Žralokův2 sen - projekt..

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Žralokův2 sen - projekt..

Příspěvek od zralok2 »

Ahoj, tak abych uvedl na pravou míru své sny, projekty atd.. jelikož je zde forum, které funguje a jsem moc rád za názory, kterých si vážím, tak to napíšu od začátku.


jak jsem psal jinde brouka jsem už postavil a je to už dávno a chtěl bych si postavit dalšího..



* v prvé řadě mne doslova okouzlil a dostal styl Volksrod a ihned bych se do toho pustil,ale když s tím nemůžu na silnici a vychutnat si jízdu, tak je v podstatě Volksrod pro ČR nedostupná záležitost a bohužel nejde nijak posvětit.


* když jsem přišel na to, že Volskroda nedostanu na silnici a prohlížel fotky na Voslkrod foru, tak jsem narazil na Speedstera, kterej byl unikátní, decentní retro. Mám okolo sebe velikou bandu příznivců a šikovných lidí, kteří by mi pomohli se stavbou čehokoliv.. tak jsem začal připravovat stavbu speedstera - roadstera, dle přiložené fotografie ( příspěvěk ZRALOKVŮ2 SEN - speedster ) klempíř připravenej na stavbu jakéhokoliv tvaru, čalouník na střechu, strýc na motorizaci a elektriku + techniku, + další přátelé na audio atd..

* našel jsem inzerát na krásnou 1200 a zaregistroval se zde na foru...
jel jsem se na ní podívat a samozřejmě jsem inzerát nečetl sám a 1200 byla pryč asi 4 hodiny než jsem přijel. Mezitím se tady sešly názory, nápady a rady, kdy jsem zjistil, že mám sice krásnej sen,ale zlegalizovat ho je problém a varianty pro vyřešení papírů jsou hodně složité a poměrně finančně náročné... ( zde musím podotknout, že v počátku nemohu investovat 100tis do základu na rozřezání )

* než jsem přešel k nápadu ( a zamiloval jsem se do speedstera ) tak jsem měl připravenej ( v hlavě ) projekt TopChop brouka v takovém HotRod retro stylu.. ke kterému se v podstatě vracím, jelikož to je v této chvíli nejdostupnější varianta...


*u chlapíka, který prodal 1200 a která mi utekla, jsem našel v krásném stavu na papírech 1303 v rozebraným stavu. Pár věcí je potřeba vyměnit,ale auto nemá nikde žádnou díru ani rez, krásnej základ za super peníze v super stavu... a v podstatě od toho se odvíjí i mé poptávky na díly atd.. samozřejmě, kdo neví celou pointu, tak tomu přijud jako hroznej magor, kterej neví co chce... je pravda, že jsem představu měl,ale trochu naivní a díky pár z Vás zjištuji co je a co není reálné...

* ted v podstatě čekám na vlek, abych si mohl 1303 dovézt a začít schánět díly, které potřebuji na předělání na TopChop, hlavní problém - je přední sklo, které je u 1303 panoramtický a nejde seřezat a snížit. Chtěl jsem udržet u 1303 přední dlouhou haubnu a zadní velikou krovku, které byly u starších modelů. U blatníků trochu váhám,ale ty se dořeší v závislosti na kolech a světlech... pak jsem zde řešil palubku a u 1303 je plastová, které se mi vůbec nelíbí a proto jsem poptával kovovou ze staršího modelu...
co se týče podvozku jsem rádza Mcpersony, protože jde dál s autem pracovat v custom stylu,starší nápravy toto moc neumožnovaly...

takže to je pro objasnění mého nástupu sem, ptaní a poptávání + příspěvky atd.. "vymejšlení bejkáren apod. " Ano vymejšlím bejkárny a umím je i zrealizovat,ale rád si nechám poradit a za to Vám zde moc děkuju.


ZRALOK

můj sen byl speedster...
( bohužel nedostupný v poměru možných investovaných peněz )



Obrázek

projekt ke kterému se vracím... a jeho předloha...


Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Tiez uz par mesiacov do VW fusujem.

