Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od bord »

Tak vám oficiálně představuji svůj vysněný úlovek. Toho času zítra už mi jej snad odtahovka přiveze od současného majitele a bude moct proběhnout bližší seznámení.

Tak to je on, T2b, rok 76, v bídném, přebídném stavu.

(bohužel mi to zatím nedovolí vkládat fotku :( )
/galerie/displayimage.php?pos=-28125

A tímto bych chtěl započnout totální renovaci. Busík je v pokročilém rozkvětu. Bývalý majitel jej zachránil z německého vrakoviště a jako myslivec jej používal na ježdění po lese, takže si umíte představit, jak to auto asi vypadá. Nicméně technicky je kompletní (až na baterku) a do nedávna jezdilo.

Co vy na to, šli byste do toho? Nebo je to spíš vhodnější jako "dárce orgánů"?
Naposledy upravil(a) bord dne 22 led 2008, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

s dovolením je vložím...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
1966

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...lak je původní...nebo to tak aspoň vypadá?

...kdybych pořádně koukal...tak bych se blbě neptal...už vidim,že neni...

...tak to chce pořádně to auto projít...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

No z prvních fotek nevypadá tak špatně.
Hlavně ať nemá shnité nosníky! Jestli je to otázka prahů, blatníků a držáků heveru, tak není problém.
:wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mauglí »

To auto znám, je původně někde od Klatov a vzheldem k tomu, že je bez papírů, tak bych ho asi použil jako dárce.Zbytečně do něj naleješ moc peněz.Dobrá zpráva je, že motor je ok.Pokud se rozhodneš pro renovaci, tak jsi dobrý.Já už bych do toho nešel a to jsem dělal jenom brouka.Hodně štěstí...

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

Lak vypadá na první pohled původní a na druhý pohled jsou pod ním další min. 3 vrstvy, takže to půjde určitě kompletně na plech...a na to (broušení) se budu určitě hodně ptát v lakovacím topicu.

Co se týče koroze, tak hodím do galerie další fotky. V podstatě všechny prahy, lemy, podběhy, špičky atd. budou muset dolů. Nosníky jsem ještě nezkoumal a zbytek vyleze až se to odstrojí...bojim bojim :?

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Neboj se a běž do toho.
Každá renovace něco stojí, ale u busíka to není zbytečné.
Jenom přece jich není 21mil jak brouků! :lol:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

červený brouk píše:To auto znám, je původně někde od Klatov a vzheldem k tomu, že je bez papírů, tak bych ho asi použil jako dárce.Zbytečně do něj naleješ moc peněz.Dobrá zpráva je, že motor je ok.Pokud se rozhodneš pro renovaci, tak jsi dobrý.Já už bych do toho nešel a to jsem dělal jenom brouka.Hodně štěstí...
jj, je to tak, od Klatov. Jestli o něm máš více informací, sem s nima :) Ty papíry jsou moc velký problém? Pořád doufám, že se mi nějaké podaří sehnat (toto můžete brát rovnou jako inzerát "koupím papíry"). S investicema počítám, je to pro mě tak nějak schůdnější než vysolit najednou velký obnos za busíka s tp...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...no prosim...je vidět,že se vyznáš...původně to bylo voranžový...jako ten motorovej prostor...

...pořádně to projdi...hoď si investice(ale bez zaokrouhlování dolu)na papír...a pak můžeš jednoduše zhodnotit,co má větší smysl...pokud je motor v klidu,tak můžeš při koupi dalšího kusu v klidu motor vypustit a to se bude ta pořizovací hodnota rapidně měnit,páč T2 s kleklým motorem bude za míň než pojízdná...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

Přihodil jsem do galeri nějaké fotky podvozku, kdyby někdo zkušenější od oka zhodnotil ty nosníky...

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Příspěvek od beetle66 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
1966

Uživatelský avatar
VW181
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 úno 2004
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VW181 »

Přes tu hromadu hlíny nejde moc poznat. Chce to očistit a znovu nafotit.
:wink:
AMK Klub historických vozidel Opava www.khvopava.cz

Mauglí
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 669
Registrován: 16 srp 2005
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mauglí »

Jestli o něm máš více informací, sem s nima :) Ty papíry jsou moc velký problém?
Nic moc nevím.Snad jen, že majitel psal, že u busa budou nové pneu.S chlapíkem jsem si vyměnil pár mailu, protože jsem o busu chvilku uvažoval, ale nakonec jsem se na něj vykašlal.Jak jsem psal, do renovace už jít nechci a proto hledám busa v dobrém stavu.Ohledně těch papírů vůbec netuším, ale když budeš sledovat inzerce, tak určitě nějaké za slušné peníze seženeš než doděláš renovaci.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

je pěknej, čekat na dalšího je nesmysl, protože ten může být po roce úplně stejnej.
Bus se dělá pěkně, koupíš jen hrbatý plechy kolem kol a zbytek je z "rovnýho" plechu, včetně držáků na hever, takže pohoda. Pokud nebudou papíry, dáš mu zelený značky.
jdi do toho
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

mlok
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 492
Registrován: 11 led 2006
Bydliště: Podlesí u Příbrami

Příspěvek od mlok »

pokud si busíka chceš nechat, jdi do renovovace. Sice tě to vyjde dráž, než když seženeš provozuschopný auto, ale budeš vědět už na čem jsi a nepřekvapí tě pak v tu nemíň vhodnou chvilku...
(ps-taky mam busíka od hajnýho :D )

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

Díky za názory, chlapi. Samozřejmě jsem rozhodnutý jít do toho naplno. Odradil by mě jen opravdu nezlomný argument, a takový tu žádný (zatím) nepadl.
Čekat na dalšího busíka v dobrém stavu, kterého bych si jako student mohl dovolit koupit, určitě nebudu. I na tohohle krasavce jsem totiž čekal skoro rok :wink:

black.tommy

Příspěvek od black.tommy »

:wink:
good idea 8)

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

je to peknej kousek:-Dale zatím stále vedu v rubrice, nejschnilejší auto :D :D, bál jsem se že budeš další adept, kterej by mě mohl předehnat,ale nestalo se tak:-) Kdybys něco potřeboval napiš SZ, tohodle tu mám jednoho v dílech :)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

bord píše:... kterého bych si jako student mohl dovolit koupit, určitě nebudu. I na tohohle krasavce jsem totiž čekal skoro rok :wink:
momentík, tady mi to trochu hapruje..nechci plivat do bezbřehé studánky tvého nadšení pro věc, ale máš představu kolik tě ta renovace bude stát? Troufám si říct, že to nebude za 10, za 50, a možná ani za 100..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 795
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

souhlas s pěti železářem :) cena renovace je vskutk vysoká, zase ale záleží co a jak se bude renovovat :?

Zamčeno