Kubova T2B

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Pár fotek :wink:
Přílohy
IMG_20180217_170735.jpg
IMG_20180217_170748.jpg
IMG_20180217_194159.jpg
IMG_20180217_093902.jpg

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kubova T2B

Příspěvek od venca101 »

Makej, Podmitrov začíná už v pátek! :D

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

venca101 píše:Makej, Podmitrov začíná už v pátek! :D
Hele asi bych to stihnul za středu, ale ještě si musím užívat t4ku :D uvidíme se o víkendu? :?: :wink:

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kubova T2B

Příspěvek od venca101 »

Kuba_Tommi píše:
venca101 píše:Makej, Podmitrov začíná už v pátek! :D
Hele asi bych to stihnul za středu, ale ještě si musím užívat t4ku :D uvidíme se o víkendu? :?: :wink:
Takže stejně jako Vlastimil spěcháš pomalu, OK :D
O víkendu nedorazím, mám přetestaci na valníka a chystám se na burzu do Hannoveru...
Tak práci čest a rukám klid!

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Dalších pár fotek na podívání :wink: :)

takhle vypadal "plech" na na VINko #-o
DSCF6916.JPG
Záchrana :roll: :lol:
DSCF6958.JPG
Pomalu začínám strojit motor
DSCF6976.JPG
Rozbalování připravených dílů, skoro jak vánoce :lol:
DSCF6992.JPG
Motor chodil dobře, takže žádná generálka neproběhla, pouze výměna těsnění a
takové očištění.
DSCF7008.JPG
Originál výfuk na tom nebyl nejlíp, tenhle se mi líbí tak to sním zkusím, nemám představu, jestli to třeba nebude moc řvát... máte někdo zkušenost?
DSCF7035.JPG
DSCF7063.JPG
jednoho, hezkýho letního dne jsme vytlačili busíka ven a začalo se dělat na podvozku :wink:
IMG_20180420_095422.jpg
IMG_20180420_122829.jpg
VW vwšude kolem :lol:
IMG_20180420_125909.jpg
první den základování, potom tmelení všech spojů a následný ochraný nástřik
IMG_20180421_162226.jpg
IMG_20180504_173611.jpg
IMG_20180505_182323.jpg
A ještě dotaz nemá doma někdo navíc tenhle doraz, ale na pravé šoupačky? tenhle je obrácený, na levé :x
IMG_20180227_124504.jpg

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Tak, a podvozek mám skoro hotovej, uděláme brzdy a hodime ho zpátky na kola =D> :)
IMG_20180512_165937.jpg
Tahle žlutá bude i na autě, bál jsem se, jak bude krýt tu černou, ale vyšlo to celkem dobře :)
IMG_20180513_150242.jpg

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Momentálně trávím dost času probíráním krabic, plných odmontovaných dílů, lanovodů, hadiček, trubiček atd. [-o< [-o< :D mezitím jsme stihli s Vlastou udělat rozvody brzd dokud auto leží, chci se ale zeptat, dnes jsem koukal na převodovku a všiml jsem si, že mám od přítlačáku úplně vymletá 3 místa, skrz, (přesněji v dolní části na obou stranách, v místě vybraní kde jsou šrouby na spojení, a nahoře stejné místo naproti startéru) stalo se to už někomu? Čím to může byt? Foto převodovky přidám o víkendu.

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Při tahání trubiček jsme museli přivést bráchu aby bylo odkud opisovat :lol: :wink:
IMG_20180520_131624.jpg
IMG_20180520_111503.jpg
Sice je ještě času dost ale už máme disky v laku :)
IMG_20180519_102624.jpg

Uživatelský avatar
Vendelin
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1258
Registrován: 08 led 2010
Bydliště: Brno

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Vendelin »

Hezká práce. Vidím, že Vlastík se taky zapojil. Dobře vyřešená kolíbka, asi bych se trochu bál, že to pomuchlám...
Jirka

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Vendelin píše:Hezká práce. Vidím, že Vlastík se taky zapojil. Dobře vyřešená kolíbka, asi bych se trochu bál, že to pomuchlám...
Jirka
Ahoj Jirko, no je pravda že za ty brzdy ho musím pochválit =D> jinak s kolébku to bylo všechno na dlouho, už jsem měl sehnané jekly, a chtěl jsem je nechat stočit a pak to nějak povařit, no a jednou večer při koukání na různé varianty kolíbek jsem objevil fotku, kde to někdo hodil takhle na punkáčsky na pneumatiky, tak mi to nedalo spát a ráno jsem se vydal najit pár pneumatik, nakonec jsem posbíral asi deset kusů a šel jsem na věc pomohl ještě Vlastik a Táta. Ve třech jsme začali pŕizvedávat a šlo to celekm lehce, když jsme byli v půlce otočky tak jsme pomalu přešli na druhou stranu a lehce jsme ho položili, tím že největší váha je na podvozku a ten leží na stojánkách, tak auto na straně střechy přizvednu i sám, to mě trochu uklidnilo, že ta váha není taková a je to rozložené na celou střechu.
Jsem rád že to takhlr je, ten přístup je naprosto parádní oproti tomu věčnému plazení pod auto. Tak doufám že to půjde stále dobře a snad brzy dojedu na podmitrov [-o< :wink:

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Konečně jsem zase o kousek dál, podvozek mám skoro poskládaný, chybí mi jen koupit nové kotouče a vzadu je prasklý buben, takže taky... ale to už budu řešit až bude auto na kolech. To doufám, že dopadne zítra. :wink: co se týče skládání, tak jsem z toho měl hlavu v pejru. Na podvozku jsem před klempířinou nic nedělal, když začali kluci vařit tak všechno odstrojili a dali do několika krabic. Protože je to moje první renovace a první bus, zkušenosti stím kde co má být, a kam co přijde a v jakém pořadí mi dělalo velký problémy #-o :D nejhorší bylo, že když už jsem si myslel, že mám vše očištěné a ošetřené, tak jsem zjistil, že zase něco chybí. Tak zase do krabic a hrabat :lol: nakoc to ale všechno nějak dopadlo, rozvody brzd jsou komplet nové včetně hadiček, lanovody ručky také, ovl. klapek přívoduvzduchu jsem nechal staré, protože jetě vůbec nevím kdy "topení" dopojím, takže to budu řešit až budu dranit :wink: no jak jsem psal doufám, že zítra dáme auto na kola, už to chci mít z toho boku zpátky a začít se věnovat interiéru a postupně i venku auta :wink: :) jinak chápu, že někomu to bude připada jako moc tan spodek, ale já chtěl vidět, jak bude vypadat ten odstín, pro který jsem se rozhodl na celé auto. je to barevnější, ale mě se to líbí :)
IMG_20180616_160430.jpg
IMG_20180616_160551.jpg
IMG_20180616_181626.jpg
IMG_20180616_160456.jpg

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Kubova T2B

Příspěvek od tarmara »

Červená převodovka....hezký, přestávám bejt originální....máš v barvě i poloosy??
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

tarmara píše:Červená převodovka....hezký, přestávám bejt originální....máš v barvě i poloosy??
Poloosy jsem udělal černý, bál jsem se aby to nebylo moc, uvidíme jak to bude vypadat až je tam dám.
Ta převodovka byla něčím natřena na černo když jsem to koupil, a moc to při čištění nešlo dolů, pak jsem narazil na jednu fotku a u té jsem si říkal "tyjo tohle chci" :lol:

Foto přikládám
18291a22531f7c3cdd3ee42f8d11ca47.jpg

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Kubova T2B

Příspěvek od tarmara »

ja mel puvodne cerveny jen ty trubky z karbece na hlavu. Prevodovku jsem chtel natirat, puvodne jsem ji chtel udelat zlutou, ale nakonec jsem ji hodil do cervena. Stejne jako poloosy. Vypada to celekem dobre ale stejne budes jedinej kdo na to bude koukat. Pod autak nikdo jinej obvykle nekouka...
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

tarmara píše:ja mel puvodne cerveny jen ty trubky z karbece na hlavu. Prevodovku jsem chtel natirat, puvodne jsem ji chtel udelat zlutou, ale nakonec jsem ji hodil do cervena. Stejne jako poloosy. Vypada to celekem dobre ale stejne budes jedinej kdo na to bude koukat. Pod autak nikdo jinej obvykle nekouka...
To máš pravdu, zatím se to všem líbilo, ale přesně si říkám, jestli se pod to ještě někdy někdo kromě chlapů na technický podívá :lol: ted jsme to otočili na kola a když jsem.vidě té práce tak už úplně opadnul ten pocit, že mám zas kousek hotový. :roll: :D A jak Ti to drží? Já to očistil, ozakladoval, a pak striknul jen lesklou jednosložkovou červenou. Tak doufám že se zo hned neoloupe.

Uživatelský avatar
tarmara
mořský stařec flat4.org
Příspěvky: 880
Registrován: 14 zář 2013
Bydliště: Lissa an der Elbe

Re: Kubova T2B

Příspěvek od tarmara »

Prace kterou odmakas na podvozku sice neni na prvni pohled videt, ale vrati se ti mnohonasobne. Liska bude mit mensi sanci se busiku pod sukni zakousnout.
Ja prevodovku natiral. zakladovka na lehke kovy a pak nejaka jednoslozkova leskla. Tahal mi to tata z prace, pry mu u nich ve firme rikali, ze to je ta prava kombinace. Zatim se to neloupe, neopryskava, mam to tam tri roky.
VW T2b "Zoran" (1977)
Kdyby mi to stálo, jako mi to visí, koupil bych si velkostatek u nás v Lysý!

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Sam »

Kuba_Tommi píše: To máš pravdu, zatím se to všem líbilo, ale přesně si říkám, jestli se pod to ještě někdy někdo kromě chlapů na technický podívá.
Ver tomu zd podiva. Rika se tomu zde hadi perspektiva :D
http://farm8.staticflickr.com/7238/7171 ... c990_c.jpg
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Kuba_Tommi
Příspěvky: 64
Registrován: 26 led 2015
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Kubova T2B

Příspěvek od Kuba_Tommi »

Sam píše:
Kuba_Tommi píše: To máš pravdu, zatím se to všem líbilo, ale přesně si říkám, jestli se pod to ještě někdy někdo kromě chlapů na technický podívá.
Ver tomu zd podiva. Rika se tomu zde hadi perspektiva :D
http://farm8.staticflickr.com/7238/7171 ... c990_c.jpg
:lol: :lol: tak teď jsi mě potěšil :lol: =D>

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Kubova T2B

Příspěvek od lišák »

Nic si z toho nedělej, tím si musí projít každý :D .
Obrázek
Obrázek
Každý celek se skládá z detailů.

Uživatelský avatar
venca101
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1561
Registrován: 19 čer 2009
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kubova T2B

Příspěvek od venca101 »

Hele, že ty chceš oslňovat dorostenky na parkovišti u místního supermárketu? :D
Ono ty barevný podvozky jsou působivý tak prvních pár měsíců, pak ale jejich sláva opadává jak podzimní listí. A počkej, až na jaře projedeš prvním blatíčkem nebo po silnici plný kamínků po jarním špuntování vozovek. To ti budou skřípat zuby až začne struska třískat o podběhy...
Ale jak říkám, na gangsta stajl u penny marketu dobrý

Odpovědět