Moja fantazia je (podla mna) dostatocna obcas az az

Ked chces postavit custom plus topchop z 1303 to chce vela kumstu a tochu stastia s flexou a pilou v ruke.

Nazor na napravy su lepsie co do jazdy co do parkovacich a bulvar pozicii asi je mnohotvarnejsia klasika .... samozrejme ani toto nieje prekazka.

Uz sa tesim ked tu budes sypat foto z garaze.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...projekt ke kterýmu se vracíš je dědek velkookno jak vyšitej... :wink:

...za mě osobně...jedná se o to...že tam máš těch deset let díru...ta doba před deseti lety byly dobrá v tom...ža když člověk věděl...co chce...tak to koupil za nula nic...ale problém byl se všeobecnejma informacema...

...dneska je to zase vobráceně...informace se sehnat dá...ale ceny se posunuly nahoru a to tak...že hodně...

...sem rád...že na to deš jak deš...a tvojí rozpolcenost naprosto chápu...máš v tom bordel a těkáš...páč zjišťuješ...že tvůj svět neni brouk...ale x modifikací a variant brouka...

...vydrž...to se vystříbří...

...P.S....čim novější auto vybereš jako základ projektu...tim modernějš a z mýho pohledu hůř to bude vypadat...ale to je jen muj osobní názor na věc... :wink:
Naposledy upravil(a) Petr914 dne 13 říj 2008, celkem upraveno 1 x.
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Petr914 píše:...a to je dědek velkookno jak vyšitej... :wink:

...za mě osobně...jedná se o to...že tam máš těch deset let díru...ta doba před deseti lety byly dobrá v tom...ža když člověk věděl...co chce...tak to koupil za nula nic...ale problém byl se všeobecnejma informacema...

...dneska je to zase vobráceně...informace se sehnat dá...ale ceny se posunuly nahoru a to tak...že hodně...

...sem rád...že na to deš jak deš...a tvojí rozpolcenost naprosto chápu...máš v tom bordel a těkáš...páč zjišťuješ...že tvůj svět neni brouk...ale x modifikací a variant brouka...

...vydrž...to se vystříbří...

...P.S....čim novější auto vybereš jako základ projektu...tim modernějš a z mýho pohledu hůř to bude vypadat...ale to je jen muj osobní názor na věc... :wink:

díky.... pokud seženu dostatek dílů,pak dovedu přestavět 1303 na tvar dědka s modernějším podvozkem.. což tedy určitě nedostanu pochvalu od zdejších guru, ale dostanu se na tvar který bych rád a podvozek, který potřebuji...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...tak mi ještě schválně řekni...proč pořád trváš na zavěšení McPherson...jakej je ten cíl...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Petr914 píše:...tak mi ještě schválně řekni...proč pořád trváš na zavěšení McPherson...jakej je ten cíl...

vzduchový podovzek a instalace měchů...

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

to namontujes bez problemov na torzku a dokonca lahsie
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...tak vestavění airride podvozku bude u torzního zavěšení prakticky jednodušší...

...a teď malá sranda...

...dědek velkookno...

Obrázek

...kabrio 1303...

Obrázek

...kterej model víc vyhovuje tvojí představě?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...áááá...Maroš byl rychlejší... :lol:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

ted ti nerozumím...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...který z těch dvou aut je blíž k tvýmu cíli...?

...P.S....necituj fotky...když sou na stejný straně... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

SO 545 píše:to namontujes bez problemov na torzku a dokonca lahsie
jenže to tady zatím nikdo nemontuje... :(

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

myslis ... tak to skus sam nieje natom nic tazke akurat je to vhodne skor na efekt ako na jazdu...
Jednoznacne aspon pre mna je to vhodnejsie na torzku ako na mcpherson.

Ako pisal Peter poriadne sa rozhliadni a zvaz moznosti ktore dnes su.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
zralok2
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 280
Registrován: 08 říj 2008
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zralok2 »

Petr914 píše:...který z těch dvou aut je blíž k tvýmu cíli...?

