Kubova T2B

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Tom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 22 dub 2006

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Tom »

Ahoj, máš to moc pěkně udělané. Také plánuji podobnou vestavbu. Jen se obávám že jsi nezvolil dobrý materiál, přírodní dřevo dost pracuje ( kroutise a praská ) a v autě se často mění teplota i vlhkost. Proto je vhodnější překližka, dřevotříska s přírodní dyhou nebo laťovka.

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Ahoj díky za odpověď, a určitě souhlasím, když mě se tohle přírodní líbilo prostě víc :wink: uvidíme co to bude dělat, doufám v to že když nám bufik bude udržovat nějakou teplotu přes noc, tak doufám snad žádná velká vlhkost vznikat nebude... To je ale zatím jen moje domněnka kterou snad letos vyzkouším :)

Uživatelský avatar
martin_100
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 2560
Registrován: 01 srp 2007
Bydliště: Rybnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubova T2B

Příspěvek od martin_100 »

No tak pochybuju že ten bufík poběží každou noc po celej rok.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Kubova T2B

Příspěvek od udeeska »

Tak to asi stejně není finální produkt, určitě to dříví namořiš a dáš na to dva nátěry bezbarvého laku s UV ochranou.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

udeeska píše:
25 bře 2021
Tak to asi stejně není finální produkt, určitě to dříví namořiš a dáš na to dva nátěry bezbarvého laku s UV ochranou.
Ano, tohle je celé "nahrubo" ještě dodělám horní skříňku a pak půjde všechno ven, dvířka dolů a brousit potom trošku tmavší nátěr nějakou lazurou a pak 2x lak. Přesně jak píšeš.

Uživatelský avatar
Tom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 22 dub 2006

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Tom »

Dřevo pracuje i po nalakovani. Každopádně bych doporucil jako první nátěr proti plísní, pak mořidlo a finale dvousložkovym lakem ( z důvodu tvrdosti a odolnosti ). Nepoužívat vodový lak. U větších ploch bych doporučil z vnitřní strany udělat svlaky z tvrdeho dřeva napříč letum dřeva. Prolepit a prošroubovat ideálně profrézovat rybynovím spojem. Přeji hodně zdaru a ať dřevo co nejméně pracuje.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 136
Registrován: 31 črc 2019
Bydliště: MB

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Jindra »

Tom píše:
25 bře 2021
Dřevo pracuje i po nalakovani. Každopádně bych doporucil jako první nátěr proti plísní, pak mořidlo a finale dvousložkovym lakem ( z důvodu tvrdosti a odolnosti ). Nepoužívat vodový lak. U větších ploch bych doporučil z vnitřní strany udělat svlaky z tvrdeho dřeva napříč letum dřeva. Prolepit a prošroubovat ideálně profrézovat rybynovím spojem. Přeji hodně zdaru a ať dřevo co nejméně pracuje.
Aniž bych chtěl kritizovat, jen vlastní zkušenost . Tvrdý lak na měkkém dřevu mě nic nevyřešil , možná oděr, ale ne dolíčky vytlačené třeba od puštěné lžíce na stole, nebo dvířkách, jsou vidět. Na tvrdém dřevu - dubovém stole je to ok. Svlaky napříč letům mi truhlář dal zespodu pod desku stolu, jsou částečně zapuštěné do desky ( spárovky 4,5cm) deska se prohla stejně . Jiný truhlář mi poradil ten svlak přeříznout na dvou třech místech, že se deska srovná, prý rozdíl v roztažnosti dřeva vlivem vlhkosti, deska se po určité době opravdu srovnala. Tak nevím ?

Uživatelský avatar
Tom
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 293
Registrován: 22 dub 2006

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Tom »

Pravda je že tvrdý lak nezachrání měkké dřevo před vším ale rozhodně je to lepší než vodni lak. Dřevo je nestále, proto jsem už nazačátku říkal že to neni vhodný material, do nestálého prostředí. Já příčné svlaky používám často, ano občas se i přesto material prohne ale rozhodně méně než kdyby tam nebyl. Na svlak se musí vybrat správné dřevo s rovnimy lety a hlavně bez svalu. Proto jsem Kubovy popřál ať dřevo co nejméně pracuje, když už to má tak pěkně udělané.

Uživatelský avatar
udeeska
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 7223
Registrován: 31 led 2009
Bydliště: Usti n.L.-Seattle WA

Re: Kubova T2B

Příspěvek od udeeska »

Já bych řekl že nejlepší laky jsou na lodě z Holandska. Levné tedy nejsou ale vydrží léta.
Maxmas určitě potvrdí.
Vwase nocni sichta...

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 136
Registrován: 31 črc 2019
Bydliště: MB

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Jindra »

Tom píše:
25 bře 2021
.............., když už to má tak pěkně udělané.
Souhlas, moc pěkně to dělá. Já mám se spárovkou dobré zkušenosti . Vodní lak má jednu obrovskou výhodu , ředidla máš spousta v kohoutku.

Odpovědět