Herbie replika

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Tak konečně jsou finance a čas k tomu se do mého snu pustit. Snil jsem o něm od pěti let... tak je už na čase ten sen zrealizovat. dnes jsem byl u Jardy Jaška a domluvil jsem s ním jednoduchou rovnici: Brouk + faltdach + finance = HERBIE Pro faltdach na 99% jedu v neděli do rakouska. Brouka mám a finace..... hm ... zajdu s kufrem na kytaru do banky nebo v domě bude chybět jedna koupelna.... to si ještě vyberem. Každopádně teď Je na tom Herbie asi takhle

Obrázek

a tohle by měl být výsledek:
Obrázek

Tak držte palce a doufám že Blansku nebo v Harrachově se s finální podobou Herbieho už ukážeme. JInak průběžně budu točit videa a fotit... takže budu průběžně informovat :-) a snad si jednou takhle zajezdíme
(sem si dovolil z vlastní zahrádky)
Naposledy upravil(a) JardaZ dne 06 kvě 2008, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

základ je slušnej, směle do toho :wink:
1966

Uživatelský avatar
Lugen
kluk jeden tvrdohlavá
Příspěvky: 3375
Registrován: 04 úno 2005

Příspěvek od Lugen »

řekl bych, že pravej Herbie by si měl se svým Herbiem pospíšit...

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

Nemusí.... přece to nejsou závody.... :-)

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Klišé, líbivé ale prázdné, bez špetky fantazie, to bych u nadějného mladého kameramana po shlédnutí jeho tvorby nečekal. Co trochu více indiviuality a méně kopírky? :wink:
flat4 teoretik gang member number 1

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

Trocha individality čeká na našeho mexikánce :-) Už je koupená kastle (připravená na lak) a po Herbiem se na něj vrhnem taky. Jinak co se individuality u Herbieho týče... tam to bude (mimo interiéru) kopírka a to i s dálkovým startem, odskoky dveří, stěrače na dálkový a asi buď ještě světla nebo ostřikovače :-)

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

JardaZ píše:Trocha individality čeká na našeho mexikánce :-) Už je koupená kastle (připravená na lak) a po Herbiem se na něj vrhnem taky. Jinak co se individuality u Herbieho týče... tam to bude (mimo interiéru) kopírka a to i s dálkovým startem, odskoky dveří, stěrače na dálkový a asi buď ještě světla nebo ostřikovače :-)
A bude taky mrkat a mlátit tunery dveřma do hlavy? :twisted:
flat4 teoretik gang member number 1

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

Kdyby se mi podařilo sehnat alespoň plánky nebo přímo ty mrkací světla ..... měl bych v těle tolik adrenalinu že bych asi do konce života nespal :-) ale ani v to nedoufám že bych to někde našel.. .no a mlácení tunerů dveřma.... to necham na něm ale doufam že ne :lol:

Uživatelský avatar
sSATYRr
MODRA owner
Příspěvky: 3639
Registrován: 11 úno 2005
Bydliště: v rodinném prostředí

Příspěvek od sSATYRr »

Pekny jak jdes za svym snem, at ti to vydrzi! Tesim se na vysledek!
Der Himmel ist blau, die Erde ist weiß[/size]

Šíša
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 4078
Registrován: 28 srp 2006

Příspěvek od Šíša »

hele ja uz si sice nepamatuju, jakym stylem ty svetla "mrkaly", ale kdyz se muze postavit vrtulnik jako model se vsim vsudy, proc by kurna nejakej zrucnej sikula nevymyslel mrkani stinitek(coz mi pripada lehci), nebo rovnou naklaneni parabol(treba i v obou osach). kurna, nejaka slusna modelarska serva, nejakou elektroniku ridici k tomu a je to ... jen penizku to bude asi trosku vic :?

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

jednak penízků... a druhak mělo by to vydržet normální provoz. Abych mohl mít Herbieho vzdal jsem se auta a tak bude muset Herbie vydržet nějakej čas denní provoz. Doma je ještě ford ale s tim je mamka skoro pořád v německu a mexiko který je rádo že se udrží ve formě brouka :roll:

Uživatelský avatar
Jan
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2224
Registrován: 11 úno 2008
Bydliště: Červené Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan »

Nejkrásnější pohled na svět je od volantu VW ...

