Rovnosvetlo

renovace, generální opravy, stavby i přestavby krok za krokem
Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Sam »

A k čemu že je to dobré krom špatného mazání ložisek a výrazně horšího komfortu z jízdy ?
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

evinsen píše:Technická otázka, keď to znížim vzadu ešte asi o 10 cm, zväčšia sa odklony a kolesá zalezú do blatníkov alebo budem smrti šúchať :)
To ,že pôjdu červené tlmiče KONI je samozrejmosť.

já si myslím že i fialový už tam nebudou k ničemu když to bude ležet na dorazech.
A preto tam sú žlto-modré Bilstein a leží na dorazoch :D

Same vzhľadom na to ako sa na aute vybujačili predošlý majitelia mi nieje ľúto znížiť ho...celý projekt beriem ako učebnicu pre samouka, radšej sa naučím a niečo pokašlem na tomto aute a neskôr prikúpim barkasa alebo niečo staršie a pôjdem cestou patinky a zachovania pôvodného stavu.
Pri tomto aute je to v pomere cena - výsledok zbytočné.
A nakoniec :) mne sa to páči a všetky úpravy sa dajú vrátiť späť.

Noki
Příspěvky: 169
Registrován: 04 bře 2007
Bydliště: Brno

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Noki »

keď to znížim vzadu ešte asi o 10 cm,


" a není to málo, Antone Pavloviči ?? " [-X

mám tu samou otázku jako Sam a ..
odpověď žádná
jo leda že by někdo chtěl fušovat do práce cestářům a chtěl frézovat nerovný asfaltový povrch vozovek, tak pak to má asi smysl
nebo má někdo rád nasedání a vysedání z nízkých sedadel, což jsem nesnášel u nippon sunny a civic anebo lze dostat houbou přes celou střechu při umývání, ale to je asi tak maximální výčet kladů co si můžu vyfantazírovat, pak už snad jen dovolená v Jugoslávii ... #-o
:)

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Sam »

ELPE píše:
evinsen píše:Technická otázka, keď to znížim vzadu ešte asi o 10 cm, zväčšia sa odklony a kolesá zalezú do blatníkov alebo budem smrti šúchať :)
To ,že pôjdu červené tlmiče KONI je samozrejmosť.

já si myslím že i fialový už tam nebudou k ničemu když to bude ležet na dorazech.
A preto tam sú žlto-modré Bilstein a leží na dorazoch :D

Same vzhľadom na to ako sa na aute vybujačili predošlý majitelia mi nieje ľúto znížiť ho...celý projekt beriem ako učebnicu pre samouka, radšej sa naučím a niečo pokašlem na tomto aute a neskôr prikúpim barkasa alebo niečo staršie a pôjdem cestou patinky a zachovania pôvodného stavu.
Pri tomto aute je to v pomere cena - výsledok zbytočné.
A nakoniec :) mne sa to páči a všetky úpravy sa dajú vrátiť späť.
Nemám nic proti tuningu a už vůbec ne nic proti modernějším kárám. Jen jsem se pozastavoval nad tím, když se tuní jen proto, aby to mělo "hustý" vzhled. Takže za mne tuning rozhodně ano, ale musí to vést ke zlepšení jízdních vlastností, snížení spotřeby nebo zvýšení výkonu. pokud vůz hůř drží na silnici, sníží se komfort z jízdy a zvedne se spotřeba díky kilům navíc, pak to nemá valného efektu. :D
Peace!
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Obaja sa zhodneme v tom ze je to bezucelna kravovina :mrgreen: ..je to len vizualne efektne tam to zacina i konci..

evinsen
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1518
Registrován: 01 pro 2010

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od evinsen »

přes to mi pořád vrtá hlavou jakou funkci bude tlumič ač červený plnit,pokud se ten podvozek na ty dorazy položí. s ním nebo bez něj ti na prvním kanále vypadaj plomby. a dalších 10cm si bez řezání nebo sundání pneumatik neumím ani představit

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

evinsen píše:přes to mi pořád vrtá hlavou jakou funkci bude tlumič ač červený plnit,pokud se ten podvozek na ty dorazy položí. s ním nebo bez něj ti na prvním kanále vypadaj plomby. a dalších 10cm si bez řezání nebo sundání pneumatik neumím ani představit
Na pruženie je tam priestor asi 3cm nad dorazom, rozmýšľam že dorazy o cm skrátim. Na ceste je to ok, o doraz mi tu buchlo iba raz pri jednej veľkej jame spodok som ale nešuchol ani raz. Rezať nechcem a preto táto výška ostane, chcem aby všetky úpravy boli vratné - preto šiel predok nižšie len nábojmi a nižším profilom pneu ( predné pneu zo smarta sa na to hodia asi naj), nechcem z toho zase spraviť hada aby som sa šúchal po bruchu takže táto výška mi stačí, dozadu pôjdu 165 pneu a tie keď sa natiahnu zalezie to pekne do blatníkov.

