VW T2 Westfália Rákosníček

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

jj,origo ve westce byl motor 2.0,ale koupil jsem ji jak bez motoru,tak i převodovky...mám k ní zahraniční doklady s odhláškou a až ji komplet oživím,tak bych chtěl veteránský...ty doklady co mám tady vyfocený mi zůstaly po dárcovi motoru...když bude zítra aspon chvilka času,tak tu převodovku vyfotím a dám sem fotky...taky mi teď dost leží v hlavě chlazení...mám motor bez jakýchkoliv plechů a dokonce má mít prý nějaký termostat či co,ale o tom nemám ani trochu představu co a jak má kde být...doteď mi zatím vše časově vycházelo a vypadalo že na jaře vyjedu,ale z toho chlazení mám velký obavy...těžko se něco shání,když v podstatě ani nevím co

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

tady jsou fotky převodovky...pokud by pomohly k objasnění z jakýho motoru je,tak bych byl rád
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

nooo a hlavně pár fotek z dnešního lakování...
...tady je bus obroušenej a zalepenej před lakováním v boxu

Obrázek
Obrázek
...a tady je už nalakovanej a v přípravně...spodní část jsme nelepili,páč spodek nebyl stejně pořádně obroušenej

Obrázek
Obrázek
Obrázek

...interier jsem lakoval už včera a taky se vcelku povedl
Obrázek

zítra budem pokračovat...obrousit,zalepit a spodní část dostane zelenou barvu

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

dnes byl busí projekt alespon co se týče auta dolakován a taky dostal svý jméno...tak nějak jsme se všichni shodli na Vlastixsův Rákosníček...za chvíli budu mít fotky,tak myslím že uvidíte proč...jen nevím jak celej projekt přejmenovat...pkud by někdo věděl jak to zmáknout,tak prosím o radu

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

a je to tu,auto je celý láknutý...a kdyby nám včera nespadly ze stojanu dveře,tak by byly i díly...spadly tak,že budou muset ještě pod ruky karosářovy a hlavně nalícovat do auta,páč se ohnul celej dveřovej rám a taky všechny rožky :cry: ...dost mě to vzalo :evil: ,ale po tom co jsem dodělal auto,bylo vše zapomenuto ... a tady jsou nějaký fotky
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

a hlavně bylo co oslavovat :partyman: ...nákej ten rumík padl [smilie=40s.gif] a přišla na řadu i slivovice...jen to ráno bylo těžký [smilie=bricks1.gif]
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

a tady je pár fotek z kompletace Rákosníčka
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

dnes jsem se pustil do čištění podvozku a takto to vypadalo ... před

Obrázek
Obrázek
a po


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

nechcem pindať ale nerobi sa to pred lakovaním .... :wink:
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

SO 545 píše:nechcem pindať ale nerobi sa to pred lakovaním .... :wink:
klído pindej :wink: :lol: ,ale nividím jedinej důvod,proč by se to mělo dělat před lakováním, kdyžtak napiš proč by to tak mělo být...ikdyž u mě už je asi pozdě :D

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

mno.
-když chceš dát i spodek do laku
-když si nechceš poškodit nový lak čištěním lemů
-když nechceš po lakování zjistit, že musíš znovu ke klempíkovi na zavaření nově objevených děr.

nic si z toho ale nědělej, je mnoho cest co vedou k cíli.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
hugo
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 796
Registrován: 30 zář 2006
Bydliště: Babiččino údolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

přihodím také svůj komentář :) Souhlasím s pány nademnou, a to hned z několika důvodů. Na dlouhé cestě zvané T2b DoKa jsem se o tom sám přesvědčil. Přesně jak píše Sam, po očištění spodku se mohou objevit nové bolístky, které bude potřeba opravit. A jak všici dobře víme, objeví-li se bolístka na místě, které je například už z druhé strany v laku a top stavu, jakýkoliv zásah v podobě opravy to změní - ať už vezmu v potaz brusku, která ten plech může hooodně rozehřát, což nám vybublinkuje na barvě, CO to samé, i autogen :? Myslím že většina bude souhlasit že nejblíž k tomuto mají právě lemy a prahy. tento volený postup mi přijde jako když bychom do nového domu nastěhovali nábytek a až poté začli dělat omítky - jde to,ale na pič...

Uživatelský avatar
Peter
Příspěvky: 193
Registrován: 05 dub 2004
Bydliště: Žilina - SK

Příspěvek od Peter »

mna by to cistenie napajedilo len z toho dovodu, ze po ocisteni by som zistil, ze je vsetko zdrave a vsetko cistenie bolo zbytocne :)
A home is not a house

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

-no právě spodek nechci do laku...bude černej
-novej lak nepoškodím,páč bus je vyvařenej celej kolem dokola a i zevnitř,takže čištění v blízkosti lemu odpadá
-tudíž odpadá i to že by bylo třeba vařit zezadu a na laku by se objevily bublinky či dokonce oloupanej lak
-klempíka mám na dílně,takže kdyby něco tak nema problema
-nooo a nechtěl jsem novej ochranej nástřik stříkat na starej,takže čištění mě stejně neminulo

postup byl promyšlenej už v začátcích projektu z toho důvodu,abych se vyhnul nějakým takým nepříjemným událostem,ale i tak díks za rady a zkušenosti

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

jak tak koukám :shock: ,bylo to tu řádně promazáno,tak přidávám nějaký fotky,at se to tu zase pěkně plní :lol:

brousit nárazníky a tažný by byla pěkná pakárna,takže přišlo na řadu pískování,pak zavařit přebytečný díry,porovant a hurá na lak
Obrázek
Obrázek

dokonce se mi i podařilo zachránit štítek,ale bylo to jen tak tak :roll:

Obrázek

goral
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 713
Registrován: 29 bře 2005
Bydliště: Nova Lubovna

T2

Příspěvek od goral »

hovorím si tú farebnú kombináciu som už videl a mal som pravdu...
dlouhatánský odkaz
:D

Mě už tolik do smíchu nebylo, když jsem upravoval ten odkaz dlouhý přes dva monitory, goralku :? Yahoďák.
GORAĽ - štýl !!!!!!

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

nějako se mi do toho nechtělo,ale absence plechů okolo motoru a chut brzo s Rákosníčkem vyrazit na cesty mě donutila pořídit tyhle budíky...ten otáčkoměr ovšem nutnej nebyl,ale jsem si říkal,at tam ten teploměr není tak sám :lol: ... nooo a jak to tak bývá,ani ne měsíc od koupě se mi podařilo-díky Volcom :wink: -sehnat celej motor i s plechama :lol: ... ale stejně teploměr je aspon pro mě jistota
Obrázek

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Ten teploměr je krásnej. Otáčkoměr trošku postrádá smysl, protože se ručička bude držet víceméně furt u tý zarážky :lol:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

Sam píše:Ten teploměr je krásnej. Otáčkoměr trošku postrádá smysl, protože se ručička bude držet víceméně furt u tý zarážky :lol:
myslíš jako na dorazu jo? :lol:

Uživatelský avatar
Vlastixs
Příspěvky: 214
Registrován: 08 pro 2006
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlastixs »

tak legalizace provozu busíka na cestách se blíží...zdárně prošel testacemi a tento týden bych měl mít konečně SPZ ... takže snad už mi to letos vyjde a na Podmitrov se podívám s Rákosníkem

Odpovědět