T2b Pedro

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:Tak jsou ty bubny možná šišaté,nebo zvlněné přední disky. Pakny,nebo přední obložení Ti kopíruje nerovnost a proto pedál pulsuje.
Přední kotouče i destičky taky nové..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Tak zkus trošku líznout ty pakny, jak jsem psal. Mě to dělalo vždycky u nových obložení. Mluvím samozřejmě o zadku, bubny

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Pekař z Boščehrada píše:Tak zkus trošku líznout ty pakny, jak jsem psal. Mě to dělalo vždycky u nových obložení. Mluvím samozřejmě o zadku, bubny
Zkusím. Zdá se mi, že po těch 800km je to lepší.
Asi na tom zabrušování a pak zase vybrušování něco bude :D .

Dík!
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Horní lavice připravena.. stejným způsobem jako ta spodní- překližka, vosk, sucháč, sešívačka...
IMG_20180725_103948.jpg
IMG_20180725_122012.jpg
IMG_20180725_122139.jpg
IMG_20180725_122147.jpg
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Už se dostalo i na stan..
IMG_20180801_201857.jpg
IMG_20180801_201925.jpg
aaaa.... alternativním zdrojem energie se řadíme do klubu místních solárních baronů :D
IMG_20180803_073358.jpg
IMG_20180803_073414.jpg
Za tmy jsem to tam prdnlul, ale ještě nejsou učesaný kabely a tak.. Nicméně po ránu, když ještě slunce nesvítilo přímo na něj, nebo dost z kolma, tak mi MPPT cvakal mezi nulou a jednou ampérou, jestli jsem se teda správně díval.. nebo 0,1... no kdo ví. Ještě se s tím učím :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Tak jsem to stihnul téměř za pět dvanáct. Za pár hodin vyrážíme na jih a vypadá to, že mám připraveno.. Pár bezesných nocí to teda stálo, zatím je to spíš polotovar, radost však převeliká.. Teď už jen doufat, že se nám Pedro za téměř dva roky lázní a rehabilitace odvděčí a doveze nás tam i zpět :D
DSC_0003.JPG
DSC_0004.JPG
DSC_0005.JPG
DSC_0006.JPG
DSC_0007.JPG
DSC_0008.JPG
DSC_0009.JPG
DSC_0010.JPG
DSC_0011.JPG
DSC_0012.JPG
DSC_0013.JPG
DSC_0014.JPG
DSC_0017.JPG
DSC_0018.JPG
DSC_0020.JPG
DSC_0021.JPG
DSC_0022.JPG
DSC_0024.JPG
Přílohy
DSC_0023.JPG
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pětišroub »

eňo ňuňo !
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Super, gratulace! Ta kuchyňka je záměrně posuvná? Nebo to bylo jen foceny v zatáčkách? :D

Uživatelský avatar
Radek
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 770
Registrován: 10 bře 2004
Bydliště: mezi Libercem a Děčínem

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Radek »

Paráda. A udělaný vlastníma rukama k obrazu svému. Klobouček.

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19861
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pětišroub »

Pekař z Boščehrada píše:Super, gratulace! Ta kuchyňka je záměrně posuvná? Nebo to bylo jen foceny v zatáčkách? :D
má tam nějaký zajišťovací kování do podlahy [smilie=jesusico.gif]
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
Pekař z Boščehrada
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2488
Registrován: 07 led 2006
Bydliště: Pekárna v Boščehradu

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pekař z Boščehrada »

Pětišroub píše:
Pekař z Boščehrada píše:Super, gratulace! Ta kuchyňka je záměrně posuvná? Nebo to bylo jen foceny v zatáčkách? :D
má tam nějaký zajišťovací kování do podlahy [smilie=jesusico.gif]
To jsem samozřejmě viděl, to zadní je už vidět míň, jen mě zajímalo, jestli to má šanci udržet a proč to vlastne jezdí

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

kuchyňka je vyjizdeci ven z soupacek az po varice, aby nam to zradlo nesmrdelo do auta :). Nosil jsem to v hlave par mesicu a vypada, ze to bude i prakticke. Ted jsme dovarili caj v rakousech.. Pojezdy jsou ze server racku. Unesou datovy uloziste, takze na ty nase cajky dostacujici. Mame bohuzel prvni sram.. Nez jsem vyjel tak na me zautocil kamion. Vorval jsem dvere spolujezdce. Takze po dovoleny bude zas co delat :)
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Zdárně jsme dorazili zpět domů. Nalítáno cca 3t km z toho dost v alpském terénu :). Jednokanální šestnáctka industrie je líná mrcha příště to možná vezmu po dálnici, ať netvoříme kolony v alpských střediscích :D. S těžkou westkou jsme se do nejvyšších pater plazili na jedničku.. na druhou stranu nemáme mázlý fotky :)

P8220437.JPG
P8220420.JPG
P8200382.JPG
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Přes zimu mě čeká:

- revize a částečná renovace elektriky
- kouknout co za motory jsem rozjebal po dvorku a začít nasávat díly. Bude třeba pár koní navíc..
- opravit bourané dveře
- doladit a doleštit oděrky po sezóně
- řádně ošetřit podvozek
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Holandan
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 731
Registrován: 10 říj 2007

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Holandan »

Dobře Ty!

