Faltak

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
SO 545
vw pozitiv
Příspěvky: 4892
Registrován: 27 říj 2004
Bydliště: vych.slovensko-Sobrance
Kontaktovat uživatele:

Re: Faltak

Příspěvek od SO 545 »

simaku tvoje komenty zahreju u srdca asi viac ako fotky
SYSTEM CONTROL
http://www.vwolkers.com" onclick="window.open(this.href);return false; Mrtvy muž

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Faltak

Příspěvek od bubák »

ano ano .. člověk si pak nepřipadá tak, no, sám
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
Petr914
strážce Porsche a krásných žen
Příspěvky: 5507
Registrován: 26 říj 2005
Bydliště: West

Re: Faltak

Příspěvek od Petr914 »

...ty šimáku...hele a to mi řekni...proč ty topníky natíráš...
You can't win 'em all...

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Faltak

Příspěvek od bubák »

aby byly natřený přece
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5879
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Faltak

Příspěvek od pulenejksicht »

bubák píše:aby byly natřený přece
Šímákovi to "nenatřete" .. von si to natře sám :wink:
jdeme frflat na flat ...

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

no, co na to říct. Chlapi díky! Nechci bejt lečo, co se utopilo v žumpě a f4 mě výrazně drží na hladině. Ikdyž těch sr.ček je někdy po uši (máme radost Vincente? Máme!)
nasávač

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

Vážené a vážení,
rok se s rokem sešel a je čas se posunout dál ( tedy přesněji zpět, ale o tom za chvíli).
Dnes Vám chci názorně ukázat, co to znamená, když se řekne prdelí napřed.
Že je podvozek poloviční dezolát se už tak nějak proláklo, při tom vyšlo mimo jiné najevo i to, že v tunelu je to jak na Sahaře a konzervace žádná. A protože unavený štěstí sedne i na lempla, tak jeden ukrutně hodný strejda přes nebezpečí ztráty životních jistot opatřil lemplovi voňavý, originál duper duper retech v množství daleko přesahujícím malé. Lempl nelenil, montérky po nedělním obědě i přes reptání rodiny oblékl, a zanořil se do sklepa rodinný klenot k novým výšinám pozvednout. Nejdříve placku jarem pošudlal, aby se leskla volepyčo, a následně slavnostně přistoupil ke konzervaci. Inženýři v retechu zjevně počítali i s aplikací skrze naprosté pitomce, proto je přibalena naprosto blbuvzdorná a dostatečně dlouhá hadička s hlavou o 3 tryskách (sic!). Nástřik tedy proběhl hladce, vyjma konzervace oční bulvy, při zvídavém zkoumání, jak to vlastně fachčí. Celé dvě piksly padly, mlha přes celý sklep, za kterou by se nestyděl ani Rákosníček, tunel vlhký a zakonzervovaný. Lempl naplněný blahem ještě chvíli šounil kolem voňavé ( a to doslova) placky a nenapadlo ho nic lepšího, než tu a tam zatahat za výčnělky z ní trčící. I stalo se, co se stát muselo, benzinová trubička, zubem času nahlodaná, zůstala v lemplově ruce, zatímco její zbytek se rochnil ve vyvoněném tunelu. Při důkladnější prohlídce i ostatní vedení vykazuje známky značného opotřebení a tedy situace jasně směřuje k odvrtání dna tunelu, NAKONZERVOVANÉHO, DO ŘITI, výměně a zpětnému zavaření.
Jasně, dá se to dělat i takhle, proč ne. Jenom je potřeba dostatečně malé iq, fůra času a tolerance okolí. Nechť se Vám daří lépe!
nasávač

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5879
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Faltak

Příspěvek od pulenejksicht »

já si při každý takovýhle perle vzpomenu jak jsem ti to vymlouval když jsi ode mě bral ty opískovaný disky
když jsi vzpomenu jakýho jsem prodal ovála a za kolik..

tady je opravdu cesta cílem .. :wink: stihneš to na desáté výročí ?
jdeme frflat na flat ...

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Faltak

Příspěvek od Sam »

Bral bych to z druhé stránky, Alespoň se podíváš do tunelu na lanovody a vše pěkně opravíš. To je věc, která se jen tak někomu nepoštěstí a samotného mne mrzí, že jsem ještě tunel nikdy neotvíral.
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

Jj Miloši, měl jsem Tě poslechnout a kde bych teď byl. Pořád ještě věřím, že to nakonec dobojuju, jen ten čas je proměnná, dekáda je silně v ohrožení. Co mě alespoň částečně blaží je, že celá ta stavebnice už není rozstrkaná po dílnách a garážích, ale hezky pod jednou střechou. Třeba to vyjde a na starý kolena si vyrazíme do ruské provincie Tibet.
nasávač

Uživatelský avatar
pulenejksicht
ex beetleboy
Příspěvky: 5879
Registrován: 19 kvě 2004
Bydliště: vwšudezdejší

Re: Faltak

Příspěvek od pulenejksicht »

ale .. já to s tebou myslel dobře ..netuša že cesta je cílem ..kdo si hraje nezlobí ..už jen za ty perly v tomhle topiku a prodloužení života spousty lidí při zdravém smíchu :wink:
u mě jsi frajer tím větší čím dýl to dotáhneš .. výdrž se cení :!: krátkej sprint bez umístění umí každej ..
jdeme frflat na flat ...