...P.S....necituj fotky...když sou na stejný straně... :wink:

:-) no k mému cíli je blíž děděk - ( 1303 je složitější ) ale ukaž mi relativně pěkného dědka s papírama - utopie. Navíc , když bude pěknej tak vlastně nebude k mání :D

Nechci zbytečně překopávat něco složitě,ale 1303 s TP v 1a stavu rozložená s přípravou na dodělání je velmi dobrej základ, neříkám ideální - ale nikde nic není....

a nebo ano... bez TP, nebo dezolátní stav... a ani tohle už není, byl jsem se na dvě věci podívat a asi 15 jich mám v emailu... prostě když vemu pro a proti,t ak ačkoliv chci v podstatě jinej základ, tak ho nemohu sehnat

je proto jednodušší koupit přední a zadní haubny, 4 blatníky a upravit přední sklo ( když už se má řezat na Top Chop ) než schánět dědka, celého ho vyvřit a pak někde schánět papíry...

v celkovém snažení přijde lépe 1303 + "kit z dědka" než děděk bez TP ve špatném stavu - což je standard. A pokud je ve stavu "dobrém" tak je cenově dost vysoko a jako základ na řezání škoda...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...do tohodle stádia sem to tak nějak dostat nechtěl...páč to začíná vypadat...že tady tlačim vědu...abych prodal mnou nabízený díly v inzerci...ale neni to tak...je mi jedno jestli to někdo koupí...a taky je mi jedno kdo to koupí nebo nekoupí...

...ale k tomu...co nabízim ti chybí jediný...karoserie...

...pokud ses rozhod pro projekt v tomhle rozměru...tak sou nápravy a další věci podružný...je jich jak sraček a kompatibilita je daleko větší než karoserií a podvozků jako takovejch...

...a pamatuj...že Brouk a 1302/1303 je prakticky uplně jiný auto...

...jako bys chtěl stavět z Škody 1000 MBX Škodu 110 R..taky to de...ale jaksi je to vrcholová ptákovina...když pominu to...že zlikvidovat MBX je jízdenka do pekla...

...tímto končím svojí účast v tomdle příběhu...

...rozkoukej se pořádně a dobře to zvaž... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Takže, zase mi to nedá něco nenapsat, a to se držím často pozadu :wink: Do slova souhlasím s pány nademnou, jsou to oba guru na svém místě. tudíž jím dávám za pravdu, ale je to lehce něco vedlejšího co chci napsat.

Nahoře píšeš, že máš vyčíhlou luxusku 1303 a že ti utekla 1200. Takže:
- nejsem vyloženej broukař, jsem na buse, tudíž nemám takový zkušenosti s brouky, a hlavně ne tak rozsáhlé, jako tady pánové ALE:

to co se chystáš koupit je (omluvte výraz) prásackej hnusnej zprzněnej brouk, na kterým se nadřeš víc než na čemkoliv jiným. A teď jak jsem k tomu dospěl? Jednoduše - píšeš, že ti někdo vyfouknul krásnou 1200, od toho samého majitele. Kdo to asi byl? No já, ale je zajímavý, že mě se tak krásná nezdá a do 14 dnů ji dám do šrotu(a to si myslím, že jsem spíš člověk, kterej toho hodně málo vyhodí či rozřeže, protože jinak bych se nikdy nemohl pustit do dopla). A proč? Protože konkrétně na tý 1200 bylo/je více kitu nežli plechu, a to nemluvím o tom, jak opraveno auto bylo. Pokud bude zájem, dám fotky, ať všichni vědí, že jsou i doslova prasata mezi lidma, co dělaj brouky.
Ta 1303 je na tom stejně, dovolil bych si říci že možná i o něco hůř. Podle mě to ani super cena nemůže zachránit. A navíc bych se hádal i o stavu motoru co v tom je... Dle mého názoru super auto vypadá hooodně jinak, viz brziho řézanka(to že to nebude takovej hnus jako hodláš koupit dokazuje i to, jaká ostatní auta brzy má :prayer: :prayer: :prayer: ) Pokud tu 1303 koupíš, čeká tě stejně výměna skoro všeho, takže ve finále do toho zahučíš víc, než když si koupíš cokoliv jinýho, konečně už s rovným oknem (a to nemyslím žádný úpravy). A jak píšeš, že hodláš instalvoat vzduchovej podvozek, nebylo by lepší zainvestovat do lepšího auta, a pak dávat podvozek, neli koupit vraždu a podvozku se skoro nedočkat?

