Faltak

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Faltak

Příspěvek od simak »

tady by melo byt strucne info o tom, co se deje s hromadou srotu v nasi garazi:

dnes: utrhali jsme, co se dalo. ven sly sedacky, blatniky, dvere, koberce a zaludy, co tam natahala veverka.
..a svatek mela flexa. nekdo z majitelu byl velky pritel svareni, takze podlaha se nechce pustit. budu ji trapit i zitra, uvidime kdo z koho.
celkove je auto horsi, nez se zdalo. spousta veci je povarena - dost spatne a zbytek prozrany :roll:
alespon je co delat

p.s. pokud byste nekdo meli neco dilu nazbyt, nepohrdnu. pro zacatek treba plechy na podvozek :)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Simaku, tim faltakem myslis tu 1954-56ku ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

z garaze vymeteno cca 8kg rzi. oval je o cca 8kg lehci. po nekolika dnech odflexovan podvozek. clovicek ktery to varil si dal zalezet. Repatury z poctive 1.0 plechu, varene skrz naskrz :)

vsimnete si vyfuku - custom, materiel viz vyse, nesmrtelna zalezitost. specialitka jsou kolinka, ten clovek musel mit fantastickou trpelivost.

Obrázek

podvozek je celkem ok ( Okem Kobliha), za sve vzaly zadni rohy

Obrázek
Obrázek

a prevodovka - pokud byste vedeli, ze ktereho je roku, dejte mi prosim vedet. ja na to neprisel :oops:

Obrázek

a na zaver bouda, chudera

Obrázek

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Po dalsim vikendu v garazi se s nami rozloucil faltdach a zadni okno. Rozhodnuti postavit kabrio ve me zralo uz dlouho a konecne doslo naplneni. :idea:
Faltdach uz ma noveho majitele, zadni okno je k mani, zatim. Shanim nejaky poradny MOTOR :twisted:

Uživatelský avatar
Mr.Vaahaa
Der Scheibenwischermeister
Příspěvky: 4764
Registrován: 08 bře 2004
Bydliště: v busíku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Vaahaa »

prihod dalsi fotky......jak pokracujes :?:
Vše má svůj čas...
http://www.T2b.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

V těchto měsících probíhá demontáž brzdového systému v oblasti přední nápravy. Následně je plánována demontáž téhož i v částech zadní a střední. Posléze oddělení přední nápravy. ... a pak půjdu do důchodu :)
nasávač

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13940
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Herbie »

tak co simaku ? nejakej posun (smerem do srotu treba ? )
... a vůbec !

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

jo jo, uzralo to, no, ..rozhodnuti. takovou ideu jsem dostal :) jinak delam celkem prdlacku. placka je odstrojena, jen ji opiskovat vyvarit a nasopovat a bude se jezdit :)
nasávač

hellca
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hellca »

trochu bych to uvedla na pravou míru... v garáži je pořád stejná hromada šrotu jako na podzim.... šimák zatim nic nevyhazuje, aspoň co já vim...
jinak prohlásil, že je v garáži moc velká zima a pod touhle záminkou si do bytu přivlekl motor... po večerech se s nim mazlí, bídák!
nedávno jsem ho s nim dokonce načapala v koupelně a podezřele to tam smrdělo beznínem....
ale jinak pohodička. prej to jednou bude jezdit.... :wink:

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15174
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Po rozborce se vokazalo, ze ma naprosto libovej a neponicenej interier. Jisty zhyralec ho totiz precalounil hnusnou kozenkou a tak puvodni Beige Bedfordcord zustal v epesnim stavu :P Gratuluju
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Nedá mi to a podělím se s čtenáři o dnešní zážitek. Zmiňovaný štítek karoserie v bídném stavu byl podroben lázní ve vodním roztoku hydroxidu sodného, čímž došlo během cca 40 minut k uvolnění barevných nánosů. Po omytí vodou byl štítek opět ponořen, tentokrát však do roztoku kyseliny solné. Koroze byla tak odstraněna během dalších cca 30 minut. Poté byl štítek opět omyt, osušen a opatřen novým klarlakem. Vyražená čísla jsou proti původnímu stavu prefktně čitelná, štítek se leskne jak psí koule. Nic pro patinkáře, ale mě se moc líbí. :D

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

a ještě obrázky:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
axoun
Der Österreicher a Pán Hřejivého archivu
Příspěvky: 2776
Registrován: 19 srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od axoun »

... a co takle simaku vylouhovat celý auto.... :wink:

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

to je můj sen, zatím jsem nesehnal dostatečně velkou vanu. Ale až ji seženu ...

