Homolkův Dědek

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Homolkův Dědek

Příspěvek od Homolka »

Všechny vás tady zdravim, konečně jsem se stal majitelem vysněného Brouka. Někteří ho znají - faltdach Želváka Boba :) mám z něj velkou radost a doufám že se mi ho podaří udělat podle mých představ. Chci poděkovat všem který mi pomáhali / a snad ještě pomůžou / a už se těším na nějaký setkání.
Naposledy upravil(a) Homolka dne 03 črc 2008, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
yahoďák
atrakce fóra flat4.org
Příspěvky: 8945
Registrován: 03 zář 2003
Bydliště: východně od stověžaté

Příspěvek od yahoďák »

...a kterej Homolka Ty jsi? Ludánek, nebo starej? :lol:

Čau, vítej.
"Náhodou" vím, jak dlouho Homolka brouka sháněl a vybíral a věřím, že zklamanej nebude.
Tady na jeho žádost fotka aktuálního stavu:
Obrázek
Naposledy upravil(a) yahoďák dne 05 úno 2008, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Díky za foto. Momentálně Ludánek a po dokončení brouka pravděpodobně starej :-)

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Děkuji všem za podporu, moje představa - šedá barva, tmavě červený interier, kompletní repase, kastle dolů, plechařina, lak, repase náprav, decentní snížení cca 5 cm, novej faltdach, všechno samo originál, žádnej tuning :) toť moje představa.

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Příspěvek od Petr914 »

...šedá je naprosto dokonalá volba...jaká byla původní...víme?
You can't win 'em all...

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Nevím :( je tam nějaká zelená a pod ní šedivá, ale vypadá to spíš jako nějaká základovka. Tuším že v roce 2001 tam byla dělaná nějaká oprava a myslím že všechna původní barva šla dolů. Uvidíme až se pustím do odstraňování , třeba někde narazím na nějaký zbytky původní barvy.

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Snažím se to neuspěchat a udělat to hned napoprvé pořádně. Původně jsem chtěl nějakýho dědka pojízdnýho tak rok s ním pojezdit, trochu si to osahat, ale nic takovýho jsem ani po roce nesehnal :( Všechno to bylo jenom na oko, ale jinak samozřejmě na práci a všechno shovaný pod lakem. Na tomhle aspoň vidím jak to vypadá a když jsem byl v Brně tak mě napadlo se na něj podívat. Za zprostředkování vděčím Yahoďákovi a potom už jenom výborná spolupráce se Želvákem - Díky

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Tak jsem dneska zase něco udělal na Dědkovi a zjistil jsem že původně byl asi bílej nebo nějakej světlej :-)
Dneska jsem očistil kapotu, střechu a boky + natřel základovkou, aby to nechytlo lišku. V garáži je stejná kosa jako venku a navíc pekelně vlhko, starej kamenej barák kde se netopí :? Začínám rozebírat a sepisovat co je potřeba objednat nový a co sháně starší. Peklo je že mám garáž 40km od Prahy, takže problém odskočit si po práci a aspoň něco málo udělat.
Vzal jsem si domů aspoň kličky a podobný maličkosti a po večerech čistím a leštím, ale to asi znáte.

Uživatelský avatar
Želvák Bob
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1931
Registrován: 14 zář 2003
Bydliště: Brno - centrum

Příspěvek od Želvák Bob »

:wink: Ahoj, vítám tě tady ...

... jsem rád, že ses ten projekt rozjel a doufám, že ho i dotáhneš do konce, budu ti držet palce. Ještě jsem našel pár čudlů z palubovky - pošlu ti je s papírama (dá-li bůh) tak koncem týdne. Zatím jsem nestíhal - koncert a papíry na autobus měly přednost. Jo - pokud máš zájem - mám ještě jedny obroučky na přední světla - sem na to úplně zapomněl - tak ti to přibalím. Jinak doufám, žes zmáknul ty nálepky z BVP - už mají určené místo na buggynce :wink:
A taky doufám, že se otočíš na jaře na BVP poreferovat o projektu a i normálně pokecat.
:partyman:
Hodně štěstí [smilie=angel-smiley-002.gif]

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Tak trochu popojedem, na Dědkovi se brousí a natírá, připravuje se na sundání kastle a plechařinu. Koupil jsem mu nové přední a zadní čelo + kedry abych to mohl před lakem pořádně zpasovat :-)
Teď řeším vevaření rámu do kastle, nemám žádný zkušenosti z karoserií odělenou od rámu :-( Jak je náchylná na zkroucení / prahy i A sloupky jsou v pohodě / Poradíte někdo? Díky

Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

ak prahy sú len trochu k svetu drží skelet po kope viac ako dobre.
rám ti stačí klasika medzi Astlpik a Bstlpik pribodovať napr kus jakla a tie zvariť po bokoch ďalšími vytvoríš tak obdlžnikový rám nazvaraj ho teraz ešte keď tam máš podvozok tak aby ti nezavadzal pri práci a pasovaní pri zváraní na podvozok. Fantázii sa medze nekladú presná schemá asi ani nieje každý klampiar preferuje niečo iné.
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

To jsem si myslel, chci vevařit rám mezi A a B sloupek + obdélníkový rám, který bude přišroubovanej na místech jako podlaha a celý na kolečka / kvůli manipulaci /
Myslím že rozměrově to je OK, všechny míry co jsem měřil / aspoň křížem / jsou stejný a sedí i dveře, včetně spodního rohu s prahem a tadním bokem :-)
Díky

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Obrázek
Obrázek

Tak a tady moje představa jak by měl můj Dědek vypadat po dokončení :-) Ještě nevím co s nárazníkama / líbí se mi bez, ale ještě jsem se nerozhodnul / Interier možná malinko tmavší, trochu do vínova, ale to záleží na čalouníkovi co mi nabídne a na čem se domluvíme /
V sobotu se máme potkat tak jsem zvědavej co mi k tomu řekne.

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

jestli budou nárazníky tak to určitě nebudou "věšáky" tahle americká verze mě moc neoslovuje :-( spíš klasický úzký.
Co se týká vnitřku tak to mi uteklo, já mám samozřejmě rok 62 s krásnou kličkou na otevírání dveří :-)))

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Sice teď nemůžu na Dědkovi nic dělat, ale o to víc utrácím - dneska dorazily tlumiče + tlumič řízení a v sobotu už bude i motor :-)
Zatím jenom 1,2 34 PS ale to se může časem změnit, teď je pro mě důležitá kastle a podvozek, motor můžu vyměnit vždycky :-)

Obrázek

Obrázek

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Teď musím vydělávat na lak a doufám že na jaře půjde do laku. Po novém roce kastle dolů a plechařina, na léto domluvený čalouník a konečně odvézt faltdach do Písku. Mám to do garáže 40 km tak to jde moc pomalu / prakticky dělám jenom víkendy /

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Tak mám další motivaci jak by mohl vypadat interier :lol:


Obrázek

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Tak aby to nevypadalo že jsem se celé vánoce flákal a nic nedělal tak tady je pár fotek / dneska jsem to dobrousil / Celý auto je obroušený na plech, prahy, vnitřek a blatníky nechám opískovat / máte někdo zkušenost s pískováním blatníků - nezničím je? / je na nich dost silná vrstva tlumexu a to se mi nechce sundavat ručně :roll:
Jinak jsem připravil kastli na sundání, stačí povolit šrouby, dokončit rám aby byla pojízdná a hurá ke klempířovi :D
Ještě mám jeden problém, nejdou sundat ani jedny dveře / ani na šroubech ani vyklepnout čepy, zatím jsem to prostříkal WDčkem a uvidíme jestli to povolí - nějaká finta, ohřát? /
Pár fotek, při poslední klempířině se na tom docela vyřádili, ale to se spraví :)

To je zatím vše :)

Všem přeju šťastný nový rok 2008 :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Tak tenhle víkend šla dolů kára, po povolení všech šroubů se ani nehnula :( Po pořádné prohlídce jsem zjistil že jí někdo " pro jistotu " přivařil. Kdo to dělal ví jaká je to práce, ale asi po 3 hodinách a 4 zničených kotoučích jsem jí sundal - HURÁ
Ze začátku to vypadalo že prahy a podlaha jsou OK, ale teď po sundání káry už to tak růžově navypadá, klempířiny bude určitě víc než jsem čekal / naivně /
Teď už jenom odvézt na opískování a hurá ke klempíři :lol:
Aspoň se něco děje 8)

Homolka
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2007
Bydliště: kousek za Prahou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Homolka »

Tak bohužel klempíř skončil v nemocnici se slepákem, tak mi nezbejvá nic jinýho než zatím brousit a připravovat všechno co bude potřeba / dneska obroušená nádrž + 3x blatník + kastle připravená na pískování /
Všechno co přijde opískovat jsem nastříkal červeným a žlutým sprejem aby bylo jasný kde pískovat a kde už ne.
Nemáte někdo zkušenost s rovnáním nádrže? Je trošku promáčklá, zepředu na druhé straně než je hrdlo :(
A důkaz že se neflákám :D

Obrázek

Obrázek

Odpovědět