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

lanovody, tedy minimálně ten od sytiče nejsou zrovna v 1a stavu. Když se konečně podařilo vydolovat zarezlý bowden (natříkrát střižený, zohýbaný a roztažený), tak vypadla i hromádky rzi objemu malého piva. Benzínovou trubku jsem při pokusu o demontáž totálně zdemoloval uvnitř tunelu a při jednom z pokusů, kdy jsem si ji spletl s lanovodem topení (je jen nepatrně silnější), jsem pocuchal i ten. Takže suma sumárum: lanovody jsou na maděru, odvrtání neodvr(a)tné, akce spuštěna. Ne, že by se z toho nedalo ještě vycouvat, ale..
Obrázek
u některých děr nebylo těžké poznat, kdy jsem skrz
Obrázek
tady bych chtěl začít
Obrázek
a tady skončit
Jedna strana je hotová. Těmi místy řezů si nejsem úplně jistý, jestli máte někdo lepší nápad, nechám se rád poučit. Celé se mi to párat nechtělo, jednak jde přes dno spodek napoleona a druhak vzadu u vidlí je to taky celkem spletitý. Už takhle bude děr cca 90 a to mi stačí.
nasávač

Uživatelský avatar
bubák
ex bubak007
Příspěvky: 2866
Registrován: 03 srp 2006

Re: Faltak

Příspěvek od bubák »

Hele .. nechceš se dát na poezii?
V té nejde o to, jestli na ni máš talent nebo ne, ale o to, jestli máš dost žaludek na to, uvádět to jako záměr a umění dohromady...

Ušetřil bys hromadu prostředků a navíc by to mohlo mít úspěch.
pan chytrej

Obrázek

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Faltak

Příspěvek od lišák »

Nechci nějak brzdit Tvoje pracovní nasazení, ale když pan mistr co nám dělá karosařinu odvrtával spodek tunelu tak měl rám zafixovaný na rovnacím rámu. Jinak jak sundáš spodní plech tak můžeš mít z tunelu krásnou vrtuli.
Každý celek se skládá z detailů.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

:) Bubáku, kluku ušatá, poezie je težkej kalibr, nehledě na gramatiku. U maturity jsem musel odpřísáhnout, že půjdu na techniku (to teda taky nebyl trhák, ale češtinářka to vzala) :)

Lišáku díky, dobrý postřeh, zafixuju. Fotečky bys neměl, klidně sz, díky moc!
nasávač

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Faltak

Příspěvek od lišák »

Bohužel jenom jednu kdy nebyla páteř ještě vzhůru nohama, ale to zafixování je alespoň přibližně patrné.
Obrázek
A druhou po akci. Probíhalo to celé bez mé asistence a fotky mám jen pokud jsem se náhodou nachomýtl poblíž.
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
prak
špión 007
Příspěvky: 4675
Registrován: 19 úno 2003
Bydliště: Prak out of Prag
Kontaktovat uživatele:

Re: Faltak

Příspěvek od prak »

žádný strachy, podlahy to podrží
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

Dobrý den, střeva ven
Obrázek
čekal jsem to horší, ale taky lepší
Obrázek
tudy ten benzín do motoru fakt nedoteče
Obrázek
i ostatní trubky nehlodal zub času
Obrázek
.ale asi přežijou
Obrázek
ale kvůli týhle prasklý svini jsem se s tim jebal dva dny
Obrázek
drobně jsem to pojezdil flexou, ať se to blejská, pxčovole
Obrázek
a udělal detail trubky spojky, pže se takhle borci hádali, esli tam je svár, nebo neni. Je, ale prasklej, zn. chytrá horákyně.
Obrázek

Obrázek
Obrázek
nasávač

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Faltak

Příspěvek od Sam »

Krásná práce, Šimáku. Čtu si tvojí zprávu spolu s tímto topikem, takže trochu s křížem po funusu. I když, tady to na funus nevypadá.
První věc, co mi padla do oka, bylo, že sis nabrousil na odvrtávání vrták, dobrá práce.
Víc bych tunel opravdu už neotvíral, takto to je zcela dostačující. Když už to máš takto otevřený, zvaž výměnu ostatních lanovodů. Ony mohou být zvenku použitelné, ale vnitřek bude mít drážky a lanka v nich budou buď trpět nebo se zbytečně zasekávat. Plynové lanko se dá elegantně řešit bowdenem s teflonem, kdy získáš sametový chod. Mám to tak udělané na oválovi. Ale např. spojkové lanko moc nepořešíš.
Když už máš osazené podlahy, navaření víka tunelu bude trochu oříšek, ale věřím, že zrovna ty vymyslíš nějaký vtipný a originální přípravek na přibodování zpět.

Nakonec musím vyseknout poklonu za to, že konečně vidím, jak to v oválovém tunelu vypadá a kde jsou podpěry lanovodů, zatím jsem neměl tu čest. :D Bůh s tebou...
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19857
Registrován: 02 led 2003

Re: Faltak

Příspěvek od Pětišroub »

teflon mi uplně nezní jako dobově korektní řešení... [-X
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Odpovědět