Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 149
Registrován: 30 kvě 2007
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Trocha srovnání

Příspěvek od Daniel »

Víš nejsem vůbec zkušenej v renovacích čehokoliv. Taky studuju.Taky mám svůj sen. A taky jsem si koupil auto za míň, než bych dal za lepší kus s tím, že si prostě něco doopravim. Studoval jsem tady na foru jak koupit brouka, měl jsem s sebou kámoše co jednoho má a díky němu jsem nezalítl do šílených žump za ještě děsnější prachy. Taky jsem na tom byl podobně nadšeně a nevěděl co je Cočko. A i když mi všichni tvrdili, že to neni uplně nejlepší nápad pro týpka jako jsem já. Tak jsem jim řikal...narvu do toho během dvou let tak kilo a bude to auto jak fik. Aktuálně máme polovinu sezony, ja mam auto na špalkách a vymejšlim plán co s tim. Tady se lame co doopravdy chceme. Já chci auto abych v něm jezdil... a snažim se dělat vše aby to tak bylo a uvědomuji si, že jednu dobu, jsem byl,jemněji řečeno, trochu zabedněný, naivní a vykazoval veškeré psychotické příznaky zamilovanosti.(bludy, halucinace, zkreslené vnímání reality, totalitní myšlení)A doplácím na to.

Možná se jenom trochu posaď a řekni si: Jak já se vlastně vidim.

1)
Jako týpek co jezdí busem s partičkou..s mařkama, přepravkou vína a mapou na druhým sedadle.


Nebo

2)
Jako týpek, co nejbližších pár let stráví se svářečkou v ruce a bude stavět totálně prohnilou žumpu (promiň muj brouk je na tom líp a už si to o něm přes veškeré milostné vztahy myslím) do slušně vypadajícího stavu. Věnovat tomu ten zbytek času, kterej nespotřebuje tim, že na to bude schánět při studiu prachy, bavit se jak to krásně roste a představa, že tim někdy bude jezdit je pro něj nezajímavá.


Muj jednoduchý psychologický závěr je asi takovýto..pokud jsi číslo 1 a máš to co jsem viděl na fotkách jsi v prdeli.

Tohle prodej nebo zahoď. Puč si nebo nějak sežeň prachy a kup něco co bude jezdit. Sice splácíš, bere to čas(ale stejně rveš prachy pryč, jako při renovaci a jsi na tom líp)...ale můžeš..opakuji..můžeš se s tím autem kdykoliv projet a pocítit proč to vlastně všechno děláš....


P.S.:Pro upřesnění: Rozhodně nelituju, že jsem si Syřana koupil..jen teď už bych si ho nekoupil.Dal bych víc a šel bych do lepšího. Moje hodnotící měřítko je taky jiné..mě nevadí že mi rezne podlaha dokud mi nepadá náprava, takže pojem "úplná renovace" čehokoliv je vysoko nad můj level i z tohodle pohledu Ti to píši. Ono totiž na klávesnici se renovuje moc hezky. Tady jsou borci, co Ti řeknou, že to je v klidu a v poho..jenže oni už třeba postavili auto nebo zase maj přísun peněz, tudíž vydělávaj, nestudujou. Můj příspěvek nemá za cíl bořit ti nádherně romantickou představu renovování starého auta se snem, že odjedeš na konec světa. Jen jsem chtěl podotknout, že s lepším zákaldem je to o mnoho příjemnější. Prostě poskládáš a jedeš.....


No pokud, ale jsi ve stavu v jakým myslím, že jsi tak vim, že tohle bylo naprosto zbytečný a závidím ti :-). Já už vystřízlivěl...a zbyla jen láska :-)
Brouk Brouk Brouk, dumy dumy dum, brm brm. Capoeira Olelee

Brouk Syřan není auto, ale životní partner.

Manuál mám.

Uživatelský avatar
hydraulik
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2176
Registrován: 30 kvě 2005
Bydliště: Třinec

Příspěvek od hydraulik »

...Amen....
Postoupil jsem do vyššího levelu....

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

Co dodat...díky za názory!

Já myslím, že na to nejdřív hupnu s flexou a uvidíme jak zlý je to doopravdy. Poodkryjeme kritická místa a pak se rozhodne.
Že mám toho buse rád neznamená, že nevidím nic jinýho, na to mám už rozumu dost :) Mám rád spíš busíky obecně a pokud to bude fakt nesmyslný, pustím se do jinýho. Spíš jde o to, že je to můj první kousek, tak sám dost dobře nepoznám, kdy to ještě cenu má a kdy už ne...no a proto oceňuji připomínky těch, co už se do toho pustili.

Osobně...moc nevěřím, že se tady v Čr dá sehnat T2 v rozumném stavu a za rozumné peníze v dohledné době...aspoň podle inzercí, co sleduji.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

bord píše:...moc nevěřím, že se tady v Čr dá sehnat T2 v rozumném stavu a za rozumné peníze v dohledné době...aspoň podle inzercí, co sleduji.
To je velmi relativní pojem "slušný stav a slušné peníze", ale jsem přesvědčen, že se dá sehnat mnohem vhodnější kus pro méně náročnou renovaci. Čas jsou peníze a na tomhle ho strávíš strašně moc. V podstatě bych to viděl, tak, že se začneš tímhle kusem zabývat (přesně v duchu "hupnu na to s flexou") a souběžně budeš shánět jiný a tento může vždy posloužit jako dárce dílů pro lepší kus.
A s nákupem se nemušíš omezovat jen na ČR, ba naopak. S dovozem vwzduchem chlazených zvenku tu má už dost lidí dobrou zkušenost a výběr je tam pochopitelně mnohem větší.
Naposledy upravil(a) yahoďák dne 04 črc 2008, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Re: Trocha srovnání

