Faltak

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Pavlínka
la femme fatale...

Příspěvek od Pavlínka »

rozumím tomu správně, že je na cestě malej Šimi č.2 :P :?: :!:

Sam
vintage patolog
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

:roll:
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

simak
leštič starých součástek

Příspěvek od simak »

Herbie píše:mi z toho simaka jednou jebne
:oops: proste jsem takovej, ale pry se to da prezit.
znam jednu, tu ze me jeblo uz dvakrat a porad v poho :)
nasávač

yahoďák
atrakce fóra flat4.org

Příspěvek od yahoďák »

je to jasný, Šímák chce dofinancovat renovaci ovála prostřednictvím dávek na svoje potomstvo, takže můžeme brzo čekat B3, B4, B....
Obrázek

Pavlínka
la femme fatale...

Příspěvek od Pavlínka »

aby je nenabízel k adopci, to určitě nese víc :twisted:

Pětišroub
stálý inventář fóra flat4

Příspěvek od Pětišroub »

A bude to Filípek, nebo Filoména?
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Pavlínka
la femme fatale...

Příspěvek od Pavlínka »

jsem každopádně pro Filoménu :wink:

Sam
vintage patolog
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

Pavlínka píše:jsem každopádně pro Filoménu :wink:
ok, tak až se zakulatíš, bude jméno pro pavlínčino škvrně jasné. :lol:
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Pavlínka
la femme fatale...

Příspěvek od Pavlínka »

neboj, já se zakulacuju maximálně po hořký čokoládě :wink:

prak
špión 007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od prak »

no já jí radši jím
S broukem v hlavě - Prak von VW Brouk klub Prag a 17. předseda Jeď rychlejc.

simak
leštič starých součástek

Příspěvek od simak »

kupředu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
nasávač

Sam
vintage patolog
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sam »

závidím ti tu trubku od topníku k ofuku skla :wink:
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Herbie
zlej moderátor

Příspěvek od Herbie »

ja cekal ze uz to maj hotovy
ale asi to vyrabej uplne znova :)
... a vůbec !

simak
leštič starých součástek

Re: Faltak

Příspěvek od simak »

po roce Vánoce, trošku tu zatuchlo, větrám:
Věci se hýbou. B1, B2 ok. Ovál ko. Garáž minus. Peníze minus. Práce plus. Čas nula.
Nestěžuju si, užívám si. Fotky dodám.

a ještě pro žumpaře: vyšlo najevo, že to auto bylo zbořený snad všude, kde mohlo. Takže až budu příště pořizovat auto, tak se budu hodně snažit, aby to byla pěkná uloženka, klidně za batoh. To co mám je výborný cvičení pro zkušenýho klempíře, ten ale žádný nepotřebuje.
Tehdy jsem to nechápal a nenechal si to vymluvit. Nelituju, je to zkušenost a ty se předat nedají, jen získat. Takže nové žumpaře neodrazovat, nemá smysl. Stačí varovat a poučit, ostatní se dostaví samo.
nasávač

simak
leštič starých součástek

fotonávod - renovace karburatoru

Příspěvek od simak »

prefix:
- tenhle prispevek neni v topicu renovace karburatoru, protoze tam nepatri
- u tohohle navodu nejsou zadne obrazky, umyslne. Staci, kdyz jsi vsichni prectou, jaky jsem nesika, videt to nemusi
- v miste, kde by normalne byl obrazek udelany megahustou zrcadlovkou s kilometrovym objektivem najdete naprosto originalni zvuk mechanickeho fotoprostroje zenith g613-a
- pri tehle renovaci nebylo ublizeno temer zadnemu karburatoru ani cloveku, odnesla to jen jedna 28pci a verbalne byli napadeni vsichni predesli majitele a konstrukter
- TOHLE DOMA V ZADNEM PRIPADE NEZKOUSEJTE, ne ze by jste to nezvladli, jen je to ztrata casu

- phase 1, preparation
*cvak*
na cistem a prostornem pracovnim ponku velikosti kulecnikoveho stolu si vyrovname potrebne naradi, pripravky, par bilych rukavic a predmetny agregat, v nasem pripade karburator solex 28pci
realita: mezi odsunutou klavecnici, talirem od obeda, stohem papiru a tiskarnou s podarilo najit 2 decimetry ctverecni prostoru, tak akorat pro ten zapraseny, mastny a rezavy bazmek. Sada klicu z hobymarketu se natesene leskne v celofanu a kladivo vyhruzne mlci v rohu (i na nej dojde, ale nepredbihejme)

- phase 2, separation
*cvak*
na cistem a prostornem stole velikosti profesionalniho poolu lezi s chirurgickou presnosti vyrovnana chirurgicky cista sada znackoveho naradi a pod ni neme chirurgicky presne rozebrany karburatorr. Vse se leskne a jevi vsechny znamky fungl novoty. bile rukavice odpocivaji opodal.
realita: tech par drobnosti, ktere se podarilo po trech hodinach silou a jeste vetsi silou z te potvory vyrvat jsou castecne zakutalene kdesi ve zmeti kabelu pod stolem, castecne se o ne pretahuji kluci a neco spolykal Filip (B2).
co je ale nejhorsi, ty podelane klapky ne a ne dostat ven. Na obou jsou sroubky snad zarostle. Na obou dlanich mam od sroubovaku mozoly jak honimir maximus, sroubky maji hlavicky jak placicky, uplne bez nuty. Dalsi tri hodiny v tahu, dalsi sramy na prstech, klapce a karburatoru samotnem.

