Herbie replika

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
mrakoplaš
Příspěvky: 148
Registrován: 24 led 2010
Bydliště: Ankh_Morpork
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od mrakoplaš »

Jak nemůžeš zařadit? Jako vůbec nebo prostě řadíš jakoby přes zuby?

Jak píše Roman buď seřídit vůli ovládací páky spojky nebo možná výměna lamely. Přecijen znam tvuj jízdní styl tak bych se nedivil kdyby se lamela odporoučela. :wink:
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Proky
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 484
Registrován: 08 lis 2009
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: Herbie replika

Příspěvek od Proky »

Koukám že odešlo druhý řazení na Vítkově
Bubu Oval (1955)

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Tak do teď jsem si hrál se spojkovým lankem. Věřte že před domem s autem stojícím jen tak na ulici je to zážitek. Věc co normálně trvá 20 minut je tak na hodinu.
Když jsem spojkové lanko dotáh, tak sice řazení dělalo menší problémy ale zase klouzala spojka,
když jsem zase povolil aby spojka neklouzala tak zase nemužu řadit.
Vzhledem tomu že když nastartuju se zařazenou rychlostí tak jdou otáčky motoru dolů si myslím že se spojka prostě přestala uplně pouštět.. takže možná něco na přítlačáku?
Každopádně co šlo udělat na ulici před domem jsem asi všechno zkusil .... zítra nebo pozítří pokračujem na zdviži. Kdyžtak bude nová spojka :-)

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od maxmax »

Když o tom tak mluvíš.....dneska jsem odtahoval ženu s naším busíkam z Hradčanský....prasklý spojkový lanko #-o
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Trochu mi to připomíná Rodrigueze. Když jsem ho prodával (ahoj coltane) tak večer před odjezdem prasklo spojkové lanko. Na ulici bez zvedání jsem ho vyměnil. Trvalo to pár hodin. dělal jsem to prvně a ještě na zemi takže jsem tápal. Ale podařilo se.
O půlnoci bylo hotovo. Vrátil jsem pedály rozjel se a na první sešlápnutí plynu prasklo plynové lanko :-)

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od maxmax »

To bych si to hodil :lol:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Pak když jsem ho vezl ( v noci jsem si předjížděl ke známým k plzni) tak za Vodňanama přestal svítit... komplet všim. Ještě že byl úplněk a čistá obloha. Až do Starého Smolivce jsem dojel v noci bez světel a tam na posledních 20 m zase začal svítit :-)

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od maxmax »

To se Ti mstil za ten prodej,néééé :twisted:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Asi jo... nikdy předtim nic neudělal ale jakmile jsem řek že de do Plzně tak začal dělat problémy :-) Už i proto herbieho nikdy neprodam :-)

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od maxmax »

Hm,ata se nejlíp prodávaj před barákem........Tady máte klíčky,a pápá
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
mrakoplaš
Příspěvky: 148
Registrován: 24 led 2010
Bydliště: Ankh_Morpork
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od mrakoplaš »

No tak já se Rodriguezovi nedivim.
Von věděl že sem z plzně... měl dokonce v živý paměti jak sem snim drandil po jihu. Tak se lek že pujde ke mě (Martin jako Martin) a protestoval. #-o
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Tak problém vyřešen. Na lamele praskla pružinka a vyletěla ven, takže tropila hlouposti. A výsledek? Nová lamela a když už jsme byli v tom tak pořádně. Čili jedna malá pružinka mlže za, nové silentbloky, silnější přítlačák a feramickou lamelu.... :-)

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od Skid »

co jsi nakonec koupil?
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
mrakoplaš
Příspěvky: 148
Registrován: 24 led 2010
Bydliště: Ankh_Morpork
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbie replika

Příspěvek od mrakoplaš »

Hmm kovokeramika...k tomu slicky, ne zrovna slabej motor a obyč převody s obyč poloosama.... do 3 měsíců maximálně ruplne něco ve špajzce...typuju diferák a nebo strháš poloosy. Ale aspoň chvilku to bude pořádný žihadlo ....jen ať vydrží do víkendu abych to zakusil =D> :twisted:
http://www.vwwest.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Herbie replika