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

A tak už pomaly jazdíme.
Přílohy
12874491_10207978926303896_471923643_o.jpg
12443452_10207978926703906_373141471_o.jpg
12528469_10207978926383898_1530357565_o.jpg

Uživatelský avatar
firestorm69
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 1090
Registrován: 21 bře 2009
Bydliště: Bratislava

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od firestorm69 »

Vytiahol si ho hrobárovi z lopaty a úžívaš si ho a to je fasa =D> , ale tie puklice (posledné foto) z "mladíckej nerozvážnosti" robia cigánsky kolotoč [smilie=puke.gif]

Sorry za názor :wink:
carpe diem

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Puklice sú ako sa povie "čo dom (garáž) dal" :) dopredu pôjdu buď tie nižšie, alebo tiež rozšírim disk a nechám tieto...podstatné je, že to jazdí :)

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Ahojte, už ma chytá zúfalstvo tak sa pýtam kde sa dá - vymenil som komplet brzdy (trubky, hadičky, pakne, bubny, hlavný valec a skontroloval všetky valčeky) odvzdušnené to je od PZ k LP kolesu, tečie už len čistá brzdovka bez bublín. Pedál je stále mäkký a zaberá až pri podlahe. Je nejaký trik ako to odvzdušniť lebo zaboha to nejde a stále sa to chová ako keby tam bol vzduch - pedál na podlahe, po našlapaní zaberá od polovice. Brzdovka sa nikde netratí, ani na spojoch trubka/hadica, netečie to ani z valčekov ani nikde.

Uživatelský avatar
Sam
vintage patolog
Příspěvky: 15178
Registrován: 24 říj 2003
Bydliště: nowhere
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Sam »

Na dotaz odpovědět neumím ale začal bych pročtením topiku níže a pokud nebude ještě něco jasné, tak vožením dotazu.
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... ilit=brzdy
May/1955 Ovali (typ 1/13)
Aug/1950 Brezel (typ 11c)
Jan/1950 Brezel (typ 11a)
Jul/1948 Brezel (typ 11)
Jul/1965 P912

Uživatelský avatar
Samba
inzertní poeta
Příspěvky: 6111
Registrován: 18 led 2003
Bydliště: Kladno

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Samba »

asi bych to viděl na špatně nastavený pakny.. ztopoř je víc do bubnu..

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Pakne stoporené sú tak že troška drhnú :D - nastavené po opätovnom stlačení pedálu. Skúsim ešte odvzdušniť hlavný valec - ešte som to nerobil a teda teória ako pri okruhoch - šlapka mi našlape, povolím trubky vyfučí bublinu ak tam je a zatiahnem ? Potom znova okruhy ?

Uživatelský avatar
OB
Dr. Přípraveček
Příspěvky: 3152
Registrován: 14 kvě 2004
Bydliště: skoro Praha

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od OB »

Jednou jsem mel stejny problem. Kopletni repase brzd. Po ruznem laborovani jsem zjistil ze v nove pumpe je spatna jedna gumicka a pumpa je uvnitr vyrezla. Po teto zkusenosti vzdy pred instalaci rozeberu pumpu i prasatka abych mel jistotu, ze to co montuji do vozu je OK.
Vysledek byl, ze jsem pumpu vymenil za dalsi novou, kterou jsem si pred instalaci zkontroloval a bylo vse v poradku.
PS pri zpetne montazi musis vse mazat ATE vazelinou pro brzdove systemy.
Co přijde dál???

Uživatelský avatar
john
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 3707
Registrován: 24 led 2005
Bydliště: Sydney Australia

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od john »

Novy brzdovy valec....hmmmmm...to sa tu uz riesilo viackrat...residual pressure valves...

Uživatelský avatar
lišák
stálý inventář fóra flat4
Příspěvky: 5286
Registrován: 08 bře 2003
Bydliště: ResselStadt
Kontaktovat uživatele:

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od lišák »

Taky si přiložím polínko. Pokud jsi použil nový brzdový válec "Made in Brazil" tak to ještě neznamená, že bude fungovat lépe než starý.
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 61#p258561
Každý celek se skládá z detailů.

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

lišák píše:Taky si přiložím polínko. Pokud jsi použil nový brzdový válec "Made in Brazil" tak to ještě neznamená, že bude fungovat lépe než starý.
http://www.flat4.org/forum/viewtopic.ph ... 61#p258561
Som taký introvertný užívateľ fóra - čítam a prispievam mál preto viem, že z brazílie je dobrá akurát tak káva takže radšej priplatím ako kupovať DODO produkt. Valec som zvnútra pozeral - je nový, a je ako nový...
Skúsim ešte dakde splašiť tie venitly ako písal John, vyzerá že sa to dá dostať ako medzikus samec/samica. Na starom valci boli nejaké medzikusy ale bolo to zrastené dohromady spolu s trubkami. Každopádne je tam 12 závit.. :?

ELPE
Příspěvky: 38
Registrován: 06 čer 2014

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od ELPE »

Zajtra to idem celé ešte raz rozhodiť , ak pôjde skúsim použiť starý hrdzavý hlavný valec, že čo to spraví. Otázka na Johna - tie spätné ventily to je takýto voľáky bazmek? Obrázek
Alebo inak, oplatí sa mi to kupovať (len zistiť že kde to tu zoženiem lebo jeden stojí 30€ uf) alebo skúsiť poriešiť iný hlavný valec resp. náhradu z iného vozu ? A ešte jedna otázka , ak kúpim spätný ventil, stačí mi 1 alebo každý z vývodov potrebuje jeden ?

Uživatelský avatar
Kauly
zasloužilý harcovník fóra flat4.org
Příspěvky: 415
Registrován: 29 kvě 2012
Bydliště: Praha 4

Re: Rovnosvetlo

Příspěvek od Kauly »

ta modrá věc je jenom prodlužovák , nebo to má nějaký jiný smysl ?

Odpovědět