T2b Pedro

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Odpovědět
Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Šíša píše:Tak ony ty listy muzou byt i z tvrdeho dreva kdyz na to prijde ... aneb jak Babicova kuchyne :)

Nechce se mi verit, ze se nikde nedelaji, treba i za Velkou louzi, byt za balik.

Uprimne jsem daval origo Westy strechu, mel k tomu vse origo, prvni stan radsi vratil prodejci, pokoupil druhy podstatne lepsi a i tak se to zrovn dvakrat jednoduse neinstaluje. Predstava, ze na to pouzivam naohybany plochac a jeste si vymyslim diry a pod., to me lehce mrazi :D
Tak říká se, kdo nic nedělá, nic nezkazí :D . Ještě jsem ty lišty ani neviděl, takže si nedokážu představit, jestli je dokážu vyrobit. Určitě se nebude ohýbat plocháč z oceli. Bylo by to moc těžké. Pokud tomu správně rozumím, tak jsou hliníkové, takže bude hliník, jeho slitiny, nebo nerez. Nevím jestli jsou nějak tvarované (oblé na konci). Budu doufat, že se najde nějaká dobrá duše jako Max, a budu moci zase naběhnout s šuplerou, foťákem a notýskem :D.
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pětišroub »

to se tady celou dobu bavíte o tomhle? https://nlavw.com/108-roof-canvas-clamping-trim
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Jak říkám, zatím nevím co shánět a ani jsem se o to nepokoušel, ale podle popisu to vypadá že máš zase pravdu =D> .
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pětišroub »

Hlaváčku..zapište si pravidlo č.1..
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
dombo
Příspěvky: 30
Registrován: 19 úno 2009

Re: T2b Pedro

Příspěvek od dombo »

Tak tady máš pro představu. Lišty jsou v rozích kulaté a přesně kopírují střechu. To zajistí, že je plachta stanu vypnutá v každém místě.
A takzvaně neplandá, jak je to bohužel mnohdy vidět po instalaci špatně ušitého stanu a neoriginál uchycení ke střeše.https://www.thesamba.com/vw/classifieds ... id=2151874.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

Tak pan 5s to tu už našrouboval. Ale když už jsem to nafotil :D . Ještě ze spodku jsou drážky že by to lépe drželo celtovinu. Zatáčka v rohu s odskokem tvaru střechy bude asi komplikace dělat to na koleni....
Přílohy
IMG_20180307_080837040.jpg
IMG_20180307_081009587.jpg
IMG_20180307_081016112.jpg
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Díky pánové. Zkouším hledat jestli se dá někde najít originál. To co posílal 5š je taky jen polotovar, nebo tam alespoň neuváděj jestli je to tvarovaný.Tvarově se to hodně podobá podobným lištám co se dají koupit po e-shopech tady. Jen nevím rozměry VxŠxH toho profilu. Neznáte někdo?
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

gandy píše:Díky pánové. Zkouším hledat jestli se dá někde najít originál. To co posílal 5š je taky jen polotovar, nebo tam alespoň neuváděj jestli je to tvarovaný.Tvarově se to hodně podobá podobným lištám co se dají koupit po e-shopech tady. Jen nevím rozměry VxŠxH toho profilu. Neznáte někdo?
https://www.ehlinik.cz/hlinikove-u-prof ... 00101.html

Za ty prachy to zkusim nahřát a ohnout..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

Zitra kdyz nezapomenu tak zmerim. Zatacky muzes narezat kdyztak z mylych vyuhlovanych kousku. Ja mam jeste jednu celou sadu,ale neni sance to poslat do Ojropy kvuli rozmeru. :roll:
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
maxmax
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5044
Registrován: 25 pro 2007
Bydliště: Praha 8 a5
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od maxmax »

Tak to můžeš nakrátit, je přece jedno jestli je to složené ze 4, nebo 8mi kusů..... :roll:
Za jedenácté: Nebudeš jiného vozu než VW říditi:

Uživatelský avatar
Pětišroub
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 19868
Registrován: 02 led 2003

Re: T2b Pedro

Příspěvek od Pětišroub »

tam píšou že se jedná o kvalitní aluminium snadno ohybatelné do zatáček. Nejlepší by asi bylo si obreslit originál zatáčku na OSB a říznout si přímočarkou šablonu podle které to ohnout.
"Mně se nesmí nikdo divit." (Pětišroub, 2016)

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:Zitra kdyz nezapomenu tak zmerim. Zatacky muzes narezat kdyztak z mylych vyuhlovanych kousku. Ja mam jeste jednu celou sadu,ale neni sance to poslat do Ojropy kvuli rozmeru. :roll:
Pokud by to šlo naporcovat a poslat, jak píše Max a tebe to nebude prudit, tak mám určitě zájem. Koupim za tvojí cenu. Jestli to půjde tak pošli SZ a domluvíme se. Díky!
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

Tak vydrž, jsme měli klubový mytink v úterý a kolega má zájem. V neděli dám vědět.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