- phase 3, depresion
*cvak*
jeste jednou reknes cvak a urazim ti pazoury, tahni s tim fotakem do rite! selhaly vsechny pokusy, startuju flat, projizdim sambu, ejhle. Ty poje..bany sroubky jsou zespodu rozklepany! ted asi klepne me. takze jinak, presaltujem na vyssi level, v hlavni roli prima bruska, milion otacek, vyrobce hung-tin-dong. opatrne odbrousime presahy sroubu na spodni strane, neposkodime ani osicku, ani klapku, ani karbec, ciste brousime jen ty ...zatracene, ted mi to vyklouzlo, to se rozlesti. tak pekne pomalu a opatrne odbrousime .. sakra prace, toho lesteni bude vic. tak a ted hezky sroubovak a uz to musi jit. musi musi musi, boli, boli, boli. ten parchant, proc musel vyklouznout a zajet mi do stejneho mista na ruce uz poreti, au, au, au. tak jinak, znovu bruska, tentokrat zhora. racionalita ustupuje, zvire se dere na povrch. pockejte vy maly zmetci, ja vas ven dostanu, i kdyby kladivem (stale tise v rohu, jen trosku bruci)

- phase 4, breakpoint
*cv..krrrrr*
a je to. odbrouseno co slo. vlastne i to, co neslo. to rozlesteni asi nepomuze, ale snad jsem netrefil zasadni mista. a dovnitr stejne nikdo koukat nebude. ted uz jen pekne odvrtat. sada vrtaku do nerezu, krasna nova, odstupnovana po par desetinach, to nemuze nejit. Vrtam, vrtam, jde to jak po masle. tlacit primerene, pekne spravny uhel, proti pootoceni zajistit. ups, dalsi ryha proti planu, ted uz je to asi jedno, hlavne ze jsem skrz. teda, jak je to mozny, spocitany to bylo, ruka pevna jak skala a dira je vedle. skoro, je to tak napul, taky dobry. tak jeste ty dalsi. Vrrr, vrrr, vrrr. Mimo, skoro, temer dobry. no, jeste par karbecu a mam to v pazi. a ted klapky hezky ven. Nic, nejdou, ty zatraceny sroubky tam drzi i po odvrtani. taham sem tlacim tam, nic. Tam sem, tam sem, co? nic! zvire zvitezilo, kladivo se vymrstilo ze sveho rohu a se zlovestnym hucenim vklouzlo do pravice. zdmi paneloveho domu se nese rinceni kladiva v rytmu techna. chvili zleva, chvili zprava, vsak oni ven pujdou. jeste tuknout, trosku vic, ne, tak jeste vic. a jeste petkrat. no, vzdyt to nic nebylo, a je to, jsou venku, presne jak jsem rikal. v tele karbose je konecne pusto, az na ty ornamenty. ale ty jsou i na klapkach a osickach, tak to hezky ladi.

- phase 5, break
pauza. dobojovano, rozebrano. bilance: doba provadeni 8 hodin, pracovni neschopnost 2 dny, karbec na hadry, naradi na vyhozeni. ponauceni: jeste nevim, bud ze se to toho clovek nema vrtat, kdyz to neumi, nebo ze chybama se clovek uci. mozna od kazdeho neco, ale nic noveho, to jsem vedel i pred tim.

- phase 6, future
co dal? cest je nekolik, mozno i kombinovat. a aby to bylo zajimavejsi, tak o dalsim postupu rozhodnou ctenari:
a) zahodit, koupit jiny, zrepasovany
b) pokracovat, byt vysledek bude horsi nez vychozi stav
c) tajna zbran, pokracovat na 2. kousku, ktery mam v zaloze :twisted:

jen poznamecku: na a) nemam penize, na c) nesahnu, alespon jeden chci mit v celku. takze koukejte hlasovat pro b)
nasávač

Herbie
zlej moderátor

Příspěvek od Herbie »

Simaku, miluju tvoje slohova cviceni :)
uz od dob kdys popisoval svoje zapoleni s cernym mexikancem jsou tvoje texty jedna z nejlepsich veci co jsem okolo brouku cetl.

Muzu jen tise zavidet ze neceho podobneho nejsem schopen
Maximalne ti muzu nabidnout pomoc s repasi toho kousku cos jeste nerozebral :)
... a vůbec !

Petr914
strážce Porsche a krásných žen

Příspěvek od Petr914 »

...dokonalá anabáze...

...vykašli se na to a buď nech vyčistit ten druhej,kladivem ni vercajkem s doživotní zárukou nedotčenej...nebo kup další kus,aby byl furt jeden navíc... :wink:
You can't win 'em all...

VWPaja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VWPaja »

..ty vo.e simaku,pajšl mě bolí ještě teď,pro slzy (smíchu,bulel jsem jak želva)jsem to louskal cca 30 min. =D>
Ale vzpomněl jsem si na dobu dávnou a karbec k motorce co nakonec dopadl stejně,byl vyhozen a nahrazen jiným.

pulenejksicht
ex beetleboy

Příspěvek od pulenejksicht »

si ty vwcka umis uzit :wink: .jen tak dal ..sranda musi bejt ..
jdeme frflat na flat ...

Žanek
vrchní logistik a pokročilý sysel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Žanek »

dokonalý popis situace, kterou jsem si taky vyzkoušel - lochčil jsem se tak, že kolegové v kanceláři nabyli dojmu, že poslední trapné zbytky mé příčetnosti se rozplívají v nenávratnu a pokud někdy hraju, že nejsem blázen, tak asi jen z recese..........
(o\_!_/o) - jezdím Hektorem
NO CHROM......NO PROBLEM

Odpovědět