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

just for record: monsieur Endl k me naproste spokojenosti vyvaril, nasopoval a zatmelil placku. A to vcetne chybejiciho cisla podvozku. Krásná práce. Foto bude doplneno. :)

Domaci rozpocet to sice skoro neunesl, nicmene chysta se part II - bouda. To bude teprve megarána :roll:

Další postup je odstrojit boudu, natřít placku, rozebrat a pokusit se opět složit přední a částečně i zadní nápravu, smontovat na podvozek, posadit na to boudu, ..... ehm, a mezitím vyhrát 2x ve sportce. :wink:

jo, a eště drobnost. To celé je stále na prodej. Aktuálně za milijón.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

milý deníčku, neuvěříš. Zase jsem strávil spoustu času ku h.vnu. Tak jak jsem psal minule, placka potřebuje natřít základovkou. Protože ale není našopovaná celá, shora podlahy a tunel jsou bez, chytla trochu lišku.
Nevadí, řekl jsem si, lišku sedřel drátěným kartáčem na vrtačce a navíc, sichr je sichr, potřel ještě odrezovačem. Že se jí jako parádně zbavím.
No a představ si, ono néé. Do druhého dne tam byla znova a vypasená jako svině., rezatá až běda se mi smála do ksichtu, mrcha.
Přes týden jsem měl houby a ne čas, takže si ta potvora válela na mý placce šunky až do dneška. Ale už je s tim konec, vzal jsem na ni velkou flexu a rozřezal ji na nudličky, jak činani do polivky.. ehm, teda odrbal kartáčem. Držela se zuby nehty, ne a ne se pustit, nakonec ale jsem ji přemohl a téměř blejskavý plech natřel, syntetikou Protex a štětcem, jak mi radili. Zítra mě čeká ještě spodek, ten je bez problému, jen lepí nějakým šedivým sajrajtem na spoje.

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6102
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Samba »

Budulin píše:Jak tak čtu tak se nenudiš 8)
koukám žumpa par ex.. jako z čítanky..

.. áasi další běžec oblíbené discipliny " s makovici pekně vzhuru,
do zdi dělam klustou ďuru"

.
.
. a o pár let později..

můj milý denníčku..
už procitl sem trošičku,
že chybička se vloudila,
ta žumpa dno neměla..

držím Ti palce hrdino.. :roll:

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

[smilie=lol2.gif] hele Samba, ty jsi dneska snídal vtipnou kaši, co? :)

o vztyčený hlavě nic nevím, ale projekt pod záštitou Usambuly je pro mě čest.
zatím žumpim pomalu a za levno, největší pecky teprve přijdou .. a hned po nich šišky a rány, sem tam pořádná voblož a snad i hustej provar. Celkově to bude auto za raketu.

simak
leštič starých součástek
Příspěvky: 926
Registrován: 20 říj 2003
Bydliště: asinus mundi

Příspěvek od simak »

Dámy a pánové,

po nekonečně dlouhé době Vás hodlám znovu oblažit novinkami z oválkovi garáže.

Díky masivní časové a energetické investici a bohaté podpoře členů f4 ( Petře díky, aceton je jízda) se podařilo opatřit spodní stranu vrchním lakem.

Pro šťouraly a zvědavce, podvozek byl opískován, vyvařen, našopován, natřen štětcem základní barvou Protex, stříkán pistolí základní barvou Protex a stříkán vrchní barvou Universal, vše syntetika, žádná voda. Placka je nyní nesnadno zkorodovatelná, bohužel se ale také nedá odnést, protože váží asi tunu :roll:

a takhle to vypadá:
Obrázek

hellca
Příspěvky: 20
Registrován: 02 čer 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hellca »

ještě pár detailů k téhle vypečené akci:
různé oválkovy součástky se nám postupně, nenápadně, ale zato vytrvale stěhují z garáže do bytu. Jedná se zejména o sedačky, blatníky, ráfky a tak. Asi aby těm krámům v garáži nebyla zima. No, vlastně to skoro vypadá, že se to šimák chystá celý poskládat na půdě... ale nevim nevim, jak to odtamtud pak hodlá dostat. No, aspoň si mimčo, až se narodí, bude mít s čim hrát :twisted:

Odpovědět