Olan47 1302S

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od ToSvo »

kdybys vyhazoval tu starou páčku, tak dej vědět. potřebuju z ní jen určitou část.
Přílohy
bug_super_71.jpg
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

Děkuji, zkusím znova prostudovat a snad to pochopím :-)
Páčka má nefunkční spínač světelné houkačky, pořád ji chceš?
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
ToSvo
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 333
Registrován: 11 lis 2016

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od ToSvo »

potřebuju z ní je kousek plastu. když tak napiš do zprávy, jestli je to možné, případně, co za ní budeš chtít. díky
VW Brouk 1971 1.3L, pastel white/dogtooth blue
https://tosvobuba.wordpress.com

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

No jo, toto fórum má pomáhat i těm co nejsou profesionálové ani automechanici ani alektrikáři.
Takže až někdo kdo není elektrikář jako já nejsem, začne předělávat světla na H4 paraboly, tak se mu to může hodit...............
Nezkontroloval jsem zapojení konektorů na H4ku, vše jsem si zapojil a otestoval bez namontování do blatníků a co...vše fungovalo, pak jsem světla zašrouboval do blatníků a myslel jsem, že mám vyhráno. Rozsvítím a praskne pojistka.....aha asi nějaká chybka, vymontovat světla zkontrolovat jestli nemůže být někde zkrat (pouze opticky), výměna pojistky (omylem za silnější).........znova otestování mimo blatníky a namontování do blatníků.....rozsvícení a svítíííííím, ale po chvíli mi přišlo, že má brouk vyhřívání světel [-X nene nemá a jistě nikdy neměl :-)
Spálil jsem se o pružinu na rámečku a začal zkoumat čím to je........zkušení a modří jistě vědi, jen na H4kách byly přehozeny konektory zem a přívody + #-o
Kdybych se byl býval lépe učil....atd atd :-)
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

Zadní sedačky jsou úžasné ;-)
Zadní sedačky jsou úžasné ;-)
Myslíte si, že to jsou originál potahy, dají se někde sehnat přední v této černo červené barvě?
IMG_20171025_190100.jpg
IMG_20171025_190021.jpg
No a v pátek tradá na technickou :shock: uvidíme co uvidíme.......když to projde, tak to zapiju :roll:
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

Tram ta da dáááááááá..............tak můžeme na silnici, technickou máme s pár lehkýma závadama za sebou =D> =D> =D>
.................. a to i díky tomuto foru!
ToSvo to umí pěkně nafotit, já moc ne ;-) Rozhodně pěkně pršelo a přestaly svítit brzdová světla
ToSvo to umí pěkně nafotit, já moc ne ;-) Rozhodně pěkně pršelo a přestaly svítit brzdová světla
Taková pěkná památeční ;-)
Taková pěkná památeční ;-)
Samo že tím práce nekončí, ale je to příjemný vědět, že se můžu kdykoliv povozit :oops:
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

Nazdar broukaři,
měl bych tu zase jednu prosbu o radu či potvrzení. Přestala svítit zadní brzdová světla, a vše ukazuje, že nefungují čidla, protože když si to na konektorech, která vedou k čidlům, natvrdo propojím, tak zadní světla svítí. Tím pádem proud k čidlům na brzdovém válci taky jde, taky změřeno. Jen mi nejde dohlavy, že odejdou obě najednou. Není v tom ještě nějaká jiná finta?
Poznal bych vůbec, že jedno je špatné? Jsou do série zapojené, takže asi ne :roll:
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od evinsen »

dlouho ti fungovalo jenom jedno,a teď ti lehlo taky. pokud nemáš funkční kontrolku Bremse je to jediné rozumné vysvětlení...

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

Ta funkční není, na tu se chystám až pochopím to zapojení :-) :-) :-) Díky za potvrzení!
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od udeeska »

Vem do ruky zkousecku,posad nekoho za volant,ze by Ti slapnul na brzdu a zmer budto Ohmetrem,nebo pres nejakou baterii se zarovkou zapoj okruh pres kontakty cidel a uvidis...
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

udeeska píše:Vem do ruky zkousecku,posad nekoho za volant,ze by Ti slapnul na brzdu a zmer budto Ohmetrem,nebo pres nejakou baterii se zarovkou zapoj okruh pres kontakty cidel a uvidis...
To jsem udělal a naměřím pouze na konektoru přívodních 12V, ale pak už na žádném nic (mám spínač s 3konektory), měřeno zkoušečkou se žárovkou.
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od udeeska »

Hmm...tak vymenit,treti konektor je na kontrolu funkcnosti na palubce. Kdyz je prehodis rychle tak neni ani potreba odvdusnovat.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

Vyměněno a brzdy svítí, takže opravdu obě kaput. Snad se to nezavzdušnilo, na první šlápnutí a prošlapání vše OK.
Zároveň jsem vyměnil ložiska na zadním kole (vnitřní, vnější). Moc hezká práce, pár věcí se odpojí, pár věcí vyklepne, pár naklepne a zapojí a je to :-) Samo, že stará gufera dostat vem byl vopruz, ale nakonec vše šlo dobře.
IMG_20171105_150717.jpg
Teď mne trápí dynamo, snažím se ho vymontovat, aniž bych dal motor z auta ven. Snad se to povede až povolím sání a domeček pod ním. Ale jist si nejsem. Vyplatí se dát dynamo na repasy a nebo koupit cca. za 3.000,- nové?
Na baterce nenaměřím téměř žádne zvýšený napětí, kontrolka na palubovce svítí až do cca. 2500 otáček.
No a prý to může být i relé, ale to už teď asi nezjistím......uvidí se, zda to je zbytečná práce, nebo ne................vlastně není, dynamo divně hučí, takže aspoň vyměním v něm ložiska ;-)
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Herbie »