Příspěvek od yahoďák »

Daniel píše:Víš nejsem vůbec zkušenej v renovacích čehokoliv. Taky studuju.Taky mám svůj sen. A taky jsem si koupil auto za míň, než bych dal za lepší kus s tím, že si prostě něco doopravim. Studoval jsem tady na foru jak koupit brouka, měl jsem s sebou kámoše co jednoho má a díky němu jsem nezalítl do šílených žump za ještě děsnější prachy.
Daniel, sorry, ale radši neraď v tomto směru. Protože jestli jsi před nákupem něco o broucích studoval, tak v okamžiku nákupu Syřana jsi asi měl momentální zatmění. Počínaje tím, že to vůbec není ročník, jaký sis myslel a vysnil, konče celkem brutálním stavem a zásahama kutilů. Samozřejmě je to trochu relativní bez cenovky, ale tu nechci znát. ani řešit. Radši ani nechci vidět jak vypadaly ti ještě horší brouci...to snad už ani nejde..za to mě čím dál tím víc zajímá, kdo byl ten "zkušený broukař", který Ti s nákupem radil, měl Tě od toho odehnat...
Možná to zní útočně, ale myslím to dobře ve smyslu, že na takovýchto nákupech si může "nový" broukař/busař" vylámat zuby a sekne s tím provždy. A to je škoda, čím víc nás bude, tím lépe.
Obrázek

Uživatelský avatar
bugz
zrůdný magor flat4.org
Příspěvky: 1979
Registrován: 12 črc 2005
Bydliště: Kardanová Řečice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bugz »

Omlouvám se bordovi za plevelení v topicu, ale to co předvedl Daniel je nejspíš projev začínající duševní choroby.
Pokud někdo vybírá auto podle barvy a kytičky na okně a nechá si radit zkušeným Vaškem a ve finále přiveze domů takovou mrtvolu tak by možná :idea: :idea: neměl radit. :idea: :idea:
flat4 teoretik gang member number 1

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

mě se naopak Danielův poslední příspěvek zdá hodně rozumnej. Že by prozření?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 149
Registrován: 30 kvě 2007
Bydliště: Jirkov
Kontaktovat uživatele:

Poslední plevel tohodle vlákna na toto téma.Zbytek klidně sz

Příspěvek od Daniel »

To: Y. Nepopírám zatmění před jakýmkoliv červeným broukem s kytičkou v době nakupování.(Moje preference, moje volba, ač je jakoliv komukoliv nesmyslná) A totální neznalost čehokoliv týkající se aut....(krom toho co jsem si přečetl)A to jsem dle mého názoru dal najevo jasně v tom co jsem napsal...

To: B. Nebo možná mohl... P.S. Proto jsem do předmětu napsal to co jsem napsal.

To: P. Všichni rosteme...:-)


Omlouvám se bord(ovi) za plevel, ale jistě pochopíš, že to chtělo reakci.
Tím téma Syřan v tomto topicu považuji za uzavřené. Zbytek klidně jinde...

Užívejte větru a deště Daniel [smilie=sunny.gif]
Brouk Brouk Brouk, dumy dumy dum, brm brm. Capoeira Olelee

Brouk Syřan není auto, ale životní partner.

Manuál mám.

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od bord »

PROJEKT UKONČEN (...z důvodu nákupu další T2b v nesrovnatelně lepším stavu, s doklady a platnou stk...)

Uživatelský avatar
Sesto
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 čer 2003
Bydliště: Pressburg
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sesto »

Dobra volba :wink:

Uživatelský avatar
vwrak
Příspěvky: 98
Registrován: 21 úno 2009
Bydliště: okolí Českých Budějovic

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od vwrak »

BUSIK JE LASKA NA CELÍ ŽIVOT A POKUD TO JE NA CELÍ ŽIVOT TAK DO TOHO MUSÍŠ OPRAVDU DOST NAPUMPOVAT A UDELAT TO KOMPLET A SPOLIKA TO DOST PENĚZ DĚLAM T2B A SNAD TAKY NEKDY POJEDU :) ALE DRŽÍM PALCE S HLEDANIM :)
pár pěkných vwraků

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od Pětišroub »

jak to pokračuje?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od bord »

Ani se neptej... :(

Obrázek

Čekám až budu mít víc času udělat z něj zásobu použitelných dílů pro zeleného.

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od Jozef »

Nakoniec hrobníkovi z lopaty aj tak neušiel
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od john »

neusiel,ale pozil dlhsie... :D

bruno1
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 544
Registrován: 11 kvě 2006
Bydliště: Bad tolz

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od bruno1 »

Hmm, natri to na žlto a môžeš s tým u dráhy vozit batožinu...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od maxmax »

Tomu říkám pořádný gabrio! :lol: ,ale škoda ho :(
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od john »

bruno1 píše:Hmm, natri to na žlto a môžeš s tým u dráhy vozit batožinu...
Urcite by sa chytil v Kosiciach na letisku...

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od Petr914 »

...to se rozleští...

...ale jinak je to správný rozhodnutí... :wink:
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
bord
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 14 čer 2007
Bydliště: Hlučín

Re: Renovace T2b...aneb hrobníkovi z lopaty

Příspěvek od bord »

Z lopaty neušel, ale jeho srdce bude žít dál třeba v jiném VW :) Ne, vážně, je třeba si přiznat (což jsem dříve nechápal), že pro toto auto už bylo pozdě, minálně z hlediska mých schopností a možností. Být to ponorka, tak to schovám do stodoly a počkám až na to budu mít zkušenosti a peníze. Ale koupil jsem si druhou T2 ve velmi dobrém stavu, se kterou často a rád jezdím ("Skorobydlík" v sekci Ukažte své auto) a tento chudák skončil jako dárce.

Zamčeno