Homolkův Dědek

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Homolka »

Elektriku jsme dělali s kámošem, podle schémetu jsem si zhruba spočítal kolik kabelů a jaký průřezy budu potřebovat, rozdělil na barvy abych se v

tom vyznal, připočetl kabely k mlhovkám, otáčkoměr, teplota oleje, rádio, zásuvka na 12V, el. ostřikovače a potom se začal připravovat hlavní

svazek. Naházel jsem kabely přes střechu / okapničku / pořádně spočítal jestli je tam mám všechny, zamotal do svazku, protáhl horním sloupkem a

potom jenom upravoval délku jednotlivých kabelů a postupně zapojoval. Všechny konektory jsem pro jistotu proletoval a zaizoloval, všechny kabely

jsou zamotaný ve svazku a přes gumový průchodky natahaný jak je potřeba. Byla to práce na 2 dny / cca 14 hod denně / ale s výsledkem jsem moc

spokojenej, měl jsem z toho větší strach :lol: S původním svazkem to ale nemá moc společnýho, některý barvy jsem nesehnal tak jsem vše

podřídil tomu abych se v tom vyznal a pokud možno se k tomu nemusel vracet / snad se nikde nic neprodře / všechno je 2x zaizolovaný páskou. Byla

to hrozná práce a bez kámoše bych to nikdy nedal dohromady / aspoň ne v takovém čase a kvalitě :)

Jsem moc vděčnej za jeho pomoc =D>

Uživatelský avatar
Hrošík
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 517
Registrován: 06 zář 2006
Bydliště: Nedaleko

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Hrošík »

Pred tvou trpelivosti a peclivosti se sklanim az k zemi.
Jen malokomu se podari postavit tak dokonalyho brouka hned napoprve.
Bug 1966 crossover PastellWeiss L90D
Duc 1999 SS caferacer SchwarzMatt

Uživatelský avatar
beetle66
junior modtýmu a Viktor Čistič
Příspěvky: 1878
Registrován: 01 pro 2006

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od beetle66 »

Jak pokračuješ?
1966

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Krystof »

Homolko, nemohol by som Ťa poprosiť o foto detailov z inštalácie elektriky? Hádam si to za tých 28 hodín stihol fotiť.
Dík. Ináč máš to výborné. Držím palce.
...možno sa mýlim. :wink:

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od bubák »

Tak jak?
Vyřešil ti čalouník brouka nebo jsi už poslal ukrajince vyřešit čalouníka?

Napiš toho zmrda do referencí!
Pokud celá tahle práce totiž poputuje doprdele, tak budu smutnej ...a ty přece nechceš, aby byl bubák smutnej.
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
čáryfuk
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1586
Registrován: 15 srp 2006

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od čáryfuk »

bubák píše:Tak jak?
Vyřešil ti čalouník brouka nebo jsi už poslal ukrajince vyřešit čalouníka?

Napiš toho zmrda do referencí!
Pokud celá tahle práce totiž poputuje doprdele, tak budu smutnej ...a ty přece nechceš, aby byl bubák smutnej.
slyšel jsem :oops: ..... trochu to zavání debilitou ...... a to ten člověk čalouní veterány

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Homolka »

Pánové, nějak nemám síly řešit neustále dokola "řemeslníky" a jejich přístup k práci :(

Čalouník slíbil že Brouk půjde do garáže, ale moje nálada je na bodu mrazu, je to stejný jako kdyby chtěl vysušit utopený auto

a tvrdil že to vůbec nevadí :(

Pro ty kdo nevědí tak Brouk je u čalouníka od 18.8.2010 / 2 měsíce dopředu domluvený termín / a včera jsem ho našel na zahradě

pod sněhem a kromě faltdachu není udělaný vůbec nic :( Brouk je bez oken, ale jinak kompletně nastrojenej.

Jsem z toho moooc přešlej :(

Nejspíš projekt Brouka na chvilku zastavím a budu se věnovat dalším radostem :?

To je vše

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Petr914 »

...Homolko kurva hlavu vzhůru...to auto je tak nalakovaný...že je to fuck...a sníh neni sůl...sníh je voda...

...akorát vyřeš toho čalouníka...to by chtělo no...máš něco písemně?...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
aircooled
aircooled kecálek
Příspěvky: 706
Registrován: 19 říj 2010

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od aircooled »

Tak toto je husté.Od augusta hmm... :shock: Každopádne máš božiu trpezlivosť, alebo berieš lexaurin.
ExBruno

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od lope »

Auto pod sněhem bez oken vyfoť, tak aby bylo identifikovatelné místo. Jestli máš něco písemně, tak pohroz ČOI a stížností na živnostenským odboru MÚ. A klidně tu stížnost dej. Sama o sobě sice nic nezmůže, ale třeba nebudeš první. Takový lemply je potřeba z trhu eliminovat. Pokud nebylo auto ani nějak přikrytý, tak už to hraničí s poškozováním cizí věci.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Petr914 »

...přesně...Homolkoooooo...napiš něco čéče...vymyslíme řešení...

