Skládačka KdF 82

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od eLzyx »

rochuss píše:
11 srp 2020
Když spodek vozu odpovídá ca 95%ní originalite plus i na karoserii budou orig.díly tak už to asi replika nebo kopie nikdy přece být nemúže. Asi to jde i procentuelne spočítat,když má vůz 650 dílů (mechanických i plechových) a 510 bude originálních tak jsem na 78% originality :D
jo to pak jo, jen mi přišlo divný, že se povedlo sehnat placku z KDF 82. Se asi jen tak někde neválí v hojném počtu, na rozdíl od Brouků, které ještě tu a tam vyplavou ze stodol. Kdyby jo, tak zdejší výrobci dílů na válečné KDF nestíhají vyrábět náhradní kastle a inzerce je plná "nových" KDFek ...
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od rochuss »

Po válce se na východe na Kdf podlahy přišroubovávaly různé civilní karoserie,nebo se dala třeba zrezlá karoserie do šrotu a mechanika se použila na trakturek. A podlaha,která málokdy zrezla, se opřela o zeď. Na západě zase na Kdf podlahy často přišroubovali nejak sehnanou kastli z Brouka a hned meli vysnené auto.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Tu a tam vím o lidech, kteří vlastní v různých stodolách, které mají raději za hranicemi, několik řádně olítaných kaďourů a prodávají je, jen když na to dostanou chuť. Čili zdroje pořád ještě jsou. I KdF Osnice se honosí tím, že umí udělat kompletní podvozek kaďoura z vlastních původních dílů, ale jak velké zásoby mají a kde, tím se nechlubí, nicméně můj pokus pořídit si podvozek právě tamtéž vyzněl do ztracena díky nemožnosti dovědět se, kdy mi bude zhotoven. Čekal jsem týdny, měsíce a skoro rok, a nic. Naštěstí po nějakém čase přišlo echo a koupil jsem to, na čem teď dělám. Sice musím dost předělat a poshánět věci, které chyběly, nebo byly úplně nepůvodní nebo nesprávné, ale zas lepší, než opravovat úplnou hromádku rzi a nevědět, jak to má ve výsledku vypadat. Teď ještě tu kastli, na kterou se čeká ve frontě, ve které poslední přibývají na začátku, možná ale platí voňavějšíma bankovkama, což je morálně ospravedlňuje.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Na palivovém čerpadle byly nesprávné mosazné šrouby s půlkulatou hlavou, tak jsem se pustil do výroby šroubů s nízkou válcovou hlavou a čočkou přibližně podle staré DIN 85, či co to bylo. Ještě zaoblit hlavy a nařezat drážky a provést povrchovou úpravu...
P2091426.jpg
P2091426.jpg (36.32 KiB) Zobrazeno 4971 x
P8152233.jpg

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od liba »

Kdybys to dal do inzerce tak by ses stím nemusel srá,, dělat

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Sam »

Hezké jak si hraješ s konkrétními detaily, řešíš kdejaký nýt nebo šroubek ale např. přední bubny necháš nové z padesátých let.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Sam píše:
16 srp 2020
Hezké jak si hraješ s konkrétními detaily, řešíš kdejaký nýt nebo šroubek ale např. přední bubny necháš nové z padesátých let.
Zatím tam jsou, protože se mi nepodařilo natrefit na dobré původní. V případě nákupu na dálku to zavání pořízením nepoužitelného šrotu, protože na rozdíl od plechařiny bubny, pokud jsou poškozené nebo opotřebené, se dost dobře opravit nedají a zatím ani nemám slévárnu, abych si bubny mohl vyrobit tak jako šroubky.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

A je to. Šroubky jsou.
Na bloku je zatím mezikus pro tlakový spínač, originál není k sehnání, tak tam zatím bude novější s větším šestihranem.
Přílohy
P8182254.jpg
P8182254.jpg (123.85 KiB) Zobrazeno 4674 x

Uživatelský avatar
Vw 181
Příspěvky: 201
Registrován: 09 zář 2019
Bydliště: Český Šterndberk

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Vw 181 »