Olan47 píše: Teď mne trápí dynamo, snažím se ho vymontovat, aniž bych dal motor z auta ven. Snad se to povede až povolím sání a domeček pod ním. Ale jist si nejsem. Vyplatí se dát dynamo na repasy a nebo koupit cca. za 3.000,- nové?
Na baterce nenaměřím téměř žádne zvýšený napětí, kontrolka na palubovce svítí až do cca. 2500 otáček.
No a prý to může být i relé, ale to už teď asi nezjistím......uvidí se, zda to je zbytečná práce, nebo ne................vlastně není, dynamo divně hučí, takže aspoň vyměním v něm ložiska ;-)
1- demontáž z auta bez vyndání motoru se tu někde řešila ... vezmu to ve zkratce
-shodit řemen
-musíš povolit vrtuli v sahaře, matici (gola 36) úplně vyndat, neztratit podložky
-povolit ty čtyři sroubky M6 na plechových "prsou" zepředu na sahaře
-sundat pásek co drží dynamo na noze/podstavci
-pak pohybem jako jezkem v kleci vytáhneme dynamo ven :) (vrtule ti zůstane uvnitř sahary)

Lze to také provést tak že sundáš haubnu, panty haubny, povolit saharu všude kde drží a jako cele vytáhnout i s dynamem směrem vzhůru


2 - repas se vyplatí pokud není dynamo spálené, druhovýroba bude stát za prd
určitě vyměnit ložiska, srovnat kotvu a vyměnit uhlíky

3 - začal bych ale výměnou dobíjecího relátka, to bude podle mě prvotní příčina tvých potíží :)
... a vůbec !

Uživatelský avatar
marena1989
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 271
Registrován: 04 led 2009
Bydliště: Nový Bor - (Liberec)

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od marena1989 »

Než jsem to sesmolil tak byl Herbie rychlejší vše důležité bylo řečeno ... ;-)
VW Brouk 1200 Mexico 1982, Edice Special Bug ... :wink:

Uživatelský avatar
Olan47
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 721
Registrován: 16 říj 2016
Bydliště: Praha východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Olan47 »

No tak pokud to jde vytahnout, tak jsem jen málo řešil ježka v klecy, protože všechny body před tím jsem vykonal a ven to nešlo :-)
Tak to večer v garáži zkusím znova a znova.................
Je šance to relé otestovat jinak než při běžícím motoru, výměnou za jiné (stejně jiné nemám :-( )

Díky za info ohledně té repase, ještě prosím tip, kdo to v Praze či okolí udělá? Herbie nemůžu si to nechat udělat u tebe?
Olan47
#brouk#beetle#1971#1302#
#bus#T2b#westfalia#1977

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Skid »

Olan47 píše:No tak pokud to jde vytahnout, tak jsem jen málo řešil ježka v klecy, protože všechny body před tím jsem vykonal a ven to nešlo :-)
Tak to večer v garáži zkusím znova a znova.................
Je šance to relé otestovat jinak než při běžícím motoru, výměnou za jiné (stejně jiné nemám :-( )

Díky za info ohledně té repase, ještě prosím tip, kdo to v Praze či okolí udělá? Herbie nemůžu si to nechat udělat u tebe?
Já vyndavám druhým způsobem, že sundám haupnu, držáky haupny, a celou saharu převleču přes olejovej chladič.
Jinak relé zakup nové, to je položka, která není tak drahá a je dobré jí mít doma v šuplíku jako náhradní. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Pětišroub »

táhlo termostatu
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Herbie
zlej moderátor
Příspěvky: 13943
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Praha

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Herbie »

Olan47 píše:No tak pokud to jde vytahnout, tak jsem jen málo řešil ježka v klecy, protože všechny body před tím jsem vykonal a ven to nešlo :-)
Tak to večer v garáži zkusím znova a znova.................
Je šance to relé otestovat jinak než při běžícím motoru, výměnou za jiné (stejně jiné nemám :-( )

Díky za info ohledně té repase, ještě prosím tip, kdo to v Praze či okolí udělá? Herbie nemůžu si to nechat udělat u tebe?
Možná jsem na něco zapomněl :) už jsem to dlouho nedělal :)

Test mimo auto udělat lze, ale chce to trochu přípravu.
Kdysi jsem si na to udělal bazmekt kde mám elektromotor co točí dynamem, a vlastně samotný dobíjecí okruh si vytvořís na stole
mrkni sem ...
viewtopic.php?f=14&t=10544&p=332391&hil ... mo#p332391

A udělat si to u mě bohužel nemůžeš, sem línej, nedělám :)
Jediné co pro tebe můžu udělat je půjčit ti na chvilku ten bazbekt, když mi ho neztratíš
... a vůbec !

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Olan47 1302S

Příspěvek od Skid »

Pětišroub píše:táhlo termostatu
Tak na to jsem zapomněl, to tam nemám. :-D
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Odpovědět