VW 1600 TL

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

musím se přidat, vidět tohle TLko na silnici je zážitek.
1966

Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 74
Registrován: 02 čer 2008

Příspěvek od Lucas »

Díky, jsem moc rád, že se líbí nejen mě ...:)
Však ty vaše vozítka jsou taky krasavci.

Teď trošku zlobí. Začala se mi hřát pojistka od předních světel. Čekám, kdy prdne. Někde je zrada a zatím jsem nepřišel na zdroj toho problému.
No a problémy se zpátečkou se jeví, jako problém zásadnějšího charakteru. Budeme se asi muset podívat na obložení spojky...:(
Ale nejsem žádnej zpátečník a postupuji zásadně kupředu, takže mi ta zpátečka momentálně ani moc nechybí .... :D

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

Tu elektriku pories co najskor ak sa da este pred tym ako ti zhoria kable.

Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 74
Registrován: 02 čer 2008

Příspěvek od Lucas »

Sesto píše:Tu elektriku pories co najskor ak sa da este pred tym ako ti zhoria kable.
řešim to jako akutní problém, nerad bych dopadl jako beetle66 při cestě do Hosína .....:(
Byl by to pech to dva roky dávat do kupy a pak to nechat zahořet....

Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 74
Registrován: 02 čer 2008

Příspěvek od Lucas »

Takže aby nepřevládal názor, že se nic neděje, tak informuji o vývoji posledních dnů...
Problémy s nemožností zařadit zpátečku se nepodařilo vyřešit žádným jiným jednodušším způsobem, takže došlo na rozborku.
Motor byl vydloubnut z auta a musela se vyměnit lamela a upravit setrvačník. Detaily opravy mi zůstaly skryty, ale je třeba říct, že teď to lítá a řadí naprosto ohne problémo..!

K tomu jsme ladili spoustu dalších detailů jako těsnění oken, rozebrání složení palubky kvůli stěračům, oprava ostřikovače, vytvoření odtokového zářezu v podběhu, úprava výfuku atd.
Myslím že na posezónní údržbu práce ažaž....:)

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 74
Registrován: 02 čer 2008

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od Lucas »

Už jsem tu dlouho nebyl, což znamená, že jsem neřešil moc závažných problémů s povozem...:)
Teď bych ale potřeboval jednu radu od zkušených. Praskla mi struna od otvírání zadního kufru. Kufr se dá oveřít za pomoci špičatých kombinaček zatažení za zbytek struny pod tapcem. Otázku kterou řeším je, jestli nemám vyměnit strunu za lanko? Obávám se totiž, že vzhledem k tomu mechánizmu zase do budoucna praskne, protože se u otvírací páčky dost zásadně láme v úhlu. Struna je vedená nad podběhem v blatníku v trubičce a vychází až vzadu u zámku. Neměl byste někdo nějaký tip, jak na strunu napojit to lanko abych ho mohl protáhnout bez nebezpečí, že se mi v půlce cesty sekne? Není na to nějaký šikovný fígl? #-o
Díky za radu

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od Sesto »

Ahoj
odtrhlo sa ti tiahlo na otvaranie zadneho kufra ktore je pod vodicovymi dverami?
Tiahlo je dobre namazat aby ti slo pkne lahko.Taktiez zamok treba namocit do arvy stetcom poriadne vycistit umyt a pekne namazat.Ked toto cele spravis tiahlo pojde pekne lahko.Aspon ja som to takto spravil a ide to lahucko.
Pokial nemas porusenu tu trubku v ktorej to je nemalo by sa ti vsuvani noveho lanka nikde zaseknut nakolko to je jeden kus.pripadne pri vyberani stareho naviaz spagat alebo drot.

Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 74
Registrován: 02 čer 2008

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od Lucas »

Díky za radu, byť jsem si ji přečetl až teď a lanko jsem měnil včera...:))
Kupodivou to šlo celkem dobře, na strunu jsem 3M páskou přilepil lanko, které jsem protáhl. Vzhledem k tomu, jak se to lanko zalamuje jak u zámku, tak u té otevírací páčky ve dveřích, se mi jeví lenko místo struny, jako jediné rozumné řešení. Teď už to snad bude na furt ...:)

Tak uvidíme..:)

Uživatelský avatar
HonzikTL
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 621
Registrován: 16 led 2006
Bydliště: Pisek

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od HonzikTL »

Sice dlouho nic,ale ja na tohle proste reagovat musim!Jednim slovem- nadhera spojena s krasou =D> ! tohle nema chybu a kdo me zna vi ze tohle je neco pro me [smilie=1luvu.gif]
Mílevsko zdravi venkov [smilie=wavey.gif]

Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 74
Registrován: 02 čer 2008

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od Lucas »

Po par týdnech mlčení zase něco přidám... :D
Děti rostou, auto spokojeně vrčí, na podzim jsme museli opravit vytržený šteft na pravé hlavě, jinak pohoda.
A dnes se zem zachvěla a po pouhých 10ti měsících a několika urgencích dorazil certifikát z VW muzea..;)
image.jpg
Zjistil jsem tím, ze je tam původní motor, potvrdil se původní interiér a stávající červená barva je již 3.barva v pořadí, původně bylo auto bílé...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od lišák »

Kdo si počká, ten se dočká :D .
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od udeeska »

Proste forum,kde to zije :D
Vwase nocni sichta...

myclassicrideeu
Příspěvky: 19
Registrován: 30 bře 2015

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od myclassicrideeu »

Příběh Lukáše a jeho TLka pro ty kdo raději koukají a poslouchají než čtou :)

http://myclassicride.eu/2015/04/car2-vw ... ech-roads/

Obrázek

Uživatelský avatar
lapov
Příspěvky: 35
Registrován: 29 bře 2020
Bydliště: Sekule

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od lapov »

Ahoj, viete poradit aku spravnu ma mat vysku? tento fastback? Napriklad blatnik od zeme predok/zadok

Uživatelský avatar
Milosak_1
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3735
Registrován: 15 říj 2007
Bydliště: Eribov 412
Kontaktovat uživatele:

Re: VW 1600 TL

Příspěvek od Milosak_1 »

lapov píše:
04 úno 2022
Ahoj, viete poradit aku spravnu ma mat vysku? tento fastback? Napriklad blatnik od zeme predok/zadok
Veškeré rozměry najdeš zde :
https://www.ultimatespecs.com/car-specs ... tback.html
Komu se nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

Odpovědět