Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Pětišroub »

Zkrátka tam jen přestroj periferie ze svého motoru, Výfuk nebudeš na toto topení moct použít ani kdyby měl správně vývody. Při tom zkontroluj stav rozdělovače (vyčistit, namazat..) a karburátoru (vyčvachtání), protože zrovna tyhle dva opotřebené díly se na chování motoru výrazně podepisují. Dynamo by mělo mít alespoň 180W. Sání ti bude pasovat, zkontroluj průchodnost předehřevu.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od ok1vkt »

Rozdelovac a karburator jsem už prověřil dřív.... :wink:

Tak dnešní den sem strávil rozebiranim. Hlavni problem byl u výfuku, kde jsem musel vyndat štefty abych ho dostal ven.
Přikládám fotky
IMG_20181227_092919.jpg
IMG_20181227_103025.jpg
IMG_20181227_111143.jpg
IMG_20181227_124405.jpg
IMG_20181227_124337.jpg
IMG_20181227_124337.jpg (525.03 KiB) Zobrazeno 3016 x
Brouk 1963, 1.2

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od ok1vkt »

A měl bych rovnou dotaz k dynamu. Sundal jsem z průmyslového tento typ dynama.... Myslim že je stejný jako original brouk? 180w 6V
IMG_20181227_105245.jpg
IMG_20181227_105245.jpg (448.61 KiB) Zobrazeno 3016 x
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Pětišroub »

Jasne, plne dostacujici. 180W bylo v roce 61-62 seriove montovano.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Rychnak »

Ještě jeden drobný tip, při výměně motoru se nedoporučuje používat chladič ze starého opotřebeného motoru např při výměně chlazení za tip "psí bouda" protože je plný drobných nečistot a malých špón, které "nový" motor zaplaví a způsobí předčasné opotřebení ložisek motoru.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od ok1vkt »

Popravdě chladič oleje jsem prendavat ani nechtěl. Leda by byl v mem případě ten chladič větší, potom bych jej pořádně výplach a přehodil. Netusim vubec co mam v mém původním motoru
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6127
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Samba »

když už si tak pěkně hraješ, tak si ještě přetěsni trubičky pod makovicema, většinou začnou rádi blejt, krátce po motorumontagi..

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1281
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od lope »

ok1vkt píše:Popravdě chladič oleje jsem prendavat ani nechtěl. Leda by byl v mem případě ten chladič větší, potom bych jej pořádně výplach a přehodil. Netusim vubec co mam v mém původním motoru
Tvůj motor víceméně vzhledově odpovídá ročníku auta. Shodou okolností mám stejný. U mě taky už měl topení s výměníky (hadicemi), ale ohřátý vzduch sání se ještě bral z těch výměníků, takže tenká hadice vedla dopředu. Tohle řešení velmi brzy opustili a přemístili odběr dozadu za válce. Každopádně chladič budeš mít stejný jako na novém motoru a není důvod ho přendavat. K novýmu motoru se chovej jako k novýmu, takže zezačátku často měň olej (max. po 500 km) a po nějakém tom záběhu každých 2500-3000 km.

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 595
Registrován: 03 lis 2012

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od rochuss »

Tak jestli měl motor natočeno 160mh tak je to jako kdyby měl najeto nějakých 12-15tisíc km(a kdoví jestli to počítadlo někdo neodtočil).Takže ten motor není v žádném zábėhu,ale je už dávno zajetý.Po výměně oleje uvidíš jak bude dlouho krásně čistý nebo naopak brzy černý.Zažil jsem u industry motorů obojí.

Uživatelský avatar
Milan NM
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 736
Registrován: 25 pro 2015
Bydliště: SK-Nove Mesto nad Vahom

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Milan NM »

V kazdom pripade by som vyskusal dotiahnutie hlav a nastavit vole na ventiloch.Ale to sa da aj po pretesneni trubiek co pise Samba.Aj vypusteny olej nieco napovie,teda ak nebol vymeneny pred predajom.

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Křemílek »

Rozhodně sundat hlavy a podívat se na válce, písty, kroužky a ventily. Přetěsnit, zalepit. Stejně to časem poteče. I tak je industrie zdaleka nejlepsí řešení.

rochuss
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 595
Registrován: 03 lis 2012

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od rochuss »

Ano,nejlepší je ho i rozpůlit a přetěsnit vše.Koupit kvalitní německou sadu těsnění Reinz plus simering a kvalitní modrý Loctite,případně jinou hmotu(dle vkusu každého broukosoudruha,že) a myslím,že za tvého života už s tím žádný problém mít nebudes :D .

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7225
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od udeeska »

...a nezapomeňte přebrousit taky kliku... :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Pětišroub »

udeeska píše:...a nezapomeňte přebrousit taky kliku... :D
:mrgreen:
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od ok1vkt »

Asi tak no.... :D to už bych mohl rovnou generalkovat ten co vytáhnu :wink: možná na to časem i dojde. Do zásoby
Brouk 1963, 1.2

Křemílek
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 262
Registrován: 06 pro 2012
Bydliště: Praha

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Křemílek »

Byly doby, kdy jsem říkal nic zbytečně nerozebírat, je to nový. Teď to vidím jinak.

lope
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1281
Registrován: 08 zář 2009

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od lope »

rochuss píše:Tak jestli měl motor natočeno 160mh tak je to jako kdyby měl najeto nějakých 12-15tisíc km(a kdoví jestli to počítadlo někdo neodtočil).Takže ten motor není v žádném zábėhu,ale je už dávno zajetý.Po výměně oleje uvidíš jak bude dlouho krásně čistý nebo naopak brzy černý.Zažil jsem u industry motorů obojí.
Já bych to viděl spíš na 8000 km (průměrná rychlost 50 km/h), i když je to taky otázka počtu studených startů. Motor je zajetý při konstantních otáčkách, což provozu v autě neodpovídá a opotřebení je jiné. Extrémní případ je schod ve válci, kde by při vytočení nad trvalé otáčky na něj kroužky narážely, ale to nebude ten případ.

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od ok1vkt »

Přesně tak, k těm km se priklanim k 8tkm. Ji ak olej meneny nebyl, je mírně černý, ale to bych nevidel jako problem. Při pohledu na hlavy a vahadla je vidět že mktor je čistý bez karbonu, takže hodiny budou asi sedět. Bohužel jak píšeš, to byly vše provozy s nízkou teplotou a na krátkou dobu (předpokladám u čerpadla).
Jinak hlavy jsem nesundaval, ale pri pohledu dirkou pro svicku není ani píst nijak nadměrně černý. Pri vypouštění oleje dám magnet a budu sledovat zda není moc šupin. Ventilove vůle seřídim každopádně, samozřejmě i zapalovani jelikoz ho budu prohazovat. Jen si nejsem u ventilovych vůli.... Nekde se uvádí 0,15 a někde 0,2 a 0,3mm výfuk. U toho prumysláku už nevim vůbec
Brouk 1963, 1.2

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19867
Registrován: 02 led 2003

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od Pětišroub »

Vyfot vnitrek hlavy-vahadla.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

ok1vkt
Příspěvky: 139
Registrován: 13 lis 2017
Bydliště: Lovosice , Teplice

Re: Výměna motoru brouk 1,2 za industrie

Příspěvek od ok1vkt »

Pětišroub píše:Vyfot vnitrek hlavy-vahadla.
Jsou tady nahoře :wink:
Brouk 1963, 1.2

Odpovědět