Tak mam "jen" ty dlouhe kusy ,zajdu na postu a zeptam se jak dlouhy muze byt balik a podle toho to naporcuji. Tak dej vedet co si o tom myslis a jestli Ti stoji. ..stoji Ti to za to... :D
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:Tak mam "jen" ty dlouhe kusy ,zajdu na postu a zeptam se jak dlouhy muze byt balik a podle toho to naporcuji. Tak dej vedet co si o tom myslis a jestli Ti stoji. ..stoji Ti to za to... :D
Čau, tak pokud tomu rozumím tak máš ty zahnuté kusy, chybí dva prostřední krátké? Snad někde seženu podobný tvar profilu, když bude vzor. Jestli nebudou chtít nesmysl za poštovné tak bych je vzal. Ale nelítej jen kvůli tomuhle na poštu, stačí až tam budeš mít cestu..
Až to půjde tak pošli SZ s finální cenou. Díky moc!
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Aktualizace:

Nasáto:
- panty zvedačky - Sobín
- Panty dolní postele - Vašek H. (T2B)
- horní panty - nafoceno u Maxe a následně zbastleno na koleni

- Zadní víko (dveře motoru). Koupil jsem o setinu procenta lepší než původní a sešmoulil to dohromady. Výsledek pro mě dostačující. Torzo původního nechám prvnímu zájemci za poplácání po zádech..
20180325_130256.jpg
Omlouvám se za kvalitu foto, druhá strana dveří- jako perníček, jedna část uchycení pantů vyříznuta.

Chystá se:
- zvedací mechanismus pro T2B střechu:

nesehnatelný, na okopírování na mě dost složitý. Do konce týdne dorazí plynový vzpěry 940mm, 340N. Původně jsem objednal s nosností 720N ale po konzultaci zjistil, že bych to asi musel sklápět heverem :D. Snad dojdou do konce týdne a pak si s tím během svátků pohraju, následně poreferuju. Otázka do pléna- věděl by někdo přesnej rozměr, o kolik se rozevře T2B zvedačka, vzato například od spodní hrany zámku zvedačky (tedy od příčky) nahoru?
rozvorStan.png
Jde mi o to, jestli se to zvedá tak, že jsou panty zvedačky až na doraz.. Chtěl bych na uchycení vzpěr ke střeše použít širší plocháč, navrtat díry, vyříznout závity, tak aby se s tím dalo hýbat a stan případně vypnout víc či míň. Přece jen ta látka bude pracovat..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Ještě mám jedno doznání. Kdyby náhodou někdo Pedra potkal a říkal si kdo se na tom vyřádil, tak to s největší pravděpodobností půjde jen za mnou :roll:

O víkendu přijeli mou práci zkouknout lakýrníci. Pohrával jsem si s myšlenkou, že to nechám profi nastříkat..

.... no a hádejte co :D ....

Předpokládal jsem že se jim toho spousta nebude líbit, ale realita byla ještě horší #-o .

... plechy jsou na velkých plochách jako hýždě staré ženy :lol: - co jsem vařil je jakožtakož srovnáno (čti zapraseno kytem), ale zbytek musí srovnat klempíř.. jinak tam budou vidět promáčkliny..

... snažil jsem se vysvětlit, že každá boule má svou historií a příběh :D - nastala trapná minuta ticha... pak jsem ještě nadhodil, že jsem slíbil dětem, že s tím pojedou v létě na dovolenou.. tím jsem je dorazil úplně ...

... postupy jsem dodržel, tmely a základovku použil správně, jen jsem někde mezi tím zapomněl na klempíře :) ..

... ve finále by mi to teda stříkli když vše připravím, ale nesmím to nikomu říct :D

To jen tak na okraj, jak jsem dostal v sobotu po ránu pěkně slovně po držce a celej víkend mě na tom dělat moc nebavilo.

Na závěr je teda potřeba říct, že měli ve všem pravdu. Ale asi jsme se úplně nepochopili.. Nu což, zkusím porovnat co půjde. Asi bude jako pomerančová kůra, ale hlavně že do léta konečně vyjede. Vím že se v tom se spoustou lidí neshodnu, ale podle mě auto děcka do 10ti let vybydlej a budu to dělat znovu.. a rád. Jak pravill pan VaHa- postavím to víc "na punk" :wink:
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

Konečně dorazily plynové vzpěry ke zvedačce a snad se zadaří a dnes kurýr dodá i koncovky a uchycení k nim.

Ještě jednou to zkusím s dotazem na rozměr otevřené střechy
rozvorStan.png
Nebude mít náhodou někdo z westfálkářů o víkendu postaveno? Plánuju si s tím pohrát, ale nevím, jestli jít až na doraz pantů..

Dík
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7226
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: T2b Pedro

Příspěvek od udeeska »

...to k tomu nemas ten oteviraci mechanismus?
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
gandy
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 609
Registrován: 07 dub 2008
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: T2b Pedro

Příspěvek od gandy »

udeeska píše:...to k tomu nemas ten oteviraci mechanismus?
Nemám :( . Vzpěry už jsou na místě. Pozitivní věc- udrží střechu a nejde to ani moc ztuha. Zítra si s tím budu ještě hrát. Mám nafoceno, ale nevím kam až přesně se má střecha otevřít- není stan, není mechanismus, není origo díra. Takže je to velká improvizace :D .

Dal jsem si dnes večer pauzu, zkusím dohledat rozměr zvednutý střechy po netu, abych zítra mohl přidělat finálně. Tak jako tak ten můj systém myslí na to, že se stan vytahá, nebo vzpěry unaví- mám více poloh. Stačilo by mi vědět jestli je ten rozměr třeba metr, nebo 50 či 70 čísel. Tady u nás asi westky mají ještě zimní spánek, rozměr nikdo nezná..
T2B Westfalia, výbava "Ostředek"

Odpovědět