Holandan.
Vaše jistota je ve zgarbech.

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Skid »

Myslim si, ze na Westku to chce uz neco silnejsiho nez 1600, preci jen ten nabytek neco vazi.

Ale moc pekne odhodlani, to se mi moc libi. ;-)
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Skid píše:Myslim si, ze na Westku to chce uz neco silnejsiho nez 1600, preci jen ten nabytek neco vazi.
S tím naprosto souhlasím. Teď jen to pořádně promyslet :). Nechci žádnej racing motor. Už jsem to s pár lidmi probíral. Chtěl bych zůstat u typu 1. Jednak na něj už mám všechno potřebné a taky o tom aspoň trošku vím.

Jestli jsem to správně pochopil, tak by mělo jít zrepasovat AS blok, včetně vnitřností sériově, tak jako na šestnáctku. Na něj větší válce a koupit nový hlavy. Takto bych se měl dostat někam k 1,8L. Byli jsme s jedním Holanďanem ve Slovinsku na výletě, ten měl 1,8, teda typ 4, ale jelo mu to skoro kopec nekopec.. Nejezdíme rychle, do kila, spíš 90 když je dlouhá rovinka nebo z kopce. Vize je taková, abych nemusel v každém menším kopci odbočit na odpočívadlo a pustit kolonu za námi :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Skid »

gandy píše:
Skid píše:Myslim si, ze na Westku to chce uz neco silnejsiho nez 1600, preci jen ten nabytek neco vazi.
S tím naprosto souhlasím. Teď jen to pořádně promyslet :). Nechci žádnej racing motor. Už jsem to s pár lidmi probíral. Chtěl bych zůstat u typu 1. Jednak na něj už mám všechno potřebné a taky o tom aspoň trošku vím.

Jestli jsem to správně pochopil, tak by mělo jít zrepasovat AS blok, včetně vnitřností sériově, tak jako na šestnáctku. Na něj větší válce a koupit nový hlavy. Takto bych se měl dostat někam k 1,8L. Byli jsme s jedním Holanďanem ve Slovinsku na výletě, ten měl 1,8, teda typ 4, ale jelo mu to skoro kopec nekopec.. Nejezdíme rychle, do kila, spíš 90 když je dlouhá rovinka nebo z kopce. Vize je taková, abych nemusel v každém menším kopci odbočit na odpočívadlo a pustit kolonu za námi :D
Musel by jsi nechat stocit blok na vetsi vrtání válců. Protoze poslední obsah co je bez uprav tak je 1680ccm. Zní to blbě, ale Typ4 dvoulitr i s adekvatní špajskou a myslim si, že nebudes mit problem.
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Skid píše:
Musel by jsi nechat stocit blok na vetsi vrtání válců. Protoze poslední obsah co je bez uprav tak je 1680ccm. Zní to blbě, ale Typ4 dvoulitr i s adekvatní špajskou a myslim si, že nebudes mit problem.
Hmm, no tak asi půjdeme nejdříve cestou stavby silnější šestnáctky až sedmnáctky. Válí se mi na to cajky doma.. Nevím co přesně a hlavně o kolik takový stočení ztenčí blok. Aby to chvilku vydrželo..

Chtěl bych si zkusit postavit motor sám, samozřejmě s mnoha konzultacemi, ale tak abych z toho měl radost. Jeden motor v autě mám, druhej je na paletě, kdyby něco.. takže se třetím si prostě pohraju a uvidí se :D

Typ4- hezký, asi jede famfárově, ale zrepasovat něco takovýho neumím a navíc cena se v porovnání s typ1 násobí minimálně třema co jsem slyšel. Pořízení této věci včetně převodovky a cajků se pak rovná ceně repase kastle. Říct to doma tak se do auta rovnou stěhuju :D
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Skid
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2002
Registrován: 25 dub 2007
Bydliště: Veselí nad Lužnicí a Pha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Skid »

gandy píše:
Skid píše:Typ4- hezký, asi jede famfárově, ale zrepasovat něco takovýho neumím a navíc cena se v porovnání s typ1 násobí minimálně třema co jsem slyšel. Pořízení této věci včetně převodovky a cajků se pak rovná ceně repase kastle. Říct to doma tak se do auta rovnou stěhuju :D
A to když se nastěhuješ, tak už i s tím typem4 a převodovkou? :-D To by se pak možná vyplatilo. :-D
VW Brouk alias Walda (1956)
VW Brouk 1600i "Black Frog" (1996)
VW T2a "Tommy" (1970)

Odpovědět