Skládačka KdF 82

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Ty barvy asi vždycky budou předmětem sporů. Někdo tvrdí tak, někdo tak, tak jsem se nakonec rozhodl tak.
Blok samozřejmě teče i po přelepení Loctite 5923.
Je nějaký ověřený návod na těsnění 6 ks svorníků bloku M10?

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 594
Registrován: 03 lis 2012

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od rochuss »

Já vždy opatlám modrým Loctite místo okolo svorníku na delící rovině a pak i zvenčí pod podložkou M10.Někdo třeba dávå, když je horší delící rovina po celé délce režnou nit.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Já jsem tam měl před demontáží v podložkách nacpané O-kroužky. Asi to drželo, ale když jsem to rozpůlil, tak se O-kroužky potrhaly a vzhledem k tomu, že původně tam nebyly, tak jsem to riskl bez nich a asi 2 ty svorníky mi tečou. Jsou to ty nejblíž u setrvačníku, kde jsou u ložiska velice malé dosedací plochy a svorníky jsou zašroubované velice blízko ložiska. Mám nějaký průsak ještě vpředu, ale nedá se to snadno lokalizovat, protože je to v místě, kde se dělicí rovina motoru potkává s přírubou převodovky. Tam se drží v úzké mezeře u nálitku kapka a stéká to níže po bloku. Nevím, jestli to nemůže unikat kolem víčka vačkové hřídele. Olej prolíná i u olejového čerpadla a nějaký únik je i za řemenicí kolem klikovky. Množství oleje v motoru mám celkově asi 2,5 l, čili přelitý v žádném případě není, ještě by i trochu snesl přidat.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Motor, jak se zdá, už nikde neteče, určitý únik je ale stále u řemenice, což bez změny vůle mezi labyrintem a blokem asi nejde vyřešit a podle provedení krytů motoru to asi byla přiznaná nedokonalost motoru.
Nemáte někdo náhodou původní palec rozdělovače Bosch ZVT53Z1Z? Už dlouho se marně snažím zjistit, jak přesně vypadal.

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5886
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od pulenejksicht »

Tak asi takhle když to ukazuje strýček Google tak je to možná i pravda..
5bc0ad9f8a1f75463c41efde9225f736.jpeg
5bc0ad9f8a1f75463c41efde9225f736.jpeg (9.8 KiB) Zobrazeno 3414 x
jdeme frflat na flat ...

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Mi po určitém googlení vyplaval úplně jiný obrázek zřejmě téhož ale v jiném úhlu pohledu. Ono asi dost záleží na tom, co se tam zadá. Třeba kdybych to uměl napsat rozsypaným čajem, divil bych se, co se dá najít.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Sam »

Palec na obrázku výše jsem měl ve všech starých rozdělovačích.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Nakonec jsem našel přímo i ten samý obrázek, ale je pro mě záhadou, zda je typ správně, protože na konci by mělo být ještě Z.
Našel jsem i nějaké nové palce, které by měly být rozměrově shodné, ale nejsou už Bosch... Snažím se originál sehnat už delší dobu, ale neviděl jsem, jen různé funkční náhražky.

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Křemílek »

Měl jsem kdysi rozdělovač, minimálně jetý, pro nějaký 6válec. Řekl bych, že ho někdo vyzobl v květnu 45 a od té doby ležel. V něm byl palec, na něm zespoda malé číslo 44, rok výroby, řekl bych. Na typové číslo si nepamatuju. Dal jsem ho Víťovi. Nech si poslat fotky. Mám pocit, že byl v nepatrných detailech odlišný a že by mohl být stejný, jako válečná produkce pro VW.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Ono vůbec v té řadě ZVT 53 Z je více typů, které vypadají stejně, ale vždycky je každý na jiné fotce, takže přímo vedle sebe by možná nějaký rozdíl vidět byl. Je fakt, že typ ...Z1Z byl i v rozdělovačích VE4BRS383, což bylo několik let po válce.
Viděl jsem nějaké novodobé náhražky, ale na nich je mosazný kontakt tak nějak nerovnoměrně fušersky utopený v umělé hmotě, a to nechcu.

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Křemílek »

Myslím, že stejné typové číslo nemusí znamenat úplně identické provedení.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Tak skutečně - typy Z1Z a Z1 jsou značně odlišné, liší se výškou (Z1Z je vyšší asi o 1 mm) i tvarem a průměrem izolačního bloku. Mohu tak potvrdit, že prokazatelné vyobrazení typu Z1Z jsem skutečně nikde na internetu nenašel, pouze Z1.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Samba »

kuci srat na to, hlavně a´t to drandí..

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Nene, na detailech nejvíc záleží :-)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Sam »

Pak tam dej PAL protože většina rozdělovačů v Čechách jezdila právě na PALácký spotřebák :D
Ale já ti rozumím. Stavíš repliku z nových dílů tak tam chceš mít alespoň něco původní.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Křemílek »

Když chceš mít všechno za každou cenu původní, tak si dej pozor na víko rozdělovače. Těm válečným bych se přece jen vyhnul. Jsou to pravěké kusy a nemám v tomhle směru dobré zkušenosti.

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Neslyším moc rád, že stavím repliku. Přece jenom rám podvozku je původní z roku 1943, což je významný podíl originality. To, že některé díly podvozku jsou třeba raně poválečné, ale jinak shodné, je prostě fakt. Nemyslím, že bych někomu dovolil dělat mi analýzu materiálu, aby mohl dokázat, že něco není z roku 1943. Jde mi o dosažení vzhledu blízkého továrnímu a tak to prostě bude bez ohledu na skutečný původ součástí.
Spodní část víka rozdělovače mám novější (nepoužitou), hnědá pryskyřice, horní část je hnědočerný bakelit, ale nejeví to známky poškození.
Problém je olejový spínač.
Palec PAL má sice asi tvar dost podobný tomu původnímu palci, ale přece jenom se tam historicky nehodí. Třeba se mi jednou podaří sehnat ten správný.
Získal jsem originál jako vzor, ale teče. Zkoušel jsem ho po obvodu bakelitu utěsnit, což se asi povedlo, ale pořád ještě teče přes seřizovací šroubek a netuším, co přesně je uvnitř, nebo co tam původně bylo, že to neteklo. Rozdělané ani na rentgenu jsem to nikdy neviděl.

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od OB »

Ať chceš nebo nechceš je to stále replika.
Co přijde dál???

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od Křemílek »

Používat původní tlakový spínač mi přijde mimo realitu. A počkej až bude karosérie, původně jsem byl nadšený, že taková možnost vůbec je, jenže výrobci se s tím opravdu moc nes.... Jejich filozofie je: žádný chyby opravovat nebudem, voni to stejně koupěj. Žádný změny přípravků... A slyšel jsem, že volat ani psát jim nějak moc nemá smysl. Odpovídaj náhodně. Týká se to prý hlavně Osnice. Prý jak komunikace s pařezem...

TT681
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 258
Registrován: 25 zář 2018

Re: Skládačka KdF 82

Příspěvek od TT681 »

Dle mých zkušeností to je všude stejná Osnice.

Odpovědět