Bohužel/bohudík jak pro koho, jsme se dostali do doby, kdy je dílů všude habaděj, a většina lidí uznává to, když se oprava udělá pořádně a z pořádnejch dílů. Dávno pryč jsou doby, kdy se na VW věšeli díly ze 120 a podobně - nebo aspoň si myslím, že tento názor zastává většina uživatelů tohoto fóra.

Proto podle mě - tu mrchu nekupuj, vyčkávej, a kup něco pořádnýho, o půl roku se to už neposere.Ušetříš.

Jo a na závěr, ten brouk dvanáctka vubec nebyla...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

zralok2 píše:
SO 545 píše:to namontujes bez problemov na torzku a dokonca lahsie
jenže to tady zatím nikdo nemontuje... :(
dovolim si nesouhlasit
zdejsi uzivatel Luke (zelenej brouk) tam air raid ma
tusim ze mu to tam montoval J.Vichta aka Vivaracing
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Ales-X
beznadějný žumpofil
Příspěvky: 996
Registrován: 18 čer 2008
Bydliště: Wild West
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ales-X »

Také něco přidám. Před půl rokem jsem se rozhodl že si pořídím ponorku a byl jsem do toho tak hrr že jsem skoro na ebay.de ze dne na den koupil totální žumpu. Prostě jsem si to představoval moc jednoduše, že tu žumpu za cca 20tis. kč jen obrousím, občas někde zavařím, zakytuji, stříknu do barvy, dám do toho nějaký motor a ještě tohle léto budu jezdit. Tipoval jsem investice tak 40 ... maximálně 50 tis. kč

Něco o počátečním nadšení je zde

Naštěstí mě také zdejší člen milan-Soptík řekl ať si to pořádně promyslím a pročtu si flat4.org, tak jsem začal číst a čtu pořád a čím víc toho mám zde přečteného tak tím více vím jakou bejkovinu jsem to před půl rokem vymyslel a můj dnešní názor je že ponorku si pořídím jedině až budu mít volný tak 500ts. kč a k tomu velkou vybavenou garáž, jinak je to jen vyhození peněz se vrhnout do opravy ponorky s financemi které na to můžu uvolnit a hlavně bez garáže kde všechny práce dělám venku a ani nemám moc dobré technické vybavení dílny. Dnes bych šel spíše do T2a nebo T2b a stejně se budu hodně rozmýšlet jestli to má vůbec cenu. A to už jen z důvodu že na ponorky je málo dílů a když jsou tak pěkně drahé, s kulaťákem je to o něco lepší, ale stejně jestli to auto chci udělat opravdu pořádně tak to nebude práce na půl roku a s investováním pár tisíc.

Tak také doporučuji nejdi do něčeho po hlavě, ale vše si dopodrobna rozmysli a spočítej. Neboj se ty auta se tu točí pořád stejné dokola, jen jednou je červené a podruhé modré, tak ti nic neuteče.

Uživatelský avatar
Tom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 22 dub 2006

Příspěvek od Tom »

Ahoj taky nejsem velký znalec ale to předělávání z 1303 my taky přijde zbytečný. Koukni třeba sem je tu spousta modelu co se ti pro ten projekt budou hodit víc. Hlavně tu koupi neuspěchej

upraven dlouhatánský odkaz...Y.

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

zralok2 píše:v celkovém snažení přijde lépe 1303 + "kit z dědka" než děděk bez TP ve špatném stavu - což je standard. A pokud je ve stavu "dobrém" tak je cenově dost vysoko a jako základ na řezání škoda...
a proč teda nekoupíš mexico nebo pozdního němce, na kterýho bys šoupnul ty blatníky a nemusíš nikde bastlit kastli??a s doklady jistě bude nějakej časem k mání...

Odpovědět