...neni čas řešit,kdo je kdo...musíš jednat...vod neděle má tát a to nepotřebujeme...teda hlavně ty to nepotřebuješ...
You can't win 'em all...

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Homolka »

U čalouníka je to samozřejmě na čestné slovo, záloha zaplacená a "trocha" práce odvedená :lol:

Bohužel to nejsou jenom starosti s Broukem, nějak se to na mě sesypalo a teď nevím co dřív.

Pokusím se to shrnout - jsem bez práce, před měsícem jsem se přestěhoval do svého prvního domečku

kde se ztrácí tlak v topení / ztrácí se z podlahovky v kuchyni - linka je namontovaná /, řemeslníci montující vrata od garáže rozbili okno, při montáži

žaluzií rozbili další 3 / asi aby nejezdili jenom s jedním :lol: / zatéká okolo antény a komínu + pár maličkostí který nestojej za řeč.

Dále je to nabouranej Passat od Chorvatskýho řidiče kamionu kterej ujel /SPZ mám, ale je mi k ničemu / Policie to řeší :roll:

Před 14 dny nedobrzdil nějakej zedník a odnesl to Golf zepředu i zezadu / pojišťovna Slavia :lol:

Aspoň prodej bytu dopadl relativně dobře :)

Nechci si tady stěžovat, ale včerejší pohled na zasněženýho Brouka byl poslední kapkou a proto jsem se rozhodl že se budu věnovat důležitějším

věcem a projekt bohužel pozastavím #-o

Váš smolař :lol:

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Petr914 »

...ale no jo no...každej si vobčas sáhne na dno...

...poslouchej...sežeň si foťák...policajty...plaťák...a průmyslovej vysavač...

...s policajtama nastup na čalouníka...pokud to bude nutný...nejdřív si udělej dokumentaci...

...natáhni to na plaťák...odvez jinam(bylo by dobrý pod střechu a s elektrikou)...

...než to dáš do tepla...tak ten sníh zevnitř vysaj tim průmyslovým vysavačem...mrzne...je to dobrý...ale jak se oteplí...bude to komplet nachcaný...

...dosuš to fenem nebo nebo nějak podobně...

...zalep vokna a fugy igelitem...

...zastav projekt a vyřeš si vostatní věci(barák)...včetně čalouníka...
You can't win 'em all...

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od lope »

Sešlo se ti "trochu" víc řemeslníků než i poměrně silný jedinec psychicky zvládne. Jestli jsi měl u čalouníka svědky při předávání zálohy a on řekl nějakou lhůtu, můžeš s tím klidně na policajty. Mně takhle jednou jedna mrcha nechtěla dodat zboží, firma nefungující, majitelka nezastižitelná. Ale měl jsem účtenku o záloze, s nečitelným telefonem. Po nahlášení podvodu a návštěvě policajtů najednou všechno šlo...

Hlavní je zachránit brouka. Je to kvalitní práce a rok sem nebo tam nerozhoduje. Možná je dobře, že to tak dopadlo. Lempl by tu práci ochcal.

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Homolka »

Pokusím se to nějak vyřešit, ale obávám se že Brouk bude muset zůstat kde je.

Nemám ho kam odvézt :(

Díky za podporu :D

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od BUTCH bus »

Sakra tohle se čte fakt ošklivě.
Sám místo nikde nemám a busa parkuju u kamaráda, ale jestli chceš, mohl bych Ti něco domluvit za Prahou. A asi i ten paleťák. Ale to už by něco stálo.
Máš-li zájem, tak dej vědět.
OndraS

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Homolka »

Díky za nabídku, paleťák i auto seženu ale nechce se mi teď to auto někam vozit.

při mé smůle bych někam spadnul nebo to někdo sestřelil a navíc jak psal Petr teď je

to jenom sníh, ale když to někam povezu tak to bude i sůl :(

Čalouník dostal včera vyhubováno a měl by dát auto do garáže. Navíc se mám u něj zastavit a

sepíšeme na to objednávku včetně termínu a penále / do konce roku / Pokud to auto nebude

tak se asi neovládnu a budu muset přijet s nějakýma hranatýma lidma to dořešit #-o

Dneska mám po měsící internet tak jsem to musel napsat a trochu si ulevit.

Díky Homolka

Uživatelský avatar
BUTCH bus
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1605
Registrován: 16 čer 2009
Bydliště: Nedaleko Samby

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od BUTCH bus »

Tak držím palce, i když osobně si myslím že Petrovo řešení by bylo nejlepší.
Kdyby něco, tak se ozvi.
OndraS

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1278
Registrován: 08 zář 2009

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od lope »

Každopádně si vem svědka, ani nemusí bejt hranatej. Jenom aby bylo vidět, že to myslíš vážně. Já bych se s tím člověkem navždy rozloučil, pokud by to aspoň trochu šlo bez velké finanční ztráty.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Homolkův Dědek

Příspěvek od Petr914 »

...samozřejmě...tendle týpek je passé...bude z tebe dělat vola dál Homolko...já nevim,kolik si mu dal zálohu...ale někdy je i prohra v celkovým kontextu velkou výhrou...sou v tom tapecy...sicny a tendle bordel?...
You can't win 'em all...

Odpovědět