Kryštof

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Kryštof

Příspěvek od Krystof »

Tak som sa konečne dokopal k tomu, aby som k tejo téme niečo napísal. Keďže na flat4 chodím už dlhšie, bolo by načase sa trocha predstavi?.
Môj vz?ah k chrobákom začal už v detstve. Otec s mamou dostali v 69tom ako oneskorený svadobný dar od jednej našej utečenej rodiny z Nemecka chrobáka. Bol to r. 1968, 1300, ktorý jeho nemecká majiteľka ešte v tom roku nabúrala, a keďže ten nemecký strýko bol automechanik u Opla, tak na to dali komplet novú karosériu a poslal to otcovi. Čiže prvý, ktorý sa k tomu dostal ako tá slepá hus... (aj keď teda to preberanie na hraniciach pod namierenými samopalmi bol preňho zážitok na celý život),
To auto si otec nevedel vynachváli?, keďže naša rodinka sa pomaly ale isto rozrastala. Problém však nastal tak po cca 9tich rokoch, kedže otec bol skôr užívateľ ako opravár. A neboli servisy ani súčiastky. Párkrát s tým bol v Miškolci a v Prahe, kde niečo vedeli zohna?, ale potom ho zlomil jeden pán, ktory ho na predaj lámal uz dobrý rok. No a tak sme si v 78smom kúpili novučičkú 105ku :( .
No a odvtedy som to v sebe nosil ako sen z detstva.
A keď som sa minulý rok zbavil už druhého hrdzavého favorita a zaprisahal som sa že do tretice určite nebude všetko dobré, tak som si povedal, že je ten správny čas. Skúsenosti s chrobákmi som mal nulové, ale trochu zdravého rozumu mi ešte zostávalo. Prešiel som asi šes? rôznych áut, z ktorých sa mi pozdávalo len jedno, to mi však vyfúkli spred nosa. Nakoniec som však natrafil na Kryštofa, ktorého možno poznáte, pretože chodil pravidelne na oravské zrazy. Myslým, že na to, že som bol už druhá slepá hus v rodine, to dopadlo celkom dobre. Navyše, keď počúvam, ako to zvykne opadnú? "napoprvé".
Tak a toto je on:
Obrázek
a ešte raz:
Obrázek
Mal by to by? r.v. 1968, 1300 (osud? :D ), aj keď nepôvodností má teda dos?. Asi najviditelnejšia je (na fotkách naš?astie nevidno :wink: ) výmena zadných blatníkov na tie so sloními tlapami a disky myslím z 1303S (nemýlim sa?).
Potom je tam zopár príjemných a menej viditeľnch zmien - vpredu kotúče a vo vnútri sedačky (myslím z Hondy Civic - staršej).
Farba myslím tiež nepatrí tomuto roku, ale v podstate som spokojný.
V mojom vlastníctve je už skoro rok a po 12500 bezproblémových kilometroch sa začínam meni? z užívateľa tak trochu aj na opravára.
Týmto vám chcem všetkým poďakova? za všetky rady, ktoré som sa dočítal na tomto úžasnom fóre a z ktorých som možno aj trochu zmúdrel. A zistil som, že ešte veľa neviem :lol: .
V auguste sa chystám na Oravu (čo by svadobnú cestu - ale to zatiaľ nechajme v tajnosti :roll: ) tak dúfam, že budem ma? príležitos? aspoň niekoho z vás spozna? osobne.
Kryštof. (teda v skutočnosti Martin).
P.S.: Fotiek bude viac, keď roboty bude menej...
P.P.S.: Mimochodom, chcel by som sa raz pusti? do vypátrania osudu nášho starého chrobáka, keďže otec si toho ďalšieho majiteľa ešte pamätá. Tak to je výzva pre všetkých, ktorí náhodou majú papiere na chrobáka, ktorý bol dovezený do československa v r. 1969 (alebo to bolo 70?), neviete o tom niečo? Myslím, že tak veľa ich zase dovezných nebolo a originálne papiere mali už aj vedy svoju cenu.
Vďaka za pomoc pri pátraní.
Naposledy upravil(a) Krystof dne 04 říj 2005, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Tak som zistil, že pár fotiek tu ešte mám:
1. Prvý dážď - to som zistil, že tesnenia okien sú v... a odtokové kanáliky v dverách zanesené. Tak sa sušilo:
Obrázek
2. aj tu:
Obrázek
3. To vľavo je moje, to vpravo "nikoliv" :lol:
Obrázek
4. "Kde sa tam len leje chladiaca kvapalina..?"
Obrázek
5. No a celá rodinka. Vľavo otec + bratova Felicia, no a vpravo...
Obrázek

Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4893
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SO 545 »

Kryštof je pekné auto a majiteľ je fajn chalan alebo chlap,ako chcete :wink: .
Mal som tu čes? s oboma.Dúfam že nie na posledy :D
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
Michal
pečené kolínko fóra flat4.org
Příspěvky: 2856
Registrován: 17 říj 2003
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal »

Peknej :P
Vy jste ale vypecena rodinka :P Krystof, Felicia - nadhera

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

tak já ti něco napíšu - moc pěknej brouk se šíbrem - jediná výtka je k těm kolům - asi ani ne tak ty kola jako ta barva na nich se mi moc nelíbí :? , ale co se týče sloních tlap tak z toho si nic nedělej - asi originálnější "žehličky" potřebujou jinej blatník a vzhledově to moc nevylepší :wink: - takže bych si s tím nelámal hlavu - snad jedině kdybys chtěl do budoucna dávat nový lak tak bys ho mohl vrátit do originálu (aspoň trošku) :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

...no viac do originálu, to by som každopádne chcel. A na kolesách sa pracuje.

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

a ešte - díky Žaňku, cítim sa lepšie 8)

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Krystof píše:...no viac do originálu, to by som každopádne chcel. A na kolesách sa pracuje.
no ono mu do oridinálu zas tak moc nechybí řek bych :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Môj Kryštof alebo ako slepá hus k zrnu

Příspěvek od Žanek »

Krystof píše:Potom je tam zopár príjemných a menej viditeľnch zmien - vpredu kotúče
musím tě upozornit, že na 13ku z roku 1968 se kotouče na přání mohli montovat již přímo ve fabrice - víš jistě že nejsou origo? :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Určite. Prestavba predchádzajúceho majiteľa. Ale som mu za ňu vďačný :D
Skôr by ma zaujímalo, či by toto mohla by? nejaká z originálnej palety farieb chrobákov.

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Jozef »

Skús dat aj originál stupacky. Ale len nemecké. Lacno kúpis dva krát kupis.

Uživatelský avatar
Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Příspěvky: 2934
Registrován: 31 kvě 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

Jozef píše:Skús dat aj originál stupacky. Ale len nemecké. Lacno kúpis dva krát kupis.
souhlas - tyhle chromový se mi taky moc nelíbí :wink:
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Uživatelský avatar
threeseven
náhodný kreativec
Příspěvky: 2548
Registrován: 13 led 2003
Bydliště: Za Vídrholcem doprava a ještě kousek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od threeseven »

No a kromě stupaček ještě bych to doplnil nějakýma chromovejma cingrlátkama, protože v kontrastu s tou tm. modrou pěkně vyniknou.

Jinak - tohle auto má snad všechno. Pěknej.
I don´t want to start any blasphemous rumours but I think that God has sick sense of humor
and when I die I expect to find him laughing...

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

mno asi takhle
ty nerezovy stupacky tam klidne nech, tmavymu autu slusej
akorat neco udelej s trema kolama
myslim ze striknout to na stribrno by jim prospelo

jinak je to pekny, tuhle modrou barvu mam rad
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Ad stupačky - tie čo sú tam su "nestúpačky" (cca 1mm), takže buď našetrím na originál chrom, alebo nejaký pevný základ a tento paškvil na to, nech to nejako vyzerá. Nemate niekto niečo na predaj?
Ad kolesá - po dlhom zvažovaní a keďže parkujem vonku, tak tam pôjdu najskôr pôvodné plecháče.
Ad doplnky - privítal by som. To však až neskôr. Ale keby sa u niekoho niečo zbytočné váľalo, tak sa dohodneme (napr. na prednú kapotu...?)
Vďaka za vaše reakcie.
I feel [-o<

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Keďže v poslednom čase sa za mnou ľudia otáčali viac kvôli zvuku ako kvôli výzoru, prišla na rad výmena výfuku. Pekný, novučký, nemecký, opieskovaný, našopovaný...
Hopla, Po roku pekne krásne zistím, že v mojom Kryštofovi nepufká 13ka ale klasická 12ka s pochybným mexickým pôvodom.
Týmto chcem srdečne pozdravi? predchádzajúceho majiteľa do Rusoviec pri Bratislave :evil: a do inzercie pribudne inzerát.

P.S.: Ináč, čo si myslíte o podobných praktikách (tzn. nezmyselné klamstvo - aj tak sa na to muselo prís?), zvláš? keď sa pohybujeme na našom malom Slovensku a navyše medzi chrobákmi, ktorých je tu naozaj "neúrekom"?

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Krystof,nelam si hlavu,1200-1300 je to stale VW a mas ho rad.Ked Ta ten motor trapi,zacni pomaly stavat taky,aky chces.

Uživatelský avatar
Krystof
Vrátný Hřejivého archivu
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 pro 2004
Bydliště: Prešov / Tatranská Lomnica - ako kedy

Příspěvek od Krystof »

Skôr ide o nejakých 400km hore-dole po výfuk. Ešte že som bral aj iné veci.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19860
Registrován: 02 led 2003

Příspěvek od Pětišroub »

hele předchozí majitel to ani nemusel vědět, že to je 12ka...
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Příspěvek od john »

Ked mas VW,nemozes byt trochar.

Odpovědět