Příspěvek od bubák »

přitom by stačilo jezdit jako běloch ...z brouka (a dalších) nikdy závoďák nebude
pan chytrej

Obrázek

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Po pár sešlápnutí sem se s tím naučil rozjíždět uplně normálně... takže se nebojim toho že by něco v dohledné době mělo prasknout :-) :-)

Uživatelský avatar
spirit of speed
Příspěvky: 185
Registrován: 09 zář 2007
Bydliště: Pelhřimov

Re: Herbie replika

Příspěvek od spirit of speed »

Pro všechny co hráli Mafii a hlavně pro Jardu :)
... rock 'n' roll ...

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Re: Herbie replika

Příspěvek od hydraulik »

Podoba čistě náhodná... ? :D

Nalezeno na galerii Fotografování.cz

Obrázek
Postoupil jsem do vyššího levelu....

JardaZ
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 728
Registrován: 01 led 2008
Bydliště: VWodňany

Re: Herbie replika

Příspěvek od JardaZ »

Dnes se stala krásná věc. Naříkal jsem nad trháním podlahy od podvozku. K tomu jsem měl odpovídající náladu, kterou korunovala bolavá žebra, koleno a záda. Najednou mě někdo poklepal na rameno.

Stáli tam dva kluci a cosi na mě jeden přes druhého hulákali holandštinou. Jediné slovo kterému jsem tomu rozuměl bylo Herbie :-) Šli jsme k broukovi a tam byl jejich taťka. Kluci byli asi tak ve věku 6 a 8 let. Nechal jsem práce a začal je vozit po okolí. Pustili jsme si soundtrack ze starých filmů, stáhli střechu a kluci občas křičeli "GO HERBIE GO!!!" Tak jsme vydrželi asi hodinu a půl.

Když odjížděli tak se ještě chtěli s broukem vyfotit. Oba dva skočili na přední kapotu a jak jen mohli Herbieho objali. V takových okamžicích si říkám, že i já byl jako oni a že ne jen kvuli mě, ale i kvuli lidem jako jsou ti dva, nebo jiní co se chtějí třeba naučit pořádně jezdit nebo jen vyrazit na výlet, jsme to auto vlastně postavili. A o to jsem radší, že ho mám.

Uživatelský avatar
Kůča
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2660
Registrován: 05 úno 2010
Bydliště: Teplice

Re: Herbie replika

Příspěvek od Kůča »

JardaZ píše:Dnes se stala krásná věc. Naříkal jsem nad trháním podlahy od podvozku. K tomu jsem měl odpovídající náladu, kterou korunovala bolavá žebra, koleno a záda. Najednou mě někdo poklepal na rameno.

Stáli tam dva kluci a cosi na mě jeden přes druhého hulákali holandštinou. Jediné slovo kterému jsem tomu rozuměl bylo Herbie :-) Šli jsme k broukovi a tam byl jejich taťka. Kluci byli asi tak ve věku 6 a 8 let. Nechal jsem práce a začal je vozit po okolí. Pustili jsme si soundtrack ze starých filmů, stáhli střechu a kluci občas křičeli "GO HERBIE GO!!!" Tak jsme vydrželi asi hodinu a půl.

Když odjížděli tak se ještě chtěli s broukem vyfotit. Oba dva skočili na přední kapotu a jak jen mohli Herbieho objali. V takových okamžicích si říkám, že i já byl jako oni a že ne jen kvuli mě, ale i kvuli lidem jako jsou ti dva, nebo jiní co se chtějí třeba naučit pořádně jezdit nebo jen vyrazit na výlet, jsme to auto vlastně postavili. A o to jsem radší, že ho mám.
Tak to je pěknej zážitek.
Až mě za to doma vyhoděj,tak budu kempovat celoročně.

Odpovědět