T2b Pedro

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Ahoj,

už jsem tu pár let víceméně pasivním členem a za ty roky mi bylo mnohokrát dobře porazeno. Jelikož si tu neplatíme žádné členství, pokusím se jako protislužbu dávat informace o tom, co se mi na autě povedlo a nepovedlo. Třeba se někdo inspiruje a nebo mi patřičně vyhubuje, když něco zprasim :D .

Takže asi bych měl začít od začátku- tohle je náš Pedro:
pedro.jpg
pedro.jpg (73.94 KiB) Zobrazeno 13877 x
Fotka je z roku 2007, kdy jsem auto pořídil. Na úvod je třeba říci, že auto je nenávratně napadeno kutilem. Určitě nepatří do sekce dobových klenotů. Některé úlety se mi daří postupně napravovat, jiné se mi líbí a nic s tím dělat nebudu.
Něco k identifikaci:
-Kastle - T2B r.78 (tedy alespoň ty papíry, auto je podle mě sestaveno ze dvou :D )
- Motor- 1,6 AS dvoukanál (toho času roztroušen po dílně), loni a předloni jsem jezdil s 1,6 AD jednokanálové hlavy(archivován jako rezervní), nyní 126 Industrie

Někteří z vás už asi auto viděli jezdit po okolí na Benešovsku, tam parkuju, Praze, tam hniju přes týden, a Choceňsku, tam se občas podívám.
Kdo viděl, tak si ho určitě s žádným jiným nesplete. Jak jsem psal výše, něco předělat lze, něco nikoli.
Vezmu-li to od čumáku, nelze přehlédnout dvojitý přední nárazník s přidaným "bezpečnostním" prvkem :) . Tahle věc se někomu líbit může a druhému nemusí, já jsem toho názoru, že by mi to mohlo eventuelně trochu pomoci v případě nárazu. Ačkoli si nedělám iluze a destrukční zónu těhle auto všic dobře známe :roll: .
P6062271.JPG
Další věcí "navíc" jsou zpětná zrcátka alá Avie. Na ně se chystám a asi půjdou pryč za standartní.
Dostáváme se ke kolesum. Ta se mi líbí tak jak je předchozí majitel udělal, takže asi klasiku dávat nebudu, resp za těch pár let jsem na ně nesáhl. (nepočítám-li údržbu brzd a výměnu ložisek.)
No a když auto pěkně obejdeme, dostáváme se dozadu, kde se předchozí majitel vyřádil nejvíce, ale to zas příště- musím najít fotky :)
Přílohy
P6062207.JPG
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Tak jsem něco našel, až najdu lepší fotku, tak vyměním. V zadu je na zadních dveřích přidělaná rezerva. Roky jsem to tak měl, ale už mi to točí a hlavně z důvodu bezpečnosti tuhle vychytávku ruším- dveře díky tomu nedrží otevřené, padají. Je tam udělaná tyčka, kterou se pak zajistí. Momentálně tedy přemýšlím kam s rezervou. Pod přední sedadla nepřipadá v úvahu- tam přijde kulatá nádrž na plyn (o LPG poreferuju za 14 dní a dám fotky z aktuální instalace). Rezerva v předu, vím je to věc vkusu, ale mě se to pak tolik nelíbí.
P6042161.JPG
Pod rezervou už si určitě modří všímají zváštního víka motoru. K tomu tedy více:
Předchozí majitel dělal s nerezem. Na autě je mnoho prvků, kde se nerez využil. Více toho je v interiéru- tam se postupně dostanem. Toto víko je tedy vyrobeno z nerezu. Hlavní důvod proč, byla téhož času nutnost vyvézt plnění samodomo LPG ....a pak taky chlazení motorového prostoru. Neobtěžoval se totiž kolem motoru dát plechy, co tam patří, byl tam prostě jen tak nahatej :) (vyjma sahary a plechů na válcích- jen vrchních ovšem). Plechu už mám kolem všechny, ale víko asi zůstane, přijde mi, že dát do prostřed nerez síť aby se líp chladil motor není úplně zlej nápad. Uvažuju správně, nebo to na funkci rostlináře nemá vliv?
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Při pohledu do interiéru si asi mnozí veteránisté trhají vlasy :D ale vězte, že tady už ani svěcená voda nepomůže. Navíc je to auto na výlety a pro nás je momentálně důležitější praktičnost než dobová korektnost. :oops:

Tak tedy postupně:

Pedro je papírově bus 8+1. Zpočátku jsem tam měl prostřední lavici, nebylo to však ono, šla ven. Chtěl jsem aby spolu mohli lidi kecat když se jede na festival nebo na fotbal. Vyrobil jsem si samodomo protější lavici a koupil starší lednici na 12v aby bylo studený pívo.
P6062212.JPG
V předu je to klasika 2+1. Protější lavice je menší, ale i tak, když jedem s týmem na fotbal, vleze se nás 9. No a když se vyhraje, dovedete si představit tu cestu domu :D .
P6062198.JPG
V současné době plánuji udělat vyndavací kuchyňku vedle lednice- auto se stává spíše rodinným vozem.
Zadní lavice je rozkládací, celokovová se zvláštním zavěšením. Hodlám si udělat repliku westfálkové (už mám panty).
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

A poč je interiér tak prosvětlen?
proto:
Pedro7.jpg
Pedro7.jpg (49.89 KiB) Zobrazeno 13832 x
Není to moje práce, ale jsem za ní rád. Střecha se asi o 30cm otvírá, elektronicky- závitová tyč plus motorek stěračů :D
P6062196.JPG
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Prvně za hranicemi loni :wink: :
Pedro1.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

... a něco z aktuálních příprav na sezonu...
WP_20160424_009.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Giovanni
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 303
Registrován: 15 bře 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od Giovanni »

Krásnej busík, luxus! =D>
Stará láska možná rezaví, ale na to to nejezdí :heart:

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Tak Pedro letos absolvoval další veselku. Tentokrát tu naší :)
DSC_3928-2.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Připojil se ještě můj druhý projekt, Jawa-ČZ 356. Je to asi trochu OT, ale taky vzduchem chlazené :) . Makal jsem na tom dvě zimy.
DSC_3747.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od eLzyx »

super oba stroje. Závidím tu střechu v T2, to je pecka.
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Mám najeto prvních cca 2000 km s letos nadanou industrií 126- 1,6 SP

Dojmy jsou zatím spíš rozpačité. Zdá se mi o dost línější, než předchozí 1,6 jednokanál, který byl v autě loni a předoni. Předpokládal bych opak, nechával jsem udělat nová vodítka a sedla v hlavách, motor byl přetěsněný, ale stále nejsem úplně spokojen s výkonem.

Po návratu z dovolené jsem minulý víkend musel vyškubnout motor- začalo se to počůrávat. Únik oleje nebyl velký, jen několik kapek pod autem na parkovišti, ale zdálo se mi, že se to zhoršuje. Ohledal jsem motor a došel k závěru, že to musí dělat olejový chladič. Od oleje byla totiž hlavně strana motoru od chladiče, už od shora a olej tekl podél třetího válce dolu. Při strojení na jaře jsem měnil původní klasický chladič za odskočený. Zkoušel jsem, jestli propouští, ale ne pod tlakem #-o . Tak tedy v sobotu motor ven, odstrojit, zkontrolovat odkud olej vane a v neděli nandat vše zpět. No co, někdo se celej víkend válel na plovárně s občasným opláchnutím, já se válel pod autem a oplachoval olejem a mourem z podvozku. Romantika :D
Po odstrojení jsem se utvrdil o olejovém chladiči, vyměnil a v neděli narval motor zase zpět.
IMG_20160820_140441.jpg
Zatím jsem moc nenajel, ale zdá se mi že se to minimálně zlepšilo. Po delší době pár kapek pozoruju.. Nevím jestli to není jen zbytek, který před tím zeblil zevnitř plechy, saharu atd.. Budu muset ještě víkend či dva pozorovat a uvidí se. Viditelné a dostupné plochy jsem prostříkal čističem na brzdy odmastil a otřel, ale určitě ne všechno.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Motor se mi zdá línej hlavně v nízkejch otáčkách. Možná to nebude vůbec motorem, ale už nevím co jinýho by to bylo. Nejdřív jsem si říkal, že to bude dělat rozdělovač, vyměnil jsem - nic. To samý karbec. Říkám si, že to musí někde přisávat vzduch? Taky jsem si myslel že pokles výkonu způsobuje únik talku u chladiče, ale žádná změna. V nízkých otáčkách je to línější, ale když se rozjede, tak vrčí a táhne pěkně. Nízké tedy kolem 2 až 2,5 tisíc. Variantu, že je motor prostě volítanej nechávám až jako úplně poslední :D . Budu muset změřit tlaky a znovu přetěsním sání, ať mám klid a uvidí se.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

