Dědek 58

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Dědek 58

Příspěvek od Rychnak »

Tak mám tady novej projekt, dědek 58 - auto zatím cca rok stálo. Za 2 týdny se mi žení kamarád ze střední a chtěl odvézt tímhle broukem, tak jsem se rozhodl auto alespoň základně "rozdrandit"
IMG_20170806_142342.jpg
Zatím jsem vyměnil komplet hydauliku za novou TRW a dal jsem dvouokruhový válec, nejsem velký fanda jednookruhu :) nové trubky a hadice.
IMG_20170819_175155.jpg
Motor už běží, převodovka, převodka - vyměněný olej, náprava namazaná

Ještě musím vyčistit nádrž; opravit elektroinstalaci a auto by se mohlo hnout. Bohužel nejsem Lišák, tak to všechno nestíhám dokumentovat, ale pár fotek určitě bude;)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Dědek 58

Příspěvek od Sam »

Krásnej kus!!!
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Rychnak
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 574
Registrován: 11 kvě 2010
Bydliště: Brno

Re: Dědek 58

Příspěvek od Rychnak »

Budu mít i rovnou pár dotazů - čím nahradit "gumičky" v liště stěrače? dá se někde na to něco koupit?
Kde sehnat látku na opravu čalounění?

Uživatelský avatar
wally
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2294
Registrován: 20 říj 2010
Bydliště: Praha 9 skorovenkov..:o)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dědek 58

Příspěvek od wally »

Rychnak píše:Budu mít i rovnou pár dotazů - čím nahradit "gumičky" v liště stěrače? dá se někde na to něco koupit?
Kde sehnat látku na opravu čalounění?
Kup celé ramínka. A pořádně dotáhni, Kostě jeden uletěl cestou na Trenčín při dešti. :wink:


Pěkný auto!!!
Myslíme to vwážně...;o)
First Czech EBI-Racer on Weber carbs :D
------------------------------
Wally T2b doka 1976 - 2276ccm /brutal doka :)
Florián malookno 1963 - 1584 ccm
Karel KG 1963 - WBX / Typ5 / ???? ccm
Blue T2a 1970 Deluxe / 1679ccm / C25 /1x DRLA40 / CSP Python
------------------------------

sevwer
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 331
Registrován: 29 lis 2014
Bydliště: Josefův Důl

Re: Dědek 58

Příspěvek od sevwer »

...
pěkná 58"
sám jsem byl překvapen - v autokelly jsem vloni objednal "original " sadu stěračů bosch na brouka dědka malookno 62" a druhej den byla..., dokonce objednali pro jistotu sady dvě s tím ,že nehodící vrátí , jedna byla na ještě menší oválkovské okno ...

k sedadlům jsem kvůlivá technický,měli kecy za přední a zapsali to předloni do závad- rozpadající se sedadlo řidiče , zakoupil koženkové "original" potahy na ročník 62 paruzzi str.338katalogu ... relativně drahé jakjinak čínské :D navíc nebyly skladem jiné, než černé a nesedí :D , z obavy aby zkušebnímu technikovi na STK neprojela vinutá pružina sedadla do anu,recta zkr. perdele... vypodložil jsem to pap.kartonem :D , Tak tudy ne =slepá ulička -splnilo to účel ale .... , koženku a černou zásadně nebrat je ráno studená a lepí se , černou, už vůbec ne -na stk jsem čekal v 2hodiny v32°C na přímém slunci ...kupodivu pružiny nepronikly ...., technik v šortách - si spálil prdel ,když dosed :mrgreen: ...takže znovu lépe a jinak u J.J.v Kuří - paruzzi objenal čalounickou koňskou žíni=trávu čico to je za matroš ....už předtvarovanou paruzzi str.341,sedák i opěradlo , oba kartonky, a odvezl to k čalounici - v Liberci Kateřinkách je učňovské středisko , takže tu pár čalouníků v okolí máme , a po bavlně a ukázce mnoho ostatního potahového materialu sem to objednal se zesílením partií ve světle hnědé cognac umělé kůži , ala interier 356 ,už by to mělo být hotové ... tak se proto stavím a uvidíme, když to nebude ostuda nafotím výsledek ...
původní záměr byl čalounění sedadel ušít v sepraný /stone washed /modrý denim =v jeansu , ale nechal jsem si to rozmluvit prý by mne to neuneslo...
dickholmer 62" druhá reinkarnace, po 20ti letech do stejný řeky ...

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Dědek 58

Příspěvek od Kauly »

moc pěkný , země původu ? historky z natáčení ?

Odpovědět