Pěkný

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Solex 26 VFI poskládaný z dílů tří karburátorů. Sehnat NOS díly je prakticky nemožné, i když není pochyb, že někdo něco zašité mít bude. Téměř veškerá uložení os klapek byla vychozená, takže přišly ke slovu vložky. V použitém karburátoru byla dokonce osa plynové klapky o průměru 10 mm, takže stačilo ji stočit na obvyklých 8 a opotřebení bylo pryč...
Karburátor je zřejmě poválečný, protože v něm použité osy i klapky byly mosazné a klapka sytiče má krom ventilu i pomocný otvor, který na zinkových válečných klapkách nebyl. Taktéž držáky některých trysek jsou proti válečným zinkovým všechny mosazné. S ohledem na funkci nezbylo než udělat určité materiálové kompromisy.
P9022306.jpg
P9022312.jpg

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Konečně jsem našel trochu času, abych sem poslal nějaký ten plevel...
Některé detaily jsou sice nesprávně (řemenice, barva Anlass bandasky, použití měděných trubek, zapalovací kabely a koncovky a další), ovšem je třeba pracovat s tím, co zatím je a něco se doladí později.
Motor je skoro hotový a může se otestovat. Samozřejmě se projeví netěsnosti ve spojení půlek bloku. Dělal jsem jenom částečnou opravu bez rozpůlení, protože již dříve opravený motor nejezdil, takže veškeré závady uvnitř jdou na vrub předchůdce.
P9132344.jpg

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od liba »

No já bych se na předchůdce nevymlouvala🍻

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Aha, takže když si nechám ve firmě opravit motor a teče, tak je to vlastně moje vina a že to udělali špatně, je jenom moje výmluva.

Uživatelský avatar
liba
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1027
Registrován: 08 srp 2010
Bydliště: Black Village u Vodňan

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od liba »

Tak jsem to nemyslel, já jenom jestli to není škoda poskládat a nepřetěsnit

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od rochuss »

Me by třeba zajímalo, zda nekdo videl original motorové plechy pro Kdf82 barvě Dunkelgrau, jak je to na předchozím obrázku a má na to nejaký foto dúkaz

Uživatelský avatar
boldor
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1404
Registrován: 12 kvě 2009

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od boldor »

liba píše:
23 zář 2020
Tak jsem to nemyslel, já jenom jestli to není škoda poskládat a nepřetěsnit
Já bych to taky raději otevřel, ale někdy je lepší se v tom nešťourat.
BIG BOYS LOVE BIG TOYS

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Křemílek »

No, když vezmeš v úvahu, jak se to vesele frézovalo v těch redukcích, tak bych to taky otevřel. A případný průšvivh nepůjde za motorářem ale za tvou peněženkou.
Pokud jde o barvu, mám v těch šedých odstínech docela hokej. Měl jsem kdysi v téhle barvě saharu. Starou, s odlévanými vnitřkem, se znakem. Vůl jsem jí přebrousit a nastříkal na žluto. A vlastně řadu dalších motorových plechů. A myslel jsem si (možná úplně špatně), že tohle je panzergrau. A že dunkelgrau je šedočerná. A v té mám jednu saharu teď.
Naposledy upravil(a) Křemílek dne 23 zář 2020, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jozef
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 906
Registrován: 22 lis 2004
Bydliště: Trnava

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Jozef »

neboli vnútorné motorové časti - plechy natreté pôvodne štetcom? Základovka určite.
VW 1302 cabrio 1972
VW T2 Westfalia 1976
Tatra 75, 1935
Tatra 12, 1928

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Sam »

Po valce byly plechy motoru v barve podvozku. Vzdy v odstinu RAL. Nejdrive sede(stejny odstin jako valecne podlahy) kolem roku 48 pak v cerne.
Lakovano nastrikem se stekanci a olepy od skladovani nezaschlych dilu.
Nebyla tam zakladova barva ale jen jedna vrstva kunstharzlacku.
Mam podlozeno dobovou fotografii a castecne orig dily.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od OB »

Mám některé originální NOS plechy na motor v šedé barvě. Takže asi existovali! :D
Co přijde dál???

Odpovědět