VW Brouk Kolín www.vwbroukkolin.cz
Beskydsport Kempík (1981)
VW Brouk 1303 "Čert" (1975)

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:wink: ... držím palce - plnit si sny je potřeba.
A co motor? Plánuješ něco adekvátního předloze? Něco s čím bys předjel porsche 917? Pokud jo - tak se asi vzdáš nejen koupelny, ale rovnou celýho baráku ... Ale i tak - hodně štěstí. :lol:

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

filmová verze měla myslím motor z Porsche 356 :wink:
1966

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

beetle66 píše:filmová verze měla myslím motor z Porsche 356 :wink:
filmova verze mela hlavne X druhu, X provedeni, X motorů
nekde sem kdysi mel link na stranky ktery se tim zabejvaly
a byly tam fotky dochovanejch kousku ktery ve filmu hraly.
Mely cislovani z vnitrni strany dvirek kastliku


P.S. jestli Lugen narazel na moje malookno s faltdachem, tak s tim rozhodne spechat nebudu ... to neutece, je zasysleny a az jednou dodelam kabriac (asi tak v 80-ti) tak se na to vrhnu :)
ovsem bez vychytavek typu mrkaci svetla a pxcovinky na dalkovy ovladani, takze nehrozi ze bychom se s Jardou navzajem kopirovali :)

Jestli to Jarda zmakne, rad si to prohlidnu, precijen to bude lepsi (byt velkooknak) nez ten "herbie" udelanej ze 1302 co jezdival na srazy v Blansku
... a vůbec !

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

Ono Herbíků bylo hodně. V průměru jich padlo okolo 40ti na jeden film. Dokonce ne všichni měli malý okna. V Herbie Goes Bananas je na konci s velkym oknem a nemá ani své obvyklé kulaté zrcátko. Mám fotky a přesný rozměry samolepek i font z prvního filmu. Jinak ty věcičky na dálkový přendam z mexika spolu s jeho alarmem a jen k tomu dodám odskoky dveří. Takže taky nic moc složitého. Byl jsem dneska ještě jednou u Jardy Jaška a v pondělí nastupuje Herbie do dílny. (možná v úterý) co se motoru týče bude tam 1.6 s ostřejší vačkou a dvěma karburátory + projistotu v předu schovanej chladič oleje. (upravovaná 1.6 by pod uzavřenou kapotou nemusela dělat dobrotu) Nemám s tím prakticky žádné zkušenosti ale slyším to skoro odevšud tak dám radši na rady. Potřeboval bych ale pomoct sehnat současnej kód barvy který VW tenkrát říkaly Pearl White. Nějaký jsem sice našel ale je to ještě to staré číslování (prý se měnilo) a nerad bych dělal metodu pokus omyl. Lakýra je sice šikovnej ale on Herbie vypadá podle světla jednou jako bílej a jindy jako světlý kafe.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Dotaz mimo, Neni nahodou to mexiko stribrne a nepochazi z Radotina ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Příspěvek od JardaZ »

nene mexiko je hneda metaliza a je koupene pres bazar od pana Frantiska France. Jinak za jakekoli materialy tykajici se Herbieho budu vdecny. Kdyztak mi napis mail tebo tak neco. O filmy bych mel taky zajem pokud sou v cestine. Mam je ale anglicky. Taky shanim ten TV remake z devadesatych let kdyby jste o nem nekdo vedel.

Uživatelský avatar
soe2
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3440
Registrován: 16 kvě 2005
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od soe2 »

no ale jak udělat to jak Herbí v posle dílu nasraně takřka vyletěl z kůže když do něj před tím ten zoufalý tuner mlátil montpákou...???? :twisted: jinak fandím té myšlence...kamarád z krakova má taky Herbího....

To beetle66...máš všechny herbíky???prosím bylo by možno smahnouti na dvd.já mám jen posle a pak s tím mexickým prckem a pak ten jak jedou ten závod a herbí dojede do cíle na 2 poloviny.
s chrobákom nikdy nezostárňeš.....
Ferda projel - Lotyšsko,Litvu,Polsko,Německo,Slovensko, Rakousko,Slovinsko a Chorvatsko
2vw Mekky (Grossglockner a Wolfsburg) splněny

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

soe2 píše: To beetle66...máš všechny herbíky???prosím bylo by možno smahnouti na dvd.já mám jen posle a pak s tím mexickým prckem a pak ten jak jedou ten závod a herbí dojede do cíle na 2 poloviny.
Já ne-e, to psal někdo jiný..
1966

Odpovědět