V červenci taky proběhla přestavba na ofiko LPG. Zatím jsem ale ve fázi testování. Plyn mi stále trochu zamrzá. Bude třeba více tepla.. Nafotím a popíšu až bude stopro funkční.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Roky jsem chodil kolem a hledat argumenty, proč se ještě nepouštět do kastle. Tuhle neděli mě něco osvítilo a když jsem se po hodině probral ze sna, držím v ruce kladívko a šroubovák. Pedro to řádně odskákal, tak jen doufám, že letošní zima bude sakra dlouhá :D
Přílohy
20161106_125903.jpg
20161106_125912.jpg
20161106_125922.jpg
20161106_132001.jpg
20161106_132006.jpg
20161106_132021.jpg
20161106_132407.jpg
20161106_132413.jpg
20161106_132941.jpg
20161106_163756.jpg
20161106_163822.jpg
20161106_163829.jpg
20161106_163915.jpg
20161106_163921.jpg
20161106_163931.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Poslední opravy kastle asi dělali nějaký kajakáři v loděnici. Plecha neměli tak celej spodek nalaminovali :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od Skid »

Ty brdo, pekny modelari. Drzim palce abys to vse dal jak ma byt. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
eLzyx
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1050
Registrován: 20 říj 2011
Bydliště: Bílina

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od eLzyx »

tohoto se děsím ... rejpnout do toho. Ne ne, letos motor, převodovka, zakamuflovat dirky, STK se všimným, pojezdit a kastli až příští rok.

Každopádně také držím palce (občas, někdy je potřebuju k práci), ať se dílo zadaří
VW T2b 1973 1.6L, pastel white/kansas beige

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

No, snad se to nějak zmákne. Motor ještě úplně dořešenej nemám, ale tohle už prostě letos muselo být. Dlouho jsem to odkládal a na předních blatníkách už upadlo i lamino a bylo vidět skrz (ještě že na tý technický slyší na tulamorku). Letos to vidím tak asi na sehnání plechařiny, zavaření a stříknutí plničem se základem. Novej lak na celym autě určitě dělat nebudu. Jak z finančních, tak časových důvodů. Manželka možná vymyslí nějaký obrázky na zasažená místa :D. Stříkat to celý budeme za rok. Na barvu to nejezdí a mě to voprejskaný nevadí. [-X Navíc během sezońy se zjistí případné neduhy současních prací a opraví se. Teda aspoň tak si to představuju :D
Naposledy upravil(a) gandy dne 17 lis 2016, celkem upraveno 1 x.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Perníček oloupán, už se začalo krájet :D
20161117_095108.jpg
20161117_095045.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekorektní Pedro

Příspěvek od gandy »

Jde to pomalu, ale nevyměknem :)
20161126_132845.jpg
20161120_170845.jpg
20161120_160719.jpg
20161120_132757.jpg
Jsem zvyklej se do všeho vrhnout po hlavě, ale tady jsem se asi trochu přecenil :? . V létě musí Pedro vyjet na dovolenou, snad to zmáknem.

Mimochodem, doporučil by někdo kvalitní tmel na sváry, tmel na kytování (je to správný í ? ) a barvu na podvozek? Mrknu ještě po fóru, určitě už někdo řešil..
Dík
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Odpovědět