud není předešlá vrstva fakt zaschlá (nejde ani přebrousit) Přeju hodně TRPĚLIVOSTI!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

Dik! No ta "hlavni " spara je videt na posledni fotce ... proste ten spoj a pod nim je prkno 80mm, slepene/sroubovane 40mm pod kazdou deskou ... lepidlem moc nesetrim(sice nenanasim stetkou/sterkou, ale delam "sinusovku o velke amplitude a kratke vlnove delce" :wink: )

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxmax »

Použij Akryl! to pu lepidlo je fakt lepší roztírat! z vlasní zkušenosti! nejlepší je kousek gumy,nabo kůže,co se při stažení vyžene ven otři hadrem namočenym v acotonu.Vytvrdlý lepido odškrábnout piníkem,jako šábrem. :lol:
Naposledy upravil(a) maxmax dne 13 úno 2009, celkem upraveno 1 x.
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

:?

No ale to uz ted je jedno. spise jsem ho tam dal dostatecne na to, aby se to mezi tim matrosem "roztlacilo" stejne, bo kolem vsech spoju je "vyhrezle" stejne/rovnomerne ... neni to ze by tu a tam trochu vyteklo. A drzi to pekne to jo, cela ta konstrukce podlahy je pekne tuha a na krut minimalne nachylna(v ramci mezi samo, neni to jako ocelova deska :lol: ). Myslim, ze to neco vydrzi :?: :D

Blejsknu detaily predtim, nez to dnes oskrabu a hodim do zakladu(ze spoda)

Dik!

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

obytńáček

Příspěvek od clayd »

Tmel by jsi měl použít pružný,páč se to bude pořád hýbat ať to slepíš čím chceš.Dřevo ,na rozdíl od lidí pracuje pořád.Takže tam šupsni nějakej akryl.tmel v barvě borovice,jestli to budeš dělat na přírodno.Jestli to pude pod barvu,tak Ti to může bejt šumák.Já používám tmely od SOUDALU.
Já vím Bohumile ,já vím

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

"patky" sten...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
... na cela nekoukat,jsou o 100mm delsi, jeste se tam budou tvarovat "vobloucky" ...

podlaha ze spoda...

Obrázek
Obrázek

dve vrstvy fermeze a cerstva prvni vrstva laku...

Obrázek

pokracujem...

Uživatelský avatar
clayd
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 356
Registrován: 06 led 2007
Bydliště: Struhařov

Re: Obytňáček

Příspěvek od clayd »

Šíšo,až budeš dělat tu nástavbu,tak ji lep taky tím D4 lepidlem.Použití D3 lepidel venku není dobrá volba.Nejde až tak o vodu ale o vlhkost
Já vím Bohumile ,já vím

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Obytňáček

Příspěvek od maxmax »

Ano,ano,souhlasím s Claydem!
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Odpovědět